Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Aaron Goldstein »

petrp píše:Konec lodi Graf Spee
V prosinci 1939 se odehrála jedna z prvních mediálně sledovaných bitev. Nedaleko jihoamerického pobřeží se střetly německá loď Admiral Graf Spee s trojicí britských lodí. Kvůli poškození musel Admiral ujet do Venezuely, kde dostal čtyři dny na opravu a opuštění přístavu. Přicházely informace, že na moři na něj číhá neporazitelná spojenecká přesila…
Dnes večer v 20:00 na Zoomu :-)
Malá oprava: Ujel do Uruguaye... Konkrétně do přístavu Montevideo... Ostatně ten střet je někdy nazýván Bitva u Río de la Plata...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4074
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od HONZIK11 »

Malá oprava? Kulantně řečeno. Asi 2700 námořních mil cca 5000 km rozdíl vzdušnou čárou.
Ten příběh je smutný, vždycky jsem si říkal , že si to kapitán nezasloužil,ale od tamtud se dostat nemohl i když podlehl desinformaci .
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4106
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od jarl »

Tak jsem se na ten dokument podíval a určitě patří k tomu lepšímu, co bylo o této problematice natočeno. Je dobré, že bitva byla pojata spíše jako souboj dvou velitelů, než válečných lodí, a dost prostoru dostal i pohled na motivy jednání německého kapitána a pozadí událostí v Montevideu.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Franz Trubka »

Ve veku 83 let zemrel herec Leonard Nimoy, alias Mr.Spock z prvnich a originalnich serii "Star Trek"
https://www.youtube.com/watch?v=cFods1KSWsQ
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Trismegistos
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1366
Registrován: 9/10/2011, 19:03

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Trismegistos »

Na rok 2018 se nám chystá premiéra už v pořadí čtvrtého filmu o vesmírném Predátorovy. Režie se ujme Shane Black. Prozatímní pracovní název je The Predator.
Oficiální stránky filmu Zatím zde nic není, ještě je moc brzy, :)
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4277
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Alfik »

Franz Trubka píše:Ve veku 83 let zemrel herec Leonard Nimoy, alias Mr.Spock z prvnich a originalnich serii "Star Trek"
https://www.youtube.com/watch?v=cFods1KSWsQ
Hned ten den, v pátek, se uskutečnilo pietní setkání na planetě Vulkán, u fontány v Centrálním chrámu - ve hře Star Trek Online.
Zúčastnilo se cca 1000 kapitánů hvězdných lodí, všech ras (já ne, o akci jsem se dozvěděl příliš pozdě - musel bych znovunainstalovat STO).
Firma která v souč. provozuje MMO STO oznámila, že v březnovém patchi bude na vhodném místě planety Vulkán (pravděp. poblíž této fontány) instalována socha pana Spocka, jako uznání nejen přínosu Leonarda Niemoye světu Star Treku, ale i ostatních, celoživotních aktivit.
Žil dlouho, blaze a pro nás naštěstí i plodně.
\V/_
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od IgorT »

Franz Trubka píše:Ve veku 83 let zemrel herec Leonard Nimoy, alias Mr.Spock z prvnich a originalnich serii "Star Trek"
https://www.youtube.com/watch?v=cFods1KSWsQ

Nasledoval ho aj tvorca Star Trek:
V stredu 4. marca zomrel vo veku 84 rokov americký televízny a filmový producent a scenárista Harve Bennett, ktorý sa podieľal na viacerých filmoch Star Trek. Informoval o tom portál Deadline. Rodák z Chicaga naposledy vydýchol v meste Medford v Oregone.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Vikomt
rotný
rotný
Příspěvky: 82
Registrován: 2/1/2015, 16:43

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Vikomt »

Film Dear Mr.Gacy http://www.csfd.cz/film/288915-dear-mr-gacy/strana-2/
uvádza skutočný príbeh študenta Jasona Mossa, ktorý nadviaže písomný kontakt so sériovým vrahom Johnom Gacym, keď tento čaká vo väzení na trest smrti. Jason chce napísať prácu do školy o mysli sériového vraha a chce získať nejaké informácie, ktoré sa nepodarilo zistiť ani polícii. Nevie ešte s akou skrytou hrôzou sa dostane do kontaktu. Tento film je asi najlepším z tých filmov, ktoré sa snažia zmapovať choré mysle sériových vrahov. Niet v ňom krvi ani veľa násilia, napriek tomu vzbudzuje postupne strach, hnus, obavy a napätie trvá až do konca, či Jason bude dostatočne odolný v kontakte s psychotickou mysľou a či sám bude schopný s touto mysľou manipulovať.

