Stalo se dnešního dne ...

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od kopapaka »

Als: pokud to bereš z tohohle úhlu pohledu, tak o kolik přiblížila případnou válku Americká podpora skupin jenž se pokouší rozvrátit státy, ve kterých měli Rusové základny?
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
kostra
Příspěvky: 9
Registrován: 2/7/2014, 17:58

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od kostra »

Als píše:Samozřejmě Ruské obsazení Krymu a (pravděpodobné) vyzbrojování separatistů, možnou válku asi přibližuje o něco více.
Válku koho s kým ???
Udivuje mne podivný svět fantazie, lhaní, násilí a strachu, v němž dnes žijeme.
Als
svobodník
svobodník
Příspěvky: 25
Registrován: 16/5/2011, 20:17

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Als »

Kopapaka: Já tím spíš chtěl říct, že mi Rusko přijde jako mnohem větší eskalátor konfliktu na Ukrajině než USA. To co se dělo v Sýrii a Afgánistánu (jestli si myslel ten?) je už něco jiného.

kostra: Teoretickou válku západu s východem alá 1. světová, které se Alfík obává.
kostra
Příspěvky: 9
Registrován: 2/7/2014, 17:58

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od kostra »

Als píše:Kopapaka: Já tím spíš chtěl říct, že mi Rusko přijde jako mnohem větší eskalátor konfliktu na Ukrajině než USA. To co se dělo v Sýrii a Afgánistánu (jestli si myslel ten?) je už něco jiného.

kostra: Teoretickou válku západu s východem alá 1. světová, které se Alfík obává.
Als můžeš mi osvětlit kde je na zeměkouli celosvětově východ a kde západ , sever versus jih by byli ještě pochopitelné .
Abych tvé řeči porozuměl , v První příp Druhé světové taky válčil západ s východem či východ se západem ???
Myslím že správné je říci že třetí světová probíhá v mírné formě už 75 let z pohledu USA jak na východ od východního pobřeží USA tak na západ od západního pobřeží USA.

Ono loupit suroviny a trhy i narkotika bez válek , váleček nejde .
Udivuje mne podivný svět fantazie, lhaní, násilí a strachu, v němž dnes žijeme.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Skeptik »

Als píše:Kopapaka: Já tím spíš chtěl říct, že mi Rusko přijde jako mnohem větší eskalátor konfliktu na Ukrajině než USA. To co se dělo v Sýrii a Afgánistánu (jestli si myslel ten?) je už něco jiného.

kostra: Teoretickou válku západu s východem alá 1. světová, které se Alfík obává.
Dvě vyvolané revoluce a rozbití demokratické struktury, což mělo za následek, že se do sebe pustili východní a západní Ukrajinci Ti přijde málo?
Ostatně i žádost obyvatel Krymu na odtržení se od Ukrajiny a připojení se k Rusku je výsledek těch "dobře investovaných" 5-ti až 10-ti miliard USD. :(
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od zenith0009 »

Skeptik píše: Ostatně i žádost obyvatel Krymu na odtržení se od Ukrajiny a připojení se k Rusku je výsledek těch "dobře investovaných" 5-ti až 10-ti miliard USD. :(
Myslíš ty miliardy USD, co byly použity na likvidaci UA jaderných zbraní (za kterou se RF zaručila respektovat územní celistvost UA) a výcvik bezpečnostních složek (Berkut)? :(
Obrázek
kostra
Příspěvky: 9
Registrován: 2/7/2014, 17:58

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od kostra »

zenith0009 píše:
Skeptik píše: Ostatně i žádost obyvatel Krymu na odtržení se od Ukrajiny a připojení se k Rusku je výsledek těch "dobře investovaných" 5-ti až 10-ti miliard USD. :(
Myslíš ty miliardy USD, co byly použity na likvidaci UA jaderných zbraní (za kterou se RF zaručila respektovat územní celistvost UA) a výcvik bezpečnostních složek (Berkut)? :(
no zenit0009 ...víte k té likvidaci UKR JZ je lépe si přečíst třebas

http://www.is.muni.cz/th/102717/fss_b/Bakalarka.pdf

namísto novinářských klišé z neznalosti .
Doporučuji , je to velmi poučné o Kyjevských vládcích UKRů a jejich hlouposti .
Jaderný Kazachstán a Bělorusko AMI miliardy nedostaly a jsou na tom ekonomicky lépe , holt se méně kamarádili a radili s Amíky .
Udivuje mne podivný svět fantazie, lhaní, násilí a strachu, v němž dnes žijeme.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Alfik »

Ajaj, to jsem zas něco... :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od zenith0009 »

Kostra: A? Jak to teda souvisí s krymem a majdanem?
Obrázek
Uživatelský avatar
riho
rotný
rotný
Příspěvky: 98
Registrován: 8/2/2013, 08:35

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od riho »

