Pád letu MH17 na Ukrajině

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
m63
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 28/7/2014, 01:59

Re: Dění na Ukrajině

Příspěvek od m63 »

-lk- píše:...O tom, že se, zvláště na východní Ukrajině, ruština hojně používá, přece není vůbec sporu ani pochyb. (jinak když už tu řešíme jazyky, tak názvy jazyků se nepíšou s velkými písmeny).
K lingvistické stránce věci, aniž bychom probírali detaily, ukrajince a rusy mluvícího rusky poznáte podle přízvuku. Ten je opravdu jiný ,byť stejná řeč slova a např.spisovnost.
Naposledy upravil(a) m63 dne 9/9/2014, 15:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od CAT »

m63: Ono je to podle mě zajímavé i tady (hospoda je teď navíc ještě omezená počtem příspěvků). Takže se tedy schodnem na tom co je BUS a že nemá s uchováváním dat nic splolečného, že data jen přenáší. A to je právě to co jsem naznačoval, ono je pěkné, že když máš čidlo, který jde na BUS a z BUSu na třeba řídící jednotku BB, tak pokud odpojíš čidlo, samotnou BB to nevyřadí, problém ale je, žes jí právě "vypíchl oči" i když si sama stále jede. Já si moc nedokážu představit v čem by ten BUS měl v tomhle případě pomoci a teda vždycky jsem si myslel, že do letadel se zběrnice dávají pro to, aby šlo zařízení snadno a rychle vyměnit, kvůli ničemu jinýmu...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
m63
vojín
vojín
Příspěvky: 15
Registrován: 28/7/2014, 01:59

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od m63 »

CAT píše:m63: Ono je to podle mě zajímavé i tady (hospoda je teď navíc ještě omezená počtem příspěvků). Takže se tedy schodnem na tom co je BUS a že nemá s uchováváním dat nic splolečného, že data jen přenáší. A to je právě to co jsem naznačoval, ono je pěkné, že když máš čidlo, který jde na BUS a z BUSu na třeba řídící jednotku BB, tak pokud odpojíš čidlo, samotnou BB to nevyřadí, problém ale je, žes jí právě "vypíchl oči" i když si sama stále jede. Já si moc nedokážu představit v čem by ten BUS měl v tomhle případě pomoci a teda vždycky jsem si myslel, že do letadel se zběrnice dávají pro to, aby šlo zařízení snadno a rychle vyměnit, kvůli ničemu jinýmu...
Já myslím, že jsi to vyjáfřil pěkně, "vezmeš oko" a to je to co mne zaraží. ANo "oči" např z kabiny zmizly, ale proč současně z ocasu křídel a motorů atd. ? Mi to nepřipadne reálné ve chvíli když se ríká, že BB je naživu.
Naposledy upravil(a) m63 dne 9/9/2014, 15:42, celkem upraveno 1 x.
QVAK
praporčík
praporčík
Příspěvky: 384
Registrován: 31/10/2009, 10:02
Bydliště: Praha

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od QVAK »

CAT píše:m63: Ono je to podle mě zajímavé i tady (hospoda je teď navíc ještě omezená počtem příspěvků). Takže se tedy schodnem na tom co je BUS a že nemá s uchováváním dat nic splolečného, že data jen přenáší. A to je právě to co jsem naznačoval, ono je pěkné, že když máš čidlo, který jde na BUS a z BUSu na třeba řídící jednotku BB, tak pokud odpojíš čidlo, samotnou BB to nevyřadí, problém ale je, žes jí právě "vypíchl oči" i když si sama stále jede. Já si moc nedokážu představit v čem by ten BUS měl v tomhle případě pomoci a teda vždycky jsem si myslel, že do letadel se zběrnice dávají pro to, aby šlo zařízení snadno a rychle vyměnit, kvůli ničemu jinýmu...
Třeba v tom, že i když byla sešrotovaná kabina tak by měli být stále zapisovány např. hodnoty z motorů, poloha kormidel a pod. Všechny hodnoty vyjma kabiny.
polite
Příspěvky: 6
Registrován: 11/7/2014, 14:35

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od polite »

