Pád letu MH17 na Ukrajině

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Skeptik »

YAMATO píše:Pardon, asi se začínám v této debatě poněkud ztrácet: tady se opravdu řeší, že MH17 sestřelil Su-25 kanonem? Ten Su-25, který byl v té době o asi 6 km níže? Nebo mi uniklo nějaké nové letadlo, které tam bylo-nebylo?
Ten "neznámý letoun, pravděpodobně Su-25", který se měl objevit na obrazovce radaru ruských ATCO letěl původně ve výšce < 5.000 m, pak najednou "vyskočil" na 10.000 m a při rychlosti 400 km/h zaútočil na B-777 letící rychlostí 900 km/h a přesně umístěnou dávkou cca 25 výstřelů trefil kokpit Boeingu.

Pokud máš dojem, že se tu řeší absurdní KOKOTINY, tak to není dojem :roll:
I když, kdo ví. Stávají se různé zázraky. :lol:
Naposledy upravil(a) Skeptik dne 17/8/2014, 00:35, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kopapaka »

YAMATO píše:Pardon, asi se začínám v této debatě poněkud ztrácet: tady se opravdu řeší, že MH17 sestřelil Su-25 kanonem? Ten Su-25, který byl v té době o asi 6 km níže? Nebo mi uniklo nějaké nové letadlo, které tam bylo-nebylo?
Pár jedinců se pokouší obrátit debatu právě tímto směrem a ještě se navíc vyjadřují stylem, který jim už podvakrát přidělil jisté ropické ovoce. Napotřetí už to bude natrvalo...

Obrázek

Mimochodem, tvůj údiv naprosto chápu...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
YAMATO
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 2808
Registrován: 19/3/2005, 19:25
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od YAMATO »

Díky, pánové :-)

Přeci jen už jsem nějaký ten pátek z "oboru", takže bych se nerad pletl, když se jinde snažím potírat tyhle nesmysly, k čemuž je mi Palba nejlepším zdrojem dat.
ObrázekObrázek

Když zmizíš, tak budeš zmizelej, jinak tě zmizím já.
Sahyb
Příspěvky: 3
Registrován: 20/7/2014, 12:33

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Sahyb »

Pokud vím, tak jediný kdo vyslovil teorii zapojení kanonu, jsou nějaká malajzijská média. Nepsali o kanonu jako o hlavním viníku pádu, kanon měl Boeing pouze dorazit. Takže by žádné stoupání na 10000m nebylo třeba.
ppppp
Příspěvky: 0
Registrován: 12/8/2014, 12:27

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od ppppp »

kopapaka píše:
YAMATO píše:Pardon, asi se začínám v této debatě poněkud ztrácet: tady se opravdu řeší, že MH17 sestřelil Su-25 kanonem? Ten Su-25, který byl v té době o asi 6 km níže? Nebo mi uniklo nějaké nové letadlo, které tam bylo-nebylo?
Pár jedinců se pokouší obrátit debatu právě tímto směrem a ještě se navíc vyjadřují stylem, který jim už podvakrát přidělil jisté ropické ovoce. Napotřetí už to bude natrvalo...
Vraťte se prosím pánové k tomu videu Kartapolova o které se sami opíráte. Kdo tam/nekde začal tvrdit, že jakési SUxx bylo o 5-6 km níže? Kde presne je to rečeno, nebo kdo tohle rekl???
Podle mne nikdo, došlo k omylu. Kartapolov výslovne mluvil o vzdálenosti a ne výšce. Navíc je tam štítek s uvedenou výškou pro SUxx 10km, kterou nevím jak zjistili. Citoval jsem to v predešlém príspevku presne místo, minutu, tak si to laskave dohledejte.

Dále nejdu nic tvrdit, ani jsem netvrdil. Pouze jsem nevyloučil z možností výzbroj SUxx, protože patrne nemuselo být o 5km níže jak se zde furt tvrdí. Nebo opakuju uvedte zdroj, a já uznám, že se mýlím. Vysvetlete prosím také, proč se prípadne zmýlil Kartapolov.

