Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Alchymista »

Bleu - súhlas. Je to smutné, ale je to tak, (je to nevyhnutné - pre vlastné prežitie).

Keď zoberiem do úvahy, s čím sa americký policajti "občas" stretávajú, tak sa im ani príliš nečudujem...
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11901
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Zemakt »

Franz, proto píši nepaušalizovat. Každý případ je specifický. Po bitvě je každý generál, stres a tíha okamžiku hraje podstatnou roli. S těmi cedníky se jedná o můj subjektivní názor. Vcelku nejsme v rozporu, jde jenom čistě o technickou otázku.

Bleu: reagoval jsem na to konkrétní video, kdy měl kdokoliv z bobíků dostatek času ho smahnout do dolní části těla a nehrát na babu. Jinak na zlikvidování ti stačí jedna do oblasti močového měchýře. Má asi nejlepší stavěcí účinek, ovšem je většinou rovněž ta poslední. Obecně, mířenka na nohy či ruce v nějaké vypjaté situaci je nesmyl, jak jsi poznamenal. Ovšem vypráznění zásobníku, to je zas zralé na Chocholouška.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
josefg
poručík
poručík
Příspěvky: 713
Registrován: 16/5/2009, 16:04

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od josefg »

Zemakt píše:Franz, proto píši nepaušalizovat. Každý případ je specifický. Po bitvě je každý generál, stres a tíha okamžiku hraje podstatnou roli..
Po bitvě každý generál ? Nevím jak to chodí v americe, za mou aktivní službu jsem byl také vícekrát ve stráži a dvakrát mi za plot vlezli dementi. jeden byl pod obraz a nevěděl kde je, druhý ze sázky, nikdy jsem necítil stres ani tíhu okamžiku, jen vztek, že mi dělá problém a pokušení mám? či nemám? a jak budu vypovídat, abych neměl problém. Nakonec jsem se ani v jednom případě nezachoval podle předpisu, pro opilce si došli kamarádili právě ve chvíli, kdy jsem přemýšlel kam, už byl ode mne tak 4 metry. pak mu nějak došlo co se děje a vypadal, že mu zhnědly trenky, došla mu řeč i odvaha, ale na prosby jeho kamarádu jsem ho nechal zmizet za plotem. Bylo mi tenkrát necelých dvacet.
Ani nevím jak jsem vybil, ale spoušť jsem nevypustil a když jsem pak náhodně zmáčkl ucítil jsem že úderník jde dopředu.... Můžu vám říct, že tam jsem cítil tíhu okamžiku a ten se ku.evsky vlekl. než se ozvalo spásné cvaknutí uběhlo století.
V druhém případě jsem i střílel do vzduchu a debila, který začal utíkat srazil pažbou. Abych pak zjistil že ten blbý nápad měl kamarád mých kamarádů, voják základní služby, který šel nedávno do civilu přijel na návštěvu a chtěl trochu adrenalinu... :-? nedovedete si představit jak bystře musíte přemýšlet a co dá práce střelbu ve stráži ututlat, ale jde to. :lol:
Můj názor po těchto zkušenostech je, že času na rozhodnutí je dost a záleží pouze na osobnosti zasahujícího, a hlavně na jeho chuti mít zářez na pažbě.
Obrázek

read between lines, read between lies
Mirek58
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4794
Registrován: 31/7/2012, 19:15

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Mirek58 »

Pánové, jedna docela malinká poznámka k "nesmrtící ráně z rukou příslušníka policie".
Prastará poučka, kterou jsme absorbovali do strážní služby na muničáku zněla:
Když střelba, tak smrtící - pokud ne, postřelený bude vypovídat a vám jako střílejícímu vzniknou takové problémy, že vám zničí život.
A tahle poučka je na sto procent pravdivá.
Kolem postřeleného se začnou motat doktoři, advokáti, ochránci zelenejch žabiček atd a je vykukáno.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Stuka »

Každá minca má dve strany. Rozhodne netreba byť voči násilníkom mierny, ale brutalita americkej polície tiež nie je na mieste. Američania majú väčšiu šancu zomrieť rukou policajta než násilníka- ako sa uvádza na viacerých stránkach , ktoré volajú po tom, aby aj americká polícia musela dodržiavať pri zákroku nejaký postup.
ObrázekObrázek
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kenavf »

Franz Trubka píše:Mas nejaka cisla, kolik lidi zastreli policajti treba v Cine nebo v Indii, Pakistanu, Afganistanu?
Pokud dohledas, kolik policistu v USA uzilo zbran a zastrelilo lidi /treba i neopravnene/, urcite najdes i pocet policistu, kteri zemreli ve sluzbe.
Jinak jsou takoveto vseobecne prispevky opsane z mainstremu pomerne dost na h...o :-?

