T-99 a podvozek Armata

Obrněná a tanková technika

Moderátoři: Julesak, sa58

Zamčeno
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Dzin »

Tomu, že se něco objeví na přehlídce bych nedával větší váhu. Tam se může objevit cokoliv, jediné co je nutné, aby to jelo. Na to už mohu dát cokoliv, aby to nějak vypadalo. Veřejný slib také nic neznamená, prostě se to nakonec dokáže odůvodnit jak bude třeba. Věřím, že něco na přehlídce bude jezdit, ale jak moc to bude nějaký nový super tank... nebylo by to poprvé a ani naposledy, kdyby se chlubilo něčím, co není. Takže zatím jsem dost skeptický, dokud nebude opravdu známo něco bližšího. A to si myslím, že nebude ani v květnu. Jsem toho názoru, že se objeví celá řada různých vozidel, o kterých se bude tvrdit, že je to nová rodina zbraní Armata, ale reálně se jejich, nebo něčeho na jejich bázi, zařazení do výzbroje dočkáme až za pár let. Podle mě mají zatím zpracovaný tak maximálně podvozek z korbou a tím to hasne. Vede mě k tomu to, že se stále mluví o celé rodině vozidel a tedy nějakou platformu tedy budou mít. O tom, jak se jim daří na ní integrovat nástavby různého zaměření zatím nevíme nic.

Právě PAK FA mě vede k tomu skepticismu. Protože uprvní let prototypu byl halasně oznamován na roky 2008-9 a nakonec se uskutečnil až v roce 2010. Zařazení do výzbroje má být v roce 2016, ale třeba u F-22 to od prototypu do sériového kusu trvalo 7 let a zařazen byl za dalších 7 let. Ikdyby se jednalo o méně pokročilý stroj, tak třeba když srovnáme s Eurofighterem, tam je to od prototypu do zařazení do výzbroje 9 let.

Prostě zatím to na mě působí jen jako velké sliby a to i v případě Armaty. Počkáme si půl roku a uvidíme.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Wladimir
četař
četař
Příspěvky: 77
Registrován: 25/3/2014, 13:10

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Wladimir »

Dzin píše: Prostě zatím to na mě působí jen jako velké sliby a to i v případě Armaty. Počkáme si půl roku a uvidíme.
za pol roka uvidime iba ako vyzera (mozno)... o zavedeni do armady (co som postrehol) sa hovorilo ze mozno od 2016 .... ci to bude pravda zistime za 1-2 roky.... a ze ich budu mat do roku 2020 cca 2000 ks ... tomu neveri asi nikto
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od absik »

No to sa toho nazbieralo za tých pár dní čo som tu nebol.....
klingy:
Na prehiliadke bude videnych 20 ks techniky na platforme Armata...
kozlustechnykus:
Kolik muzou delat T14 po nabehnuti vyroby?
Dzin:
Co se týká Armaty, rozhodně nebude zavedena za 3-4 roky. Pokud by byla, opravdu by mě to dost udivilo. Možná něco zavedou, ale nebudte to, co je nyní przentováno jako Armata. Co se týká T-90AM, jak už jsem psal, není to zatím tank přijatý do výzbroje armády a tudíž je docela problém ho začít vyrábět. Kdo by za něj zaplatil? Stát nyní ne a vyrábět ho do skladu s tím, že by se mohl prodat později... proto je lepší vyrábět T-90A, který bude určitě prodán a dá se modernizovat na verzi vyšší...
...Takže to znamená, že vůbec nevíme, jestli nějaký prototyp tanku Armata existuje, ne? Může se jednat o to, co tvrdí část odborníků, tedy pouhý technologický demonstrátor....
...Nikdo to neviděl, nikdo kloudně neví co to má být, jen se všude píše, jak to bude nejmodernější tank současnosti atd. Prostě stále jsem přesvědčen, že ať ukáží za půl roku cokoliv, nebute to produkt, který bude nakonec zaveden do výzbroje jako hlavní páteř ruských tankových vojsk, což by měl Armata být
.