Poprosím o vecnou odpoveď.
ppppp
Příspěvky: 0
Registrován: 12/8/2014, 12:27

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od ppppp »

Skeptik píše:neznámý letoun, pravděpodobně Su-25, který se měl objevit na obrazovce radaru ruských ATCO letěl původně ve výšce < 5.000 m, pak najednou "vyskočil" na 10.000 m a při rychlosti 400 km/h zaútočil na B-777 letící rychlostí 900 km/h a přesně umístěnou dávkou cca 25 výstřelů trefil kokpit Boeingu.
Kde konkrétne jste prosím videl/slyšel to vyjádrení o výšce < 5.000 m "podle obrazovky ruských radaru" ? Já zatím nikde. Pripouštím, že na tech 10km apod. už radary zjistily jen odtržený plech., co zustal déle ve vzduchu. Z toho, co jsem videl mi prijde samotná radarová informace o SUxx dost málo verohodná.
martanus
četař
četař
Příspěvky: 74
Registrován: 15/7/2014, 18:14

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od martanus »

Doplnil jsem mapu http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 7be77f52c4 o pozici 19 trosek z tohoto článku http://graphics.wsj.com/mh17-crash-map/ a vítr.

A je to ještě víc zamotané.

Vítr.
Použil jsemURRR Rostov-Na-Donu Observations at 12Z 17 Jul 2014 je vzdálena sice 100 km od místa dopadu, bližší jsem nenašel. A link na tyto udaje jsem dostal diki danoxx.
Vít mohl mít vliv jen na lehlé předměty a do výšky 3km. U velkých a těžkých těles díky jejich kinetické energii v 3 km, neměl na pozici jejich dopadu zásadní vliv. Navíc vítr do 3 km, směřoval na východ/ jiho-východ rychlostí kolem 7- 10 ms-1.

Trosky.
Jak už se tu probíralo. Směr dopadu trosek neodpovídá údajům z Flightradaru ani ruským datům? Ruské data se shodují s Flightradarem. I když jak už jsem psal, tato situace je posunuta nejspíš o 8 km jižněji.
Podle tohoto http://itar-tass.com/infographics/7882 bylo SU jen o 100m níž než MH17. A MH17 začalo padat 17:19. Navíc podle podle předcházejícího spojleru bylo ve stejném čase na stejném místě! Ovšem jestli můžeme věřit rusům!

Ale SU nemohlo vytvořit pole trosek před tímto místem. Pokud by se MH17 nerozpadla, viz dotaz. Tento díl
je 2 km před místem, kde SU protnulo dráhu MH17 .

Křídla a ocas dopadly spolu, jako poslední z velkých trosek.

Napadá vás něco? Možná tam někde mám chybu, berte tyto udaje jen orientačně. Když mě upozorníte opravím to.

//-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Je možné, že by se MH 17 rozpadlo na tři části ??? :?: To jediné by dávalo smysl s daty z Flight radaru. :!:
Mohl moment roztrhnout letadlo před křídly, pokud by do kokpitu udeřila síla Fx a utrhla spodek kokpitu?

1) Křídla a ocas - ten letěl dále ve směru na HRABOVE. otočily se o -70°
2) spodek Kokpitu -- letěl dále ve směru letu
3) ostatní - vše před křídly - letělo na Poľovo otočily se o -160°

Je možné, že by BUK oddělil podlahu kokpitu?
Naposledy upravil(a) martanus dne 17/8/2014, 14:33, celkem upraveno 14 x.
Logika vás dostane z bodu A do bodu B. Fantazie vás dostane kamkoli.
Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.
k42
Příspěvky: 8
Registrován: 29/7/2014, 15:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od k42 »

Přidávám se k nicku ppppp.

Nehledě na to, že celá ta ruská tiskovka ohledně záznamu civilních radarů je poněkud neurčitá - zdá se mi, že řekli jen zlomek toho, co o tom musejí mít zaznamenané - tak jsem z toho neslyšel, že něco bylo < 5 km, mluvil tam o vzdálenosti, což jsem pochopil jako vodorovnou vzdálenost - i proto, že u daného objektu označeného jako "pravděpodobně SuXX" (což kdoví co bylo) byla cedulka 10000m. Nicméně, pořád jsou to jen tvrzení, k tomu ruská - což nemusí být o moc pravdivější než Kyjevská tvrzení.

Spíše mi jde o ty trosky. To jsou tvrdé důkazy, žádné kecy.

