Jagdpanzer E-10
Jagdpanzer E-10 měl nahradit stíhač tanků Hetzer. Návrh vyházel z osvědčeného českého podvozku lehkého tanku Lt. 38, ale dostal přepracovanou vrchní část korby a vnitřní uspořádání. Motor a převodovka byly umístěny vzadu, poháněné zadní kolo. Výzbroj měl tvořit 75 mm kanón a kulomet ráže 7,92 mm, hmotnost stroje 10 až 20 tun.
Jagdpanzer E-25
Měl nahradit tanky Panzer III a Panzer IV včetně jejich stíhačů a zracionalizovat tak výrobu. Návrh podal prof. Porsche známý spíše jako tvůrce těžkých tanků. Hmotnost E-25 byla dána v rozmezí 25 až 35 tun. Stíhač měl nést účinné 105 mm protitankové dělo. Zajímavostí byl flak ráže 30 mm ukrytý v pancéřové věžičce.
Panzerkampfwagen E-50
Nový střední tank měl nahradit tank Panther.
Panzerkampfwagen E-75
Standardní těžký tank, měl nahradit tank Tiger. První vytvořené koncepty tanků E-50 a E-75 měly mít vpředu umístěný motor a vzadu posazenou věž. Nakonec však bylo zvoleno klasické německé uspořádání a vývoj se ubíral směrem k typu Panther II a ke konci války sériově vyráběnému tanku Tiger II.
Panzerkampfwagen E-100
Konkurence pro supertěžký tank Maus od firmy Henschel. U výše uvedených kategorií znamenalo číslo za písmenem E jeho přibližnou hmotnost. Avšak u E-100 toto přesně neplatilo. Plánovaná hmotnost navrženého tanku se pohybovala kolem 140 až 160 tun. Otočná věž měla být vybavena dělem ráže 128 mm a pro urychlení vývoje byla odvozena od věže navrhované pro supertěžký tank Maus. Do konce války se podařilo dokončit pouze korbu tanku s koly, rovněž byly vyrobeny i mohutné pásy. Rozestavěný tank ukořistili v dubnu 1945 západní spojenci v areálu zkušebního polygonu Sennelager. V červnu byl tento nedokončený prototyp i s kompletní dokumentací převezen do Velké Británie k detailnějšímu prozkoumaní.
Německé supertěžké tanky
Pro orientaci v německých projektech supertěžkých tanků uvádím pro nezasvěcené informativní pojednání. Jak bylo výše uvedeno, tak říšský zbrojní úřad vydal specifikace pro kategorii tanků série E o kterých pojednával tento článek. Mezi německými firmami existovala určitá rivalita, kdo získá státní zakázku, leckdy se stalo, že navrhovaly i svoje vlastní koncepty, ty se podařilo někdy prosadit do dalšího stádia vývoje, jindy upadly v zapomnění. Mezi známé projekty německých supertěžkých tanků patří tank Maus, E-100 a Löwe. Projekt těžkého tanku Löwe byl zahájen firmou Krupp jako reakce na sovětské těžké tanky se kterými se Němci setkávali na východní frontě. Avšak v květnu 1942 byly zastaveny teoretické práce a konstruktéři z firmy Krupp se spojili s Porschem. Společně pak začali pracovat na tanku Maus.
Z říše snů a rovněž z dílny Kruppa pocházela představa tanku P-1000 alias Ratte o hmotnosti 1000 tun, který měl být vyzbrojen dvěma námořními kanóny ráže 150 mm. Věž tanku vycházela z věží používaných na bitevních lodích Scharnhorst a Gneisenau.


