Pád letu MH17 na Ukrajině

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Dancer »

pitomec píše:
maji ukrutne tvrdou tu cerno zem na ukrajine... ze :shock: spadne s 10km udajne nejvetsi motor o prumeru 10m v podstate kolmo, kdyz se v 10km rozprsknulo letadlo a dulek ... no jak svina
Předpokládáš, že ten motor padal dolů stylem neřízené pumy, což je dosti naivní představa. Závěs motoru mohl klidně vydržet a na zem by pak padal motor s kusem křídla podobně, jako padá javorové semeno = rotuje. Tím je rychlost pádu dost podstatně nižší, než by byl Tebou představovaný volný pád...
Nebát se a nekrást!
Uživatelský avatar
Dancer
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 563
Registrován: 23/2/2007, 11:44

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Dancer »

pitomec píše: Ukrajinský pilot Su-25 tvrdí, že sestřelil boeing
http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_29/Uk ... eing-0154/
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Že prý "...z palubního dvouhlavňového děla letadla Su-25..." :mrgreen: - Takže letadlo s dostupem 7000m střílí na letadlo o 3 km výše, přičemž cíl je i rychlejší...
Sorry, ale to je taková ptákovina...
Nebát se a nekrást!
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od CAT »

Zde víc info o posledních fotkách tahače s BUKem...
http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014/07 ... sport.html
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
m63
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 28/7/2014, 01:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od m63 »

Abych to trochu rozvířil - video s převozem BUKu rozhodně není z udávaných souřadnic v Luhansku.
1. zde je video z dané křižovatky jen 14 dní před udávaným časem převozu
http://youtu.be/fnHvkgWibQ0?t=24s
2. porovnejme s oním http://www.youtube.com/watch?v=1DA-eOTv0yQ - všímejme si hlavně prvých vteřin
3. co chybí - a) sloup těsně za bilboardem - podotkněmě, že je dvojitý a vedle bilboardu kde je vezen BUK vlevo prosvítá světlo
b) stromy mezi prvým a druhým sloupem u odbočky
Dalo by se ještě mhoho pokračovat ale je to snad zbytečné.
jarosvk
svobodník
svobodník
Příspěvky: 35
Registrován: 22/7/2014, 18:04

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od jarosvk »

CAT píše:Zde víc info o posledních fotkách tahače s BUKem...
http://ukraineatwar.blogspot.nl/2014/07 ... sport.html
ale no tak... zrazu ukradli kamion teroristi na zaciatku mesiaca ????? lepsiu výhovorku nemaju??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od CAT »

jarovsk: Teda že máš problém zrovna s timhle... Firma co ten tahač vlastní je z Doněcka, takže je ta krádež klidně možná (i když bych sázel na dobrovolné půjčení tahače)...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
jarosvk
svobodník
svobodník
Příspěvky: 35
Registrován: 22/7/2014, 18:04

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od jarosvk »

Nemecky bulvar hlasi rozhovor s pilotom Su 25 ktory zostrelil Boeing.... zaujimave ze prave nemecky dennik a zarazajucejsie je ze ak by to bola pravda ten pilot este zije???
ten zostrel by aj na raketu R60M by bol na hranici technickych moznosti a ak by sa aj podaril tak by to bola zivotna rana ale kanonom je to uz absolutna blbost ktorej vypovedna hodnota nestavi ani za to aby to niekto spochybnoval

o tom tahaci tu mozme diskutovat kolko len chceme. spochybnuju sa tu videla pri " ujazde" do ruska. jedni tu tvrdia ze to je fake a druhy to zase vynasaju do nebies ako pravdu ale nikto nedatoval video. zoom je strasny, logika prevozu ziadna a moznost zistenia datumu vytvorenia videa neexistuje. a zrazu ked sa zisti vlastnik tahaca tak ten tahac bol zrazu ukradnuty.

