Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
SharKhan
četař
četař
Příspěvky: 74
Registrován: 24/8/2014, 12:10
Bydliště: Východná gubernia SK

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od SharKhan »

Poľský film MIASTO 44 režiséra Jana Komasy priblíži svojím divákom dianie spred 70 rokov z povstaleckej Varšavy:



Plnotučný film - pokiaľ ide o špeciálne efekty.

Na tému Waršawa 1944 a povstanie je aj starší poľský film KANAŁ (celý, po rekonštrukcii):



:roll:
Zem je guľatá! Vys*ali sme sa na východ a zo západu prišlo H0wn0!
Uživatelský avatar
Klot
četař
četař
Příspěvky: 67
Registrován: 9/10/2012, 15:15

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Klot »

Trismegistos píše:Čekání na nového vetřelce je poněkud dlouhé, tak si vám dovolím nabídnout zákusek ve formě krátkého filmu ATROPA. Jedná se o nezávislý počin režiséra Eli Sasich. Scénář spáchal Clay Tolbert. Příběh soukromého očka, prozkoumávajícího ztracené vědecké plavidlo Atropa.
Odkaz na film: http://vimeo.com/77761436
Hernajs, moje angličtina na to jejich šumlování nestačí. Nemůžeš napsat o čom se u teho gáblu bavili?
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Klote, já jsem sice asi ten poslední, kdo by měl překládat z angličtiny, ale budiž. V podstatě ten "detektiv" jim oznamuje že před cca. 38 dny jim přestal vysílat radiomaják a stejně tak s nimi nebylo možné navázat spojení. Problém je, že podle posádky i palubních záznamu si celá čtveřice hupsla do hybernačních postýlek před 8h a 20 minutami, což bylo podle nich krátce po tom co přilétli na pozici. Každopádně jim drobet hapruje čas. Potom je tam přestřelka mezi dvěma alfa samci, aby se odlehčila napjatá atmosféra, a ve chvíli, kdy se jediná ženská na palubě chystá divákovy říci, že ten "detektiv" je její bývali přítel nebo manžel, tak se jejich loď srazí s kopií jejich lodě, snad z jiné dimenze. Prostě takový gulášek. Ale atmosféru to má dobrou, ale toho "detektiva" nesnáším od chvíle, jak vstoupil na palubu Atropy a předváděl ty úžasně taktický pohyby. :eek:

Pokud jsem něco vynechal či spletl, tak mně někdo opravte. Mimochodem, tohle je asi první sci-fi z vesmíru kde nevidím skafandr. :)
Uživatelský avatar
Klot
četař
četař
Příspěvky: 67
Registrován: 9/10/2012, 15:15

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Klot »

Aha...tak takhle jsem to pobral taky, já jsem myslel, že se tam snad někde vysvětlovalo, kde se vzala ta identická rachejtle, se kterou se srazili a co s tím časem je, akorát že jsem to přeslechl/nepochopil. Tak nic. Jo a ten tanec s krochnou mi taky přišel úsměvný, holt vesmír je asi nebezpečný místo. Ale na zkouknutí dobrý. Nevím proč, ale připomnělo mi to Pandorum, asi si ho dneska dám znovu.
Nad skafandrem jsem dumal a mám dojem, že v Love taky žádnej skafandr nebyl, pobíhal tam furt v trenkách :D ale už si to moc nepamatuju.
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Franz Trubka »

V kinech tu bezi novy film "American Sniper", za kterym stoji Clint Eastwood.
Je vysoce hodnocen, nevim,jestli se promita v v Cesku
https://www.youtube.com/watch?v=5bP1f_1o-zo
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
tarava
svobodník
svobodník
Příspěvky: 24
Registrován: 28/4/2014, 17:30

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od tarava »

Franz Trubka píše:V kinech tu bezi novy film "American Sniper", za kterym stoji Clint Eastwood.
Je vysoce hodnocen, nevim,jestli se promita v v Cesku
https://www.youtube.com/watch?v=5bP1f_1o-zo
V kinech od: 05.03.2015 Warner Bros. CZ :wink:
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od danny1691 »

na netu už je delší dobu DVD screen v dobré kvalitě
Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
danny1691
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1482
Registrován: 20/10/2005, 19:24

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od danny1691 »

Obrázek
Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Uživatelský avatar
SharKhan
četař
četař
Příspěvky: 74
Registrován: 24/8/2014, 12:10
Bydliště: Východná gubernia SK

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od SharKhan »

Ruský film "22 minút" natočený podľa skutočných udalostí z 5.mája 2010 v Adenskom zálive.

http://www.csfd.cz/film/340536-22-minut ... ie/?type=3

Zem je guľatá! Vys*ali sme sa na východ a zo západu prišlo H0wn0!
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Franz Trubka »

Dalsi velka pecka z obdobi WW2.
8 nominaci na ceny Grammy !
Nejlepsi film roku !