Ak sem dávam odkazy na pôv. zdroje - nie je to preto aby ste mi verili že "nevarím" z vody, ale pre tých čo majú seriózny záujem aby sa dočítali viac. Kto nevie rusky, na pochopenie textu stačí aj Google Translator. Tak najskôr k počtom:
«Газета.Ru» также приводит слова представителя корпорации «Уралвагонзавод». Этот источник утверждает, что пока имеется заказ только на 12 танков новой модели.
По словам представителя «Уралвагонзавода», для выхода на окупаемость и рентабельность строительства новых танков требуются следующие объемы заказов: в 2016 году завод должен построить не менее 40 машин, в 2017-м – более 70 и далее по 120 единиц бронетехники в год.

Výcuc: Noviny.ru prinášajú slová predstaviteľa UVZ, tento zdroj tvrdí že zatiaľ majú objednávku na 12 ks tankov nového typu(pozn. Armaty)
Podľa slov zástupcu UVZ, pre návratnosť vynaložených prostriedkov a dosiahnutie zisku sú potrebné nasledujúce objemy objednávok: v r.2016 UVZ musí vyrobiť viac ako 40 tankov, v r.2017 viac ako 70 tankov a potom každoročne minimálne 120 tankov/rok.
Tak ak ste nesledovali moje doterajšie príspevky, viete že 9.5.2015 uvidíte max. 12 tankov a v septembri 2015 na výstave poz. techniky v Nižnom Tagile musí odznieť prehlásenie zo zdrojov MO či UVZ v r.2016 začne výrobu Armaty alebo rozbehne výrobu T-90MS ktorá je podľa medzinár. expertov nadradená všetkému okrem Leopardu 2A7 ktorého séria sa rozbehne budúci rok(zatiaľ Bundeswehr prevzal 1 upravený prototyp do sériového stavu). T-90S porovnávali len s poslednou Merkavou a aj tam vyšla ako lepšia ruská "obstarožná" technika.
K existencii prototypov: vyrobených je objednaných 12 skúšobných prototypov + existujú asi 2 vývojové prototypy "objektu 148" a asi rozmerový demonštrátor T-99. T-95 existuje ale už sa s ňou nepočíta - je to posledný "mastodont" studenej vojny(Inak k "mastodontom" experti radia všetky 3 verzie Abramsa, tiež ma šokovali tie fotky 20 horiacich Abramsov v Iraku, len nepochopím prečo objednal Irak ďalších 120 zápaliek M1A1...). Okrem Rogozina a šéfov UVZ v nich sedel aj minister obrany S.Šojgu(ten ktorý prehlásil že ak Armata nenaplní po prebiehaj. št.skúškach očakávania, začne sa výroba poslednej verzie T-90, to jest T-90 MS "Tagiľ"). A na pobavenie zlomyseľníkov :-x mám fotku jedného prototypu T-14 zo mňou spomenutej stráženej haly ale tú si nechám do 3.dielu článku o Armate.

http://gazeta.ru/

http://novygorod.info/

http://itar-tass.com/


http://vpk.name/news/123323_novosti_pro ... istik.html

T-90С против «Меркавы» http://vpk.name/news/123712_t90s_protiv_merkavyi.html
Je ne suis pas Charlie! alebo: nie som Charlie(provokatér), som za tradičnú rodinu

Obrázek
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od arten »

vitaj. ešte mi prosím odpovedz na tie modernizácie T-80 - nájdeš vo vlákne. dík.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Dzin »

Kteří zahraniční experti říkají, že T-90MS je nadřazená všemu západnímu? Spíše dotahuje náskok. Podobně by mě zajímalo to tvrzení, že T-90S je lepší než Merkava 4. Kromě velikosti mě nenapadá nic, v čem by izraelský tank byl výrazně horší, naopak spoustu věcí, v čem je lepší. Pancíř, aktivní ochrana, palebná síla, vnitřní výbava vážně, v čem T-90S je tak nadřazená?
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od arten »

Dzin píše:Kteří zahraniční experti říkají, že T-90MS je nadřazená všemu západnímu? Spíše dotahuje náskok. Podobně by mě zajímalo to tvrzení, že T-90S je lepší než Merkava 4. Kromě velikosti mě nenapadá nic, v čem by izraelský tank byl výrazně horší, naopak spoustu věcí, v čem je lepší. Pancíř, aktivní ochrana, palebná síla, vnitřní výbava vážně, v čem T-90S je tak nadřazená?
Cena? Ak za cenu Merkavy kúpiš 2 T-90MS tak získaš možno väčšiu bojovú efektivitu.
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Skeptik »

