nejlepsi a nejhorsi ceske filmy, hlasujte

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Maraton popisue poslední dna WW2. Přímo se zaměřuje na osudy dvou bratrů (Hanzlík a Menšík) a jedné dívky (Brejchová). Vypukne Pražské povstání a Hanzlík uteče z Pankráce a seznámí se s Brejchovou. Potom sledujeme jejich osudy v bojující Praze. Menšík je na východní frontě a proto, že zná dobře cestu je vybrán k Rybalkovově armádě jako průvodce k jejich cestě na Prahu. Jen ještě upozorním, že se nejedná o přesnou rekonstrukci.
Pokud si to budeš hledat na inetu, pozor na csfd, tam nějaký pomatenec v recenzi úprozradil vyvrcholení filmu.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

To muze byt zajimave, je dobre, ze se toci dalsi filmy. Ja cetla recense na ten film Silver A, ze pry je dost komercni, ale nemohu to komentovat- nevidela jsem to. Prala bych si to takle sehnat na DVD, kdyby to slo. Ale nejvyc shanim ten Atentat, Klic, a Opus pro smrtihlava(1984). Dekuji
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Maraton je bohužel poměrně starý. :o) Docela jsem ale zvědaví na Tobrůk.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Divala jsem se na net- info, je z roku 1968 ten Maraton. I Tobruk muze byt urcite zajimavy.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Právě proto tam ocením ještě půvab Brejchové, jako onu pověstnou třešínku na dortu. :o)
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ta hrala i ve Vyssim principu, tu studentku Skalovou. Jinak jsem s ni jiny film nevidela. Tu studentku ale hrala dobre.
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 11736
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Příspěvek od Dzin »

Přesně, také se mi tam líbila.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Mně se líbila všude kde hrála, protože je to pěkná ženská 8-)
válka je vůl
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Fatale, poslal jsi mi uz ten DVD Atentat, Klic a ten dokument? Dekuji.
Ja to opravdu velmi shanim, a odtud se spatne shaneji materialy z CR.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Brejchova byla nejen hezka, ale vynikajici herecka. Nevim, jestli jeste hraje, ale v tom Vyssim principu byla vyborna. Z cerskych hercu byl vyborny i pan Hrusinsky, co hral ve Vyssim principu Zijicka- ktery kolaboroval, a jeho syn udal tu studenty. Tento pan hral i vyborne zamestnance krematoria Kopfrerkingla ve filmu Spalovac mrtvol- ktery take souvisi s valkou. To byl take jeden z neljepsich ceskych filmu. I tento shanim.
Uživatelský avatar
Martan
praporčík
praporčík
Příspěvky: 309
Registrován: 14/6/2005, 00:11
Bydliště: Domašín

Příspěvek od Martan »

Spalovače mrtvol mají třeba tady. Pokud by byl problém s objednáním do Finska, tak mi dej vědět, já jej objednám a potom pošlu.
Obrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

S objednanim do ciziny je to problem vsude, proto ty filmy shanim take pres Palbu. Mam o tento film zajem,ale ty agentury to nechteji posilat.
Dekuji predem.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Martan, dekuji vam velmi predem za Spalovace mrtvol, nepodarilo se mi vam odeslat soukromou zpravu, kde jsem vam dala adresu. Prosim kontaktujte me na mailu pikkuirwin1@luukku.com

Dekuji vam predem.
Uživatelský avatar
Martan
praporčík
praporčík
Příspěvky: 309
Registrován: 14/6/2005, 00:11
Bydliště: Domašín

Příspěvek od Martan »

Soukromou zpravu jsem dostal a adresu jste mi napsala jiz drive. Az film dostanete, dohodneme se na zpusobu platby.
Obrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Dekuji a uz se tesim.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Dale byl vyborny valecny film, Kukacka v temnem lese. Nevim vsak, jestli byl zcela cesky, neb v nem hlavni roli hral rusky herec Oleg Tabakov. Byl to pribeh male ceske holcicky Emilky, ktera je odvlecena do rodiny velitele koncentracniho tabora(toho hral vyborne Tabakov). Je to jedinecny valecny film, ktery zachycuje osud ditete. Videli jste to?
Uživatelský avatar
Callahan
svobodník
svobodník
Příspěvky: 37
Registrován: 12/8/2007, 14:03

České filmy

Příspěvek od Callahan »

Nejlepší válečné:

- Atentát ( 1964 )
- Nikdo nic neví ( 1947 )
- Oáza ( 1972 )

Nejhorší válečné:

- Sokolovo ( 1974 )
- Až do konce ( 1984 )
- Májové hvězdy ( 1959 )

Nejlepší ostatní:

- Čtyři vraždy stačí, drahoušku ( 1970 )
- Limonádový Joe aneb Koňská opera ( 1964 )
- Jáchyme, hoď ho do stroje ( 1974 )

Nejhorší ostatní:

- Kameňák 2 ( 2004 )
- Trhala fialky dynamitem ( 1992 )
- Jak ukrást Dagmaru ( 2001 )
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ja ty Kamenaky nevidela, ale cetla jsem po netu recense a je to pry hruza. V CR jsem byla naposledy pred 9 lety, a nejhorsi co jsem videla, byly komedie pri kterych jsem se nasmala ani jednou: Slunce, seno... Opravdu velmi trapne. Nejhorsi valecny: Asi Oznamuje se laskam vasim- velmi neverohodne, ze nemecka asi 15 divka z BDM mluvi plynule cesky.
Sokolovo a az do konce jsem nevidela.
Atentat a Vyssi princip, Spalovac mrtvol(byl z obdobi valky, i kdyz se ji primo netykal), Kukacka v temnem lese- byly asi neljepsi ceske filmy, co se na tema natocilo. Oazu jsem nevidela, podivam se na recense.
De_eM
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 13/8/2007, 15:10
Bydliště: Považská Bystrica

Příspěvek od De_eM »

Vyšší princíp, dobrý film.....ponurá atmosféra ako v stredoveku...:-) fakt dobré. Ale neviem, či ste si všimli napr. keď na konci ten SSman vyhadzuje tú ženu od brány gestapa a potom je zastrelí....v ruke drží Sturmgewehr v roku 1942...! 8-) :wink:
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Mam ten film na dvd a v priloze ten herec, co hral toho SS- mana, co strilel na pani Rysankovou, rikal, ze se mu ten samopal zasekl mnohokrat a tu scenu museli tocit vicekrat znova. Je to urcite Sturmgewehr, z r. 1942.
Ten film je hodne autenticky, tak i zbran musela byt verohodna z te doby.
Ta atmosfera toho filmu je bajecna!!! Dnes uz se snad nic takoveho s tak silnou atmosferou netoci v CR ani jinde. Vyssi princip nema chybu. A herecke vykony jsou vyborne u vsech, kteri tam hrali. Hlavne J. Brejchova v roli studentky Skalove, pan Smolik jako profesor Malek, H. Hasse jako vrchni komisar Gestapa...i dalsi. Opravdu mistrovske dilo, na ktere se jen tak nezapomene.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“