Pád letu MH17 na Ukrajině

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Josef II.
Příspěvky: 6
Registrován: 2/7/2014, 08:43

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Josef II. »

prcek píše:Síce som už nechcel prispieť, ale s týmto som sa musel podeliť. :roll:

Slečna priznáva, že má rúž z MH17

https://twitter.com/_hedder/status/4924 ... 21/photo/1

https://twitter.com/sergeiyakovlev/stat ... 48/photo/1

Menší preklad: Najprv popisuje, že má make-up z Amsterdamu (mysleno mh17). Dal jej to kamarát.
Tvrdí, že bolo mnoho vecí vzatých od pinziet po oblečenie. Tvrdí o sebe, že je momentálne opolčenka.

Už nefunkčný účet mala mať tu: http://www.odnoklassniki.ru/profile/521782395194
...jasně, rabování, ale také jen difamace "povstalců"...kdo to ověří?...já také když najdu peněženku plnou peněz, půjdu a založím si účet na FB a napíšu o tom světu...ehm...ano, a samozřejmě, dříve nebo později se také pokusí někdo vybrat peníze nebo zaplatit kreditkou oběti a hádejte, kdo to bude a kde to bude?... :cry:
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Skeptik »

Dzine, a komu bych měl stranit, s mým avatarem :lol:

Ale vážně.

K těm "zavádějícím" faktům. Souhlasím, že tak jak jsi ty moje fakta upravil, jsou rovněž platná. Nicméně jsou ořezaná tak aby byly "politicky korektní" tj. neobsahují vše, co je dnes známo.
A ty Tvá "zavádějící" fakta jsou na rozdíl od těch mých skutečně zavádějící. Posuď sám:
Dzin píše:A teď pár faktů:
1/ Zatím nevíme (= nebylo prokázáno), že by MH17 byl sestřelen
2/ Pokud byl sestřelen, nevíme, kdo to udělal. Jediné přiznání přišlo od separatistů, kteří se chlubili sestřelem letadla, ale do dnešního dne se už nijak víc nevyjádřili. Jednoznačný důkaz jejich vinny nejspíše nebude existovat, protože ho přirozeně sami nepodají.
3/ A pokud ho opravdu sestřelily oni, o podle analýzy trosek se prokáže, že to byl BUK - jak se k němu dostali? Dodalo jim ho Rusko a co se s ním stalo potom?
bod 2 ... tvrzení o setřelení BUKem přišlo z ukrajinské (kijevské) strany ... to je fakt, který nebyl zpochybněn. Na rozdíl od "chlubení se" sestřelem z druhé ukrajinské (doněcké) strany. Tato informace se ukázala jako mylná a nezaznamenal jsem, že by se v té původní objevovalo cokoli o BUKu. Kolik podobných "informací", že něco sestřelili nebo zničili nebo zabili se v průběhu tohoto i jiných konfliktů vždy objevuje z obou stran. Aby se pak ukázaly jako nepravdivé.
Takže JÁ nezavádím.

bod 3 ... já píši, že i pokud se prokáže, ža MH17 byl sestřelen BUKem, ještě to neznamená, že byl separatistický (či ukrajinský, protože ruský, běloruský či finský býti nemohl - nejsou součástí konfliktu a ze svého území tam nedostřelí). Ty píšeš "... jak se k němu dostali? Dodalo jim ho Rusko a co se s ním stalo potom?", tedy předjímáš, že byl separatistický.
Takže JÁ nezavádím.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Lord »

Dzin píše:3/ A pokud ho opravdu sestřelily oni, o podle analýzy trosek se prokáže, že to byl BUK - jak se k němu dostali? Dodalo jim ho Rusko a co se s ním stalo potom?
A pokud ho sestřelili Ukrajinci a ukáže se, že to byl BUK, tak proč to udělali ?
Dzin sice tvrdí, že je nezávislý, ale mezi řádky přímo čiší, jaký straně fandí :raf:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od IgorT »