Dzin píše:Kteří zahraniční experti říkají, že T-90MS je nadřazená všemu západnímu? Spíše dotahuje náskok. Podobně by mě zajímalo to tvrzení, že T-90S je lepší než Merkava 4. Kromě velikosti mě nenapadá nic, v čem by izraelský tank byl výrazně horší, naopak spoustu věcí, v čem je lepší. Pancíř, aktivní ochrana, palebná síla, vnitřní výbava vážně, v čem T-90S je tak nadřazená?
Myslím, že odpovědi na své otázky nalezneš v tom článku, co postoval absík.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Dzin »

arten píše: Cena? Ak za cenu Merkavy kúpiš 2 T-90MS tak získaš možno väčšiu bojovú efektivitu.
Hypotetickou bojovou efektivitu. Kolik přesně máš pořizovací cenu Merkavy 4 a T-90SM? Pokud je mi známo, udává se cena Merkavy 4 kolem 6 mil dolarů a T-90SM kolem 4 m


Skeptik: Hezké, ale ptal jsme se jeho případně kohokoliv jiného a ne nějaké odkazu.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Skeptik »

Dzin píše:Skeptik: Hezké, ale ptal jsme se jeho případně kohokoliv jiného a ne nějaké odkazu.
:???: Buď chceš vědět, nebo se hádat. :(
Přečti si to a pak to případně rozporuj.
Vědění znamená úsilí, Víru nikomu vyvracet nehodlám ... je to ztráta času.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od arten »

Dzin píše:
arten píše: Cena? Ak za cenu Merkavy kúpiš 2 T-90MS tak získaš možno väčšiu bojovú efektivitu.
Hypotetickou bojovou efektivitu. Kolik přesně máš pořizovací cenu Merkavy 4 a T-90SM? Pokud je mi známo, udává se cena Merkavy 4 kolem 6 mil dolarů a T-90SM kolem 4 m
Neviem, bola to hypotéza. A naozaj stojí T-90AM (nie SM) 4m USD? Zdroj?
Dzin píše: Skeptik: Hezké, ale ptal jsme se jeho případně kohokoliv jiného a ne nějaké odkazu.
No len buď rád že tu apoň niekto zdrojuje, lebo toto je choroba tohto fóra :???:

Absik - čo ta modernizacia T-80? Máš k tomu niečo (áno, lenivý som hľadať sám)?
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od hydrostar »

Pánové, když už tady řešíte porovnávání několika tanků. Máte aspoň sepsané parametry, podle kterých hodnotíte? Máte sepsané v čem jsou elektronické systémy daného tanku lepší? Máte sepsané, která pasivní ochrana funguje a za jakých podmínek? Nemáte? A máte to podloženo nějakou nezávislou komisí nebo prověření přímo v boji stroje proti stroji? Nemáte? Tak proboha, co řešíte? Na čem jsou postaveny vaše hádky? Na víře v propagandu toho či onoho...
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
andy22
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 23/8/2014, 18:41

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od andy22 »

absik píše: podľa medzinár. expertov nadradená všetkému okrem Leopardu 2A7 ktorého séria sa rozbehne budúci rok(zatiaľ Bundeswehr prevzal 1 upravený prototyp do sériového stavu). T-90S porovnávali len s poslednou Merkavou a aj tam vyšla ako lepšia ruská "obstarožná" technika.
jakych expertu? Jak je porovnavali? Jak se dostali k Merkave, Abramsu SEP, Leopardu 2A7? Vis, ja jen, ze dnes je expert kazdy.. a nemyslim, ze bude problem sehnat pet expertu, kteri reknou ze lepsi je ten a pet, kteri reknou ze tamten. Takze vypovedni hodnota teto informace.. uplne presne 0. Proste jen propaganda, jelikoz T-90 je vyvozni artikl.

p.s. zkusil bych si tipnout, do ceho by Izraelci radsi vlezli a s cim bojovali.. jestli s T-90, nebo s Merkavou.. a klidne bych se vsadil.. ze v jejich pripadnem stretu.. by Merkava nebyl ten tank, ktery by odesel porazen.. bez blizsich informaci.. proste jen na zaklade historickych zkusenosti.. kdy Ruska technika dostala vzdy na prdel.. at v ni sedel Arab nebo Rus ( Sovet) :) To je proste fakt.. ktery urcitou vahu ma, ne ze ne. Zvlast pro Izraelce, pro ktere Ruska technika predstavuje nepritele..

