Pád letu MH17 na Ukrajině

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od absik »

Naposledy upravil(a) absik dne 30/7/2014, 19:01, celkem upraveno 1 x.
pet
Příspěvky: 0
Registrován: 30/7/2014, 02:17

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od pet »

m63 píše:Jak říká Alchymista "snaha sa ceni". Tak chci nevěřícím Tomům vyjít vstříc a připravil jsem ještě jeden pohled. Podkladem je záběr z panoramia, jelikož je ve slušném rozlišení. V plné barevné sytosti jsem ponechal pro zvýraznění důležité objekty a sice tyto:
- populární "komínek" u myčky za cestou, který je situován napravo od prového okraje bilboardu
- sloup za cestou se značkou, který na videu v pozadí lícuje s levým okrajen bilboardu
- sloup u pravé krajnice cesty na most za odbočkou s trolejovým vedením, který je nám celou dobu záběru odkryt plně
. sloup na pravé krajnici odbočky po jejím odbočení z cesty nya most, vidíme jej vždy napravo od toho zmíněného výše
- bilboard
- prosvítající oblohu vlevo, vedle levého horního okraje bilboardu včetně "Cooperfieldova" sloupu který zmizel
- vozovku vlevo od bilboardu, která je jasně identifikovatelná na počátku videa
Tedy máme cirka jaksi zmapovanou oblast , která je viditelná na videu.
Ćervená linie vede od sloupu za cestou ( s modrou značkou ) , který lícuje s pravým okrajem bilboardu a je v pozadí, modré linie zprava i zleva ukazují, co vše z daného bodu vidíme. a nyní opět výzva, najděte takový pozorovací bod a zakreslete jej tak, aby "Coooperfieldův" sloup zmizel nebo se stal neviditelným. Všichni, kteří mi pošou SZ dostanou podklady k dokreslení v plném rozlišení, pokud to budou požadovat.
Finále: jen napovídám pokud vaše pozorovací stanoviště budete posouvat směrem doleva tak ztratíte výhled na "komínek" ( sorry je to jak pro blbé, ovšem chvílemi to to tady tak připadá) a pokud doprava - bacha, aby jste tam měli kostel.
Obrázek

Je to téměř perfektní, najdi na videu sloup billboardu a máš hádanku vyřešenou.
k42
Příspěvky: 8
Registrován: 29/7/2014, 15:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od k42 »

m63 píše:Hlavice není naplněna 30 mm velkými koulemi.
k42 - máš recht , nezajímá, ani daleko podstanější otázky, kde jsou záznamy z ŘLP, kdy je uvidíme atd.,atd., atd... scénář byl stanoven a tak s jede podle něj :rotuj:
To s těmi 30 mm koulemi v hlavici Buku byl samozřejmě jen vtip - argumentace absurditou, nemožné.
Jo, kde je záznam z ŘLP Borispol ? Jak to, že Kyjev blokuje příchod ICAO na místo a nikdo neřve jak podebraný ? ...

Ohledně směrování diskuse na serverech a ovlivňování - na technickém serveru jako tady by to stejně nemělo smysl, pochybuji o tom. Je to zkrátka lidská věc, někdo preferuje nebo se zaměřuje na jednu stopu, druhý na jinou. Kolik hlav, tolik názorů.
m63
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 28/7/2014, 01:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od m63 »

pet píše:
m63 píše:Jak říká Alchymista "snaha sa ceni". Tak chci nevěřícím Tomům vyjít vstříc a připravil jsem ještě jeden pohled. Podkladem je záběr z panoramia, jelikož je ve slušném rozlišení. V plné barevné sytosti jsem ponechal pro zvýraznění důležité objekty a sice tyto:
- populární "komínek" u myčky za cestou, který je situován napravo od prového okraje bilboardu
- sloup za cestou se značkou, který na videu v pozadí lícuje s levým okrajen bilboardu
- sloup u pravé krajnice cesty na most za odbočkou s trolejovým vedením, který je nám celou dobu záběru odkryt plně
. sloup na pravé krajnici odbočky po jejím odbočení z cesty nya most, vidíme jej vždy napravo od toho zmíněného výše
- bilboard
- prosvítající oblohu vlevo, vedle levého horního okraje bilboardu včetně "Cooperfieldova" sloupu který zmizel
- vozovku vlevo od bilboardu, která je jasně identifikovatelná na počátku videa
Tedy máme cirka jaksi zmapovanou oblast , která je viditelná na videu.
Ćervená linie vede od sloupu za cestou ( s modrou značkou ) , který lícuje s pravým okrajem bilboardu a je v pozadí, modré linie zprava i zleva ukazují, co vše z daného bodu vidíme. a nyní opět výzva, najděte takový pozorovací bod a zakreslete jej tak, aby "Coooperfieldův" sloup zmizel nebo se stal neviditelným. Všichni, kteří mi pošou SZ dostanou podklady k dokreslení v plném rozlišení, pokud to budou požadovat.
Finále: jen napovídám pokud vaše pozorovací stanoviště budete posouvat směrem doleva tak ztratíte výhled na "komínek" ( sorry je to jak pro blbé, ovšem chvílemi to to tady tak připadá) a pokud doprava - bacha, aby jste tam měli kostel.
Obrázek

