Tank T-14 Armata, história vzniku

Obrněná a tanková technika

Moderátoři: Julesak, sa58

Odpovědět
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Skeptik »

klingy píše:Skeptik, KURGANEC BVP, T-15, a Bumerang "KBVP" su vyzbrojene tou istou vezou s kodovym oznacenim EPOCHA (su tam mensie rozdiely pre tu ktoru platformu) nahrada za BVP 1/2/3 a BTR-82) a okrem toho existuje verzia Kurganec OT a Bumerang OT(to je ten vyzbrojeny 12,7mm gulometom) nahrahrada za OT (MTLB MTLBU BTR-80 (tu ocakavam, ze bude vacsina nahradena Bumerangom KBVP)a ucelove nadstavby na ich zaklade....
Takže modularita i napříč kategoriemi :)

Jistě EPOCHA, ale to nic nemění na faktu, že výzbroj T-15 (KURGANEC BVP, Bumerang KBVP) +/- odpovídá BMPT resp. BMPT-72 ... jen ta třicítka je tam jen jedna. Je to však významně těžší výzbroj než mají BMP 1/2/3 nebo BTR-82.
Navíc je T-15 těžce pancéřován = může jet současně s T-14 a mohou se navzájem podporovat dle situace.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Polarfox
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 5878
Registrován: 5/11/2010, 21:01
Bydliště: Praha

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Polarfox »

Skeptik píše:jen ta třicítka je tam jen jedna. Je to však významně těžší výzbroj než mají BMP 1/2/3 nebo BTR-82
U BMP-3 je to diskutabilní, prostě jak v čem. Navíc na druhou stranu můžeš říct, že třeba modernizované alžírské BMP-1/2 mají stejně těžkou (či těžší, pokud počítáme granátomet) výzbroj jako T-15. Ale samozřejmě čekat, že to bude ověšené jako vánoční stromeček, se nedá, to by bylo kontraproduktivní.
ObrázekObrázekObrázek

U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)

“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming

Brána do Mordoru: https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Dzin »

Aaron Goldstein píše:Ukrajinský server přinesl "důkaz", že Armata je jenom podvod z lepenky...

http://obozrevatel.com/curious/16872-v- ... tofakt.htm

Obrázek
Můžeme to smést ze stolu jenom proto, že si v něm dovolili říci něco, co odporuje našemu očekávání? ;-)
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Martin2086
rotný
rotný
Příspěvky: 84
Registrován: 13/2/2015, 13:13

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Martin2086 »

ja to sem nechtel znechucenim mistnim prostredim ani psat.. ale kdyz na to doslo. Od prvnich fotek veze mi na ni neco nesedi. Takova umela plasticnost, opravdu vypada jak z papundeklu, zejmena z blizka. To jsou videt i nektere detaily ruznyvch odstinu nateru a nekterych podivnych spoju, na predku dokonce mezi plechy prosvita.. muj dojem neni lepenka.. ale rana faze, vicemene narychlo a ne uplne precizne zkompletovana vez - prototyp. A koneckoncu se o prototyp jedna. Dale tomu, ze by nater ci celistvost a stalost nemusela byt buhvijaka odpovida i to predchozi zaplachtovani. Suma sumarum muj nazor: podvozek ve vyssim stupni vyvoje nez vez, ta ranejsi prototyp a v konecne produkce bude vypadat nejspis vice ci mene jinak. Takze ackoli se tomu mozna zdejsi milovnici ruske techniky budou smat.. na tom ukrajinskem tvrzeni asi je neco pravdy.

ono asi nedava moc smysl mit minimalne psncerovanou vez a po kazdem zasahu pomalu vekkoraznim kulometem tradaa do zazemi pro novou.. jak tu nekdo "vysvetloval". Vez musi prece vydrzet uplne to same jako u jinych tanku.
Uživatelský avatar
Aaron Goldstein
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3062
Registrován: 19/7/2014, 19:38
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Aaron Goldstein »

