Konflikt na Ukrajině

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od mepu »

Motorola a jeho vzkaz polákům, za to že dělali komplikace s letem ministra obrany Šojgu ze slovenska
ale zajímavější tam jsou záběry na tu velkou salvu z Gradů.
Obrázek
Santos
Příspěvky: 0
Registrován: 16/5/2014, 17:46

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od Santos »

31.8. Motorolci zajali UK vojáky


Kotel Mariupol.
Obrázek

Zničený batalion Ajdar u Novosvetlovky. Pro otrlé.
Naposledy upravil(a) Santos dne 1/9/2014, 13:27, celkem upraveno 5 x.
Zipoun
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 177
Registrován: 28/12/2011, 06:22

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od Zipoun »

"Ukrajinska armada se stahla z letiste v Luhansku"

http://zpravy.ihned.cz/svet-rusko/c1-62 ... -nezasahne
Uživatelský avatar
skflanker_
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 121
Registrován: 28/7/2014, 20:51

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od skflanker_ »

Moskovská pobočka ruského Červeného kríža zhromažďuje fakty dokazujúce vojnové zločiny proti civilnému obyvateľstvu na Ukrajine - zdroj http://ria.ru/world/20140901/1022285594.html
Moskovská pobočka ruského Červeného kríža zhromažďuje fakty dokazujúce vojnové zločiny proti civilnému obyvateľstvu na Ukrajine a plánuje ich odoslať prokurátorovi Medzinárodného trestného súdu a do Bezpečnostnej rady OSN, povedal v pondelok právnik a politik Igor Trunov (Игорь Трунов).
Pripomenul, že Ukrajina nie je členom Medzinárodného trestného súdu (ICC), neratifikovala Rímsky štatút. Proti páchateľom tých krajín, ktoré neratifikovali Rímsky štatút existujú dve možnosti trestného vyšetrovania: na žiadosť prokurátora Medzinárodného trestného súdu alebo v Bezpečnostnej rade OSN.
Vytvorili sme vyšetrovaciu komisiu na vyšetrenie vojnových zločinov. Teraz sa začalo so zbieraním dôkazov o protiprávnych činoch proti civilnému obyvateľstvu na Ukrajine pre podanie v týchto dvoch štruktúrach (ICC a BR OSN)
Naposledy upravil(a) skflanker_ dne 1/9/2014, 13:44, celkem upraveno 1 x.
Edison
Příspěvky: 0
Registrován: 13/8/2014, 15:10

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od Edison »

Santos píše: Kotel Mariupol.
Nebude od veci aj celkovy pohlad na bojisko:

Obrázek

Obrazok v plnom rozliseni: http://ic.pics.livejournal.com/kot_ivan ... iginal.jpg
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od mepu »

Doněcka a Luhanská republika je připravena zůstat součástí Ukrajiny se zvláštním statusem - prohlásili její zástupci v Minsku.
Na jednání v běloruském hlavním městě, zástupci Doněcké a Luhanské lidové republiky vyzvali Kyjev aby jim přiznal autonomii v rámci Ukrajiny, dále řekli, že chtějí zůstat nedílnou součástí země.
> http://rt.com/news/184236-lugansk-donetsk-kiev-talks/
Obrázek
Santos
Příspěvky: 0
Registrován: 16/5/2014, 17:46

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od Santos »

Trofeje armády DLR v bojích u Amvrosievky

http://summer56.livejournal.com/215403.html

Ilovajsk dobyt
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od mepu »

Kamensk-Šachtinsk včera - podle dotyčné slečny spousta technika
Obrázek
a dnes jedoucí ku Doněcku (RF)
Obrázek

--
Druhý humanitární konvoj je už v Kamensk-Šachtinsku
Obrázek
http://www.pravda.com.ua/rus/news/2014/08/30/7036294/
Naposledy upravil(a) mepu dne 1/9/2014, 15:28, celkem upraveno 3 x.
Obrázek
m63
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 28/7/2014, 01:59

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od m63 »