Na nich je plno indicií pro zásah kanonem: omezení zásahů jen na pilotní kabinu, 30mm "pomalé" díry bez odpařené barvy a kovu, mikro důlky v potahu od blízkých výbuchů - asi od hliníku/hořčíku v trhavině nebo zápalné směsi v tříštivých granátech, neprůstřel trosky na několika místech jak od tříštivého granátu, průstřely trosek z opačné strany střepinami, utržené hlavy šroubů držících zvenčí čelní odolná skla výbuchem v kabině a na rámu čelního okna průstřel střepinou zevnitř, střepinami poškozené přístroje, prostřelený monitor z palubní desky, ......

Všechno jsou to věci, nevysvětlitelné zásahem fragmentační hlavice BUKu, ani zásahem střepinové hlavice nějaké AA rakety, ani zásahem modernější AA rakety s tyčovou hlavicí (ať už ER nebo CR). Z důvodu omezenosti zásahu (není na okolních troskách), pomalé dopadové rychlosti "střepin/fragmentů/střel", stop blízkého výbuchu, tvaru průstřelů, průstřelů z opačné strany střepinami..

Klidně je možné, že letadlo mohla trefit malá raketa třeba do trysek motorů (nikde jsem neviděl na fotkách zadní stranu motorů) nebo SAM/AAM zespodu do centroplánu či někam, z čeho se trosky nenašly. Ale pilotní kabina jeví všechny známky zásahu kanonem a žádné známky zásahu BUKem či jinou raketou. Je možné, že kanon MH17 jen "dodělal".
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Lord »

k42 píše:Klidně je možné, že letadlo mohla trefit malá raketa třeba do trysek motorů (nikde jsem neviděl na fotkách zadní stranu motorů) nebo SAM/AAM zespodu do centroplánu či někam, z čeho se trosky nenašly. Ale pilotní kabina jeví všechny známky zásahu kanonem a žádné známky zásahu BUKem či jinou raketou. Je možné, že kanon MH17 jen "dodělal".
Možný je všechno na světě. Ale udivuje mě tvá jistota, že to nemohlo být Bukem. Když argumenty proti kanónu už tady byly vneseny.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
k42
Příspěvky: 8
Registrován: 29/7/2014, 15:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od k42 »

Lord píše:
k42 píše:Klidně je možné, že letadlo mohla trefit malá raketa třeba do trysek motorů (nikde jsem neviděl na fotkách zadní stranu motorů) nebo SAM/AAM zespodu do centroplánu či někam, z čeho se trosky nenašly. Ale pilotní kabina jeví všechny známky zásahu kanonem a žádné známky zásahu BUKem či jinou raketou. Je možné, že kanon MH17 jen "dodělal".
Možný je všechno na světě. Ale udivuje mě tvá jistota, že to nemohlo být Bukem. Když argumenty proti kanónu už tady byly vneseny.
Žádnou jistotu nemám - už jsem několikrát psal, že jistota bude, až ICAO vyšetřovatelé najdou v troskách kabiny střepiny z kanonové munice. Případně analýzou povýbuchových stop na trosce kabiny určí typ trhaviny, který způsobil poškození - například ty mikrodůlky v potahu.

Všechny stopy na kabině ukazují na kanon nikoliv na BUK.
Jaké konkrétní stopy ukazují na BUK ? To by mě opravdu zajímalo.

Nemyslím z propagandy a JPP, ale fyzické důkazy, tedy něco na fotkách trosek.

Ohledně "vnesených důkazů proti kanonu", všechny spočívaly leda v tom, že podle ruských záznamů tam byla "pravděpodobně Su-25" a ta podle mnohých létá jen do 5-7 km. A že ve videu bylo, že byla pod 5 km výšky. Ani jedno z toho není pravda. Jednak kanon nemusel být na Su-25, druhak Su-25 má výšku omezenu jen tím, že nemá přetlakovou kabinu (ale s dýchačem kratšímu letu nad 10 km nic nebrání). A jak psal o kus výše ppppp (a sám jsem si to potvrdil, když jsem znova pomalu poslechl to video), nic o výšce 5 km tam nezaznělo, šlo o vzdálenost.