Je to téměř perfektní, najdi na videu sloup billboardu a máš hádanku vyřešenou.
Pet - nechápu proč bych jej měl hledat - zakresli polohu tvé kamery ( kameramana ) nebo drž ...
m63
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 28/7/2014, 01:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od m63 »

k42 píše:
m63 píše:Hlavice není naplněna 30 mm velkými koulemi.
k42 - máš recht , nezajímá, ani daleko podstanější otázky, kde jsou záznamy z ŘLP, kdy je uvidíme atd.,atd., atd... scénář byl stanoven a tak s jede podle něj :rotuj:
To s těmi 30 mm koulemi v hlavici Buku byl samozřejmě jen vtip - argumentace absurditou, nemožné.
Jo, kde je záznam z ŘLP Borispol ? Jak to, že Kyjev blokuje příchod ICAO na místo a nikdo neřve jak podebraný ? ...

Ohledně směrování diskuse na serverech a ovlivňování - na technickém serveru jako tady by to stejně nemělo smysl, pochybuji o tom. Je to zkrátka lidská věc, někdo preferuje nebo se zaměřuje na jednu stopu, druhý na jinou. Kolik hlav, tolik názorů.
Směřování diskuze na fórech - máš pravdu, dokonce jsem si i postěžoval, ale následné reakce beru jako seriózní, chtěl jsem však zmínit, že podstatné otázky se málo, či zcela ne, kladou i zde. Sám sebe se táži jakto ? A prvé mne napadají cíle a motivace. Zatímco o nejmenším kousíčku kovu ( plastu, stínu, ptáka či čehokoliv ) se zde vede bitva na "život a na smrt", tak nikdo nezmíní to podstatné, zásadní a základní. Kde jsou záznamy z ŘLP ? Proč je nemáme k dispozici ? Jak dlouho je budou dešifrovat - ( joke ) - protože ta šifra musí být k.revská, když jim to tak trvá. No, tož asi tak. :D
jarosvk
svobodník
svobodník
Příspěvky: 35
Registrován: 22/7/2014, 18:04

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od jarosvk »

kiwi píše:
pet píše:
jarosvk píše:otazka vieme jednoznacne urcit vytvorenie zaznamu toho prevozu BUKu ci bolo vytvorene v case po zostrelini Boeingu alebo niekolko dni mesiacov pred tym???????
Měsíce podle vegetace asi ne, Bogdan tam tu reklamu na autosalon taky nemá věčnost.
Zřejmě stejný tahač a valník (stejná firma) s BUKem byl focený a spatřený 17.7. ve Snižne (mj. http://www.huffingtonpost.com/2014/07/2 ... 22111.html) a předtím v Torezu a Doněcku.
Firma Strojmechanizacija, které patří vozidlo, s převozem prý nic společného nemá, takže stačí zjistit, odkdy ten tahač postrádá.
Na otázku Strojmechanizace jsem dostal tohle video: https://www.youtube.com/watch?v=zH34V8B8NEI A teď bych poprosil zde přítomné počítačové mágy o komentář.
Btw, Bogdan není prodejce, ale značka aut, někde z Čerkasska.
Rovnaky DAF 95 ako na fotkach a videach BUKu 312 na zasnezenom parkovisky.

Obrázek
Přílohy
Bez názvu.jpg
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

jarosvk píše: Rovnaky DAF 95 ako na fotkach a videach BUKu 312 na zasnezenom parkovisky.
Nevěřím, že by domalovávali/zamalovávali ten modrý pruh na kabině...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
jarosvk
svobodník
svobodník
Příspěvky: 35
Registrován: 22/7/2014, 18:04

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od jarosvk »

Na udajnom videu je tahac Volvo FH12 z nizkou kabinou tu je tahac DAF 95 Spacecab .. to nie je len o modrom pase si tu dva rozdielne tahace

za dalsie dana firma na svojej stranke neuvadza ze by vlastnila DAF 95 iba volvo FH 12 (13)

Obrázek

Obrázek správně vložil Jarl
Naposledy upravil(a) jarosvk dne 30/7/2014, 19:42, celkem upraveno 1 x.
k42
Příspěvky: 8
Registrován: 29/7/2014, 15:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od k42 »

m63:
dalo by se pokračovat - proč se třeba nerozebírají fotky poškozených (prostřelených) dílů ?
Daly by se z toho odvodit velikosti a tvar zasahujících "věcí", jejich energie (podle tabulek tvrdosti, tažnosti, ... materiálů) a pravděpodobný směr příletu. Udělat distribuci velikostí těch "věcí". Kolik procent děr je kulatých s ráží 30 mm, hehe.