Dzin píše: Můžeme to smést ze stolu jenom proto, že si v něm dovolili říci něco, co odporuje našemu očekávání? ;-)
Obávám se že se snažíš mi cosi podsunout...(Dere se mi na jazyk povzdech "opět"..) Já osobně to metu ze stolu, protože předložené důkazy mi přijdou směšné a nesmyslné... (ostatně by mě zajímalo na základě čeho konkrétně usuzuješ jaké já mám očekávání vůči Armatě...) Vyjádřil jsem tedy svůj názor (to snad ještě mohu)... Přijdou-li ti předložené důkazy v pořádku, relevantní a přesvědčivé, tak ti nic nebrání o tom tady polemizovat... Ale laskavě si odpusť předjímat proč něco přijímám, či odmítám...
Obrázek

Že jsem paranoidní ještě neznamená, že po mě nejdou...
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od skelet »

Martin2086: bezosádková věž ti umožňuje pancéřovat věž jinak, viz věž Falcon II.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Skeptik »

Polarfox píše:
Skeptik píše:jen ta třicítka je tam jen jedna. Je to však významně těžší výzbroj než BMP 1/2/3 nebo BTR-82
U BMP-3 je to diskutabilní, prostě jak v čem. Navíc na druhou stranu můžeš říct, že třeba modernizované alžírské BMP-1/2 mají stejně těžkou (či těžší, pokud počítáme granátomet) výzbroj jako T-15. Ale samozřejmě čekat, že to bude ověšené jako vánoční stromeček, se nedá, to by bylo kontraproduktivní.
Myslel jsem to spíše tak, že to trochu vysvětluje, proč se z původně tak hodně očekávaného BMPT stal de-facto exportní typ.
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Lord »

ono asi nedava moc smysl mit minimalne pancerovanou vez a po kazdem zasahu pomalu velkoraznim kulometem tradaa do zazemi pro novou.. jak tu nekdo "vysvetloval". Vez musi prece vydrzet uplne to same jako u jinych tanku.
Co tam píšou, že mnoho detailů věže tanku vypadá jako vyrobené z lepenky. Kromě toho prý "ocelové plechy" vibrují ve větru.
Tady snad nikdo nepsal, že tohle je už sériovka, ta má začít asi až za dva roky. Toto jsou skutečně prototypy určené k testování.

ObrázekObrázek

Jinak jsme tady psali, že se jedná o jakési Schurzen, … i francouzský tank Leclerc,
nebo německý Leopard http://www.palba.cz/viewtopic.php?p=216929#p216929
má někde plechy, ale pod nimi už je tvrdý pancíř.
To znamená, že důležité části - vnitřní jádro s kanonem a nabíjením je silně opancéřováno. Akorát to pod těmi krycími plechy holt nevidíš.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od josefg »

Aaron Goldstein píše:
Dzin píše: Můžeme to smést ze stolu jenom proto, že si v něm dovolili říci něco, co odporuje našemu očekávání? ;-)
Obávám se že se snažíš mi cosi podsunout...(Dere se mi na jazyk povzdech "opět"..) Já osobně to metu ze stolu, protože předložené důkazy mi přijdou směšné a nesmyslné... Vyjádřil jsem tedy svůj názor (to snad ještě mohu)... Přijdou-li ti předložené důkazy v pořádku, relevantní a přesvědčivé, tak ti nic nebrání o tom tady polemizovat... Ale laskavě si odpusť předjímat proč něco přijímám, či odmítám...
Nehledě na to, že Ukrajinci jsou na nejlepší cestě svůj postřeh prakticky prověřit.
Jinak si myslím, že to co vidíme je opravdu jen kryt věže, která je malá a je v ní pouze kanon a nabíjecí automat. Že se moderní tank dá poškodit až vyřadit z boje zbraní ráží 12,7 není až tak neobvyklé, s tím mají problém všechny moderní tanky, protože jak říká klasik optiku a radary za pancíř neschováš a když schováš jen k pláči :lol: Hlavní zbraň a záložní zaměřovací systém, vše chráněné malou věží a překryté pancéřovým plechem může být cesta, jak zajistit, aby protivník, nevěděl kam přesně střelit na jedné straně a na druhé zvýšil pravděpodobnost, že při zásahu věže bude tank schopný aspoň omezené bojové činnosti. první kresby přece Armatu zobrazovaly, jakoby s půlkou věže.
Pokud Rusi chtěli super bezpečný tank pro osádku, který váží pod šedesát tun, museli někde ubrat. tak ubrali na věži pancíř a přidali výzbroj, včetně elektroniky a aktivní ochrany.
Pokud jejich logice aspoň trochu rozumím, tak si od Armaty slibují, že ji v sestavě s novými BVP , děly a Ratnikem na bojišti nikdo z protivníků dlouho pozorovat nebude, pokud jen trochu rád na světě. Natož aby se dostal k výstřelu. Uvidíme a necháme se překvapit.
Obrázek