Promiňte, nedá mi to, mnozí tu považují idnes za zdroj, - 268-má invaze rusů na ukrajinu - zde http://zpravy.idnes.cz/lavrov-rusko-nec ... ntent=top6
ardz
Příspěvky: 0
Registrován: 29/8/2014, 11:07

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od ardz »

na strane Kyjeva bojujú vojnoví turisti. Podľa bojovníka trestného práporu Azov, na strane ukrajinských vojakov bojujú občania EÚ. Povedal že su to väčšinou cudzinci - takzvaní "vojnoví turisti", ktorych prilakali dramaticke udalostí v regióne, maju príležitosť podieľať sa na akomsi "safari".

Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

ardz píše: Podľa bojovníka trestného práporu Azov
Jenom poznámka
Trestný prapor je poněkud zavádějící překlad, protože evokuje trestné prapory, kam se posílalo za trest (štrafnyj batalion)... V tomto případe se jedná o "karatělnij batalion", tedy prapor, který má "trestat" separatisty... Na druhou stranu uznávám, že český/slovenský ekvivalent asi neexistuje....
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od mepu »

Setkání kontaktní skupiny v Minsku


---
Velitel námořních sil Ukrajiny vyhlásil, že navzdory složité situaci v zemi, se vojenské mezinárodní cvičení "Sea Breeze 2014" uskuteční, probíhat bude v Oděské a Nikolajevské oblasti - začne 8. září.
"Cvičení bude zahrnovat válečné lodě Spojených států, Kanady, Španělska,Turecka, Rumunska a Ukrajiny - Toto cvičení se budou konat v severo-západní části Černého moře" - řekl Hayduk.
> http://vesti.ua/odessa/67642-v-odesse-c ... -briz-2014
Obrázek
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od kozlustechnykus »

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... tatus.html
Zástupci východoukrajinských samozvaných republik jsou ochotni přistoupit na zachování územní celistvosti současné Ukrajiny, pokud Kyjev uzná jejich zvláštní status, stejně jako zvláštní postavení ruštiny. Seznam svých požadavků vzbouřenci podle agentury ITAR-TASS zveřejnili před pondělním jednáním takzvané kontaktní skupiny v běloruském Minsku.
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od mepu »

Video zničeného ukrajinského plavidla včera
Obrázek
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12324
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od Dzin »

HRW potvrzuje že tzv. separatisti zabíjejí, mučí a jinak terorizují ukrajinské civilisty v jimi obsazených oblastech.

http://zpravy.ihned.cz/c1-62709900-huma ... -i-popravy
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
skflanker_
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 121
Registrován: 28/7/2014, 20:51

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od skflanker_ »

mepu píše:Video zničeného ukrajinského plavidla včera
Doplním: UA pravda cituje pobrežnú stáž, potvrdili delostreleckú paľbu - http://www.pravda.com.ua/news/2014/09/1/7036399/, lode boli 3 míle od brehu a uviedli typy lodí o ktoré išlo:
Projekt 1400M (проект 1400М Гриф) s označením BG119
Obrázek
Obrázek
= to vidno na videu čo dal mepu

Loď projektu Kalkan (Калкан) sa potopila
Obrázek
Zdroj foto http://topwar.ru/39861-sostoyanie-i-per ... -2013.html a detail prednej dvojhlavňovej veže BG119 http://pro.berdyansk.biz/content.php?id=20356
Foto UA pobrežnej stráže http://dpsu.gov.ua/ua/about/photo_galle ... ry_311.htm
Naposledy upravil(a) skflanker_ dne 1/9/2014, 17:20, celkem upraveno 1 x.
Santos
Příspěvky: 0
Registrován: 16/5/2014, 17:46

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od Santos »

Novorusko 18.8. - 31.8.
http://vk.com/video28783758_169921559

31.8. Ilovajsk, interview s opolčenci
http://vk.com/video28783758_169920537
ardz
Příspěvky: 0
Registrován: 29/8/2014, 11:07

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od ardz »