John Gacy - jeden z najhorších sériových amerických vrahov, zabil v 70-tich rokoch 33 mladých chlapcov, ktoré zväčša predtým mučil, týral a všetkých sexuálne zneužil. Ich telá potom hádzal do priestoru pod svojím domom a niektoré do blízkej rieky. V roku 1979 bol zatknutý a v roku 1994 popravený. Pred popravou asi 7 mesiacov udržiaval písomný a telefonický kontakt s Jasonom Mossom, ktorý v rámci svojej študentskej práce nadviazal kontakt aj s inými sériovými vrahmi sediacimi vo väzení vydávajúc sa za ich obdivovateľa, žiaka alebo potencionálnu obeť - vždy podľa toho, čo by daného sériového vraha mohlo najviac osloviť, aby Jasonovi odpovedal. Najhlbší vzťah sa mu podaril vytvoriť práve s Gacym.
Neskôr Jason napísal knihu "Posledná obeť", kde popisuje kontakty so sériovými vrahmi, najmä s Gacym, aj ich stretnutie zoči voči pred Gacyho popravou - podľa tejto knihy je film natočený. Jason sa stal právnikom, založil si rodinu ale v r. 2006 sa zastrelil.

Na fotke je skutočný Jason Moss s Gacym, s ktorým sa nechal pri návšteve vo väzení vyfotiť.
Obrázek
Len hlupák sa háda s hlupákom.
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od IgorT »

Zemřel Miroslav Ondříček, kameraman oscarového Amadea.

Ondříčkovi bylo 80 let. U nás i v zahraničí ho proslavily hlavně filmy natočené s režisérem Milošem Formanem.
Obrázek
visage
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 138
Registrován: 13/6/2011, 17:12

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od visage »

Podle mě docela dobrej seriál na zoomu
http://zoom.iprima.cz/porady/jetstream-skola-stihacu-3
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od p3tris »

Tak jsem navštívil v kině polský válečný velkofilm Město 44. A tak rozporuplné pocity jsem už dlouho neměl. Z jedné strany perfektně natočené některé scény, kupřikladu "urá" útok ruskou taktikou na opevněný opěrný bod nebo záběr z vystřílené nemocnice. Film se také nebojí pořádné brutality včetně mrtvých žen a dětí, což určitě k Varšavskému povstání patřilo.
Na straně druhé má přepálenou stopáž a scénář jak z dalšího dílu Stmívání, plný mladých a krásných lidí. Tam, kde v "Jdi a dívej se" čišela beznaděj z každého okénka filmu, tady hlavní hrdina dostává od osudu na tlamu jen proto, aby z něj mohl být za chvilku zase geroj, takže mu to trauma tak nějak nevěříte. Ale nejhorší jsou prvky "moderní filmařiny". Při zpomalených záběrech při přestřelce na hřbitově se možná ještě pousmějete, ale při first person pohledu ze Stena už si budete říkat "proč?", při zpomaleném polibku v kulometné palbě jen kroutit hlavou a při slow-motion souloži v doprovodu dupstepu už jsem regulérně vybuchl smíchy na celé kino. Tyhle části srážejí film bohužel někam na úroveň popkornového blockbusteru.
Město 44 jednou za shlédnutí určitě stojí, ale kvalit německého Stalingradu nebo ruské Brestské pevnosti buhužel nedosahuje.