Nové fakty: Malajzijské lietadlo mohli zostreliť Ukrajinci počas cvičenia!
http://www.topky.sk/cl/1000773/1413077/ ... -cvicenia-
Obrázek
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kozlustechnykus »

Tohle neni nove a ani to nejsou fakty.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Josef II.
Příspěvky: 6
Registrován: 2/7/2014, 08:43

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Josef II. »

IgorT píše:Nové fakty: Malajzijské lietadlo mohli zostreliť Ukrajinci počas cvičenia!
http://www.topky.sk/cl/1000773/1413077/ ... -cvicenia-
...o pachatelích nepochybuji, ale z úmyslu bude v propagandě: omyl :cry: ikdyby ten, co zmáčknul knoflík, nevěděl co dělá, tak nějak se s tím vehiklem tam musel dostat, někdo mu velel, někam pak odjeli...zinscenovat jakoby omyl není problém...dalším krokem pak očekávám doznání typu: :razz:

prokurátor: Podílel jste se na sestřelu Boeingu 777
obžalovaný: ano, byl jsem to já, kdo přijel kamionem z Ruska na palební stanoviště a odvezl BUK zase do Ruska, přičemž si dobře pamatuji, jak jsme na křižovatce míjeli billboard...a byl jsem pobočníkem Strelkova, takže jsem na socsíť napsal...a zároveň jsem jasně slyšel, jak si Major povídá...
prokurátor: Dostal jste za to nějaké peníze?
obažalovaný: ano, 500 rublů po 100 rublech a bankovky měli číslo GH...
prokurátor: dobře, to stačí, dostal jste kopii stvrzenky?
obžalovaný: ano
prokurátor: můžete přečíst, co tam je napsané
obžalovaný: Velitelství tajných operací GRU, oddělení logistiky, účtárna...převzal, razítko, datumovka, podpis...
kiwi
Příspěvky: 0
Registrován: 20/7/2014, 20:26

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kiwi »

Dzin píše:pitomec + kiwi: Klasický případ toho, že když nemám jak dokázat, že ruská varianta událostí je správná, kopu kolem sebe a napadám vše ostatní. Fakticky nám ale tato reportáž, na kterou upozorňujete nic neříká o tom, že tak jak to popisuje Rusko je pravda....
Takže když poukazuji a mizernou novinářskou práci, znamená to, že kopu kolem sebe? Mě by opravdu zajímalo, jak je možné čtvrťákem na vzdálenost 150m udělat do aluminia díru jako pěst. V rámci protiruské histerie se začala rozvíjet teorie ruského BUKu číslo 312. Dokud lidi jako já neposlali prozápadním blogerům video z jeho noční kontroly GAIkou. Anebo další vlna se zaručenou opolčeneckou bateríí za hlavou neznámého vojáka. Dokud jsme, určitě je nás mnohem více, neposlali facebookovou story ukrajinského vojína Sergeje Paščenka. Tebe opravdu nerozčiluje, když mluvčí amerického prezidenta Jen Psaki bezelstně tvrdí, že lidé utíkající před válkou do Ruska jsou jenom turisté, kteří se jedou rekreovat za hranici do hor? Nebo další příklad. B-777 nemohl být sundán hráběma, protože Wikipedia píše, že súčko má dostup jenom 7.000 m. Nezajímá nikoho proč má dvoumotorový bombarďák s nosností skoro 7 tun dostup na úrovni stíhačky ze začátku druhé světové? Co ho limituje? Křídlo, motory? Anebo je to kabina, která pouze není dostatečně přetlakována? Takže s dostatečně hrdinským pilotem, dodatečnou výstrojí a na limitovanou dobu by to možná šlo. Koneckonců na Mt. Everestu taky dokázali přistát s vrtulníkem, ne? Ale Wikipedia píše, tak hrrr s tím do CNN.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Lord »

Pánové, už by jste zde měli nechat spekulací.
Motáte se v kruhu, s ničím novým či převratným už zatím asi nikdo nepřijde.

