To ani ne. V odborných kruzích zní, že se schopnosti ruské armády zvětšují, ale stále jako celku nedosahují úrovně armád NATO, ozbrojených sil USA ani zdaleka ne. Jiná otázka je politické prostředí rozvoje a nasazení armády, kde většina členů NATO nemá k tomu dostatečnou vůli, narozdíl od Ruska.kopapaka píše:Rabo: hádám, že po Gruzii a Krymu už v odborných kruzích místo cha, cha zní spíš: A do pr****.
Ono vlastně nejde ani tak o vojáky, pokud je vycvičený základ, tak se s tím dá do roka či dvou něco udělat.
Tohle je ovšem věcí politiků. Mi teď už víme, že v Rusku to jde a příkladů mají na rozdávání: Čečna 2.0, Gruzie a Krym...
Už by to chtělo udělat alespoň "Druhou ligu" aktivních záloh - protože aktuálně vlastně u nás není skoro koho povolávat, na ZVS chybí vůle a stejně jako na navýšení stavů profesionální armády i peníze.
Protože Evropa je stále na špici vojenské techniky. U ní není problém s kvalitou, spíše problém s kvantitou. Moderní zbrojní systémy NATO jsou na špici a ostatní je spíše dohánějí (až na vyjímky). Podobně i v nasazení, například přesné letecké údery, v těch nemá NATO konkurenci.rabo píše: Viem, že toto nie je vhodná téma, ale nedá mi nereagovať. V oblasti vojenskej techniky Európa už dlhšiu dobu nepredviedla nič výrazné.Ono to súvisí aj s tou ekonomikou. Európa je tak ľavicová a socánska, že na radikálne technologické projekty nezostávajú peniaze. Peniaze na technológie sú presúvané na sociálne programy. Uvediem malinký príklad zo Slovenska. Za posledných 15 rokov išlo na rómsku komunitu, jej začlenenie, rozvoj, zlepšenie podmienok atď z rozpočtu SR a EU niekoľko mld SK. Výsledok ? Nič. Rusko má na to spôsob - ZVS.
Armata, osobně to zatím spíše vidím jen jako propagandistické cvičení a nevěřim, že v roce 2016 budou mít připravený nový plnohodnotný tank. Možná něco do výzbroje zavedou, ale to není totéž. Stačí se jen podívat na to, jak by měla údajně vypadat...