Nová houfnice pro AČR

Odpovědět
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1447
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Flader »

Akože chalani kašlite na to. Keby nebolo Ludka Štúra tak šeci horíte normálne po trnafsky bez tých srandovných makých oných. A tak by sme mohli to jazykové okénko zavret.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4015
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od HONZIK11 »

Tak to leží Žilina pod Alpami. Tam se servusovalo do aleluja-futr.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4245
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Alfik »

Servus je z latiny. Doslovný překlad je "k službám".
Nicméně, v češtině, na obou stranách řeky Moravy :) , máme i nedoslovné, lidové, překlady a odpovědi na pozdravy, takže na "servus" odpovídáme třeba "i s koněma", nebo "vozy neseru mám malou prdel" a podobně :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4015
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od HONZIK11 »

Mohlo by zůstat až 50% doma.
Včetně výroby munice.
Kabinu budeme dělat s Izraelci už je u nás unifikovana, certifikovana včetně pancerovani . Podvozek bude také nás.
Minimálně prachové sloze se budou vyrábět u nás.
Už jsem pochopil ublizenecke útoky z východu. Žádné reference o prodeji do státu NATO a ještě k tomu konkurence ve výrobě munice. Prostě byvala federativní výroba houfnic zůstala na Slovensku, teď se alespoň částečně vrátí tam odkud vyšla.
Mě učili v politické ekonomii, že republika krvaca kvůli Mochovcum, DV2, a Ziaru nad Hronom. Před tím Kosiciam. Všechny tyto investice byly mimo naše území po rozdělení. Všechno moderní pro východ bylo tehdy logické z geopolitickeho hlediska.
Chápu to.
https://www.info.cz/cesko/armada-dostan ... 45334.html
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 18/6/2020, 17:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5057
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Juraj Tichý »

Prachove a hnacie naplne do delostreleckej municie vyrabanej na Slovensku dodava Explosia uz teraz.

Ale spytam sa, nechce sa mi hladat tvoj príspevok.
Caesar s hnacimi naplnami od explosie nebude musieť urobit tisicky vystrelov pre integráciu municie?

50% podiel, sme Vam ponukali aj my. :-)
A nic viac ako dodavate aj pre Z2 ci Evu nevyrobite.

Poliaci to tiez skusali s municiou. Aj sme im ju vyvinuli, aj linku pripravili a aj tak kupuju u nas. 18 statov kupuje 155mm a 12 statov kupuje 152mm municiu.
A aj vy budete kupovat 155mm municiu u nas. :D
Naposledy upravil(a) Juraj Tichý dne 18/6/2020, 17:42, celkem upraveno 1 x.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4015
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od HONZIK11 »

Nebude muset protože už dodává sloze i pro západní systémy.
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od zzz »

HONZIK11 píše:(...)Už jsem pochopil ublizenecke útoky z východu. (...)
Honzik11

jestli jsi z Ostravska, tak z Tvého pohledu: lidé ze VTSÚ Záhorie spíše jsou "útočníci z (jiho)západu" , nebo ne :rotuj:?


Konec ironie - kus věcné argumentace používají ti Tvoji "útočníci z východu", ne?

Chápu, že parametrem není jenom cena (byť je důležitá) ... myslím, že je fajn si počkat až budou zveřejněny reálné údaje o posuzovaných parametrech. Snad se shodneme, že je normální že následně (za pár měsíců) MOČR zveřejní hrubou verzi podle kterého byl do finálního vyjednávání vybrán Caesar.
Nesher píše:(...)
MO potvrdilo, že Eva byla jeden ze zvažovaných systémů, ale byla vyřazena relativně rychle. Tedy pokud něco nechci, tak nedává smysl se ptát na cenu. A i kdyby se na cenu ptali, tak pokud Z2 nabízí Konštrukta za 180 mil. (za což by se dal pořídit lepší systém, třeba K9), kolik by stála Eva? 140 mil? To je stále příliš.
Navíc se tu všichni fandové slovenských houfnic příliš upínají na jeden parametr (plná automatika) a přehlížejí další parametry kde už tak slovenská děla hvězdná nejsou, kromě ceny třeba i škálu munice, rychlost palby, dostřel....
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5057
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Juraj Tichý »

HONZIK11 píše:Nebude muset protože už dodává sloze i pro západní systémy.
Co to s tým ma spoločné?
Otazka je kolko naplni bolo použitých pri strelbe s Caesara?
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4015
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od HONZIK11 »