A s hodnovernosti zdroju.. z webu koncicich na .ru.. mam trochu problem.. uvedom si prosim, ze v Rusku v tomto ( media, svoboda slova atd. ) panuji trochu jine pomery nez na ktere my jsme od padu rezimu zvykli.
Naposledy upravil(a) andy22 dne 27/12/2014, 23:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Julesak »

Okrem súhlasu s hydrostarom len toľko, že T-90S/MS sú exportné varianty.
Domáce sú T-90, T-90A (a hypotetická T-90AM).
andy22 píše: proste jen na zaklade historickych zkusenosti.. kdy Ruska technika dostala vzdy na prdel.. at v ni sedel Arab nebo Rus ( Sovet) :) To je proste fakt.. ktery urcitou vahu ma, ne ze ne.
Len z hlavy ma napadajú indicko-pakistanské vojny, kde tento tvoj fakt akosi absentuje... :rotuj: alebo boje medzi Sýriou a Izraelom.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Dzin »

Skeptik píše:
Dzin píše:Skeptik: Hezké, ale ptal jsme se jeho případně kohokoliv jiného a ne nějaké odkazu.
:???: Buď chceš vědět, nebo se hádat. :(
Přečti si to a pak to případně rozporuj.
Vědění znamená úsilí, Víru nikomu vyvracet nehodlám ... je to ztráta času.
Chci vědět a proto se ho na to ptám. Jsme snad cvičení orangutáni, abychom si jen přeposílali odkazy? Máme vlastní hlavu a vlastní myšlení a když něco tvrdíme, dokáže formulovat na základě čeho to tvrdíme a ne jen slepě přeposílat tvrzení někoho jiného ne? Jako Skeptik bys tohle měl chápat především. Nejde o nějakou nesmyslnou víru na kterou se pořád odvoláváš, jde o to, že předložil tvrzení, tak ať k němu něco napíše víc. Nebo ty, jestli zastáváš stejný názor, protože zatím si nic k tomu nenapsal. Takže nezlob se na mě, ale zatím jen tak jalově píšeš aniž by ses snažil napsat cokoliv hodnotného. Poměrně jasně a logicky jsem formuloval své důvody. Jestl ichceš, formuluju ti je ještě obsáhleji, ale jak se mám k něčemu blíže vyhranit, když vůbec nevím co má druhý na mysli? A zohlednil si při tom svém rozhořčení i to, že nemusím umět rusky a google translátor mi nevyhovuje pro nevystihnutí významu a tak nemám proto páru, co tam ti údajní zahraniční experti tvrdí?
arten píše: Neviem, bola to hypotéza. A naozaj stojí T-90AM (nie SM) 4m USD? Zdroj?
T-90AM nevím, jen tak jsme si zadal T-90MS do googlu a vypadli na mě ceny od pro T-90 od nějakých 2,5 do 4 milionů dolarů. T-90AM tam nikde neřešili, nejvyšší verzi T-90M(S). Takže předpokládám, že na ni se vztahuje těch 4 mil dolarů. Proto mě zajímalo co k tomu máš ty.

V Soukupovi jsou ceny z roku 1993. T-72B zde má cenu 2 - 2,1 mil dolarů. Díky inflaci (a oslabení rublu vůči dolaru postupem času) se jeho ceny nyní bude pohybovat výše. T-90 zde nemá, byl to tehdy nový tank. Ale podle tohoto mi tedy přijde, že cena 4 mil dolarů za T-90MS nebude nějak zásadně mimo.
arten píše: No len buď rád že tu apoň niekto zdrojuje, lebo toto je choroba tohto fóra :???:
Můžeš si pro toto vzít něco z toho, co jsme psal Skeptikovi. Proto mě zajímá, co k tomu má on a nej ne nějaké přeposílání něčeho.
hydrostar píše:Pánové, když už tady řešíte porovnávání několika tanků. Máte aspoň sepsané parametry, podle kterých hodnotíte? Máte sepsané v čem jsou elektronické systémy daného tanku lepší? Máte sepsané, která pasivní ochrana funguje a za jakých podmínek? Nemáte? A máte to podloženo nějakou nezávislou komisí nebo prověření přímo v boji stroje proti stroji? Nemáte? Tak proboha, co řešíte? Na čem jsou postaveny vaše hádky? Na víře v propagandu toho či onoho...
Když nevím, co má druhá strana na mysli při hodnocení údajné nadřazenosti T-90S nad Merkavou 4, tak na co mám reagovat?
Naposledy upravil(a) Dzin dne 28/12/2014, 13:36, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od Dzin »