Obrázek

Podle expertů lze z nalezených fragmentů usuzovat, že letadlo dostalo ránu raketou, už jsem to zde probírali.
Nyní půjde o to - komu jí přišít, zjistit kurz letadla, z dopadených trosek analyzovat, co se asi mohlo stát, odkud raketa přilétla, apod.
http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=174354#p174354
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
t.hajek
7. Major
7. Major
Příspěvky: 446
Registrován: 26/2/2009, 12:03
Bydliště: Praha

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od t.hajek »

skeptik:
Dzine, a komu bych měl stranit, s mým avatarem
OT - sakra já až doteď myslel, že je to P-40 .. teď jsem se podíval pořádně a on LaGG-3 nebo co..
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
herr.meloun
Příspěvky: 4
Registrován: 19/7/2014, 13:09

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od herr.meloun »

pitomec: prsten :up: tato fotka (video) byla zmiňována i holandským zástupcem v RB OSN... :???:

nejde nějak analyzovat ta fotka s kouřovou stopou z Torezu? jestli je tam ta stopa dokreslená nebo jestli se to jeví reálně...Byla přece jenom vypuštěna dvě hodiny po pádu, jestli se dobře pamatuju, což není moc času na to vyrobit falešné důkazy
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Dancer »

kiwi píše: ...
Co ho limituje? Křídlo, motory? Anebo je to kabina, která pouze není dostatečně přetlakována? Takže s dostatečně hrdinským pilotem, dodatečnou výstrojí a na limitovanou dobu by to možná šlo. Koneckonců na Mt. Everestu taky dokázali přistát s vrtulníkem, ne? Ale Wikipedia píše, tak hrrr s tím do CNN.
Limity dostupu vytváří hmotnost letounu, schopnost motoru vytvářet dostatečný tah, plocha křídla a jeho profil atd. Samotný geroj za kniplem toho mnoho nezmůže, když je motor navržen zejména pro operace v přízemní výšce. Pokud se tu chceš dohadovat o tom, kam to se Su 25 jde dostoupat, bylo by dobré si nejdřív ukázat křivku tahu motoru v závislosti na výšce letu (atmosferickém tlaku).
Pokud se odkážu na zmiňovanou Wiki, tak dostup Su 25 bez externí výzbroje je uveden 7000 m (+- autobus). Mohu natankovat jen minimální objem paliva, demontovat neobsazené závěsníky a tím letoun odlehčit, nenaložit krom raket žádnou jinou výzbroj, ale težko dosáhnu maximální rychlosti, které je Su 25 schopno, protože max dostup není letový režim, kde by motory byly schopny podávat maximální výkon. Oproti tomu bude Boeing 777 o tři kilometry výše a poletí rychleji. O kolik, to tu nehodlám spekulovat.
Nebát se a nekrást!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Lord »

herr.meloun píše:Nejde nějak analyzovat ta fotka s kouřovou stopou z Torezu? Jestli je tam ta stopa dokreslená nebo jestli se to jeví reálně...Byla přece jenom vypuštěna dvě hodiny po pádu, jestli se dobře pamatuju, což není moc času na to vyrobit falešné důkazy.
Zjistit a jak ? Připojuji mapku, bílá zhruba dráha rakety, délka čáry cca 26 km. Zásah stroje zepředu pod kabinou ? Nejdříve informace, že Buk letěl od Doněcka, poté korigováno od Snižného.

Obrázek

Mě osobně se tato verze jeví i jako docela pravděpodobná. Kdyby amíci předložili satelitní snímky z této oblasti, tak by to mohlo být vážné. Jenže s tím nějak otálejí, běží čas, a mezitím možná něco vyrobí.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Bax
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 292
Registrován: 23/10/2009, 13:37

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Bax »

Dzin píše:pitomec + kiwi: Klasický případ toho, že když nemám jak dokázat, že ruská varianta událostí je správná, kopu kolem sebe a napadám vše ostatní. Fakticky nám ale tato reportáž, na kterou upozorňujete nic neříká o tom, že tak jak to popisuje Rusko je pravda.