Len by som chcel pripomenúť,že toto je fórum pre aktuality,ak sa chcete hádať,choďte do hospody. Včera sa skončila Sahara 2014 a musim priznať,že výstrel z Pionu,Dany či sledovať 140 kilovú mínu ako vyleti z hlavne Tulpanu sú naozaj nebudnutelné.
Obrázek

Memento Mori
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4106
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od jarl »

To musíte Ukrajinou zasírat další vlákno? Nové příspěvky na tohle téma rovnou smažu!
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od IgorT »

CAT píše:
skflanker_ píše:Dňa 12.08.2014 na letisku Sliač pristáli konvertoplány V-22 Osprey (6 ks)
http://www.fotogaleria.lietadla.com/view.php?id=54679
a budú ďalšie fotky
Jsem poprvé na vlastní oči viděl ve vzduchu na 70. oslavě dne D, když přilítal Obama (ale měl tam i ty Marine One). Super pohled takovej konvertoplán...
Záhada je rozlúštená, amíci sem prišli cvičiť:

Armáda USA operuje na Slovensku: Veľké vojenské manévre na Sliači!
http://www.topky.sk/cl/10/1418581/Armad ... na-Sliaci-
Obrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Franz Trubka »

Tak je zas 21. srpen, vyroci "bratrske pomoci" v roce 1968
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
jíra
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 134
Registrován: 26/5/2011, 18:53

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od jíra »

21. srpen 1968 a další dny. Zdroj: The Book Archive



Na twittru je pak docela zajímavý seriál o pozdějších událostech z roku 1969: https://twitter.com/srpen1969
"Havloidní židokavárna pracuje na českém majdanu! Tohle vám neprojde idioti!"
-Helena de Farkas
Uživatelský avatar
skflanker_
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 121
Registrován: 28/7/2014, 20:51

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od skflanker_ »

21.08.2014 vo výcvikom priestore Telemba (Телемба) začalo cvičenie obsluhy systému S-300PS. Majú posteľovať nadzvukové ciele ktoré budú simulovať rakety RM-5V27A Mušketa (РМ-5В27А Пищаль), Стриж a M143 Рейс (Prehľad cieľov aj tu).Cvičenie sa má ukončiť 21.09.2014.
Zdroj http://ria.ru/defense_safety/20140821/1020852836.html
Video z minulého roka 2013
Uživatelský avatar
elspec21
Příspěvky: 0
Registrován: 27/7/2014, 23:18

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od elspec21 »

jíra píše:21. srpen 1968 a další dny. Zdroj: The Book Archive
Před lety jsem od českolipských aeroklubáků slyšel o katastrofě ruského vrtulníku, dneska v souvislosti s "výročím" jsem narazil na popis a fotky na konkurenčním webu:
http://www.vrtulnik.cz/accidents/kata001.htm
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1878
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od El Diablo »

Franz Trubka píše:Tak je zas 21. srpen, vyroci "bratrske pomoci" v roce 1968

Československo, rok 1968. Vzpomínky sovětského vojáka (FOTO)
Seržant Sovětské armády Jurij Sinělščikov byl v srpnu roku 1968 v Praze. Chtěli bychom vás seznámit s některými vzpomínkami na tyto události.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/2014_08_21/Ceskosl ... jaka-6411/
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Franz Trubka »

Dobry odkaz,Dable
Vzpominky toho soudruha ukazuji,jak byli sovetsti vojaci drezurovani a jak se na nas vlastne divali...
Ovsem to je nic proti tomu, co dokazala ceskoslovenska komunisticka propaganda.
Udelala z agrese a okupace bratrskou pomoc a ti pravi soudruzi jeste k tomu chteli, aby tomu prosty lid veril.
Je to pryc, vzpominky blednou.
Urcite bych to ale nesrovnaval se situaci na Krymu a Ukrajine, je jina doba a vychozi situace soucastne krize se roku 68 nepodoba ani trochu
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
zenith0009
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 578
Registrován: 6/9/2012, 22:33

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od zenith0009 »

Před rokem došlo k chemickému útoku v Damašku, největšímu útoku tohoto druhu od Irácko - Iránské války.

Rok od chemických útoků v Sýrii. Pomoc Západu nepřišla, Asad už není zlo
http://zpravy.idnes.cz/rok-od-chemickyc ... anicni_ert
Obrázek
Uživatelský avatar
Sholva
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 268
Registrován: 22/8/2012, 20:07

Re: Stalo se dnešního dne ...

Příspěvek od Sholva »

A pak že je bajonet na nic...
Opravdu pobavilo: "Akce pak měla i dohru, protože rodiny mrtvých a raněných Iráčanů žalovaly britskou armádu, že postupovala příliš krutě".
http://technet.idnes.cz/bajonetovy-utok ... enstvi_mla
"Každý šermíř na ho..., když nepřátel nerovno."
(A. Sapkowski)
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“