Julesak píše: Len z hlavy ma napadajú indicko-pakistanské vojny, kde tento tvoj fakt akosi absentuje... :rotuj: alebo boje medzi Sýriou a Izraelom.
Teď nechápu ty boje mezi Sýrií a Izraelem? Tam dostávala sovětská technika pravidelně na prdel ne?

Jak jistě výš, samotná kvalita tanku není primárně rozhodující. Celkově boj záleží na třch faktorech. Podle důležitosti jsou to taktická situace, vycvičenost posádky, kvalita techniky. Když si to dáme na úrovně (které se až na tank ovšem špatně definují, ale dejme tomu), potom nižší faktor musí být o dvě úrovně, aby negoval vyšší. Takže když mám tank první generace, je třeba tank třetí generace, aby vyrovnal hůře vycvičenou posádku a tank páté, aby vyrivnal i špatnou taktickou situaci.
Je to na základě empirických zkušeností a neustále se to potvrzuje. Příkladem jsou třeba zmíněné Indicko-pakistánské války, nejlépe z roku 1965. Zde se tanky první generace indických tanků (T-54/55 a Centurion) střetla s pakistánskými druhogeneračními tanky (M48). Ten byl ve své době opravdová špička, hlavní díky SŘP. Ovšem to představovalo nakonec jeho achilovu patu, protože pakistánské posádky je neměli ještq zažité a nedokázali jejich přednosti využít a plnohodnotně je obsluhovat. Takže indové získali navrh.
Podobně to je i na izraelsko-arabských válkách, kdy hlavně zpočátku nebyli izraelské tanky lepší, než arabské a přesto vítězili. A zpětně za jomkipurské války při izraelském prvním protiútoku se dostali jejich tanky do "palebného boxu" Arabů a byly odraženi s velkými ztráty a nepomohl jim ani lepší výcvik.


Právě, T-90S je exportní vrianta a ještě k tomu staršího data. Proto mě překvapuje, že ji někdo hodnotí jako lepší, než Merkavu 4!
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
1stCLJan
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 519
Registrován: 29/7/2014, 10:06

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od 1stCLJan »

Vizualizace možné podoby Armaty tanku.
Uživatelský avatar
mepu
praporčík
praporčík
Příspěvky: 304
Registrován: 22/8/2008, 22:01
Bydliště: Brno

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od mepu »

Zajímavá fotka do hádanky jak bude vypadat MBT Armata fotka z UVZ showroomu
Obrázek
Trošku jsem to zvětšil a doostřil. Otázka je co to je :idea:
Obrázek
Obrázek
klingy
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1869
Registrován: 15/1/2011, 20:35

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od klingy »

To v kruzku bude podla mna samohybna hufnica (podla podorysu veze, resp. vysky) a vlavo bude T-14
Uživatelský avatar
absik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 8/12/2008, 19:04
Bydliště: pri Čiernej vode

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od absik »

Podľa prídavnej výzbroje to bude skôr ďalšia verzia T-99 Prioritet a musím uznať že je to možný kandidát na T-14 Armata, oficiálne nebol doteraz vyradený.
arten: odpovede na T-80 si podľa tvojich príspevkov videl v téme T-80. Máš na mysli niečo konkrétne?
Dzin: T-90 nie je u mňa v popredí záujmu, dostanem sa k nej keď bude čas, samozrejme v danom vlákne.
Je ne suis pas Charlie! alebo: nie som Charlie(provokatér), som za tradičnú rodinu

Obrázek
stetula
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 154
Registrován: 25/7/2014, 17:52

Re: T-99 a podvozek Armata

Příspěvek od stetula »

http://politikus.ru/v-rossii/40493-vpk- ... vrale.html

v únoru Ruská armáda převezme první kusy Armaty k testování
Obrázek
Zamčeno

Zpět na „Obrněná technika“