Hotové modely letadel a další létající techniky

Hotové modely všech měřítek a druhů (pozemní, letecká a námořní technika)

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Moc pěkné. Mě jako milovníka RAF samozřejmě nejvíc zaujala ta britská squadra. Jen nějaké popisky by to na to Rajče chtělo. Třeba firmy a výrobní čísla modelů. Jestli se dobře koukám, Kuttelwascherův Hurrican a Spitfiry jsou Corgi a Vašátkův Haryk Oxford.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

p3tris píše:Moc pěkné. Mě jako milovníka RAF samozřejmě nejvíc zaujala ta britská squadra. Jen nějaké popisky by to na to Rajče chtělo. Třeba firmy a výrobní čísla modelů. Jestli se dobře koukám, Kuttelwascherův Hurrican a Spitfiry jsou Corgi a Vašátkův Haryk Oxford.
Jo, to sedí.
15 a 21 jsou Hobby Master, 29 je Witty a Gripen je IXO od nás.
F-4, A-4 a v pozadí tuším F-104 a F-100 jsou Hobby Master, A-7 je Century Wings a Panther je od Falconu.

Až se mi bude chtít, tak zkusím udělat fotky českého zátiší u mě.
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

velitel píše:Až se mi bude chtít, tak zkusím udělat fotky českého zátiší u mě.
...no, to Vaše zátiší, Veliteli, nemá chybu, to by bylo fajn :up:
p3tris píše:Moc pěkné. Mě jako milovníka RAF samozřejmě nejvíc zaujala ta britská squadra. Jen nějaké popisky by to na to Rajče chtělo. Třeba firmy a výrobní čísla modelů. Jestli se dobře koukám, Kuttelwascherův Hurrican a Spitfiry jsou Corgi a Vašátkův Haryk Oxford.
...jo jo, s tím počítám, ale až ta moje fotka bude stát za to, dám to přímo do ní, zatím to byla jen radost, že jsem sehnal toho Spitfira od 310. sq. (NN-A), protože v toho už jsem nedoufal, že ho někdy seženu...jen u toho Spitfira O. Smika z 312 sq. (DU-N) mě štve, že není od Witty, ten od Corgi nemá vpředu žlutý pruh na náběžné hraně s červeným označením kulometů, přitom ten Spitfire 310. sq. (NN-A, taky od Corgi) je má.

ještě mám ty dvě Lavočky (5 a 7 od Skymaxu a Easy), ale těmi jsem to nechtěl "kazit", byť jsou hezký, nechal jsem tam čistě "zápaďáky" 8-) jen aby nevyšel Wellington nebo Liberátor od 311., to by mi provětralo účet :rotuj:
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Opitz píše:jen u toho Spitfira O. Smika z 312 sq. (DU-N) mě štve, že není od Witty, ten od Corgi nemá vpředu žlutý pruh na náběžné hraně s červeným označením kulometů, přitom ten Spitfire 310. sq. (NN-A, taky od Corgi) je má.
Už jsme to tady jednou řešili. On je totiž z kolekce Warbirds a to je jakási nižší třída Corgi. Spitfire dopadl ještě dobře, ale třeba Mustang Eugeniusza Horbaczewskieho je v té kolekci verze D místo B, což už je dost velká chyba.
V každém případě, co ti brání koupit žlutou a červenou modelářskou barvu, krycí pásku a trochu se seberealizovat ? :wink: Já myslím, že za pokus to stojí. Kdyby se to nepovedlo, můžeš si ho za stovku koupit znova:
http://www.popron.cz/kovovy-model-spitf ... /s-604422/

Co se Lavočky od Easy týče, je fakt škoda, že má na pravém křídle přehozenou vrchní a spodní kokardu. Hodně to kazí celkový vzhled :(

A na tu fotku Velitelova kolekce bych byl taky tuze zvědav...
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Opitz
rotný
rotný
Příspěvky: 83
Registrován: 24/5/2012, 23:24
Bydliště: Hradec Králové