Udajni svedkovia, udajny BUK, udajny rusky akcent= udajny medialny trolling, prava bbc....
Cital som na soc.sietach, ze Obamova manzelka je udajne preoperovany chlap. Bolitam dokazy o jej ci jeho stavbe tela, hlase. A preto v USA tlacia na tretie stvrte a neviem kolke pohlavie. To je nepripustne v nasej krestanskej spolocnosti a preto zavedieme sankcie proti USA!
Toto mate priklad udajnych dokazov a vyvodov z nich. Pozrite si retoriku EU a USA a 90% sprav s dokazmi obsahuje udajne!!!! Dokaz ziadny!!!! Zato rezultat RF je vinne!!!
Neblbnete, vzdyt jsou tu lidi.....
-lk-
Příspěvky: 0
Registrován: 2/9/2014, 16:21

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od -lk- »

Když A, tak i B. Ono je to "údajně" na obou stranách. Údajné hrábě v místě sestřelu, údajné průstřely kokpitu od 30mm kanónu UK hrábí, údajné týden staré mrtvoly v letadlech, údajná záměna za MH370, údajný španělský operátor, co viděl na radaru věci nevídané, údajní svědci viděli dvoje hrábě obletovat MH17, údajná snaha o sestřelení Putina, který tudy údajně měl letět, údajné záměrné navedení MH17 ukrajinským letovým provozem atd. Myslím, že si obě strany vzájemně nemají vůbec co vyčítat.
BranoX5
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 14/5/2014, 10:40

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od BranoX5 »

m63 píše:Asi se dá konstatovat, že pokud bereme tuto zprávu za relevantní, tak zastavovací efekt "něčeho", musel být na objekt letící 915 km/h opravdu mohutný. A snad se obecně shodneme, že "něco" nepřišlo ze severu či levé strany boeingu. Dále nevím zdali blackboxy mají záložní zdroj, ovšem okamžité ukončení záznamu, či toku všech dat se mi zdá podezřelé s ohledem na to že jsou pod ocasem.
-lk- píše:A hlavně - v zásadě jsou dvě možnosti, pokud by ta holandská zpráva pravdivá nebyla. Buď záměrné lhaní a nebo lajdáckost. Upřímně se přiznám k tomu, že nemám tak vysoké sebevědomí, abych si myslel, že
- buď záměrně lžou a jsou to takoví blbci, že to vymysleli tak blbě, že já jim to pět minut po vydání zprávy tady z Čech snadno prokouknu
- nebo to odflákli a je to taková banda idiotů, že nedokážou svou práci udělat pořádně a já, Pan Chytrý, prolezu pár fotek na netu a hned vím lépe než všichni ostatní, jak to bylo.

Ne že bych jak ovce sežral bez přemýšlení vše, co je mi předhozeno, ale určitá pokora a nepřeceňování vlastního ega by myslím nikomu neškodilo.
Ale tavarisci, taketo lacne manipulacne techniky snad ani nemozte mysliet vazne.

- zastavovací efekt "něčeho", musel být na objekt letící 915 km/h opravdu mohutný
Myslis akoze zastavovaci efekt tej prskavky explodujucej 100m od 150 ton letiacich 900 km/h?

- A snad se obecně shodneme, že "něco" nepřišlo ze severu či levé strany boeingu.
Nik sa na nicom nezhodol, to len vy tu nonstop nieco podsuvate.

- A hlavně - v zásadě jsou dvě možnosti, pokud by ta holandská zpráva pravdivá nebyla.
A 5 minut na to hned dalsi a zase hned podsuva a rovno aj ponuka dve moznosti, samozrejme obe podporujuce povodne tvrdenie. Toto sa pouziva aj v biznise: predlozite jeden navrh a klient bude spoekulovat jak mara s pixxxu ale ked tych navrhov predlozite viac, tak si na 99% vybere. Ide o to, ze ak ponuknete jeden navrh, tak mozog zvazuje argumenty pre ano alebo nie. Pokial ale viacej, tak ma mozog tendenciu vyberat a zvazovat medzi nimi navzajom. Odporucam vyskusat, funguje to v spuste odborov, od technickych navrhov cez obchod az po dizajn alebo umenie. Toto tu inak myslim skusaju aj medzi prispevkami navzajom. Vsimnite si, ze prvy vychadza z toho ze sprava je pravdiva a druhy ze pravdiva nie je a pri tom oba tu spravu spochybnuju.

