OSSR, kampak kráčíte?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4166
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Zajtra sa uvidi. Nad bude mat zajtra k dispozicii spis a vyjadri sa k nemu. Zatial ani nevie vraj, co na neho maju.
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

To je žrádlo (som zvedavý na zajtra)

Len pripomeniem:

Bezpečnostná rada sa v minulosti zaoberala aj dlažobnými kockami pred Úradom vlády. Zasadnutie zvolal bývalý premiér Robert Fico len niekoľko hodín pred vypuknutím veľkého protestu Za slušné Slovensko v marci 2018.
Ako sa napokon ukázalo, kocky na Námestí slobody ostali ešte poslednej rekonštrukcie chodníkov a ešte pred dvoma rokmi sa na ne sťažovali aj obyvatelia.

link: https://slovensko.hnonline.sk/1707702-k ... estaurator

:mrgreen:

P.S. Nezasadala náhodou aj pri uspatí psa nejakej ministerky ?
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Vestly »

Moze niekto obvineni z niecoho takeho (potencialne aj z vlastizrady) kandidovat do parlamentu?
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4166
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

No urcite nebude moct pracovat na MO. Neziska previerku NBU.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4053
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od HONZIK11 »

Cože? Kdoze?Chtějí zavřít toho zpěváka co zpíval tu Kristýnku... co umřela? Co se to u vás zase děje? :roll: Převrat? Zrada? Spojujeme se nebo co? Mám si vyměnit slovenské koruny? :lej:
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1455
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Flader »

Juraj Tichý píše:Flader: prebieha predvolebná kampan. Takto by to nafukli aj keby Nad pustil info, kolko spiniek objednali OSSR za posledných 5 rokov.
Treba počkať na informácie o co ide.
Pelegriny nevyzeral, že by to bola dáka maličkosť.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5115
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Vestly píše:Moze niekto obvineni z niecoho takeho (potencialne aj z vlastizrady) kandidovat do parlamentu?
Moze.
Stale je nevinný.
noah11
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 270
Registrován: 17/11/2010, 13:10
Bydliště: Vranov

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od noah11 »

Mňa dnes zaujala jeho tlačovka s Matovičom že disponuje previerkou čo ma iba par ludi na Slovensku pekne kecal+ jeho suvenerita škrabanie si nechtov a šúchanie dlaní svedčila o veľkej nervozite. Fakt som veľmi zvedavý čo naňho našili. Alebo si na seba našil.
arten
7. Major
7. Major
Příspěvky: 2707
Registrován: 10/3/2010, 01:30

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od arten »

Tak som sa sem došiel pozrieť, že čo tu bude v súvislosti s Naďom vrábať miestna úderka a je to ešte väčší matroš ako som myslel. :lol:

Tak napríklad " vysluzily logista so synom, byvalym fantomom Bratislavy." Začnime tu.

Macko bol šéfom logistiky tuším do r.2004. Odvtedy riadiace funkcie v zahraničí, postupne bezkonkurenčne s najväčšími skúsenosťami a najlepšie pripravený kandidát na šéfa GŠ.
Program jeho strany dnes (a treba sledovať aj to čo dáva on sám vonku) je bezkonkurenčne najlepší program a on najlepším kandidátom na ministra, (podľa mňa v histórii).

Ale späť o pár rokov - nebol z tých ktorí budú trpieť kšefty. A tak ho bolo treba zdiskreditovať.
Toto si dáme podrobnejšie pre ilustráciu čoho je schopná súčasná vládna moc:

A tak raz mladého Macka v bare niekto sfetoval, potom ho potreli hovnami a následne zatkli že je fekálny fantóm. Polícia mu ostrihala bradu (!) aby sa podobal aspoň trochu na páchateľa, zmanipulovala poškodené a regoniskácie tak, že sudca konštatoval hrubé porušenie zákonov a že ho za každú cenu len chceli dostať pred súd.
Mladého tak "spracovali," že sa priznal k čomu len chceli (útoky popísal napr. úplne inak ako sa stali). Neskôr samozrejme všetko odvolal.
Ďalej:
- podľa súdu polícia nezaistila, alebo zámerne znehodnotila (!) dôkazy aby sa nedala identifikovať DNA.
- mladý mal na 2 z 5 útokov z ktorých bol obžalovaný betónove aliby
- dvaja znalci povedali, že netrpí úchylkou a že páchateľ musel takou trpieť
- policajti sami zavolali média, dali im mladého fotku (!) jedného už aj stíhajú za to.
Čiže jasná diskreditačka...

Fekálny fantóm však řádil naďalej, aj keď mladý sedel. (Nakoniec ho chytili a odsúdili (podobal sa na identikyty, Macko ani na jeden))
A prokuratúra nemala v rukách nič. Napriek tomu mladého obžalovali.
Takže súd samozrejme celú obžalobu poslal niekam.