Bax: Ale nejsou, jsou to jednoznačná fakta, která ignorováním nezpochybníš. Stále platé, že ukrajinské nahrávky nikdo nezávisle nezpochybnil. Jeidný, kdo je zpochybnil bylo Rusko a to jako přímí účastník sporu není nestraný.

Takže to co píšeš, že je zpochybnění, prostě není. Nějaké video na YT je prostě nesmysl. Tohle nemůže být bráno jako fakt, ani kdybychom chtěli. ne jen kvůli tomu, že to tam postli Rusové, ale i kvůli tomu, že absolutně nevíš co tam je a co tam bylo děláno. To, že ti někdo řekne, co tam je a co dělá ještě neznamená, že to tak bylo. Případně, že ti říká všechno a ne jen selektovaná fakta tak, aby vyhovolava jeho verzi. Když budu chtít, udělám ti 15ti minutový rozbor toho, že T-34 prostřelí čelně Panthera do vzdálenosti 2 kilometrů a bude to kousek po kousku a budu mluvit jen fakta. Ale budu je selektovat a vyberu jen ty, co jasně podpoří moje tvrzení. Všechny ostatní co je vyvrátí prostě pominu. A ty pokud nebudeš o tom nic vědět, jak mi dokážeš, že to není pravda?

A vidíš, to je vidět tvoje zaujatost. Nikde jsme tu ani jediným sloveme nenapsal, že Rusové lžou. Píši, že vše co Rusové tvrdí je třeba nezávisle ověřit, protože jsou jednou ze stran sporu. Totéž píši i o Ukrajincích. Klidně mi zde přímo cituj, kde se odchyluji od tohoto svého stanoviska. Zatímco ty píšeš, že Kyjev lže a Rusko ne, tak je to evidentní, že si zaujatý. Nebo je to jen můj milný názor, Takže abychomsi v tom udělali jasno, tvrdíš, že ruská prohlášení je možno automaticky brát jako ověřený zdroj informací?
Samozřejmě, že UA nahrávku nikdo ze západu nezpochybnil. Protože je falešná. A zpochybnění západními experty by bylo proti zájmům USA a EU.
Kdyby byla analýza Ruska jen trochu špatná, ihned by ji západní experti napadli. Není-liž pravda?
Nikdo ruskou analýzu nezpochybnil a už je na světě řádově dny. A zpochybnění by bylo v zájmu tvrzení USA i UA.

Jak víš, že YT video je nesmysl?
Ano, můžeš udělat video s T-34, že prostřelí Panthera a když ho uveřejníš oficiálně, tak jak to udělali Rusové, a bude k dispozici několik dnů, jak dlouho myslíš, že ta analýza vydrží? Možná hodiny, než ji někdo napadne.
Tady jsi zaujatý i ty. Chceš mi vyvrátit názor, ale nemáš vůbec nicc na podepření. Jedině tvrzení, že ruské analýzy (oficiální i laické) nikdo nezpochybnil, ale i nepodepřel z nezávislých zdrojů.

Mimochodem, když vezmeme, že EU a USA mají zájmy na UA, posílají UA žoldnéře i různou pomoc, nelze je brát jako nezávislé vyšetřovatele. Koho tedy považuješ za nezávislý zdroj?

Obama po pádu letadla volal Porošenkovi a shodli se na tom, že bude ustanovena Mezinárodní komise, která to vyšetří.
Moskva i když to má vyšetřovat, vyšetřování odmítla. Samozřejmě z důvodu, že by mohla být nařčena, že by zmanipulovala vyšetřování. Ale Moskva se nebojí, aby vyšetřoval někdo jiný.
Separatisté zajistili místo dopadu letadla s tím, že počkají, než dorazí Mezinárodní vyšetřovací komise.
Dorazilo OBSE, které řeklo separatistům, že má připravit půdu pro vyšetřování Mezinárodní komisi, která přijede o den později.
OBSE se snažilo neoprávněně vniknout do prostoru a manipulovat s důkazy a opolčenci je zahnali palbou.
Jak víme, komise nebyla sestavena ani o den později. :D
OBSE nemá žádné právo samo od sebe něco vyšetřovat, když USA a UA i Rusko se dohodlo, že vyšetřovat bude Mezinárodní komise.
Je možné že OBSE má odborníky, ale neměla na to tehdy právo. Což je důležité.