-Ne že bych jak ovce sežral bez přemýšlení vše, co je mi předhozeno, ale určitá pokora a nepřeceňování vlastního ega by myslím nikomu neškodilo.
Jasne: "Vsetci vas klamu, neverte ani vlastnym ociam!" :P

Myslim ze cela tato taktika je zalozena na tom, omielat stale nieco (cokolvek), az sa kazdy vykasle vobec reagovat a nasledne si citatel spravi nazor, ze pravda musi byt dade uprostred, kedze je tolko "argumentov" za aj proti. Toto je bezna strategia psychopatov:

Kód: Vybrat vše

V knize Ponerologie v politice Andrzej Lobaczewski vysvětluje, že kliničtí psychopati jsou zvýhodněni při vzestupu ve společenských hierarchiích.i v případě nenásilného soutěžení. Protože jsou schopni lhát bez výčitek svědomí (a bez příznaků psychologického stresu, který je měřen v testech dektoru lži) mohou psychopaté říci cokoliv je třeba k tomu, aby dosáhli to co chtěji. Například u soudu mohou psychopaté hodnověrným způsobem nestydatě lhát, zatímco jejich příčetní soupeři jsou ochromeni emocionálním sklonem držet se nadohled pravdy. Soudce nebo porota se většinou domnívají, že pravda musí být někde uprostřed... 

zdroj: http://na-severu.blogspot.sk/2008/06/st ... -synu.html



Z toho ako sa to proruska strana (nie len na palbe) snazi zahnat do stavu "bohvie ako to vlastne bolo", nadobudam presvedcenie, ze ich zostrelili rovno rusi, v ruskej masine a na vyplatnej listine kremla.

Asik tolko - ban neban :)
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

-lk- píše:Když A, tak i B. Ono je to "údajně" na obou stranách. Údajné hrábě v místě sestřelu, údajné průstřely kokpitu od 30mm kanónu UK hrábí, údajné týden staré mrtvoly v letadlech, údajná záměna za MH370, údajný španělský operátor, co viděl na radaru věci nevídané, údajní svědci viděli dvoje hrábě obletovat MH17, údajná snaha o sestřelení Putina, který tudy údajně měl letět, údajné záměrné navedení MH17 ukrajinským letovým provozem atd. Myslím, že si obě strany vzájemně nemají vůbec co vyčítat.
Jenže na rozdíl od "údajného" BUKu s "údajnou" ruskou posádkou se ty "údajné" věci neobjevili "náhodou" den před zveřejněním předběžné zprávy a ti se svědci se "náhodou" neobjevili až po té, co odborníci potvrdili, že posádka BUKu musela být vyškolená, aby mohla BUK použít a tedy to nemohli být přímo separatisté...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
-lk-
Příspěvky: 0
Registrován: 2/9/2014, 16:21

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od -lk- »

Pardon, zabředávat do toho, které "údajně" je stupidnější a které se objevilo údajně více či méně náhodněji, to je na nic. Mimochodem to, že údajná posádka údajného BUKu musela být údajně ruská protože údajné separatisté by ho údajně neuměli ovládat, se vynořila už krátce po sestřelu, takže žádné "svědci se náhodou objevili až poté...".
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Aaron Goldstein »

-lk- píše:Pardon, zabředávat do toho, které "údajně" je stupidnější a které se objevilo údajně více či méně náhodněji, to je na nic. Mimochodem to, že údajná posádka údajného BUKu musela být údajně ruská protože údajné separatisté by ho údajně neuměli ovládat, se vynořila už krátce po sestřelu, takže žádné "svědci se náhodou objevili až poté...".
Vynořila... ale byla Ukrajinskou stranou popírána... Takže to je "že se vynořili až poté"... A čirou náhodou těsně před zveřejněním nic neříkající předběžné zprávy...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od 1stCLJan »