Příspěvek zcenzuroval Jarl.
Law enforcement in the US killed 92 times more people than a country with nearly 1.4 billion people.
Zástupci zákona zabili v USA 92 krát viac ľudí(1100) ako krajina s približne 1,4 miliardou ľudí.
Pre rok 2014:
Čína 12
Kanada 14
UK 1
Nemecko 0


http://www.globalresearch.ca/police-in- ... ns/5438391
Počas televíznej diskusie 23. novembra povedal Giuliani černochom, ktorí obviňujú bielych policajtov z vraždenia černochov, že “biely policajti by tam nemuseli byť, ak by ste sa nezabíjali medzi sebou.”

Bývalý starosta New Yorku poukázal na to, že “93 % černochov je zabitých inými černochmi.”
http://www.protiprudu.org/232-tisic-mrtvych/

Zabitých US policajtov 105,takže to môže byť dosť stresujúce povolanie a človek sa nediví že radšej skorej strielajú a až potom rozmýšľajú.
Vierohodnosť stránok neviem posúdiť.

To Franz:Nebola snaha to dať ako invektívu ale len ako konštatovanie a preto som tam dával tú zmienku o mŕtvych policajtoch resp. komplikovanej sitúácii.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Alchymista »

Stuka píše: Američania majú väčšiu šancu zomrieť rukou policajta než násilníka- ako sa uvádza na viacerých stránkach , ktoré volajú po tom, aby aj americká polícia musela dodržiavať pri zákroku nejaký postup.
Stuka - to čo si napísala je jasná kravina, ktorú rozbije akákoľvek nesfalšovaná štatistika.
A usudzujúc z údajov 162 mŕtvych policajtov ročne (Bleu) a 1100 mŕtvych "civilov" ročne (kenavf) - tak to americký policajti rozhodne nemajú ľahké. To číslo mŕtvych policajtov je naopak doslova hrozivé. A z tých 1100 mŕtvych "civilov" je ešte nemalá časť práve tých, čo na policajtov vlastnoručne strieľali.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Tempik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1690
Registrován: 24/3/2008, 20:27
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Tempik »

Až nám sem nastěhují utečence, tak budete ještě volat po americkém systému policie :)
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

Mapka zločinů Korea town v Los Angeles, kde ukazuje druh a množství zločinů v této čtvrti (dostal jsem se k tomu před pár dny, jelikož kamarád tam jede na služebku a dostal tam hotel). Násilná přepadení, útoky a sem tam vražda. Být policajt, tak jednám stejně.. kvůli sluníčkářům se nenechám zabít, či zranit.
http://maps.latimes.com/neighborhoods/n ... own/crime/
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Alchymista
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 4883
Registrován: 25/2/2007, 04:00

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Alchymista »

Dobrý link. Pokrýva to pomerne veľké územie, majú aj štatistiky (hoci nie všade).
Mid-City LA - populácia ~52 000, tri zabitia/vraždy za posledný polrok, Hyde Park LA - populácia ~36 500, tri zabitia/vraždy za posledný polrok, Vermont Square LA - populácia ~45 000, šesť zabití/vrážd za posledný polrok... Niekde samozrejme aj žiadne zabitia/vraždy, takže sa sa to nedá paušalizovať, ale riziko je miestami hodne vysoké - i jedno zabitie/vražda na 10 000 duší ročne.
ObrázekObrázek

Оптимисты изучают английский язык, пессимисты - китайский. А реалисты - автомат Калашникова
Uživatelský avatar
Stuka
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2120
Registrován: 22/8/2010, 20:18

