S tou průchodnosti logistiky jsi mě pobavil a pro mě jako laika to je novinka, snad ne pro vojáky

Jenže co tam budou vyvíjet? Min. systémy pro štábní a velitelskou verzi jsou hotové, vybavení má být stejné jako u těch 20 Pandurů co se nyní vyrábí. Jediné co budou vymýšlet je kam to dát (vnitřní prostory nejsou identické), to je práce na pár měsíců.Zemakt píše:Takže dva roky vývoj, potažmo vojskové zkoušky. Dva roky dodávka. Nepřijde mi to zas tak strašný.
Nexter dodá jen nástavbu, Tatra podvozek osazený převodovkou a motorem (asi Cummins) a to nejdražší, tedy vybavení bude částečně české (URC System, Retia) a zbytek z různých zemí (hodně asi z USA, min. celé spojařské vybavení bude od Harrisu).Rase píše:Teď se to v textu nezmiňuje, ale pro upřesnění, tak jde celkem o:
36 spojovacích vozidel
20 místo koordinace palebné podpory
6 velitelsko-štábních vozidel
v průměru tak vozidlo vychází na 96,8 mil Kč (3,8 mil euro). Osobně jsem docela zvědavý, co všechno se bude vyrábět v CSG a co se musí přivést od francouzského Nexteru.