Asi nevíte jak to na Ukrajině funguje pánové. Svědky vám tam vyrobí za pár zeljonych (dolary) každý a dosvědčí vám co budete chtít. To samé demonstrace, nedemonstruje se tam z přesvědčení ale za peníze, demonstranti se svážejí autobusy a zpravidla jsou to zaměstnanci nějakého podniku, viz nejnovější demonstrace v Mariopolu ,kde to byl samý autobus,které je přivezli bůh ví odkud.
Tudíž svědky co se vyrojili teď bych nebral vůbec vážně. Vážně bych bral nafilmovaný dým z rakety vystřelené od sněžného natočené na mobil a zveřejněné na videu bezprostředně po pádu letadla, nebo výpověď svědka na kameru televize o letící raketě bezprostředně po pádu letadla , to jsme ale nezaznamenali , naopak jsme zaznamenali bezprostřední výpovědi svědků o dvou letadlech a jednom střílejícím. To má myslím větší váhu než momentálně se rojící svědkové.

PS:
Obávám se , že se v této mediální masáži dočkáme v nejbližší době i fotky BUKu z nějaké Ruské základny s namalovaným B-777 jako zářez. :D
Naposledy upravil(a) 1stCLJan dne 9/9/2014, 16:49, celkem upraveno 2 x.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kenavf »

standa.t píše:tu otočku o 180° jsem měl namysli neřízenou, prostě už v rámci pádu. Chtěl jsem tím říct to, že taková věc, jako vrak letadla nebude padat kolmo dolů jako kámen, ale spíš jako list papíru, list ze stromu, papírová vlaštovka. Zvlášť když se jedná o dopravní letadlo, který je víceméně dutý, není to ingot, jako třeba MiG21
V rámci pádu sa ti predmet otočí o 180°ale pôvodný smer si pravdepodobne zachová(bude padať pospiatku).
Zatáčku o 180°môže urobiť len nejaké teleso na ktorom by sa časť chovala ako aerodynamické plochy a nahradili by funkciu krídiel.Od časti kabiny asi nemôžeme očakávať kĺzavosť ako u klzáku,tam pôjde skôr o ten balistický pád.Jediná časť čo by mohla "plachtiť" je centroplán s krídlami ale ten potvora dopadol v smere letu.Aj tak hovoriť o kĺzavosti u trupu bez kabiny?Horšia varianta snáď ani nemôže byť(jedine trup bez kabiny a bez krídiel :( )

P.S.
Akú presnosť tam vtedy mohlo mať GPS nebola tá poloha skreslená o zámerné skreslenie GPS signálu z dôvodu že je tam konflikt?
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od 1stCLJan »

kenavf píše:
standa.t píše:tu otočku o 180° jsem měl namysli neřízenou, prostě už v rámci pádu. Chtěl jsem tím říct to, že taková věc, jako vrak letadla nebude padat kolmo dolů jako kámen, ale spíš jako list papíru, list ze stromu, papírová vlaštovka. Zvlášť když se jedná o dopravní letadlo, který je víceméně dutý, není to ingot, jako třeba MiG21
V rámci pádu sa ti predmet otočí o 180°ale pôvodný smer si pravdepodobne zachová(bude padať pospiatku).
Zatáčku o 180°môže urobiť len nejaké teleso na ktorom by sa časť chovala ako aerodynamické plochy a nahradili by funkciu krídiel.Od časti kabiny asi nemôžeme očakávať kĺzavosť ako u klzáku,tam pôjde skôr o ten balistický pád.Jediná časť čo by mohla "plachtiť" je centroplán s krídlami ale ten potvora dopadol v smere letu.Aj tak hovoriť o kĺzavosti u trupu bez kabiny?Horšia varianta snáď ani nemôže byť(jedine trup bez kabiny a bez krídiel :( )

P.S.
Akú presnosť tam vtedy mohlo mať GPS nebola tá poloha skreslená o zámerné skreslenie GPS signálu z dôvodu že je tam konflikt?
Dokud někdo nezdůvodní to zabloudění trosek na severozápad, pak se nemůžu ztotožnit s tvrzením místa rozpadu letadla dle zprávy. O nějakém plachtěním trosek co zatočili do protisměru 180 stupňů nemůže být ani řeč. U trupu s křídly bych to připustil ale ten se neřiditelný zřítil v ose letu.
Naposledy upravil(a) 1stCLJan dne 9/9/2014, 16:52, celkem upraveno 2 x.
Bax
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 292
Registrován: 23/10/2009, 13:37

