Polare, ale aký je potom presne rozdiel medzi asymetrickosťou a "národním specifikem?"Polarfox píše:Ale asymetrický princip je o něčem jiném. Asymetrie neznamená, že dáš na nějakou loď něčeho více či méně či je vybavíš trochu jiným systémem. To by jinak mohly být asymetrické i lodě se systémy Aegis a spousta jiných. Jak chceš posuzovat přebudované Ohio se 154 Tomahawky? Každá druhá moderní jaderná stíhací ponorka nese až desítky střel s plochou dráhou letu, ale jsou to jen součásti celku, který musí plnit rozličné úkoly v proměnném prostředí. Kdežto asymetrické síly plní užší spektrum úkolů v historicky ohraničené periodě a za konkrétního nastavení podmínek. Tady prostě jde o celkové koncipování námořnictva, jeho úkolů (a šíři těchto úkolů) a dle toho se pak formují do značné míry samozřejmě i samotné lodě a především proporční složení.arten píše:Ajjajaj to som ale hlupo napísal. Trošku rozviniem (nepliesť prosím jednoúčelovosť s asymetrickosťou):
To že si námořnictvo RF některé prvky ponechá už není asymetrie, ale už to přerůstá do roviny národního specifika. Každé námořnictvo má trochu jiný mix, ale většinou to směřuje k jednomu univerzálnějšími cíli. Teď tam směřuje i Rusko.

V tomto naozaj s tebou nemôžem súhlasiť. Prvky doktríny, ktoré môžeme označiť za asymetrické pri ZSSR, sa vo veľkej miere snaží Rusko uchovať. Ak nesúhlasíš skús konkrétne argumentovať k vyššiespomínaným príkladom, ktoré som uviedol.
Tak to sa ako autor tej "megakonstrukce" musím dôrazne ohradiťPolarfox píše:Mistral bude mít určitě na palubě tunu Klubů atp., protože to by jinak nebylo možné...ostatně podobné monstrkonstrukce kdysi probíhaly i tady

(to len na vysvetlenie, nie na otvorenie ďalšeho flame