read between lines, read between lies
Martin2086
rotný
rotný
Příspěvky: 84
Registrován: 13/2/2015, 13:13

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Martin2086 »

lorde budiz, je mozno. Ukrajinci tedy pravdepodobne mluvi pravdu + zabarveno vychodnim stylem propagandy. ten dzinuv prispevek asi ma opodstatneni.
kromec
svobodník
svobodník
Příspěvky: 38
Registrován: 7/6/2014, 22:37

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od kromec »

Přehlídka v přímém přenosu na iDNES.cz
v sobotu 9. 5. v 9:00

Přehlídku vítězství vám z Moskvy zprostředkujeme v komentovaném přímém přenosu. Hostem studia iDNES.cz bude vojenský publicista Lukáš Visingr.

Přehlídka vítězstvíOficiální program
Vozidlová část
sedm historických středních tanků T-34/85
historická samohybná děla SU-100
deset terénních automobilů GAZ-233115 Tigr-M SPN a sedm terénních automobilů GAZ Tigr-M s protitankovými střelami Kornet-D1
osmikolový obrněný transportér BTR-82A (velitelské vozidlo skupiny) a devět těžkých šestikolových obrněných transportérů KAMAZ-63968 Tajfun-K
osmikolový obrněný transportér BTR-82A (velitelské vozidlo skupiny) a devět těžkých šestikolových obrněných transportérů Ural-63095 Tajfun-U
dvanáct osmikolových obrněných transportérů BTR-82A
deset pásových bojových vozidel výsadku BMD-4M Sadovnica
deset pásových obrněných transportérů výsadku BTR-MDM Rakuška
deset obrněných transportérů na střední pásové platformě Kurganěc-25
deset bojových vozidel pěchoty na střední pásové platformě Kurganěc-25
deset těžkých bojových vozidel pěchoty T-15 na těžké pásové platformě Armata
deset hlavních bojových tanků T-90A Vladimir
deset hlavních bojových tanků T-14 na těžké pásové platformě Armata
osmikolový obrněný transportér BTR-82A (velitelské vozidlo skupiny) a osm pásových samohybných houfnic 2S35 Koalicija-SV ráže 152 mm
osmikolový obrněný transportér BTR-82A (velitelské vozidlo skupiny) a osm systémů balistických raket krátkého dosahu Iskander-M
osmikolový obrněný transportér BTR-82A (velitelské vozidlo skupiny) a osm protivzdušných systémů krátkého dosahu Tor-M2U
osmikolový obrněný transportér BTR-82A (velitelské vozidlo skupiny) a osm protivzdušných systémů středního dosahu Buk-M2