No a potom sa rozkrútili súkolia našej skvelej kočnerovskej justície, hľadanie poslušných sudcov, odvolania, rušenia a v expresnom termíne, prebehli až 3 konania. Za rok. Na Slovensku(!) A mladého definitívne odsúdili.... Dostal podmienku a - ochrannú liečbu (sledujete hej? ani jeden znalec nepovedal, že je úchyl. Ale, dostal ochrannú liečbu... :rotuj: )

Toto je samozrejme špinavá účelovka proti Mackovi a Mackovci to bez debaty v Štrasburgu vyhrajú. A my všetci sa poskladáme na tučné odškodné...



No a teraz "kauza Naď." Bez akýchkoľvek pochybností je to čistá politika. Stavím 10 k 1 že ho idú obviniť za niečo čo sme od neho normálne verejne počuli, alebo čítali (pozor, nehovorím, že tam nenájdu nejaký §. Lebo žijeme v krajine, kde sa kradnutie utají a kto o tom informuje tak ho obvinia).

Skončí to rovnako ako Mikulec, (ak sa to vôbec dostane pred súd.)

Mimochodom, že je to len predvolebná účelovka potvrdil Pelle - Mimoriadna bezp. rada sa totiž u nás zvoláva vždy len vtedy keď sa vytĺkajú politické body. Všimnite si.
Plynová kríza, ktorú aj tak rieši vláda uzneseniami? Slabé - treba zvolať bezp. radu.
Treba vytĺcť body na imigrácii a terorizme? zvolá sa bezp. rada.
Kauza "skupinka?" Premiér zvoláva bezp. radu.
Opozičná demonštrácia? Zvolá sa bezp. rada...


No a viete čo je úplne najväčší matroš?
Že obranné spravodajstvo vedie chlapík, ktorý má doslova desiatky luxusných nehnuteľností. Na ktoré nemal ako zarobiť. "Darovala" mu rodina.
Vôbec sa to nerieši, nevyšetruje, odkiaľ má šéf spravodajcov :!: obrovské majetky.

Mimochodom riešilo sa to tu na Palbe? Nie, však? :mrgreen:
Tu sa riešia len "úspechy" SNSkárkej figúrky na MO SR, ktorá doteraz bola schopná uzavrieť jeden tender (a nákupy "ponožiek") za celé 4 roky (a aj za ten pôjde sedieť ak sa zmení vláda). A "škandály" opozície ofc.

No idem ja zase...
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4166
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Arten vychadzame z toho, ze mlady Macko je sudom odsudeny za tieto utoky na zeny. Aj ked nie za vsetky. Takze ked sa dokaze opak v Strasburgu, ak tam chceju Mackovci ist, tak budem tvrdit to, co ty. Dovtedy bude odsudeny kriminalnik.

Inak by ma zaujimalo, ako sa da clovek inym clovekom nevedomky v bare sfetovat z marihuany. :wink:

Ale neodvadzajme pozornost od Nada. :wink:
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Julesak »

Pravdu máš, neodvádzajme. Tak načo si vlastne mladého vôbec spomenul - bol si prvý, vieš?
Inač má arten pravdu v tom že s ľuďmi ako Balciar OS SR neobránia ani vlastné kasárne.
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od kenavf »

niko píše:..
Inak by ma zaujimalo, ako sa da clovek inym clovekom nevedomky v bare sfetovat z marihuany. :wink:
.
Napríklad takto?
Dávajte si pozor čo si v mekáči objednáte. :pivo
Brown obviňuje McDonald’s v Južnej Karolíne za to, že ho "zhúlil". Objednal si čaj s extra citrónom
https://www.topky.sk/cl/13/1838381/Mlad ... e-nasledky
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Arthur
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2249
Registrován: 26/9/2017, 21:52

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Arthur »

noah11 píše:Mňa dnes zaujala jeho tlačovka s Matovičom že disponuje previerkou čo ma iba par ludi na Slovensku pekne kecal+ jeho suvenerita škrabanie si nechtov a šúchanie dlaní svedčila o veľkej nervozite. Fakt som veľmi zvedavý čo naňho našili. Alebo si na seba našil.

Ach jaj noah11 ako ste počúval alebo skôr "co se babe chcelo, to se babe zdalo" hlavne keď sa to dá hravo za pár sekúnd overiť:

od 16:38 TB J. Naďa a I. Matoviča k obvineniu NAKA

"Mal som bezpečnostnú previerku, ona má nejakú dobu trvania a keďže už nie som zamestnancom rezortu obrany a ani inej štátnej organizácie tak o takúto previerku jednoducho postupne dobou o ňu prídete, mal som previerku na prísne tajné, a mal som previerku aj na NATO a EÚ prísne tajné a dokonca také špecializácie, nechcem Vás tým zaťažovať, ale naozaj to má naozaj veľmi málo ľudí. Veľmi dobre viem celé roky som pracoval s dokumentami vysokého utajenia ako s nimi mám narábať a na čo sa môžem pýtať a na čo sa pýtať nemúžem."
zdroj: https://www.ta3.com/clanok/1169683/tb-j ... -naka.html
Som naozaj zvedavý čo zajtra samozrejme až po výsluchu zverejní očtk a obhajoba.
Úprimná požiadavka vodiča BVP-2 z reportáže ČT24 z 27. 12. 2018, ktoré malo nahradiť viac ako 200 nových obrnencov: "dufam, to bude zmena k lepšiemu, že tam bude aspoň topení pro osádku pretože tam nie je vôbec nic, v lete je tam strašný vedro a v zime strašná zima"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4166
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

kenavf píše: Napríklad takto?
Neviem, co je to takto. Ale ked si myslis ze mu to prisypali do napoja jak babam na diskoteke ko kvapky, tak to asi nie. :lol:
Julesak píše:Pravdu máš, neodvádzajme. Tak načo si vlastne mladého vôbec spomenul - bol si prvý, vieš?
A ? Co, ze som ho spomenul ? Ked sme tu v minulosti vytahovali na Nada kauzu jeho rodinnych prislusnikov na misii, tak mozeme spomenut aj mackovho syna. Ci co, on je zakonom chraneny ? :roll:
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5115
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Julesak píše:Pravdu máš, neodvádzajme. Tak načo si vlastne mladého vôbec spomenul - bol si prvý, vieš?
Inač má arten pravdu v tom že s ľuďmi ako Balciar OS SR neobránia ani vlastné kasárne.

Ak ma Balciar maslo na hlave, tak ak aj je toto len cista snaha o diskreditaciu Nada, nepôjde od Balciara. Bol by sprosty, lebo by tym Balciar na svoje kauzy vyrazne upozornil. Taketo konanie postrada logiku.
Ak ide o diskreditaciu, pojde z ineho smeru.
Na druhej strane o charakterovom profile pána Nada sme sa mohli presvedciť pocas jeho posobenia na MO SR a jeho vycestovani do Bruselu jspolu s bratom a svagrom, prostrednictvom jedno-osobovych vyberovych konani.
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1455
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Flader »

Čo má šéf vojenského spravodajstva s NAKA?
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5115
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Juraj Tichý »

Flader píše:Čo má šéf vojenského spravodajstva s NAKA?
V štáte kde jeden pan Kočner, sa dohaduje s pánom Sulíkom, koho zvoliť za prokurátora, aby tam dostal svojho kamaráta Trnku a pomohol tým strane SMER?
Sme mala krajina, v podstate každý pozná každého a tieto veci sú prepojené. Takže to, že to vyšetruje NAKA je irelevantné. Hlavne ak info NAKA poslalo vojenské spravodajstvo a NAKA logicky musela konať.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4166
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od niko »

Hej Juraj, ale vsetky tieto kauzy sa tykali sudov a ministerstva spravodlivosti. Vytvarat teraz dojem gigantickeho komplotu vojenskeho spravodajstva s NAKA kvoli tak "dolezitemu" cloveku, ako je mimoparlamentny clen zanikajucej strany OLANO mi pride uz pritiahnute za vlasy. Vid vcerajsia tlacovka. Resp. takto. Ak je to vsetko fakt len humbuk na statocneho bojovnika proti korupcii, tak to najviac pomoze prave OLANO a najviac uskodi prave VS a MO. Koniec koncov vcera na tlacovke sa otvorene hovorilo aj o zruseni VS a o cistkach na MO, po vytaznych volbach.
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Vestly »

noah11 píše:Mňa dnes zaujala jeho tlačovka s Matovičom že disponuje previerkou čo ma iba par ludi na Slovensku pekne kecal+ jeho suvenerita škrabanie si nechtov a šúchanie dlaní svedčila o veľkej nervozite. Fakt som veľmi zvedavý čo naňho našili. Alebo si na seba našil.
Tak tak, na fb sice posiela fotecky, ako si to uziva a pod. ale na tlacovke bolo jasne vidiet, ze je po..... az za usami.
Ked sa na to retrospektivne pozriem, tak uz cca rok a pol dozadu sme tu na palbe teoretizovali, ze Nad Saabu podstrcuje tajne info ohladom tendru na nove stihacky. Takze moc by som sa nespoliehal na to, ze to je nejaka konspiracia vojenskeho spravodajstva, NAKA, sudnictva, vsetkych jeho znamych na MOSR (ako to povedal na tlacovke) a neviem coho vsetkeho,.
Uživatelský avatar
Julesak
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 6387
Registrován: 7/8/2007, 18:26

Re: OSSR, kampak kráčíte?

Příspěvek od Julesak »

Rozhovor s Naďom od ZKH:
Obrázek

Nie je dôležité ako sa hlasovalo, ale ako sa to spočítalo.

Jediný režim ktorý uznávam je pitný.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“