The Imitation Game
https://www.youtube.com/watch?v=S5CjKEFb-sM
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Pokud se nepletu, tak už nějakou dobu po Praze jsou plakáty na tento film pod názvem "Enigma Code" s mým oblíbencem Benedictem Cumberbatchem. :) Na tohle se Franzi opravdu moc těším.
Uživatelský avatar
Vikomt
rotný
rotný
Příspěvky: 82
Registrován: 2/1/2015, 16:43

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Vikomt »

Mňa ten film sklamal. O Poliakoch - je len zmienka - resp. jedna úchytkom zamrmlaná veta.
Turing je vykreslený trocha ako odľud, hoci v skutočnosti bol obľúbený. O jeho tragickom konci, liečbe homosexuality atď. veľa povedané nie je, hoci musel prejsť peklom.
Inak je ale film pozerateľný a napínavý až do konca, hlavný predstaviteľ - podal dobrý výkon, o Keire sa to ako už tradične povedať nedá. Len teda odbitie Poliakov a ich prínosu k prelomeniu Enigmy je poriadny sek. Dá sa to ospravedlniť jedine tým, že film by potom bol neúmerne dlhý a pre bežného diváka absolútne nezrozumiteľný.
Len hlupák sa háda s hlupákom.
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »


Už dlouho jsem neviděl film, který by tak dokázal pohladit po duší a na chvíli dal zapomenout světu za okny. Vřele doporučuji, i když většině asi nebude po chuti.
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »


Velká Británie, rok 1971. Konflikt v Severním Irsku se blíží občanské válce. Vojín Gary Hook spolu s ostatními doufá, že bude odvelen do Německa, ale kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci je jednotka přesunuta do Belfastu. Situace je náročná a chaotická, město je rozděleno na loajální protestanty a nepřátelské katolíky, je plné vojáků, tajných a dvojích agentů. Během jednoho výjezdu je Gary omylem zanechán v rozvášněném davu a ocitá se tváří v tvář boji na život a na smrt ve snaze dostat se zpět k jednotce. V průběhu nedobrovolné odysey jsou mu věrnými společníky nejistota, zmatek, strach a beznaděj. Talentovaný režisér umožňuje divákovi zažít fyzický pocit paranoie a úzkosti, které v druhé části filmu opouštějí konkrétnost daného příběhu a ústí v obecnou kritiku války a násilí. Obrovský podíl na intenzitě divákova prožitku má kamera snímající postavy z bezprostřední blízkosti a působivá vizuální stránka stejně jako autentický herecký výkon Jacka O'Connella v roli Garyho.(MFF Karlovy Vary)
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »


5. sezona Hry o trůny přichází, stejně jako zima. :D
Uživatelský avatar
Vikomt
rotný
rotný
Příspěvky: 82
Registrován: 2/1/2015, 16:43

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Vikomt »

Z nominácií na oscara doporučujem pozrieť Whiplash
http://www.csfd.cz/film/358992-whiplash/
Pre milovníkov jazzu alebo aspoň bicích úplná bomba. Pre ostatných - skvelá dráma s prvkami psychologického thrilleru. Napínavé, s príbehom, dej odsýpa, surový boj ovšem nie na bojisku ale v skúšobni a na javisku. Herec vo vedľ. úlohe Simmons - podáva asi najlepší výkon vo svojom živote. Už len kvôli nemu sa film oplatí vidieť. Môžem iba tlieskať.
Len hlupák sa háda s hlupákom.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Aaron Goldstein »

http://www.csfd.cz/film/351777-slidil/



Slídil - Vcelku věrný obraz dnešní bulvární novinařiny...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od p3tris »

Britské starší (2005), ale ne moc známé životopisné drama Poslední kat s vynikajícím Timothy Spallem v hlavní roli.
Vypráví přípěh Alberta Pierrepointa, britského kata, který měl mimo jiné na starost popravy nacistických zločinců a za svůj život provedl více než 600 exekucí. Přesto žil jako hospodský na pohled poklidným životem na anglickém maloměstě.
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Franz Trubka »

Dnes tu prichazi do distribuce sci fi film Jupiter Ascending
https://www.youtube.com/watch?v=t4ZzMkDLjWI

"Doporucenim" k navsteve kina je i to, ze v predbeznem hodnoceni ziskal film pul hvezdicky :D
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Japonský film Doktor játro z roku 1998, který se odehrává v samotném finále války. Když nic jiného, tak ukazuje japonskou mentalitu běžných lidí.
http://www.csfd.cz/film/97744-doktor-jatro/
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“