To by z toho hned vyplynulo. Četl jsem to od začátku, tohle vlákno, ale je jasné, že každý podlehl té mediální masáži a hledal střepiny rakety jak kůň s klapkama na očích. To pak člověk pro les nevidí stromy. Nedivím se.

Další věc samozřejmě je, že většina (ne všechny - vyjímky existují ve všem, náhoda je prevít) zásahů dopraváků nebo velkých letadel, i v modelování (CAM) takovou raketou způsobí okamžitě výbuch paliva a destrukci stroje - v 10 km v rychlosti zcela jistě - pak to dopadne na zem na 100-300 km čtverečných, podle síly větru - ne na 30 nebo kolik to je tady.
Taky je divné, že to po dopadu vybouchlo a hořelo - normálně po zásahu takovou strašnou věcí jako je hlavice Buku nepřežije žádná nádrž, vyhoří to hned a zbytek během pádu, palivo rozfouká vítr a na zemi to pak jen doutná nebo ani to ne - stačí to vychladnout během pádu.

No prostě spousta divných věcí, pokud by to měl být zásah SAM raketou téhle velikosti. Jenže nic se nedá vyloučit, stát se může úplně všechno - mohla bouchnout daleko, v blbé poloze (neoptimální), ...

Doufám, že se povede prohlédnout trosky a "něco" to neznemožní. Pak bude jasno, podle toho co se tam najde. Zatím jsou všechno jen spekulace - kromě nehody, protože ty stopy na kabině jsou jasnou známkou vnějšího působení (sestřelu).
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Mirek58 »

Jestli se nepletu, tak kamion se stejně bílou kabinou a podvalem účinkoval i při odvozech historických tanků z památníků opolčenci. Asi před měsícem.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

jarosvk píše:Na udajnom videu je tahac Volvo FH12 z nizkou kabinou tu je tahac DAF 95 Spacecab .. to nie je len o modrom pase si tu dva rozdielne tahace
OK... Nejsem "kamioňák"... ale i ten rozdíl v tom modrém pruhu myslím postačí aby ty kamiony žádný soudný člověk nepovažoval za totožné...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
m63
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 28/7/2014, 01:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od m63 »

Tady to máš celé i se zvukem...
m63
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 28/7/2014, 01:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od m63 »

k42 píše:m63:
dalo by se pokračovat - proč se třeba nerozebírají fotky poškozených (prostřelených) dílů ?
Příjemné, asi jsme stejná krevní skupina :D :mrgreen:
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od CAT »

M42/k63: Na to se dá odpovědět lehce - na nás se prostě kašle, ty data dostane(la) vyšetřovací komise, která to bude šetřit, ty fotky dávno někdo (a profíci, ne pisálci na nentu) rozebírá... Naše rozbory nejsou vůbec důležité a asi je třeba se s tim smířit...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od skelet »

1stCLJan píše:
mepu píše:
kiwi píše:Ono není moc časté, aby civilní tahač vozil pro armádu. Dost možná jde o tu 312, zastavenou v noci, co se ji SBU snažila udat jako ruskou. Ale to je už jedno.
V případě UA je to dost běžné, že zabaví civ. techniku, viz videa z Charkova > https://www.youtube.com/watch?v=3XAv_7rJg6c https://www.youtube.com/watch?v=05bEGfnYWiQ
Podobnost některých podvalníků z tím z Luhanska , čistě náhodná. Kdyby tak šla zjistit SPZ .
podobné podvaly se pohybují i v Ostravě. Co to dokazuje? Odpovím ti.. nic
ObrázekObrázekObrázek
m63
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 28/7/2014, 01:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od m63 »

CAT píše:M42/k63: Na to se dá odpovědět lehce - na nás se prostě kašle, ty data dostane(la) vyšetřovací komise, která to bude šetřit, ty fotky dávno někdo (a profíci, ne pisálci na nentu) rozebírá... Naše rozbory nejsou vůbec důležité a asi je třeba se s tim smířit...
Já to vidím poněkud jinak. Tedy v principu. Ta válka se vede o NÁS. Není důležité jak co proběhlo v reálu, ale jak si to budeme MY pamatovat a interpretovat dále. Naše rozbory a pohledy či názory je právě to co je důležité, z hlediska dalšího vývoje. To jsme my ti , o koho se vede boj. Ti "nahoře" potřebují v rámci svého scénáře nás, ne my je. Tedy asi tak to vidím.
Uživatelský avatar
elspec21
Příspěvky: 0
Registrován: 27/7/2014, 23:18