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Stuka »

Nehovorím, že americkí policajti to nemajú ťažké. (a nielen americkí). Ale je omyl si myslieť, že strieľajú iba po tých, čo si to zaslúžia. Ak si omylom siahneš do vrecka a urobia z teba rešeto, inak by asi tvoja rodina o polícii zmýšľala.
Píšem len o tom, čo čítam. A vidím dosť kritiky na amerických policajtov zo strany samotných Američanov, takže asi naozaj prekračujú mieru.
Jeden z prípadov, ktorý zdvihol vlnu odporu proti zákrokom polície bol vlani v lete prípad čierneho mladíka Michaela Browna, podozrivého z krádeže krabičky cigariet, ktorý bol neozbrojený a chcel ujsť, tak doňho policajt vyprázdnil zásobník - 12 rán (8x ho zasiahol).
Mne sa to nezdá normálne.

A ešte k tej vysokej štatistike úmrtnosti amer.policajtov: Vôbec sa jej nečudujem. Ako sa ho hory volá, tak sa z hory ozýva.
ObrázekObrázek
Mauler
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 264
Registrován: 19/4/2014, 17:32

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Mauler »

Má to jednu výhodu tato práce policie v USA kdy toho kdo páchá zločin a neuposlechne výzvy provrtají projektilama zkrz nazkrz,tam se nemůže stát že noviny píšou o 25 letém 28krát soudně trestaným za krádeže,zákazy řízení a držení omamných látek jelikož tak dlouho páchat zločiny by mu nebylo umožněno a navíc by se ušetřily peníze daňových poplatníků za vydržování takového materiálu v kriminálu pokud by se teda soudy vůbec obtěžovaly ho tam poslat. :D
Lepší je tragický konec než tragédie bez konce
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od skelet »

1) pokud mě policie zastaví nebo vyzve, tak dělám jen to co je po mě požadováno, a to z toho důvodu, že pro ně je to víc stresující než pro mne. Já vidím otravného policajta, oni ve mě vidí "x" rizikových faktorů. Každý můj "omyl" může skončit tak, že se situace vyhrotí do extrému.
2) o tom jak jsou tvrdé postupy policie rozhoduje sklatba zločinů se kterými se potkávají. Pokud budou řešit násilné loupeže a přepadení, či vraždy ve větší, než malé míře, tak ke každému budou logicky přistupovat jako k potencionálnímu násilníkovi. Což se vztahuje k bodu jedna.
3) na protestech proti čemukoliv se dá vytřískat obrovský politický kapitál, na což vždy bude slyšet nějaká komunita. Naše nejmenovaná komunita taky neustále protestuje proti zatýkání svých členů. Budeme je tedy přestat zatýkat? Asi ne..
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od cover72 »

Mauler: to je způsobené ale právě tím, jak si v USA nastavili justiční systém. Aby si totiž kariérychtiví státní zástupci ušetřili práci a soudy peníze a obžalovaný nemusel před porotu, státní zástupce se za každou cenu snaží o dohodu: třeba někdo, kdo spáchal loupežné přepadení a odjel ukradeným autem se sám přizná ke krádeži auta a půjde sedět jen na dva roky bez soudu, ale nebudou mu dokazovat to ElPaso.

Zkombinuj s tím, že v USA neustále vedou sociálně-inženýrské "války" za předělání majority populace -- první byla prohibice a tedy "válka proti alkoholu", pak aby FDR nemusel propouštět desetitisíce tajných z budoucího BATF a udržel zaměstnanost plynule přešel do války proti držitelům zbraní, která trvala až do roku '86 a Firearm Owners Protection Act, pak plynule přešli na válku proti drogám atd. Takže mají tzv. Zero Tolerance Laws, kde se naprosto ignoruje materiální aspekt přestupku a za sebemenší prohřešek se dávají naprosto nepřiměřené tresty, protože BATF musí vykazovat činnost a jelikož je to banda naprosto neskutečných idiotů, pro které účel světí prostředky (BATF mimo jiné rozdávali útočné pušky mexické narkomafii, aby to mohli svést na americké obchody se zbraněmi a "vyrobit si kauzu", to byla neslavná "operace Fast&Furious"), berou fakt každého i metodami jako agenti provokatéři, pololegální prohlídky (začaly za Bushe seniora) a tak.