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od Opitz »

p3tris píše:...V každém případě, co ti brání koupit žlutou a červenou modelářskou barvu, krycí pásku a trochu se seberealizovat ? :wink: Já myslím, že za pokus to stojí. Kdyby se to nepovedlo, můžeš si ho za stovku koupit znova:
http://www.popron.cz/kovovy-model-spitf ... /s-604422/
no jasně, na to zákonitě dojde, pásku mám, žlutou mám, červenou nemám, čas nemám...na Vánoce to dopadne 8-) , jinak právě z Popronu model mám, od Witty se mi líbylo, že to mělo i verzi vysunutýho podvozku, ale za to "kilo" je to krásný éro, to uznávám

Jinak od nich mám ještě Thunderbolta (v nabídce už není), v docela efektní kamufláži http://www.popron.cz/kovovy-model-p-47d ... /s-604417/, měl snad čtvrt kila, poctivej kus kovu...Corsair taky není úplně marnej, ale Spitfire a P-47 byly nejlepší. Jinak prohodit P-51 "déčko" s "béčkem", to je teda fakt blbý...to je potom práce pro zámečníka se svářečkou :lol:
DIMIDIUM FACTI, QUI COEPIT, HABET
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Opitz píše:Jinak od nich mám ještě Thunderbolta (v nabídce už není), v docela efektní kamufláži http://www.popron.cz/kovovy-model-p-47d ... /s-604417/, měl snad čtvrt kila, poctivej kus kovu...Corsair taky není úplně marnej, ale Spitfire a P-47 byly nejlepší.
Taky jsem si koupil za to kilo všechny čtyři stíhačky (B-17 ne, ta se mi fakt nelíbila). Thud "Plešoun Joe" je moc pěkný, ale má své mouchy. Chybějící červené chodníčky na křídlech bych mu ještě odpustil, ale štve mě, že se v Corgi úplně vykašlali na žlutý nápis před kabinou a hlavně označení sestřelů pod ní.
Opitz píše:Jinak prohodit P-51 "déčko" s "béčkem", to je teda fakt blbý...to je potom práce pro zámečníka se svářečkou :lol:
Spíše lakýrníka a hodit ho do jiných barev.
Nechápu, co výrobce vede k tomu, dělat takovéhle věci.
Kvalitativně podobnou formu jako jsou Warbirds na "B"čko mají, prodávají ho v kombu s P-47 pod číslem US39914 (vím, že by tahle série měla být kvalitnější, ale podle fotek mi rozdíl nějak markantní nepřijde). Tak jestli chtěli mermomocí Horbaczewskieho Mustang, měli ho udělat z ní. Museli by sice udělat "bublinovou" kabinu, ale tohle zvládá ve své kolekci raných verzí Mustangů i takový Easy Model.
http://www.corgi.co.uk/republic-p47-thu ... stang.html

Nebo mohli použít kamufláže RAF na "D"čko, eventuálně na hodně podobné "K"čko. Pěkných z konce války je jich plno. Třeba "žraloci" z od 112. squadrony nebo standardní RAF od 65. squadrony.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na prosinec 2014:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

Po brouzdání netem jsem zjistil, že nejen Altaya, ale i Amercom prodává v různých zemích i jiné modely než u nás. Narazil jsem zatím na 3 kousky a to:

Udetův Fokker D.VII (jako Corgi AA38902)
Obrázek Obrázek

Francouzský Mirage III (jako Falcon FA725001)
Obrázek Obrázek

F-86 Sabre v kamufláži Luftwaffe (jako Easy Model 37103)
Obrázek Obrázek

Zkusím napsat do Amercomu, jestli by nebylo možné, stejně jako u Kometa, Sea Dragona a dvaasedmdesátky Štuky, dovést pár kusů k nám. Ten Fokker by se mi na poličku vedle Rudého barona docela líbil.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

V ČR asi zase někdo zaspal. Nebo na nás dovozci už úplně prdí. Nikdo modely od Easy Model nedoplňuje a o novinkách se vůbec neví (mám ten pocit).
velitel
praporčík
praporčík
Příspěvky: 335
Registrován: 1/9/2010, 19:34
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od velitel »

zved píše:V ČR asi zase někdo zaspal. Nebo na nás dovozci už úplně prdí. Nikdo modely od Easy Model nedoplňuje a o novinkách se vůbec neví (mám ten pocit).
Ale prdlajs, neprdí. O tomhle vím už dávno, resp. někdy od srpna.
Ale když máš nějaké podmínky od výrobce co do množství k odběru a taky určité poplatky za vypravení zásilky z Číny, tak musíš sakra přemýšlet, co a jak objednat a dovézt.