Snad nemyslíš vážně, že obviňuješ sepatatisty, že měly MOŽNÁ nějaké nekalé myšlenky. To je krutě směšné.
Chápeš, co by se mohlo stát, kdyby... No kdyby... Ani nechci domyslet... :shock:

Drž se faktů.
Já se ptám a je to důležité pro nezávislé vyšetřování: "Jsou zmanipulována data v černých skříňkách od separatistů?" "Nebo naopak bylo oficiálně a nezávisle potvrzeno, že jsou data v pořádku a separatisté data nijak nepoškodili a nemanipulovali s nimi?"

Napsal jsem to jasně: Myslím si, že UA nahrávka je lež. A k tomuto závěru mě přivedly indicie, které jsem vyjmenoval teď. Plus notorické lhaní UA. Neřekl jsem že Rusko musí mluvit pravdu, ale že jeho analýza nebyla dosud vyvrácena. Proč nebyla vyvrácena? Pokud by byla lživá, potvrdila by se tak pravost UA nahrávky. Ale ani jeden expert se o to nepokusil. To by nebylo slovo proti slovu, protože by mohli konkrétně vyttknout různé věci, kde ruský expert lže. Ale neudělal to nikdo. Nebo snad na to nemá západ vyspělou techniku?
maciatko
Příspěvky: 1
Registrován: 14/5/2014, 07:51

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od maciatko »

tito z obse hovoria, ze nasli stopy po gulometnom zasahu...
http://jyllands-posten.dk/international ... i-ukraine/
svd---> fr f2--->trg 22 zeiss 6-24x56--->?
Bax
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 292
Registrován: 23/10/2009, 13:37

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Bax »

Ještě bych nadhodil 2 konspirační teorie.

Možná USA zjistili určité informace (ohledně mh17), které poukazují na někoho, ale jaksi je nemohou zveřejnit, protože tyto informace nepoukazují na toho, na koho by měly poukazovat.

To samé s tou ruskou expertýzou a i UA nahrávkou: podle mě západní eperti obě určitě přezkoumaly, ale veřejně se k tomu nepostavili, protože to ukazuje na toho, na koho si nepřejí, aby to ukazovalo.
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Dancer »

->maciatko: Nikoliv po kulometném zásahu, ale "po průstřelých jako kulometem - velmi razatních" - prostě střepiny z hlavice.
Zajímalo by mne, jak se střepiny liší v případě uvažovaných raket (9М38 a R-60).
Nebát se a nekrást!
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Lord »

Dancer píše:->maciatko: Nikoliv po kulometném zásahu, ale "po průstřelých jako kulometem - velmi razantních" - prostě střepiny z hlavice.
Zajímalo by mne, jak se střepiny liší v případě uvažovaných raket (9М38 a R-60).
To by mělo jít zjistit, a piloti možná taky mohli vidět, jak na ně něco letí. Pilotní kabina, jak to vypadá, byla taky zasažena.

Obrázek

Myslím si, že těch střepin bylo hafo, takže by jich minimálně pár mohli najít a analyzovat. Černá skříňka mohla zaznamenat blízký výbuch, výkřiky zraněných pilotů, apod.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pitomec
Příspěvky: 0
Registrován: 20/7/2014, 16:51

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od pitomec »

Bax píše:Ještě bych nadhodil 2 konspirační teorie.

Možná USA zjistili určité informace (ohledně mh17), které poukazují na někoho, ale jaksi je nemohou zveřejnit, protože tyto informace nepoukazují na toho, na koho by měly poukazovat.