CAT: moj postoj je myslim jasny a ak sa ti ( Vam) ulavi nadavaj (te) mi do rusofilov ale tej nacgarde a majdanu neverim ani nos medzi ocami
Tomas SK
Příspěvky: 0
Registrován: 28/5/2014, 13:25

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Tomas SK »

CAT píše:jarovsk: Teda že máš problém zrovna s timhle... Firma co ten tahač vlastní je z Doněcka, takže je ta krádež klidně možná (i když bych sázel na dobrovolné půjčení tahače)...
pozicanie tahaca mohlo byt nedobrovolne, co by clovek pre chlapca s kalachom neurobil, ze ? :D

V podstate staci zavolat a spytat sa...

Na druhu stranu, odlachcim, mozno sa mu teraz rozbehne kseft - "prevezieme vsetko a vsetkych, just-in-time priamo na bojisko. Platba v hrivnach, eurach, rubloch a dolaroch. Znacka: rychlo, spolahlivo, dovoz do akcie aj po akcii, stojne je gratis :lol: "
PS.: aj unas chodia podobne kaminy a tiez vozia drevo, BUK, Topol (M) :rotuj:
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od CAT »

Tomas SK: Možný je všechnol. Rozhodně by bylo podezřelejší, kdyby ten tahač byl z Kyjeva a to není...

jarosvk: Vykat mi nemusíš, nejsme na to tu zvyklý... Všimnul sis ale že ten odkaz není na nikoho z NG, ani nikoho z Majdanu?
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Tomas SK
Příspěvky: 0
Registrován: 28/5/2014, 13:25

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Tomas SK »

CAT píše:Tomas SK: Možný je všechnol. Rozhodně by bylo podezřelejší, kdyby ten tahač byl z Kyjeva a to není...
tak-tak. Ja sa len obavam, ze majitela sa uz niekto "opytal" a dalsi uz tuto sancu mat nebudu. Je skratka "na rane" a vobec by som sa necudoval, keby ho onedlho nasli s prestreleou hlavou a a pravdu sa zasa nedozvieme :(
Uživatelský avatar
elspec21
Příspěvky: 0
Registrován: 27/7/2014, 23:18

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od elspec21 »

m63 píše:Abych to trochu rozvířil - video s převozem BUKu rozhodně není z udávaných souřadnic v Luhansku.
Mě zas ten rozbor na stránce ukraineatwar přesvědčil. Několik hodin jsem prohlížel mapy i streetview na googlu i yandexu ve všech městech v okolí kde mají trolejbusy a nic jiného jsem taky nenašel. On velkej zoom (na původním videu) dělá divy, úplně se ztrácí přehled o vzájemných vzdálenostech předmětů a o okolí. Sloup co vypadá těsně za bilbórdem může být klidně o takových 200m dál.

Tohle je širokoúhlý (a asi několk let starý) záběr skoro ve správném směru: http://goo.gl/Xpwy9s
Chtělo by to malinko výš a trochu vlevo a byl by přesně v ose videa.

Edit: samozřejmě pokud nebude k dispozici originální nahrávka, nedá se s jistotou potvrdit čas natočení, takže "předpokládaný" úprk do Ruska to může i nemusí být. Ale místo sedí :)
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od CAT »

Popravdě mě tyhle "utíkající" BUKy moc nezajímají, ale jak se vlastně přišlo na to, že ten BUK utíká do RF?
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
jarosvk
svobodník
svobodník
Příspěvky: 35
Registrován: 22/7/2014, 18:04

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od jarosvk »

CAT a urcite si si vsimol z akej stranky je clanok. ( samozrejme nezaujatej )
Pozrime si nezrovnalosti prevozu BUK
1. Vytvorenie videa??? ( nemozne, nemozno spajat s datumom pridania na YT)
2.Logika casu prevozu spat do Ruska??? ( Preco ho nepreviest podvecer a rovno spravit defile cez polmilioneve mesto)
3.Logika vyberu trasy. ( Utekam tak si vyberiem dlhsiu severnu trasu a pritom spravim defile v luhansku)
4.Umiestnenie videa do Luhansku. ( jednymi potvrdenie druhymi vyvrate = nejednoznacne )
5.Tahac ( ukradnej Tahac, promenadujem sa po mestach dedinach a necham nanom vsetky poznavacie znaky k majitelovi??? tel cisla na valniku, napisi na kabine a pod ako kedy sa nic nedialo ??? ved som ho len ukradol a vozim na nom rusky BUK a utakam snim do Ruska)
6. majitel tahaca. Hmmmm ukradli mi ho zli ruski teroristi. Je zaznam z policie alebo nahlasenie ze bol tahac ukradnuty???