Jo a naprosto upřímně, Easy není žádná hitovka, co do prodeje. Ano, je to dané i cenou. Dokud to bylo za 2 kila, tak se dalo, ale teď už to vychází na 3 stovky.
Částečně je to zdražením v Číně, ale hlavně oslabením koruny před rokem.
Ale když koupím za 100 litrů, tak to prodávám déle jak rok. To se mi o kováků nestane.

On má totiž na netu každej keců jak opice blech a když model dojde, tak najednou není zájem.
Vím to se Stukou. Vzal jsem je na akce. Před tím všichni Stuka, Stuka, Stuka. A když byla, tak jsem neprodal an jeden kousek.

Teď akcích a inventurách ji dám na sho a uvidíme.

Neberte to jako stěžování, ale jen vysvětlení faktů.
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Jo tak to Veliteli samozřejmě chápu. Už si to ostatně naznačoval vícekrát. Akorát si říkám, že do toho už moc nejdou ani větší řetězce (jako např. MPM). Asi ze stejných důvodů :) Za 2 stovky to ale nebylo myslím nikdy (ani letadla, ani technika). Nejlevnější byly tuším za 220 Kč, ale spíše kolem 250 až 280 Kč. Kováci jsou kováci. ale Easy Model má dobrej poměr cena/kvalita. A vždy vyjede více verzí jednoho typu. Ovšem někdy nestačí ani to :) Také jsem se třásl na štuku. Ovšem žádná nebyla ve verzi, kterou bych chtěl :) Tj. Kursk :) Nojo, zákazníci jso děsně vybíraví a "člověku se nezavděčíš" :) :D
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

zved píše:Za 2 stovky to ale nebylo myslím nikdy (ani letadla, ani technika). Nejlevnější byly tuším za 220 Kč, ale spíše kolem 250 až 280 Kč. Kováci jsou kováci. ale Easy Model má dobrej poměr cena/kvalita.
Ale bylo. Posledních pár let byla sice ustálená cena na 220,-, ale dali se sehnat i za 180,-. A některé v přebalech od Airfixu nebo Revellu klidně i za 120,-. Samozřejmě počítám jednosedadlové stíhačky z druhé světové.
Za tři stovky je to ale už opravdu dost. To už si pak člověk rozmyslí nákladnějšího, ale kvalitnějšího kováka.
Já sice taky mám doma několik Easy Models, ale čím víc se o určité konkrétní letouny zajímám, tím více zjišťuji, že ten poměr cena/výkon zas není tak lukrativní. Jsou totiž plné dost zásadních chyb. Začal jsem si to i vypisovat, protože některé jsou pro trochu zručného modeláře celkem snadno opravitelné. Pokud by to tady někoho zajímalo, můžu z toho udělat takový seriál sem na stránky. Vždycky vezmu konkretní model a vypíšu vám, co je na něm špatně.
Že se dočkáme Šturmovika od Easy bylo jasné. Nejen, že je v katalogu firmy už nějaký ten pátek, ale pokud něco vyjde jako "bonboniéra" u Hobby Boss, je jen otázkou času, kdy to bude jako "hotovka". Do budoucna máme jistotu třeba s Tempestem, Avangerem, Lightningem nebo Buffalem...
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Já se určitě hlásím :) Seriálem se určitě nic nezkazí. Ještě si pro sebe musím dozjistit, jestli nějaká verze šturmovika od Easy není od Kursku. Ale obávám se, že mám opět jen zbožné přání :)
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hélicoptères de Combat