Tak to si zjisti v Explosii. .citat z odkazu. ..Předpokládám, že ministerstvo obrany bude požadovat, aby tato houfnice využívala podvozek TATRA. Z hlediska obranyschopnosti považuji za klíčové, aby se dělostřelecká munice vyráběla u nás. Například státem vlastněná akciová společnost Explosia je významným výrobcem modulárních hnacích náplní pro tento typ houfnice.
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 18/6/2020, 18:16, celkem upraveno 1 x.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4015
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od HONZIK11 »

zzz neumim nebojovat jinymi zbranemi , rozumej ,argumenty jako pouzivaji oni. Tot vse. :wink:Celou dobu tady ctu od peti zastupcu Slovenska jak je a bylo vsechno ceske naprd. Vsechno se vyvijelo a vyrabelo spolecne. Za ucasti Rusu nas a jich. No a ted se divi , ze mame stejny nazor kdyz jsme spolu tak dlouho zili pokupe. ., :razz:
zzz
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1033
Registrován: 7/5/2020, 11:58

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od zzz »

HONZIK11 píše:zzz neumim nebojovat jinymi zbranemi , rozumej ,argumenty jako pouzivaji oni. Tot vse. :wink:(...)

Honzik11

Já bych to nebral jako boj. Možná si protiřečím, když jsem to byl já, kdo včera vystartoval na "hecovací" příspěvek od Lynx. Holt, jsem si tipl, že Lynx potřeboval trochu upustit páru a že kultivovaný dialog by neuspokojil jeho momentální potřeby. Chtěl jsem mu udělat "radost" a proto jsem na něj "zaštěkal" taky - doufám, že jsem uspokojil jeho potřeby ... tak abychom se co nejdřív vrátili k věcné diskuzi. Prostě - žádný boj tu moc nevidím.


Problémem téhle diskuze, že my, obyčejní lidé, toho moc nevíme, a musíme počkat až bude zveřejněno víc detailů z finálního výběru.



P.S. Snad nikoho neurazím s mým návrhem. Mohli bychom se vrátit k té kouzelné přezdívce "fufnice"? Mě se moc líbí, protože by odlehčila celou diskuzi.
"Opravdu myslíte, že někdo, kdo vyhrál volby férově s 79%, potřebuje následně mlátit lidi na ulicích a vypínat internet??"
https://twitter.com/BenesikOndra/status ... 4985394178
Držím jim palce, ať se o vnitřní politice své vlasti můžou rozhodovat naprosto svobodně.
Moudře. Demokraticky.
Bez násilí. Sametově.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11760
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Zemakt »

Problémem téhle diskuze, že my, obyčejní lidé, toho moc nevíme
Asi tak.

Třeba, mne mile překvapilo, že náčelníkem pro dělostřelectvo je Cívka. Když jsem vojákoval, jestli se to v té době vůbec dá tak nazvat (95-96), tak on velel jediné de facto výkonné baterii u 24 DO. V té době to byl nadporučík, v době všeobecného zmaru a zamlžených příštích zítřků. Ještě to byl mladej pes. Ale měl tah a řekl bych že i zápal pro věc. Jestli to jde takto posoudit. Alespoň si to tak pamatuji. Byl jsem na velitelské, takže minimální kontakt. Zkrátka člověk od spoda, tak by měl asi vědět a rozumět věci.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3746
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od seabee »

Troufnu si na konspirační teorii, když, tak ať to admin vymaže:
Houfnice jsou kompenzace pro Frantíky za to, že nedostali radary. A nějakýho spojence v EU potřebujeme, nejlíp takovýho, co taky bohatě dotuje svý zemědělce, na Německo se moc spoléhat nedá. A tak cynicky zvítězila kalkulace, že Slováky si můžeme dovolit naštvat, protože oni potřebují nás jako nejbližší spojence proti fašizujícím se Maďarům - viz Orbánova "Hitleriáda" v Sátoraljaújhely:

https://denikn.cz/377589/zapad-znasilni ... uje-orban/

Jinak je tady na návštěvě slovenský ministr obrany, který v rozhovoru mezi řádky naznačil, že když nejsou houfnice tak, nejsou L-39. Ale slušně, žádný "Zabili ste mi strejčka, tak......".
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4015
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od HONZIK11 »