Sorry ale cela existencia BUKu u separatistov pred zostrelom mi velmi pripomina nizsie uvedene video
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od 1stCLJan »

Podle mého názoru video bylo upravováno

1) prolétávající pták, který má nabudit dojem autentičnosti projíždějícího tahače, tím že ho tahač vyplaší, při prolétnutí za sloupem hodí ještě obraz před sloup. Pták byl do videa doplněn. Můžete se přesvědčit zpomalením videa a pozorováním ptáka při prolétání za sloupem.

2) zvuková stopa neodpovídá projíždějícímu tahači, kdy je do zvukové stopy zadán jakoby bouchnutí jak tahač projíždí přes díru. První bouchnutí je když tahač opouští billbord a druhé když mizí za stromy. Ačkoli zvuk projíždějícího tahače odpovídá vzdalujícímu tahači, bouchnutí je u billbordu vzdálené a druhé při vzdalujícím se tahači daleko hlasitější a ostřejší. Bouchnutí nápadně připomíná projíždějící vagon na kolejích a neodpovídá bouchnutí náprav při projíždění přes díru !!

3) Spodek buku (pásy ) jsou rozmazány vzhledem ke kabině tahače a tím nejde určit přesnou výšku posedu buku na tahači ,pásy se jeví jako by byly posazeny níže než by se jevili v reálu. BUK mohl být nasnímán jinde a na tahač mohl být dodatečně doplněn, třeba na projíždějícím vlaku.

4) video je ve velmi špatném rozlišení a to takovém že není možno pozorovat detaily , ačkoli vzhledem k přiblížení a stabilizaci obrazu byla použita kamera nebo fotoaparát schopný přiblížení a stabilizaci na větší vzdálenost a tudíž kvalitnější , odhaduji , že vzdálenost snímání bude okolo cca 150- 200 metrů minimálně. Video se domnívám bylo tedy uměle rozmazáno.

Můj závěr je tedy takový, že bylo manipulováno se zvukem i obrazem videa a tudíž video je pro mne nevěrohodné i kdyby tato křižovatka byla v Luhansku.

http://www.youtube.com/watch?v=1DA-eOTv0yQ
Naposledy upravil(a) 1stCLJan dne 29/7/2014, 15:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od CAT »

jarovsk: Separatisté se chlubili tim, že BUK mají, to že ti to připomíná video je pěkný, ale BUK potvrdili sami separatisté... A dodal někdo nějakej důkaz, nebo proč by ten BUK měl jet do RF?
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
jarosvk
svobodník
svobodník
Příspěvky: 35
Registrován: 22/7/2014, 18:04

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od jarosvk »

elspec21 píše:
m63 píše:Abych to trochu rozvířil - video s převozem BUKu rozhodně není z udávaných souřadnic v Luhansku.
Mě zas ten rozbor na stránce ukraineatwar přesvědčil. Několik hodin jsem prohlížel mapy i streetview na googlu i yandexu ve všech městech v okolí kde mají trolejbusy a nic jiného jsem taky nenašel. On velkej zoom (na původním videu) dělá divy, úplně se ztrácí přehled o vzájemných vzdálenostech předmětů a o okolí. Sloup co vypadá těsně za bilbórdem může být klidně o takových 200m dál.

Tohle je širokoúhlý (a asi několk let starý) záběr skoro ve správném směru: http://goo.gl/Xpwy9s
Chtělo by to malinko výš a trochu vlevo a byl by přesně v ose videa.