POZOR SPOILER!
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Uživatelský avatar
Vikomt
rotný
rotný
Příspěvky: 82
Registrován: 2/1/2015, 16:43

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Vikomt »

Ex machina
http://www.csfd.cz/film/351140-ex-machina/
dobré, zaujímavé, doporučujem, skvelá Alicia Vikander - už je hviezda svetového formátu.
Vo filme zaznie starý dobrý hit - no nedaj ho sem. Kmeťoband podľa neho spieva nejaký svoj cigánsky popevok a ja že odkiaľ má taký dobrý základ:
Len hlupák sa háda s hlupákom.
Uživatelský avatar
IgorT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1467
Registrován: 25/6/2014, 12:48
Bydliště: BA

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od IgorT »

Asi to sem patrí, do večných lovíšť odišiel francúzsky herec, hrdina staršej generácie, neprekonateľný Vinetou - Pierre Brice vo veku 86 rokov.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Franz Trubka »

No rano mi slza ukapla. Prvni film ,Poklad na Stribrnem jezere prisel do kin u nas vroce 64-5. Uz presne nevim. Byl nejdriv do 15 let nepristupny,
Indianky se koupaly u vodopadu nahate.Pak to vystrihli a pustili do kin i mladez.Pro dnesni generace to je asi usmevne,
ale v ty dobe bezel v CST jeden program,rafinovane oznaceny jako prvni :D .A v kinech jsme budto roztrileli fasisty,nebo budovali prehrady,
pripadne dolovali uhli.
Vinnetou,siroke plane a velka stada bizonu ve vecnych lovistich
Naposledy upravil(a) Franz Trubka dne 7/6/2015, 08:07, celkem upraveno 1 x.
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11905
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Zemakt »

jo jo byl to borec. Za komárů moje babička dělala nějaký čas uvaděčku v kině a schovávala mi fotky s aktuálním denním programem. Byly to snímky na klasickém fotografickém papíru. Měl jsem celou sériii, Vinetů z leva až do prava...Kurňa to už snad není ani pravda :D
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Franz Trubka
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1815
Registrován: 14/10/2010, 04:16

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od Franz Trubka »

Arnold si neda pokoj,do kin prijde dalsi dil Terminatora

Podle agentury JPP se dalsi dil bude jmenovat Terminator- The Secrets of Retirement Homes

Prcek se samozrejme nenecha zahambit a pousti se do dalsi Mission Impossible

:razz:
ObrázekObrázek

Pink Floyd-On The Turning Away
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

A ke všemu Sarah Connor hraje "mádr of dragns" Emilia Clarke, která trýzní mou duši v Game of Thrones. Ta baba má snad jen dva výrazy (zavřenou pusu a normální obočí, otevřenou pusu a zvednuté obočí) :D
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
CAT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1683
Registrován: 6/8/2009, 10:53

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od CAT »

Tak jsem byl na novejch Avengerech a musim říct, že doporučuju. Pokud máte rádi předělávky comixů a nevadí vám superhrdinové od Marvelu, tak si užijete... Hodnotim asi na stejné úrovni, jako Capitain America: Winter soldier, takže "vynikající"...

Skelet: v GoT se sešly dokonce dvě Connor, madr of Joffrey "the good king" jí hrála taky...
Obrázek
"We can't restore our civilization with somebody else's babies."
"Settlemunt my arse, let's slot floppies"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od skelet »

Já vím, ale Lena Headey aspoň umí hrát, tak se na ni dá koukat :D
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
p3tris
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1381
Registrován: 24/6/2011, 12:46
Bydliště: Vodňany
Kontaktovat uživatele:

Re: Tipy na filmy a seriály - co koupit, na co jít

Příspěvek od p3tris »

Konečně jsem se po dlouhé době dostal k filmu Kaze tachinu (Zvedá se vítr). Je založen na životních osudech Jira Horikošiho, konstruktéra firmy Micubiši a "otce" Zera. Je do něj ale zakomponována Mijazakiho poetika, takže se kus děje odehrává třeba i na Kouzelném vrchu Thomase Manna včetně Hanse Castorpa a průvodcem dějem je Giovanni Caproni. Vynikající kousek.
http://kazetachinu.jp
http://www.imdb.com/title/tt2013293/
http://www.csfd.cz/film/286995-zveda-se-vitr/
Obrázek

"Non je ne regrette rien"
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“