Pád letu MH17 na Ukrajině

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od skelet »

Nemají černé skříňky Holanďané, respektive Britové? Aniž by na ně Ukrajinci šáhli?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Teoreticky ano... Jde ale o to, jestli Holanďané, potažmo Britové nejsoiu také "ukrajinská strana"... :lol:
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od skelet »

Takže je jedno co se vyšetří. Podstatné bude jestli to bude zapadat do "Světonázoru" člověka, který si ten verdikt přečte
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Alchymista »

Čo by na zaujímalo - dá sa záznam "prečítať" alebo okopírovať bez toho, aby sa to nejak poznalo?
Ako dlho by asi také okopírovanie obsahu trvalo?

Predpokladám totiž, že záznamy dokáže zo záznamníkov prečítať aj letecká spoločnosť, "technickú skrinku" napríklad kvôli prevádzkovým záznamom o lietadle, "hlasovú" napríklad pri riešení konfliktov v posádke (už som zažil, že kapitán nechal vysadiť po slovnom konflikte druhého pilota).
Prípadne predpokladajme, že skrinky sa na chvíľu dostali do Ruska...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Tendr
Příspěvky: 0
Registrován: 3/8/2014, 18:08

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Tendr »

skelet píše:Takže je jedno co se vyšetří. Podstatné bude jestli to bude zapadat do "Světonázoru" člověka, který si ten verdikt přečte
Konečně jste na to na 93. stránce přišli :up:
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

skelet píše:Takže je jedno co se vyšetří. Podstatné bude jestli to bude zapadat do "Světonázoru" člověka, který si ten verdikt přečte
Jak u koho... Obecně to platné nebude, byť jsem přesvědčen, že u některých jedinců to platnost mít bude...

Já o viníkovi jasno nemám (Tu předchozí větu jsem psal v nadsázce - viz. smailík na konci)... A závěrečnou zprávu budu akceptovat... Ale obávám se, že někteří už jasno mají a žádná závěrečná zpráva na tom nic nezmění... Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od CAT »

No, nezbývá než doufat, že takoví na Palbě moc dlouho nezůstanou...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Bax
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 292
Registrován: 23/10/2009, 13:37

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Bax »

Alchymista: v tom videu říkali, že kopírování by trvalo 25 hodin a je třeba speciálních přístrojů. Nebo letadlo stačí - jestli si pamatuju dobře?
Tedy, pokud by to měli Rusové na den, mohli by ty data mít.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Bax píše:Alchymista: v tom videu říkali, že kopírování by trvalo 25 hodin a je třeba speciálních přístrojů. Nebo letadlo stačí - jestli si pamatuju dobře?
Tedy, pokud by to měli Rusové na den, mohli by ty data mít.
Rusové mohou mít data ze skříněk... Ale nemají záznamy ŘLP... A pokud má UA záznamy ŘLP a Separatisté měli skříňky, tak je to jedině dobře... Protože nebyly tyto dvě věci pohromadě...

Tím jsem chtěl říct, že ani jedna strana nemohla (snad) nic zfalšovat, protože neměla obě části... Tedy skříňky i záznamy ŘLP... Podle mě tedy indicie potvrzující objektivnost a pravost dat ze skříněk...
Naposledy upravil(a) Aaron Goldstein dne 3/8/2014, 20:26, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Zipoun
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 177
Registrován: 28/12/2011, 06:22

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Zipoun »

rusové nemají data ze skříněk, holanďané než je předali britům oznámili ža byly skříňky v pořádku a bez manipulace...ovšem co se s nimi děje teď to nikdo neví.
http://www.onderzoeksraad.nl/uploads/fm ... ed_ENG.pdf
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4490 ... ne-skrinky
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Alchymista »

Bax píše:Alchymista: v tom videu říkali, že kopírování by trvalo 25 hodin a je třeba speciálních přístrojů. Nebo letadlo stačí - jestli si pamatuju dobře?
Tedy, pokud by to měli Rusové na den, mohli by ty data mít.
Nie, vo videu sa hovorí, že prepísanie záznamu - a jeho nahradenie novým - by trvalo tak dlho, samotní kopírovanie (pre učely uchovania záznamu) bude určite rýchlejšie.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
kwaak
svobodník
svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 18/8/2012, 18:58

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kwaak »

http://www.nst.com.my/node/19598

neoficální informace ohledně obsahu CVR, překládat nebudu..jen ve zkratce - piloti nic neobvykleho nezaznamenali
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Alchymista »

Cockpit voice recorder (CVR) nemal v prípade zásahu riadenou strelou čo významné zachytiť - črepiny sú minimálne 5-6 krát rýchlejšie ako zvuk. Takže na zázname bude krátky tresk - a potom ticho, možno svist náporu vzduchu... Nejaké "preboha! raketa!" môže očakávať len divák hlúpych filmov.