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Bax »

Shrnutí několika skutečností:

Separatistický BUK nikdo nikdy neviděl.
Střelbu nikdo nikdy neviděl. Dým je zřetelně vidět minimálně 2 minuty.
USA se nechaly krátce po havárii slyšet, že mají snímky, že ví jak to celé bylo. Osočili kde koho, ale když přišlo na lámání chleba - nedodali ani fotky z photoshopu.
Slíbená vyšetřovací komise nikdy nedojela na místo pádu a vyšetřovat začlo OBSE až několik dní po havárii.
OBSE nebylo umožněno pořádně vyšetřovat (byl ustanoven okruh 40km, ale Porošenkova armáda do tohoto sektoru vedla dělostřeleckou palbu a vkročila do něj).
A vyšetřování bylo ukončeno.

(existuje smyšlené kyjevské video a pár fotek + hlasová nahrávka).
Pokud separatisté letadlo sestřelili, proč Kyjev sestrojil tyto lži?
Proč USA neukázaly snímky, na kterých je vše vidět.

Měli vyšetřovat Rusové, ale zřekli se toho z důvodu všem jasného.
Západ obvinil separatisty ze zadržování skříněk a manipulace s daty - což bylo vyvráceno.


Konkrétně západní média osočovala, lhala a napadala separatisty a Rusko i když se vždy ukázalo, že jde o lež, následující "zprávy" se nesly ve stejném duchu. Staré lži kryli těmi nově smyšlenými.

A já mám věřit najednou lidem a médiím, kteří šíří tyhle všechny fámy, že se teď někde najdou 2 "svědky", kteří byli doteď zalezlí někde v zemljance (pokud vůbec ti 2 existují), že separatisté sestřelili BUKem MH17.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od kenavf »

BranoX5 píše: - zastavovací efekt "něčeho", musel být na objekt letící 915 km/h opravdu mohutný
Myslis akoze zastavovaci efekt tej prskavky explodujucej 100m od 150 ton letiacich 900 km/h?

- A snad se obecně shodneme, že "něco" nepřišlo ze severu či levé strany boeingu.
Nik sa na nicom nezhodol, to len vy tu nonstop nieco podsuvate.

[b
Nemusel to byť zastavovací účinok rakety ale vzduchu.Keď ustrelíš lietadlu kabínu(spôsobíš že sa kabína utrhla),tak z dutého trupu sa stáva v podstate aerodynamická brzda.Taký trup stratí doprednú rýchlosť na relatívne krátkej dráhe a ďalej je to už len balistická krivka.


Ak je niečo dostrielané na ľavej strane,tak je predpoklad že k výbuchu došlo na ľavej strane,aké je to podsúvanie.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Alchymista »

K problému bodu zásahu a bodu dopadu "najzápadnejších" trosiek.
1) trosky oddelené od kompaktnejšieho celku sa niekedy chovajú dosť "nevypočítateľne", môžu rôzne "kĺzať" a "plachtiť", i proti pôvodnému smeru pohybu
2) trosky v závislosti na tvare, hmotnosti a okamžitej pozícii voči prúdu vzduchu môžu stratiť doprednú rýchlosť i "takmer okamžite", behom zlomku sekundy
3) nie je nám známy celý výškový profil vetru, ktorý mohol niektoré trosky zniesť z predpokladanej balistickej krivky ostatných trosiek

4) odkiaľ pochádza informácia o poslednej známej polohe lietadla?
4a) ak od ukrajinského riadenia letov - aká rýchla je obnova informácie o pozíii? Bežne je to odvodené od otáčania RL stanice - teda 5-10 sekúnd, čo znamená cca 2-3 kilometre
4b) ak od ukrajinského riadenia letov - môže mať dôvod manipulovať pozíciu v bode zásahu smerom na východ
4b) ak od záznamu palubného GPS v lietadle - z obdobia pred katastrofou sú známe publikované sťažnosti ruských posádok, že GPS nad ukrajinou je nepresný/rušený
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Namor
Příspěvky: 0
Registrován: 24/7/2014, 17:54

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Namor »