osmikolový obrněný transportér BTR-82A (velitelské vozidlo skupiny) a osm protivzdušných systémů blízké obrany Pancir-S1
osmikolový obrněný transportér BTR-82A (velitelské vozidlo skupiny) a osm protivzdušných systémů dlouhého dosahu S-400 Triumf
čtyři terénní automobily GAZ-233115 Tigr-M SPN (doprovodná vozidla skupiny) a tři mobilní mezikontinentální balistické rakety RS-24 Jars
tři osmikolové obrněné transportéry VPK-7829 Bumerang
Letecká část přehlídky
strategický bombardér Tu-160 Blackjack
těžký dopravní vrtulník Mi-26 Halo a čtyři střední dopravní vrtulníky Mi-8 Hip
pět středních dopravních vrtulníků Mi-8 Hip
pět lehkých cvičných vrtulníků Ansat-U
čtyři bitevní vrtulníky Mi-35 Hind
pět bitevních vrtulníků Ka-52 Alligator
pět bitevních vrtulníků Mi-28N Night Hunter
strategický dopravní letoun An-124-100 Ruslan
tři střední dopravní letouny Il-76 Candid
tři strategické bombardéry Tu-95MS Bear
tři dálkové bombardéry Tu-22M3 Backfire
tankovací letoun Il-78M Midas a strategický bombardér Tu-95MS Bear
dva strategické bombardéry Tu-160 Blackjack
tankovací letoun Il-78M Midas a strategický bombardér Tu-160 Blackjack
tankovací letoun Il-78M Midas a dva stíhací bombardéry Su-34 Fullback
tankovací letoun Il-78M Midas a dva taktické bombardéry Su-24M Fencer
tankovací letoun Il-78M Midas a dva přepadové stíhače MiG-31 Foxhound
čtyři dvoumístné víceúčelové stíhače Su-30SM Flanker a čtyři jednomístné víceúčelové stíhače Su-35S Flanker
pět jednomístných víceúčelových stíhačů MiG-29SMT Fulcrum
osm stíhacích bombardérů Su-34 Fullback
osm taktických bombardérů Su-24M Fencer
osm přepadových stíhačů MiG-31 Foxhound
pět bitevních letounů Su-25SM Frogfoot
čtyři stíhací bombardéry Su-34 Fullback, čtyři jednomístné stíhače Su-27 Flanker a dva jednomístné stíhače MiG-29 Fulcrum
pět jednomístných stíhačů Su-27 Flanker a čtyři jednomístné stíhače MiG-29 Fulcrum
sedm jednomístných stíhačů MiG-29 Fulcrum a osm bitevních letounů Su-25 Frogfoot
šest cvičných letounů Jak-130 Mitten
šest bitevních letounů Su-25 Frogfoot s barevným dýmem
Uživatelský avatar
kozlustechnykus
poručík
poručík
Příspěvky: 769
Registrován: 9/3/2014, 20:24