Příspěvek od p3tris »

Čísla 20 série Altaya/IXO Hélicoptères de Combat Agusta/Westland AW101 Merlin HC-3
Obrázek
zved píše:Já se určitě hlásím :) Seriálem se určitě nic nezkazí. Ještě si pro sebe musím dozjistit, jestli nějaká verze šturmovika od Easy není od Kursku. Ale obávám se, že mám opět jen zbožné přání :)
OK, nějak postupně se do toho tedy pustím. Třeba to tady trochu oživíme a s nějakými detaily přispějí i opravdoví odborníci na dané téma z jiných koutů fóra.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hélicoptères de Combat

Příspěvek od p3tris »

Čísl0 21 série Altaya/IXO Hélicoptères de Combat Sikorski MH-16 Sea Hawk v marketingu námořnictva Brazílie
Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od p3tris »

zved píše:Ještě si pro sebe musím dozjistit, jestli nějaká verze šturmovika od Easy není od Kursku. Ale obávám se, že mám opět jen zbožné přání :)
Jednosedky od Stalingradu (36413) a "Cervenou 8" (36414) můžeme rovnou vyloučit, ty jsou z roku 1942. Zkusím najít něco o těch zbývajících třech a pak tady tenhle post postupně editovat.

EM36410: pilot IVAN F. PAVLOV, 6.G AP, PODZIM 1944
Nasazen koncem roku 1944 na pobřeží Baltu.
Obrázek
EM36411: pilot V.B.JEMELJANĚNKO, 7.G AP, LÉTO 1943
Stroj nese starší černo-zelené kamuflážní schéma. 7.G AP (7.Gardový bitevní letecký pluk) náležel do stavu 230. AD
(230.bitevní letecká divize). V.B.Jemeljaněnko byl nositelem Zlaté hvězdy Hrdiny SSSR.
Obrázek
EM36412: 8.G AP, ČERNOMOŘSKÁ FLOTILA, 1943
Tento stroj nese zajímavé kamuflá ní schéma, kdy je přední část stroje natřena kombinací zelené a černé barvy, zadní pak kombinací
světlejších a tmavších barev, pravděpodobně světle hnědou a zelenou. Je také možné, že zadní část trupu a křídlo nese nové kamuflážní
schéma se zelenou, světle hnědou a tmavě šedou barvou, přičemž přední část mohla být přetřena tmavou barvou (černou nebo zelenou
nebo jejich kombinací) po nějaké opravě, které byly na Il-2 běžné.
Obrázek

Asi máš docela štěstí. Myslím totiž, že 230. AD byl u Kurska nasazen a Jemeljaněnko o tom píše ve své knize "Rudá hvězda proti svastice", kterou jsem ale nečetl.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

p3tris píše:Asi máš docela štěstí. Myslím totiž, že 230. AD byl u Kurska nasazen a Jemeljaněnko o tom píše ve své knize "Rudá hvězda proti svastice", kterou jsem ale nečetl.
Jak jsem viděl léto 1943, hned jsem si říkal, že to asi něco kolem Kursku bude :) Taky popátrám. Jestli jo, tak to bude paráda :up:
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Hobby Master

Příspěvek od p3tris »

Novinky od firmy Hobby Master na leden 2015:

Obrázek
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
zved
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 526
Registrován: 8/10/2008, 22:51
Bydliště: SV Čechy

Re: Hotové modely letadel a další létající techniky

Příspěvek od zved »

Tak mám smůlu :cry: http://ru.wikipedia.org/wiki/4-я_воздушная_армия_(СССР). Z čehož plyne, že Kursk byl od "Jemeljaněnkova působiště" cca 700 Km severně :) V době bitvy u Kurska byla 4. letecká armáda součástí Severokavkazského frontu. Tak si alespoň se souDruhem Jemeljaněnkem zazpívejme: http://vk.com/video967898_165268897. :lej: Vzdravstvuj tovarišč. http://waralbum.ru/147610/
Odpovědět

Zpět na „Hotové modely“