To všechno je sice důležité, ale pořád to nejsou "tvrdé důkazy" proti kanonu. Důkazy pro kanon jsou mnohem jistější a jasné, nezávislé na blábolech nebo lžích - jsou přímo na těch fotkách. Neřeším tedy, jak jsem zdůrazňoval, vůbec okolnosti a jak se tam nějaké letadlo dostalo nebo nedostalo - na to není dost dat a informací, a jsou podle mého značně nespolehlivé. Kdežto zaměnit pomalé průstřely na trosce za rychlé prostě nejde.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Skeptik »

Já už si to fakt tak přesně nepamatuji a na telefonu mi to přehrát nejde, ale opravdu tam není nic o tom, že ten cíl "Su-něco" zaznamenali až poté co vystoupal nad výšku 5.000 m, tedy nad výšku, kterou má v tomto prostoru přehledový radar civilního řízení letového provozu nastavenu jako minimální?
Někde jsem to slyšel a mám dojem, že to bylo na této tiskovce.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Lord »

martanus píše:Tato situace je nejspíš posunuta o 8 km jižnějí. Čas 17:21 by mělo být čas dopadu. Je zajímavé, že zobrazuje MH17 i po tomto čase.
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Pokud SU existovalo tak letělo přes místo kde se MH17 při pádu prudce stočilo doprava.

Problém je, že tam není se čeho chytnou pro zanesení do mapy. Tak jsem použil papírovou techniku.

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 7be77f52c4
Jak není čeho chytnout. Ta mapa ukazuje koordináty, ne. Čáry zeměpisná šířka mezi 48 stupňů a 48°30.
Délka 38 a něco, až 39, což je nad Hrabove.
Dále u těch letadýlek je uvedena rychlost a výška. No3505 v čase 17.19 H-10000 metrů, a rychlost V 400 km/h.
17:21 zásah, dopad o něco později.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
martanus
četař
četař
Příspěvky: 74
Registrován: 15/7/2014, 18:14

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od martanus »

Skeptik píše:Já už si to fakt tak přesně nepamatuji a na telefonu mi to přehrát nejde, ale opravdu tam není nic o tom, že ten cíl "Su-něco" zaznamenali až poté co vystoupal nad výšku 5.000 m, tedy nad výšku, kterou má v tomto prostoru přehledový radar civilního řízení letového provozu nastavenu jako minimální?
Někde jsem to slyšel a mám dojem, že to bylo na této tiskovce.
podle tohoto http://itar-tass.com/infographics/7882 bylo SU v 10 000 m a jen o 100 m níž než MH17.
podle času u této sitace http://stat.multimedia.mil.ru/images/mi ... 281%29.jpg bylo SU v dostatečné blízkosti MH17, pro sestřel kanonem.

Netvrdím, že se to stal. Ale jsou informace, že to tak mohlo být. Pokud údajům RF jde věřit.
Logika vás dostane z bodu A do bodu B. Fantazie vás dostane kamkoli.
Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

k42 píše: Spíše mi jde o ty trosky. To jsou tvrdé důkazy, žádné kecy.

Na nich je plno indicií pro zásah kanonem: omezení zásahů jen na pilotní kabinu, 30mm "pomalé" díry bez odpařené barvy a kovu
Obdivuji tvou drzost určit na základě fotografie průměr otvoru přesně na milimetry a vydávat to za "tvrdý" důkaz...
Zajímalo by mě, jak jsi přišel na to, že ten otvor má přesně 30 mm... Tedy ani např. 22, ani 25, ani 28, ale přesně 30... Obrázek
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
martanus
četař
četař
Příspěvky: 74
Registrován: 15/7/2014, 18:14

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od martanus »

Lord píše:Jak není čeho chytnout. Ta mapa ukazuje koordináty, ne. Čáry zeměpisná šířka mezi 48 stupňů a 48°30.
Délka 38 a něco, až 39, což je nad Hrabove.
Dále u těch letadýlek je uvedena rychlost a výška. No3505 v čase 17.19 H-10000 metrů, a rychlost V 400 km/h.
17:21 zásah, dopad o něco později.
z těch koordinátů jsem vycházel. Jde o pozice letounu vzhleden k těmto koordinátám. Tam jsem to musel přepočítat a mohl jsem tak udělat někde chybu.

Po zavedení do mapy mi vyšlo, že je tato situace posunuta o 8 km jižněji. http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 7be77f52c4
viz objekt Koordinaty.