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od kozlustechnykus »

Na tom videu, kde T-14 couva, je videt, jak se velitel opira o vez, takze to zadnej papundekl ani 1mm plech nebude...
„Je to skutečně tak, že Česká televize má určený úhel pohledu. Má ho určen na základě doporučení Evropské komise, která povoluje veřejnoprávním médiím fungovat z poplatků, nebo z daní jenom za předpokladu, že budou prosazovat, obhajovat a dívat se na všechno z úhlu pohledu tradic evropského humanismu a kritického myšlení."
Michal Jankovec clen rady CT
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od kenavf »

Vidim že Suchoj T-50 tam ešte nevidim. :?:
Niektoré štáty by mali problém už len s tým množstvom ktoré prejde po námestí.
Aspoň bude dôvod na zvýšenie výdavkov na zbrojenie.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 10860
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Lord »

kozlustechnykus píše:Na tom videu, kde T-14 couva, je videt, jak se velitel opira o vez, takze to zadnej papundekl ani 1mm plech nebude...
Sílu vnějšího pancíře odhaduji minimálně na 6 mm.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Martin2086
rotný
rotný
Příspěvky: 84
Registrován: 13/2/2015, 13:13

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Martin2086 »

kenavf píše:Vidim že Suchoj T-50 tam ešte nevidim. :?:
Niektoré štáty by mali problém už len s tým množstvom ktoré prejde po námestí.
Aspoň bude dôvod na zvýšenie výdavkov na zbrojenie.
je treba brat v potaz rozlohu tech jinych zemi. tedy, kolik techniky spolkne jen ciste zajisteni obrany hranic a vnitrozemi te ktere zeme. Evropa jako celek rocne investuje do obrany vic nez trojnasobek toho, co Rusko. A rozdil mezi Ruskem a USA? V procentu HDP maly, ale vyjadreno penezi obrovsky. Tedy co chci rict. Co je 10 Gripenu pro obranu CR je 100 Su 30 pro obranu Ruska..
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od josefg »

k té z fotek kde je zadní část věže se stopami opravy na rohu označená jako "lepenka"
hned vedle toho místa je kryt z pletiva, tak že podle mne v tom místě ani nemá silnější pancíř smysl a protože ta oprava vypadá podobně jako když řidič "Franta Vopička" v civilu kuchař, opravil kladivem a švajcem blatník provozního tanku, který už po páté pochroumal o strom a pak to na parkovém dni stříkl barvou, aby to nebilo technika do očí.
Je dost pravděpodobné podle starších fotek, že ty tanky už něco během roku najely a o škrábance a boule nebyla nouze tak to opravovali podobným způsobem.
Obrázek

read between lines, read between lies
Uživatelský avatar
Skeptik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 6728
Registrován: 16/1/2011, 22:28
Bydliště: Středočeská gubernia

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Skeptik »

Martin2086 píše:je treba brat v potaz rozlohu tech jinych zemi. tedy, kolik techniky spolkne jen ciste zajisteni obrany hranic a vnitrozemi te ktere zeme. Evropa jako celek rocne investuje do obrany vic nez trojnasobek toho, co Rusko. A rozdil mezi Ruskem a USA? V procentu HDP maly, ale vyjadreno penezi obrovsky. Tedy co chci rict. Co je 10 Gripenu pro obranu CR je 100 Su 30 pro obranu Ruska..
Až do poslední věty jsem Ti rozuměl, ale a poslední mě dezorientovala :(
Jestliže EU vydává na zbrojení 3x tolik co Rusko a USA 8x tolik co Rusko, a pokud moderní zbraňové systémy stojí +/- stejně, tak jak může Rusko ohrožovat svět, a jak může 10 Gripenů znamenat totéž, co 100 Su-30 ?????
ObrázekObrázek

"Hádá-li se člověk s blbcem déle než pět minut, hádají se blbci dva," Jan Werich
"Važte si lidí, kteří hledají pravdu, a střezte se těch, kteří tvrdí, že ji našli," Voltaire
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od rabo »

Troška som sklamaný, že sa tu preberá nejaký Ukrajinský postreh o "papierovej" ochrane tanku T-14. A to aj napriek tomu , že krížom krážom po nete je to vyvrátené.
U BMP-3 je to diskutabilní, prostě jak v čem. Navíc na druhou stranu můžeš říct, že třeba modernizované alžírské BMP-1/2 mají stejně těžkou (či těžší, pokud počítáme granátomet) výzbroj jako T-15. Ale samozřejmě čekat, že to bude ověšené jako vánoční stromeček, se nedá, to by bylo kontraproduktivní.
Absolútna pravda - BMP-3 je, aspoň čo sa týka hlavňovej výzbroje respekt. jej neriadenej munície nadradená. 30mm ten istý, ale chýbajúci 100mm kanón, ale... je predpokladané, že sa to kompenzuje novou muníciou pre 30mm kanón a výkonnejšou PTRS. Ono naozaj nie je až taký rozdiel medzi poslednou verziou BMP-2 čo sa týka zbraní.
Martin2086
rotný
rotný
Příspěvky: 84
Registrován: 13/2/2015, 13:13

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Martin2086 »