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od elspec21 »

m63 píše:Jak říká Alchymista "snaha sa ceni". Tak chci nevěřícím Tomům vyjít vstříc a připravil jsem ještě jeden pohled. ............ ( sorry je to jak pro blbé, ovšem chvílemi to to tady tak připadá) a pokud doprava - bacha, aby jste tam měli kostel.
Omlouvám se za OffTopic, tohle s Bukem téměř vůbec nesouvisí:

m63, máš to trochu dost blbě, s tímhle bys u zkoušky z konstruktivní geometrie neuspěl. Červenou čáru vedeš od paty sloupu která je hodně pod rovinou silnice po které jel BUK (nadjezd) a pokračuješ přes roh bilboardu, který je zas vysoko nad vozovkou! A ještě jí používáš jako osu záběru, když na videu je ten zákryt od osy vlevo. Včera jsem ti to zakreslil v půdorysu! Otevři si ten můj včerejší obrázek a začni znovu: Zkus vzít za vodorovnou rovinu tu vozovku a spustit na ní z rohu bilboardu svislici (zeleně tečkovaně, přibližně), stejně tak ti pak čárkovaný průmět zákrytu rohu a sloupu musí sloup protínat ve výšce nadjezdu (cca.). Máš jeden přesný směr (černá čárkovaná). Víš, že osa záběru protíná roh šedé střechy vzadu (ta je zase pod úrovní, proto zas malá zelená svislice nahoru). V ose záběru máš i osvětlovací teleso lampy č.2 (zase si uděláš pomocí svislice "stopník" na vozovku) a vidíš, že osa záběru škrtá oblouk krajnice pod lampou, stejně jako na videu. Takže jsme doma! Urááá. Pak už jenom modře vymezíš okraje záběru (použil jsem ten se středním přiblížením jako včera). Vidíš teď, že tvůj hledaný sloup za bilbórdem je schovaný za břízkami "A" a že před sloup č.3 se ti motají větve "C". Kostelík je bezpečně mimo a komínek je vpravo od bilboardu (na tvém panoramio záběru z převýšení samozřejmě od jeho stopníku!). Frštén :?:
buk_m63.jpg
A teď použiju repliku tvého vyjádření: Ufff, to je jak to vysvětlovat blbýmu :???:
Máš štěstí, že jsem měl dnes v práci úspěšný den, jinak bych tě poslal víškam ...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od skelet »

Mám dobrou náladu, takže : Elspec a m63 pro teď vyváznou jen s výstrahou
ObrázekObrázekObrázek
m63
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 28/7/2014, 01:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od m63 »

elspec21 píše: A teď použiju repliku tvého vyjádření: Ufff, to je jak to vysvětlovat blbýmu :???:
Máš štěstí, že jsem měl dnes v práci úspěšný den, jinak bych tě poslal víškam ...
Ja, ganz gut, ich verstehe, und vielen dank ueber diese grafik. Ale teď vážně, opravdu děkuji za zakreslení do stejné předlohy, kouknu na to.
PS.: ovšem vzhledem k tomu. že jdeš doleva, tak jsi asi schoval "komínek". Ale stejně jsem rád za odpověď. Udělám ten pohled se správnou perspektivou z tvého bodu snímání já, nebo ho uděláš sám ?
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od 1stCLJan »

jarosvk píše:Na udajnom videu je tahac Volvo FH12 z nizkou kabinou tu je tahac DAF 95 Spacecab .. to nie je len o modrom pase si tu dva rozdielne tahace

za dalsie dana firma na svojej stranke neuvadza ze by vlastnila DAF 95 iba volvo FH 12 (13)

Obrázek

Obrázek správně vložil Jarl
To co veze tento podvalník je tak rozmazané ,že to může být cokoliv. Všechny fota inkriminovaného Buku jsou tak rozmazané, že snad na celé Ukrajině nemají normální mobily s fotákem nebo kameru, přitom když jsem na Ukrajině byl , tak tam nebyl člověk bez posledního Iphona. Jen tak na zkoušku jsem si svým stařičkým mobilem natočil video a ejhle video perfektní. Tak vám nevím.
Naposledy upravil(a) 1stCLJan dne 30/7/2014, 20:37, celkem upraveno 2 x.
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“