Znak spomínaného žoldnierskeho práporu Azov:
https://www.google.sk/search?q=znak+bat ... 228%3B300
The Telegraph informoval o tom, že v ukrajinskej armáde sú fašisti - http://www.nazorobcana.sk/zahranicie/cl ... -zoldnieri
Ich novinárovi sa podarilo dostať do tábora práporu Azov, ktorý bojuje proti povstalcom a vyslúžil si smutnú slávu jednej z najagresívnejších a najbrutálnejších jednotiek v celom tomto vojenskom konflikte. Členovia Azovu sa vyznamenali aj mučeniami a popravami nielen príslušníkov domobrany, ale aj civilistov. Práve členovia tohto práporu najčastejšie ostreľujú autobusy s utečencami, ktoré smerujú k hranici, aj keď tieto autobusy sú označené obrovskými červenými krížmi medzinárodnej organizácie Červeného kríža a taktiež gigantickými nápismi – Deti. Aj tak strieľajú.

Pozrime sa bližšie na znak Azovu. V znaku tohto bataliónu je Vlčia runa a Čierne slnko.
Vlčia runa spolu v spojení s ďalšími symbolmi tvorila heraldickú súčasť nacistických erbov.

Veľký kruhový ornament z čierneho mramoru znázorňujúci Čierne slnko, sa nachádza ako mozaika v podlahe v sále najvyššieho veliteľa nemeckých jednotiek vo Wewelsburgu pri Paderborne. Frakcia SS s názvom Čierny rád využívala tento hrad na tajné schôdzky a rituály.
kajmik01
Příspěvky: 0
Registrován: 27/8/2014, 20:07

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od kajmik01 »

Aktuální situace podle UKR strany:
Velký obrázek
Obrázek je vizuálně zmenšen. Zobrazit v plné velikosti
Co se týká ruských jednotek na straně separatistů, tak dnes jsem chvíli mluvil se svým bývalým kolegou Volodymyrem, který pochází přímo z města Donětsk. Rodiče uprchli do vnitrozemí Ukrajiny, ale pár starších příbuzných a známých muselo ve městě zůstat a tak ví, že ve městě jsou ruské jednotky. Osobně nikdy nebyl nadšený z vedení Ukrajiny (třeba Tymošenkovou nemůže ani cítit), ale separatisty nepodporuje a chce aby složili zbraně.
lup0
Příspěvky: 0
Registrován: 17/7/2014, 10:47

Re: Konflikt na Ukrajině

Příspěvek od lup0 »

ardz píše:Znak spomínaného žoldnierskeho práporu Azov:
https://www.google.sk/search?q=znak...

The Telegraph informoval o tom, že v ukrajinskej armáde sú fašisti - http://www.nazorobcana.sk/zahranicie/cl ... -zoldnieri
Ich novinárovi sa podarilo dostať do tábora práporu Azov, ktorý bojuje proti povstalcom a vyslúžil si smutnú slávu jednej z najagresívnejších a najbrutálnejších jednotiek v celom tomto vojenskom konflikte. Členovia Azovu sa vyznamenali aj mučeniami a popravami nielen príslušníkov domobrany, ale aj civilistov. Práve členovia tohto práporu najčastejšie ostreľujú autobusy s utečencami, ktoré smerujú k hranici, aj keď tieto autobusy sú označené obrovskými červenými krížmi medzinárodnej organizácie Červeného kríža a taktiež gigantickými nápismi – Deti. Aj tak strieľajú.

Pozrime sa bližšie na znak Azovu. V znaku tohto bataliónu je Vlčia runa a Čierne slnko.
Vlčia runa spolu v spojení s ďalšími symbolmi tvorila heraldickú súčasť nacistických erbov.

Veľký kruhový ornament z čierneho mramoru znázorňujúci Čierne slnko, sa nachádza ako mozaika v podlahe v sále najvyššieho veliteľa nemeckých jednotiek vo Wewelsburgu pri Paderborne. Frakcia SS s názvom Čierny rád využívala tento hrad na tajné schôdzky a rituály.
Treba pouzivat URL skracovace napr. http://goo.gl na dlhe adresy aby si neroztahoval stranku!
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“