Skeptik píše:
Martin2086 píše:je treba brat v potaz rozlohu tech jinych zemi. tedy, kolik techniky spolkne jen ciste zajisteni obrany hranic a vnitrozemi te ktere zeme. Evropa jako celek rocne investuje do obrany vic nez trojnasobek toho, co Rusko. A rozdil mezi Ruskem a USA? V procentu HDP maly, ale vyjadreno penezi obrovsky. Tedy co chci rict. Co je 10 Gripenu pro obranu CR je 100 Su 30 pro obranu Ruska..
Až do poslední věty jsem Ti rozuměl, ale a poslední mě dezorientovala :(
Jestliže EU vydává na zbrojení 3x tolik co Rusko a USA 8x tolik co Rusko, a pokud moderní zbraňové systémy stojí +/- stejně, tak jak může Rusko ohrožovat svět, a jak může 10 Gripenů znamenat totéž, co 100 Su-30 ?????
vsak se vsichni odbornici shoduji na tom, ze se "zapadem" zdaleka souperit nemuze. koukni na armadninoviny, je tam clanek od ruskeho odbornika ktery shrnuje bojeschopnost ruske armady.. to same indie, obrovska cisla nakupu nove techniky, pritom prepocteno na hlavu dava na obranu mene nez nektere evropske staty a ani rusko ani indie ve skutecnosti nemaji poradne prostredky na obranu sveho uzemi. riziko ne ale ona hybridni valka viz Ukrajina a nyni vsudypritomna ruska propaganda.. tedy rozkol, rozvraceni.. to hrozba je..
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: Tank T-14 Armata, história vzniku

Příspěvek od Dzin »

josefg píše: Je dost pravděpodobné podle starších fotek, že ty tanky už něco během roku najely a o škrábance a boule nebyla nouze tak to opravovali podobným způsobem.
Me by spíše zajímalo, jak dospěli k takovému poškození na věži. Pokud je to slabí kryt, potom to museli o něco opřít. Pokud je to silný pancíř, musela energie k poškození být daleko větší. Takže vysvětlení, že se může jednat o maketu věže není zase úplně od věci. Používání maket věží ma zkušebních vozidlech není až tak ojedinělé, spíše naopak.


Ale když jsme si tak sesumíroval, co vše by měla T-14 umět, nepřijde mi, že by bylo reálné udržet její cenu na 400 mil. rublů. Obvzláště s přihlédnutím k tomu, jak moc elektroniky by měla v sobě teoreticky mít. Rusko rozhodně nepatří v tomto ke světové špičce, takže buď by muselo investovat do vývoje a nebo (spíše) nakoupit ze zahraničí. Což s pádem rublu a ekonomickým problém tank ještě prodraží.


Aaron Goldstein píše:
Dzin píše: Můžeme to smést ze stolu jenom proto, že si v něm dovolili říci něco, co odporuje našemu očekávání? ;-)
Obávám se že se snažíš mi cosi podsunout...(Dere se mi na jazyk povzdech "opět"..) Já osobně to metu ze stolu, protože předložené důkazy mi přijdou směšné a nesmyslné... (ostatně by mě zajímalo na základě čeho konkrétně usuzuješ jaké já mám očekávání vůči Armatě...) Vyjádřil jsem tedy svůj názor (to snad ještě mohu)... Přijdou-li ti předložené důkazy v pořádku, relevantní a přesvědčivé, tak ti nic nebrání o tom tady polemizovat... Ale laskavě si odpusť předjímat proč něco přijímám, či odmítám...
Promiň, ale nebereš neškodné drobné popíchnutí (což obvykle smajlík signalizuje) moc vážně? Ale asi mám být rád, oproti minule, kdy sis stěžoval moderátorům, je tahle tvoje reakce přeci jen zlepšení.

A jak jinak mám chápat tvůj postoj, když na jedné straně přehršle spekulací založené jen na pohledu na tank tě nechávají chladným a na druhé si opozitní názor založený na tomtéž vybereš k vypíchnutí a odsouzení? Přičemž pokud sis jistě všíml nijak ti neupírám právo na vyjádření názoru, jen ho komentuji s přihlédnutím k tomu, že si byl jediný zde, kdo měl nutkání se kriticky se zmíněným ukrajinským článkem vypořádat. To snad ještě mohu, ne? Či-li podle toho se dá vyvodit jediné, že tento názor jednoznačně odmítáš, takže nic nepředjímám. A pokud si tím příspěvkem chtěl sdělit něco jiného, rozhodně to z něj neplyne.
Naposledy upravil(a) Dzin dne 7/5/2015, 07:57, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“