A výsledek je logicky takový, že v USA sedí nejvíce lidí v přepočtu na 100 ti. obyvatel na celé Zeměkouli (možní s výjimkou Severní Koreje a Eriterie), věznice jsou tedy permanentně přeplněné a je nutno propouštět staré vězně abyy bylo místo na nové várky, pachatelé násilné trestné činnosti za ni nejsou souzeni a točí se na přiznaných drobnostech a tudíž je to tam ze zločinců právě samý 5x trestaný recidivista, u kterého se víceméně čeká, až jej někdo zastřelí přímo při násilném trestném činu a nebude potřeba nic dokazovat či vyšetřovat.

Takže paradoxně je do takových exkrementů, v jakých jsou, zavedlo právě nesmyslné utahování šroubů a "vyhlašování válek".
Uživatelský avatar
El Diablo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1878
Registrován: 21/11/2008, 14:11
Bydliště: Xeenemünde
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od El Diablo »

Americký stát omezil počet zbraní papírováním. Vražd ubylo, ukazuje se
14. června 2015 20:27
Americký Connecticut ukazuje, že i Spojené státy mohou bojovat proti záplavě střelných zbraní a s nimi spojených zločinů a vražd. Po zavedení speciální legislativy zde na zbraně navázaná kriminalita klesla o čtyřicet procent. Kritici však upozorňují, že větší dohled úřadů nad trhem se zbraněmi omezuje osobní svobody a skutečné zločince od nákupu zbraně neodradí.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/connecticut-a-bo ... clanek-box
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kopapaka »

Zemakt píše:Cedník? To je zdá se mi trošku problém američanů, že dělají ze všeho cedník. Už jsem viděl pár videí z US, kdy obdobné situace končily vyprázdněním poloviny palebného průměru, což mne poněkud zaráží. Člověk se potom nutně musí ptát, "kurva není to moc? nestačila by jedna dvě?" Ovšem nelze to paušalizovat, to dá rozum.
Pokud vím, tak tohle bylo zavedeno po prudkém nárůstu zdrogovaných pachatelů.
Při jednom s případů vystřílel policista patnáct nábojů do prostoru hrudníku nožem ozbrojeného pachatele (9mm L s dutou špičkou) z toho deset bylo klasifikováno jako smrtelných... Zastavily ho až další dva výstřely dalšího policisty, který střílel z kontaktní vzdálenosti.
A těch případů byla celá dlouhá řada.
kacermiroslav píše:Prostě v USA jsou dosti benevolentní k držení palných zbraní, protože uznávají zákon na vlastní ochranu. Když to přeženu, tak vlezeš k němu na cizí pozemek, zastřelí tě a nikdo se neptá, jestli byla obrana přiměřená, či nikoliv. Prostě když se někdo ocitne třeba v cizím domě, tak se automaticky předpokládá, že nemáš dobré úmysly a proto o svá práva de facto přicházíš. K držení dlouhých palných zbraní pak nemuší předkládat téměř žádné doklady, protože se předpokládá, že se špatně maskují a nebudou se v hojné míře používat k trestné činnosti. S pistolemi je to přísnější. A tím, pádem je obecně mezi obyvateli USA hodně palných zbraní, protože si je de facto může pořídit téměř kdokoliv a cenově jsou také velmi dostupné. Stát samozřejmě má z prodeje nemalé peníze, takže nějakou regulaci, až na občasné výkřiky do tmy, nepřipravuje.
Jeden nesmysl vedle druhého... S tím pozemkem opravdu hodně přeháníš - pravidlo "Můj dům, můj hrad" platí jen v domě či bytě a v případě neoprávněného vniknutí...
Možná se budeš divit, ale řada států má skoro stejně přísné protizbraňové zákony jako třeba v Anglii...
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11901
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Zemakt »