Edit: samozřejmě pokud nebude k dispozici originální nahrávka, nedá se s jistotou potvrdit čas natočení, takže "předpokládaný" úprk do Ruska to může i nemusí být. Ale místo sedí :)
len jedna otazka
podla GOOGLE EARTH by za tou krizovatkou mal byt nejaky kostolik
2.jpg
no v tvojom linku ten kostilik nikde nevidno
kostra
Příspěvky: 9
Registrován: 2/7/2014, 17:58

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kostra »

1stCLJan píše:Podle mého názoru video bylo upravováno

1) prolétávající pták, který má nabudit dojem autentičnosti projíždějícího tahače, tím že ho tahač vyplaší, při prolétnutí za sloupem hodí ještě obraz před sloup. Pták byl do videa doplněn. Můžete se přesvědčit zpomalením videa a pozorováním ptáka při prolétání za sloupem.

2) zvuková stopa neodpovídá projíždějícímu tahači, kdy je do zvukové stopy zadán jakoby bouchnutí jak tahač projíždí přes díru. První bouchnutí je když tahač opouští billbord a druhé když mizí za stromy. Ačkoli zvuk projíždějícího tahače odpovídá vzdalujícímu tahači, bouchnutí je u billbordu vzdálené a druhé při vzdalujícím se tahači daleko hlasitější a ostřejší. Bouchnutí nápadně připomíná projíždějící vagon na kolejích a neodpovídá bouchnutí náprav při projíždění přes díru !!

3) Spodek buku (pásy ) jsou rozmazány vzhledem ke kabině tahače a tím nejde určit přesnou výšku posedu buku na tahači ,pásy se jeví jako by byly posazeny níže než by se jevili v reálu. BUK mohl být nasnímán jinde a na tahač mohl být dodatečně doplněn, třeba na projíždějícím vlaku.

4) video je ve velmi špatném rozlišení a to takovém že není možno pozorovat detaily , ačkoli vzhledem k přiblížení a stabilizaci obrazu byla použita kamera nebo fotoaparát schopný přiblížení na větší vzdálenost a tudíž kvalitnější , odhaduji , že vzdálenost snímání bude okolo cca 200 metrů minimálně. Video se domnívám bylo tedy uměle rozmazáno.

Můj závěr je tedy takový, že bylo manipulováno se zvukem i obrazem videa a tudíž video je pro mne nevěrohodné i kdyby tato křižovatka byla v Luhansku.

http://www.youtube.com/watch?v=1DA-eOTv0yQ
Dle mne se moc to video nepovedlo - z nouze ctnost . Dle mne se tím fušováním bavila stejná firma co depixelizovala satelitní snímky Digital globe se střílejícím ruským dělostřelectvem .

Já čekám to :!: video Zástupce Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Andreje Lysenka , o kterém mluvil hodinu před sestřelem 17 .6, 2014, 17:26 /na konci článku/

http://www.pravda.com.ua/rus/news/2014/07/17/7032182/

ve které je ten BUK v koloně :!: , to asi nešlo tak zfalšovat , takže ho Svět neuvidí , stejně jako avizované Porošenkovy satelitní snímky jak raketa BUK startuje
Udivuje mne podivný svět fantazie, lhaní, násilí a strachu, v němž dnes žijeme.
nine_mike
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 434
Registrován: 20/7/2014, 18:52

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od nine_mike »

Heh tak ten vtak, ktory vie byt na dvoch miestach naraz je naozaj vtipny. Darmo, loz ma kratke nohy...
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od CAT »

Já teda bukvy moc nezvládám, ale neni v tom článku něco v tom smyslu, že "úředník řekl, že Lysenko řekl"?
Edit: přeloženo přes sz...
Naposledy upravil(a) CAT dne 29/7/2014, 12:25, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
elspec21
Příspěvky: 0
Registrován: 27/7/2014, 23:18

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od elspec21 »

jarosvk píše:len jedna otazka
podla GOOGLE EARTH by za tou krizovatkou mal byt nejaky kostolik
no v tvojom linku ten kostilik nikde nevidno
Nojo, záhada chybějícího kostelíku ... ale nakonec je to snadné, milý Watsone :o)
Stačí se podívat na jiné záběry Yandex-panorám a uvidíš, že když je fotili, byl teprve ve výstavbě:
http://goo.gl/0629b4

Zajímalo by mě kam všechno tohle "šťourání" míří, mě to přijde jako snaha za každou cenu dokázat, že stejně žijeme v Matrixu a MH17 sundali Ilumináti ...
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“