>>> v 17:21 letadlo dopadlo, zásah byl 17:19-17:20. Pozice 17:21 se shoduje s místem dopadu z trosek. Po posunutí o 8 km severněji. Odpovídájí tomu i data z Flightradaru pozice i čas. <<<

Ten cancour za místem dopadu přisuzuji tomu SU. Su kleslo pod 5 km, kde končí jeho poslední pozice tomu odpovídá i to prudká zatáčka. Ve 3D by nemusela být tak prudká. Poté vylétlo nad 5Km zase nad místem dopadu. a stratilo se zase tam, kde končí MH17.
Naposledy upravil(a) martanus dne 17/8/2014, 15:31, celkem upraveno 4 x.
Logika vás dostane z bodu A do bodu B. Fantazie vás dostane kamkoli.
Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.
Beda
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 28/7/2012, 02:01

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Beda »

Ohledně "vnesených důkazů proti kanonu", všechny spočívaly leda v tom, že podle ruských záznamů tam byla "pravděpodobně Su-25" a ta podle mnohých létá jen do 5-7 km. A že ve videu bylo, že byla pod 5 km výšky.


Mnozi rikaji ze to leta 5-7 km. Piloti co s tim u nas letali rikaji ze kdyz se preletala bourka, letali az 12000m. V druhe WWII take letali stihacky bez pretlakovych kabin. Tech 5-7 km bude nejspis pro nalozene letadlo 5 tunama vyzbroje. Kamarad na tom delal radia a rikal ze to letadlo je silne premotorovane....ale to letalo prevazne nenalozene. Ono i obycejne bomby a rakety museji po X startech na revizi, tak to zbytecne nevozili. Nevim jak je to s Gripenama, treba je uz lepsi technologie a vydrzi to vic. Jiny rikal ze v kabine bylo malo kysliku, jen ho dychal a tak pri dlouhem letu melo telo u stihacu malo kysliku a piloti meli halucinace, neverili pristrojum, ztraceli orientaci.
To budou vedet mechanici, ted je to u novych letadel jine asi lepsi, ale starsi nedokazali v kabine udrzet stejny tlak jako na zemi.

U toho SU ??? je vyska 10000m, tak vysku mel. Byl nenalozenej, tak je jen otazka casu jak rychle dokaze zrychlit, ale jestli byl navadeny, tak letel aby se to stretlo. Je to nekde na vysce 5000m, jak rikaji, rychle vystoupal.
V 70 letech se u nas delal ridici bazmek na Maljutku, to bylo na zemi a presto se vse zalevalo do hmoty dodane z ruska a z kostky cumelo jen par dratu na poripojeni do tistaku, vsechny soucastky ve hmote, aby to vydrzelo otresy, nesetrne zachazeni.
Ve valce 1973 na Sinaji ztraty Izraele
400 zničených tanků
600 poškozených tanků
vetsinu jich ma na svedomi Maljutka navadena po drate.

To jen ze rusove delali vsechno blbuvdorne a nerozbitne. Mladej si v 80 letech vystrelil z FAGORu a rikal, trefili vsichni, kdo nebyl slepej musel trefit, neslo minout a od te doby technologie pokrocila.

Ty letecke rakety bude zase vyssi liga. SU-25 dve nosi. Mohl je vystrelit a jak to padalo kanonem dodelat. Na miste nehody melo neco krouzit, jestli si nevystrelil do trosek kdyz to bylo na zemi. Ale kdyz lidi videli padat tela, strelbu kanonem by asi slyseli.

Radar nema nastavenou vysku kam kouka. Antena ma listovy vyzarovaci uhel, v azimutu uzky paprsek a v elevaci siroky. To je dano tvarem anteny, na vysku jesou nizsi nez na sirku. Tak na sirku je ten paprsek uzsi a na vysku sirsi. Radary na velkou vzdalenost, P-35 mel dve anteny, jedna byla o nejaky stupen zvednuta. Jedna brala cile nizko a druha vysoko.
http://en.wikipedia.org/wiki/P-35_radar
Mel vykon 1000 kW tak to byl asi u nas radar s nejvetsim vykonem.
Tech 5 km vysky je vzdalenost kdy bylo letadlo pro radar za horizontem. Takze radar byl daleko. Z Pardubic videli v 10000m letadla az nad Parizi.
Radarama RL-4 a RL-5
http://www.acr.army.cz/images/id_8001_9 ... armada.htm
Nekde bude tabulka.
trochu o radarech a vysvetleni zkratek
http://www.czradary.cz/radteorie.html
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5867
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Polarfox »