To samé s tou ruskou expertýzou a i UA nahrávkou: podle mě západní eperti obě určitě přezkoumaly, ale veřejně se k tomu nepostavili, protože to ukazuje na toho, na koho si nepřejí, aby to ukazovalo.
Je to standardni postup, kdyz nelze dukazy vyvratit, nasleduju hrobove mlceni
ulurd
Příspěvky: 0
Registrován: 31/7/2011, 19:38

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od ulurd »

Dzin píše:Bax: Ale nejsou, jsou to jednoznačná fakta, která ignorováním nezpochybníš. Stále platé, že ukrajinské nahrávky nikdo nezávisle nezpochybnil. Jediný, kdo je zpochybnil bylo Rusko a to jako přímí účastník sporu není nestraný.

A vidíš, to je vidět tvoje zaujatost. Nikde jsme tu ani jediným sloveme nenapsal, že Rusové lžou. Píši, že vše co Rusové tvrdí je třeba nezávisle ověřit, protože jsou jednou ze stran sporu. Totéž píši i o Ukrajincích. Klidně mi zde přímo cituj, kde se odchyluji od tohoto svého stanoviska. Zatímco ty píšeš, že Kyjev lže a Rusko ne, tak je to evidentní, že si zaujatý. Nebo je to jen můj milný názor, Takže abychomsi v tom udělali jasno, tvrdíš, že ruská prohlášení je možno automaticky brát jako ověřený zdroj informací?
Nahrávky považuješ za jednoznačná fakta, pak píšeš, že Rusko jako přímý účastník není nestranný a jak je dále uvedeno cokoliv tvrdí jedna ze stran sporu ( poukazuješ jen na Rusko) je potřeba nezávisle ověřit. Tudíž nahrávky poskytnuté Ukr. SBU ( zajímal by mě postoj, pokud by podobné nahrávky údajně potvrzující vinu Ukr. armády poskytla FSB, tak to by se patrně puncu jednoznačnosti nedočkaly :-? ) jako jednou ze stran konfliktu nelze považovat jako jednozančný fakt, jak sám píšeš, přesto je označuješ za jednoznačné fakta, ačkoliv z výše tvrzeného ( a vlastně i tebou samým konstatováno, nikoliv dodržováno) lze uvést, že tyto nahrávky, k nimž se někteří diskutéři upínají jako k nějaké mantře, nelze bez nezávislého ověření za důvěryhodné/nezvratné/jednoznačné/ atd důkazy, neboť jsou bez ověřování poskytovány zainteresovanou stranou konflitku a proto je potřeba k nim přistupovat opatrně a nebrát je jako ověřený či dokonce jednoznačný fakt. Navzdory tomu je někteří diskutéři používají v mnoha příspěvcích, ačkoliv by měly být ( i dle svých vlastních slov), vzhledem k okolnosti od jaké zájmové strany pocházejí, k takovým ,,faktům,, skeptičtější.

Mě osobně by zajímalo, pokud SBU má tak skvěle vypracovanou odposlouchávací mašinerii kdy odposloucháva kde co, jak je možné, že to během této občanské války nedokázaly nějak významně využít ve svůj prospěch ( tím mám spíše na mysli armádní úspěchy než propagandistické)
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Lord »

Doporučil bych Dzinovi a jeho oponentům založit nové vlákno v Hospodě.
Tady už je únavné sledovat žabomyší války.
Australští experti na Ukrajině v pátek našli na místě pádu malajsijského letadla velký kus trupu s okny, křesly pro cestující a také s několika těly obětí.
Nejnovější nález mimo jiné komplikovaly i manévry kombajnu, který prý mezi troskami sklízel obilí.
Žár letadla sestřeleného pravděpodobně raketou byl prý takový, že roztavil i hliníkové součástky boeingu.
Místo pádu letadla by měl nově chránit tým policistů a vojáků, který chtějí na východ Ukrajiny vyslat Nizozemsko a Austrálie.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“