to Kopapaka: k té rychlopalbě jsem se již vyjádřil viz
Jinak na zlikvidování ti stačí jedna do oblasti močového měchýře. Má asi nejlepší stavěcí účinek, ovšem je většinou rovněž ta poslední. Obecně, mířenka na nohy či ruce v nějaké vypjaté situaci je nesmyl, jak jsi poznamenal. Ovšem vyprázdnění zásobníku, to je zas zralé na Chocholouška.
ale když to tak trénují musím jen pokrčit rameny. Dle mého názoru, když se trefíš, tam kam jsi trénován stačí ti dvě, nanejvíš plus jedna oprava. V CR obecně je pudovka cvičena rychlym dvoustřelem do oblasti podbřišku (mám za to, že to je převzato od izraelcu) a to si dovolím tvrdit, že složí i vola s megalajnou ve frnáku. Další dost podstatné hledisko je samotná taktika zákroku, při rychlém vyprázdnění zásobníku či zbytečně dlouhém vedení střelby snižuješ svoji šanci na odvrácení utoku případné další, zatím skryté a zainteresované osoby, respektive jsi nucen bojově přebíjet a ztrácíš cenné zlomky sekund, které rozhodují. Když jsi se otřel o ammo, tak pokud vím tak ty duté Lugry jsou, nebo budou zavedeny u Kebulí.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od kenavf »

Páni dávate tu teorie ako na bežiacom páse....Už ste niekedy strielali na človeka???
Tí policajti sú "normálni" chlapi,fotri od rodin.Kto vie aký výcvik obdržali,ale určite z neho všetko zapomenú keď sa dostanú do situácie keď proti nim stojí nejaký vagabund s nožom v ruke(alebo s niečim čo sa blýska alebo vyzerá ako pištol).
Ja to skôr vidím že niekde je zásadná systémová odlišnosť,že nastáva toľko takýchto excesov v porovnaní napríklad s tým Nemeckom alebo UK.
Či to dáva ten pocit a presvedčenie väčšej slobody,že na chlapa mieria zbraňou piati policajti ale on aj tak stále poskakuje,mácha rukami a oháňa sa,namiesto toho aby poslúchol výzvu a ľahol si na zem.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11901
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Zemakt »

Páni dávate tu teorie ako na bežiacom páse....Už ste niekedy strielali na človeka???
Tí policajti sú "normálni" chlapi,fotri od rodin.Kto vie aký výcvik obdržali,ale určite z neho všetko zapomenú keď sa dostanú do situácie keď proti nim stojí nejaký vagabund s nožom v ruke(alebo s niečim čo sa blýska alebo vyzerá ako pištol)
.

Samozřejmě. Teorie je teorie, ale bez teorie se nikam neposuneš. To co jsem uvedl se cvičí v rámci střeleckého vycviku, nic víc nic mín.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Bleu
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1693
Registrován: 29/9/2009, 00:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze: Střelné zbraně mezi civilisty

Příspěvek od Bleu »

kenavf píše:Páni dávate tu teorie ako na bežiacom páse....Už ste niekedy strielali na človeka???
Tí policajti sú "normálni" chlapi,fotri od rodin.Kto vie aký výcvik obdržali,ale určite z neho všetko zapomenú keď sa dostanú do situácie keď proti nim stojí nejaký vagabund s nožom v ruke(alebo s niečim čo sa blýska alebo vyzerá ako pištol).
Ja to skôr vidím že niekde je zásadná systémová odlišnosť,že nastáva toľko takýchto excesov v porovnaní napríklad s tým Nemeckom alebo UK.
Či to dáva ten pocit a presvedčenie väčšej slobody,že na chlapa mieria zbraňou piati policajti ale on aj tak stále poskakuje,mácha rukami a oháňa sa,namiesto toho aby poslúchol výzvu a ľahol si na zem.
reagovat podle toho co máš nacvičené není zase tak složité...
Obrázek

"Slepému neukážeš, hluchému nepovíš, debilovi nedokážeš..."
- Anonym -

Historie bude mít právo nárokovat si místo mezi znalostmi opravdu hodnými úsilí pouze tehdy, pokud nám místo pouhého výčtu postrádajícího souvislosti a prakticky i omezení umožní racionální řazení a postupnou srozumitelnost.
Marc Bloch, 1942
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“