To "dôležité" je komunikácia s riadením letov, ale o tom článok nič nehovorí.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od josefg »

skelet píše:Takže je jedno co se vyšetří. Podstatné bude jestli to bude zapadat do "Světonázoru" člověka, který si ten verdikt přečte
Aaron Goldstein píše: Jak u koho... Obecně to platné nebude, byť jsem přesvědčen, že u některých jedinců to platnost mít bude... Já o viníkovi jasno nemám
=
Nikdo soudný nemůže mít v současné době jasno o viníkovi. A s těmi co už názor mají nemá smysl debatovat protože to jsou pouze propagandisti jedné nebo druhé strany. Na tom nemění nic ani fakt, že nakonec jedna strana pravdu mít bude, protože těm, co překřikují druhé v nejde o pravdu, ale o mediální vítězství své strany. Stejně tak nemá smysl debatovat s těmi kteří dopředu ví co budou říkat ostatní až přijdou oficiální zprávy o vyšetřování. Navíc se nedá předvídat jak se budou chovat sami.
Jediné co se dá dopředu na základě zkušeností říct je, že pokud výsledky šetření oficiálně nezpochybní některý z velkých hráčů tj EU, RF, USA nezpochybní je nikdo, kromě fanatiků a věčných konspirátorů.
Obrázek

read between lines, read between lies
kwaak
svobodník
svobodník
Příspěvky: 30
Registrován: 18/8/2012, 18:58

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kwaak »

jj, souhlasím, že na CVR nic není je zcela očekávané...maximálně to může zklamat pár "nadšenců" co čekali něco ve smyslu.." hele vole čum hrábě v 11 kilometrech..."

ohledně komunikace s ATC, jak se tu někdy objevuje, že ho ukrajinci zkonfiskovali a podobně, tak to je volovina..záznamy byly předány do NL, které vede vyšetřování a je to podle pravidel ICAO (annex 13)
Naposledy upravil(a) kwaak dne 3/8/2014, 21:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

kwaak píše:jak se tu někdy objevuje, že ho ukrajinci zkonfiskovali a podobně, tak to je volovina..záznamy byly předány do NL, které vede vyšetřování a je to podle pravidel ICAO (annex 13)
Nezaregistroval jsem takovou informaci... (což neznamená, že mi nemohla uniknout)
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
Farky
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1177
Registrován: 19/6/2008, 23:52

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Farky »

Alchymista píše: To "dôležité" je komunikácia s riadením letov, ale o tom článok nič nehovorí.
Proč myslíš že je "důležitá" komunikace s ATC? Ten záznam jen těžko přijde s nějakou průlomovou informací. Jedině snad že by tam bylo jak řídící (nebo někdo jiný) přikazuje letu MH17 okamžitě opustit prostor, jinak budou sestřeleni.
ObrázekObrázek
carodejmrakoplas
Příspěvky: 6
Registrován: 20/1/2014, 19:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od carodejmrakoplas »

Sance, ze s necim prijde je opravdu mala, ale na druhou stranu, kdyz preletali bojovou zonu, tak mohli neco videt (strelu asi dost tezko) a utrousit neco do mikrofonu. Preci kazdy den piloti nepreletaji mista boju a tak je zvysena pzornost na miste.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kenavf »

kopapaka píše:skflanker_ po pravdě jsem tu hlavici taky hledal asi týden a mimochodem, na stránce kde se poprvé ukázala jsem ji byl (podle záložek) asi hodinu před tím, než ji tam kdosi nahodil...
Prostě haluz.

Stejně mám pocit, že řez hlavicí BUK se nám tu válí už pěkných pár dní :neutral:

Obrázek

Vlevo je OSA, vprostřed KUB a v pravo?
Porovnejte, sice chybí úchyty dole, ale jinak...
Vyzerá to že ten tvar bojových hlavíc u rakiet zem -vzduch je u rusov používaný častejšie a preto Buk bude asi obdobný.Prikladám náčrtky hlavíc Volchov a Neva aj s tvarom mraku črepín pri výbuchu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

zdroj http://historykpvo-2.ucoz.ru/index/zrk_ ... a_quot/0-7
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od 1stCLJan »

Ruské ministerstvo Obrany analyzovalo Ukrajinskou verzi satelitních snímků.

http://czech.ruvr.ru/2014_08_02/Vysledk ... 2014-1742/
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“