1stCLJan píše:Obávám se , že se v této mediální masáži dočkáme v nejbližší době i fotky BUKu z nějaké Ruské základny s namalovaným B-777 jako zářez. :D
Uz sa stalo

https://bellingcat.com/news/uk-and-euro ... an-troops/
Beda
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 266
Registrován: 28/7/2012, 02:01

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Beda »

m63 píše:
CAT píše:m63: Ono je to podle mě zajímavé i tady (hospoda je teď navíc ještě omezená počtem příspěvků). Takže se tedy schodnem na tom co je BUS a že nemá s uchováváním dat nic splolečného, že data jen přenáší. A to je právě to co jsem naznačoval, ono je pěkné, že když máš čidlo, který jde na BUS a z BUSu na třeba řídící jednotku BB, tak pokud odpojíš čidlo, samotnou BB to nevyřadí, problém ale je, žes jí právě "vypíchl oči" i když si sama stále jede. Já si moc nedokážu představit v čem by ten BUS měl v tomhle případě pomoci a teda vždycky jsem si myslel, že do letadel se zběrnice dávají pro to, aby šlo zařízení snadno a rychle vyměnit, kvůli ničemu jinýmu...
Já myslím, že jsi to vyjáfřil pěkně, "vezmeš oko" a to je to co mne zaraží. ANo "oči" např z kabiny zmizly, ale proč současně z ocasu křídel a motorů atd. ? Mi to nepřipadne reálné ve chvíli když se ríká, že BB je naživu.
Ono to neni o tom co by ty zapisovace umeli zapsat, jiste je to vse rizeno nejakym PC co prepina sber dat i na tom BUS, ted zapisuju A, ted B atd, to nebude zapisouvat soucasne, ale v sekvencich. Tak to nemusi zapisovat udaje od vsech cidel co jich v letadle je , to bude i na stovky ( v nakladaku jich bude jen na nejakou desitku) , ktere jsou dulezite pro chod letadla, ukladat se jich bude podstatne mene a zalezi na konstrukterech letadla co chteji zapisovat a co museji povine zapisovat. Kabina je centrala a tak to urcite zaznamenava v nejakych intervalech kurz, vysku, rychlost, to muze mit nekolika minutovy interval, naopak treba polohu ruznych klapek, kormidel to bude zaznamenavat treba kazdou zmenu, treba i hodinu nic...
K tomu by nam neco rekl jen kdo s tim dela, to ani piloti vsechno vedet nebudou, pro rizeni letu to
nepotrebujou.
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od 1stCLJan »

Zítra má do Moskvy přiletět ministr obrany Malajsie Hišamuddin Husajn a bude v Moskvě jednat o vyšetřování sestřelení MH-17

http://czech.ruvr.ru/2014_09_09/Zprava- ... erzi-1269/

S nedávno vyslanými Malajskými vyšetřovateli k místu pádu MH-17 a zprávami o svojí verzi pádu MH-17 se nám tady možná rýsuje další vyšetřování nezávislé na západu, což by mohlo vnést do tragédie trochu světla.
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Pád letu MH17 na Ukrajině

Příspěvek od Alchymista »

Čo viem o zapisovačoch, tak data sa zapisujú asi takto:
- parametre letu (rýchlosť, výška, pozícia, kurz, sklon, náklon...) sa zapisujú "v intervaloch" a "pri udalosti"
- pozície "kontinuálne" riadených riadiacich plôch lietadla sa zapisujú okamžite,
- pozície klapiek, slotov... sa zapisujú v okamihu prepnutia prepínača a po dosiahnutí určenej polohy (alebo i v intervaloch počas pohybu)
- parametre motorov sa zapisujú "v intervaloch" a "pri udalosti"
- zapisujú sa "udalosti" - prepnutie dôležitého prepínača a následná reakcia zariadenia, automatické zapnutie/vypnutie zariadenia
- zapisujú sa "neobvyklé udalosti" - havarijné signály zariadení atď.

Beda - ani "bežný" letecký technik, hoci v odbornosti, tiež často presne nevie, čo všetko sa zaznamenáva a kedy. Podobne ako pilot to pre svoju činnosť pri obsluhe a údržbe lietadla nepotrebuje vedieť.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“