k42 píše:Neřeším tedy, jak jsem zdůrazňoval, vůbec okolnosti a jak se tam nějaké letadlo dostalo nebo nedostalo - na to není dost dat a informací, a jsou podle mého značně nespolehlivé.
Tohle je ale to, co by jsi měl řešit jako první. Aneb jak se tam ten letoun dostal, na jakou vzdálenost se přiblížil, aby mohl trefit kabinu, z jakého úhlu, v jaké vzdálenosti byl pozorován radarem, aby to vůbec nějak korespondovalo s teorií přiblížení na vzdálenost pro střelbu, jak měl ten dotyčný vymyšleno že zlikviduje letoun kanónovou střelbou, aniž by se cokoli stačilo objevit v černých skříňkách, proč byl zvolen letecký úder místo pozemní ŘS (pokud to chci svést na povstalce, tak bych měl použít něco, co povstalci vlastní, nebo se předpokládá že vlastní), atd. atd.

A pak teprve jsou tu ty tvé díry, ať už je udělalo cokoli...

Aby to totiž nedopadlo tak, že na Sahaře najdeš mrtvého velblouda s harpunou v boku, ale protože je to harpuna, tak ho tam určitě postřelila velrybářská loď a následně odplula písky pryč.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Lord »

martanus píše:
Lord píše:Jak není čeho chytnout. Ta mapa ukazuje koordináty, ne. Čáry zeměpisná šířka mezi 48 stupňů a 48°30.
Délka 38 a něco, až 39, což je nad Hrabove.
Dále u těch letadýlek je uvedena rychlost a výška. No3505 v čase 17.19 H-10000 metrů, a rychlost V 400 km/h.
17:21 zásah, dopad o něco později.
z těch koordinátů jsem vycházel. Jde o pozice letounu vzhleden k těmto koordinátám. Tam jsem to musel přepočítat a mohl jsem tak udělat někde chybu.

Po zavedení do mapy mi vyšlo, že je tato situace posunuta o 8 km jižněji. http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 7be77f52c4
viz objekt Koordinaty.

>>> v 17:21 letadlo dopadlo, zásah byl 17:19-17:20. Pozice 17:21 se shoduje s místem dopadu z trosek. Po posunutí o 8 km severněji. Odpovídájí tomu i data z Flightradaru pozice i čas. <<<

Ten cancour za místem dopadu přisuzuji tomu SU. Su kleslo pod 5 km, kde končí jeho poslední pozice tomu odpovídá i to prudká zatáčka. Ve 3D by nemusela být tak prudká. Poté vylétlo nad 5Km zase nad místem dopadu. a ztratilo se zase tam, kde končí MH17.
Vezmu koordináty Boeingu z ruské mapy. V čase 17:19 to je šířka asi 48.12 a délka skoro 38.50 což je zhruba oblast Krasnyj Luč, Rozsypne. Na tvé mapě to odpovídá zhruba černým čarám.
Máš to asi dobře zakreslené, včetně manévru Súčka. Není to přímo nad troskami, ale těch pár kilometrů, může být chyba měření :) Nebo pokud foukal vítr.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
martanus
četař
četař
Příspěvky: 74
Registrován: 15/7/2014, 18:14

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od martanus »

Napadl mě důvod proč sestřelit letadlo kanonem a ne raketou. Ale je to moc moc spekulativní a málo pravděpodobné.

Jak by jste sestřelili velké a nemotorne letadlo u kterého by jste předpokládali obranu proti raketam. Já nejspíš tím kanonem. Ale toto nejspíš patří do hospody.
Logika vás dostane z bodu A do bodu B. Fantazie vás dostane kamkoli.
Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kenavf »

martanus píše:Napadl mě důvod proč sestřelit letadlo kanonem a ne raketou. Ale je to moc moc spekulativní a málo pravděpodobné.

Jak by jste sestřelili velké a nemotorne letadlo u kterého by jste předpokládali obranu proti raketam. Já nejspíš tím kanonem. Ale toto nejspíš patří do hospody.
To ako myslíš že malajzijský Boeing by mal ochranu proti raketám alebo narážaš na putinovo lietadlo?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“