Proc bychom meli stale neco nekomu kompenzovat?Za co ! Ze jsme si neco nekoupili a koupili jinde ?Francouzum , Amikum , Nemcum ? Vsichni maji u nas montovny , banky markety. Nemeli by snad oni,, kompenzovat,, nam nasi poptavku svou vyhodnou nabidkou i prumyslovo ekonomickou spoluucasti pri realizaci nasich nakupu? Pomahaji snad oni nam ted na Africkem kontinentu a pred tim vsude jinde ?Nebudeme snad chranit nami nakoupenymi zbranemi i jejich investice u nas ?
A slovensky ministr ? Nez ti si neco objednaji , tak uz ministrem nebude a z L39 NG bude L39 OldG.
1837
Příspěvky: 6
Registrován: 9/3/2020, 14:34

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od 1837 »

Řekl bych, že nejde jen o samotnou samohybnou houfnici, ale taky o mnoho různých druhů munice a hlavně o SŘP nabitý daty získanými při vystřílení tisíců nábojů od každého druhu. Nejsem si úplně jist, zda toto Z2 nabízí.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3858
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Scotty87 »

HONZIK11
Všechny firmy u nás podnikající platí daně a tedy na obranu přirozeně přispívají. Nexter s Tatrou spolupracuje na více projektech a zdá se že v té spolupráci vidí CSG potenciál. Což se dá usuzovat i z toho že EVU opustili ve prospěch Caesaru bez jakéhokoli náznaku nesouhlasu.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11760
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Zemakt »

Seabee, to je fakt konspiračka zralá na míting milionů chvilek :D . Jinak nejblíže, řekl bych, bude Scotty. Nexter rovná se Titus, děla pro Dánsko a jiné budoucí kontrakty. Byť mi srdce říká Eva, kalkulačka v hlavě zcela něco jiného. Ostatně podpora Frantíků pro NG v subsaharské Africe není nereálná. Nicméně si pořád myslím, že Slovensko si NG pořídí, tak či tak. Nebo na tuto schopnost zcela rezignuje.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5057
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Juraj Tichý »

Vidim, ze DennikN si ide aj v Česku dalej svoju liberalnu demagogiu. A to hovorím ako liberal.

V každom prípade, rozhodne Vas proti Maďarom nepotrebujeme. Boli by ste nam tak nejako na nič.
Jednak Maďarska armada nie je a vyzera, ze zatial ani nebude v stave, ze by mohli viest akúkoľvek utocnu vojnu.
Ak by aj ano, na Madarov mame Rumunov a Srbov. Ti uplne stacia a s prepacenim, dokázali by toho ovela ovela viac.

Okrem toho, n :up: a Slovensku a v slovenskej historiografii prebieha celkom masivne buranie nanosov ceskoslovenskej historiografie o tisicrocnom utlaku a ze sa nas Uhorsko nijak netykalo, co aj pomaha vzajomnym vztahom.
Su stale lepšie a dufam, ze sa casom dostanu na úroveň tych slovensko-ceskych.
A ked este fufnice kupia,... vraj sa pracuje na Eve na Rábe.
Rabu, licencia MAN, by som si vedel v OSSR aj predstaviť.

Co všetko Z2 ponuka, si mozes precitat vo vlakne DANA.

Zemakt: myslim, ze ten odkaz Nada k L39, bol jasny.
Jednak L-39NG nie je este ani len certifikovany, Senegal cukol, je otazne, ci jedinym zákazníkom opat len nebude AČR.
Ved ako Nesher napisal. Kto bude mat zaujem zaviazať si Prahu, ked tym nastve Rim.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1771
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Nesher »

Juraj Tichý píše:V každom prípade, rozhodne Vas proti Maďarom nepotrebujeme. Boli by ste nam tak nejako na nič.

Ved ako Nesher napisal. Kto bude mat zaujem zaviazať si Prahu, ked tym nastve Rim.
Nesher to samozřejmě myslel trochu jinak (ve chvíli kdy se vyhlásil vítěz se už prostě cuknout nedá), ale v téhle ubrečené slovenské dělostřelecké historii se evidentně hodí cokoliv. Horší než malé děti na pískovišti. :roll:
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3858
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Nová houfnice pro AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Juraj Tichý píše:Vidim, ze DennikN si ide aj v Česku dalej svoju liberalnu demagogiu. A to hovorím ako liberal.
Nevím co je špatného na překladu projevu a komentáři k němu. Každý ať si udělá vlastní názor jak na komentář, tak na projev.... Pokud s tím máš problém, tak to s tím liberalismem tak slavné nebude.
Dá se říct že bez Čechů by jste dnes byli stále Horní Uhry a patrně by jsme si dnes moc nepopovídali. Protože, nevím jak ostatní, ale já Maďarsky nerozumím ani slovo.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“