nejlepsi a nejhorsi ceske filmy, hlasujte

Filmy, dokumenty, knihy, publikace s válečnou tématikou, TV tipy.

Moderátor: jarl

De_eM
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 13/8/2007, 15:10
Bydliště: Považská Bystrica

Příspěvek od De_eM »

Inger píše:Mam ten film na dvd a v priloze ten herec, co hral toho SS- mana, co strilel na pani Rysankovou, rikal, ze se mu ten samopal zasekl mnohokrat a tu scenu museli tocit vicekrat znova. Je to urcite Sturmgewehr, z r. 1942.
Sturmgewehr bol navrhnutý v 43-ťom a začal sa používať v 44-tom....len tak na okraj..... som chcel poukázať na tento nedostatok a myslím, že aj tá prilba mala akési zvláštne rúna... dávno som ten film nevidel....ale tento film má úplne inú myšlienku a je robený pre širokú verejnosť, takže poukazovať na takéto nedostatky je samozrejme hlúposť....no tá uniforma toho veliteľa gestapa je ukážková, nehovoriac o výbere herca.... :evil:

Inger a čo robíš vo Fínsku?
Uživatelský avatar
Callahan
svobodník
svobodník
Příspěvky: 37
Registrován: 12/8/2007, 14:03

Příspěvek od Callahan »

Inger píše:Mam ten film na dvd a v priloze ten herec, co hral toho SS- mana, co strilel na pani Rysankovou, rikal, ze se mu ten samopal zasekl mnohokrat a tu scenu museli tocit vicekrat znova. Je to urcite Sturmgewehr, z r. 1942.
Ten film je hodne autenticky, tak i zbran musela byt verohodna z te doby.
Ta atmosfera toho filmu je bajecna!!! Dnes uz se snad nic takoveho s tak silnou atmosferou netoci v CR ani jinde. Vyssi princip nema chybu. A herecke vykony jsou vyborne u vsech, kteri tam hrali. Hlavne J. Brejchova v roli studentky Skalove, pan Smolik jako profesor Malek, H. Hasse jako vrchni komisar Gestapa...i dalsi. Opravdu mistrovske dilo, na ktere se jen tak nezapomene.
Hannjo Hasse také hrál Heydricha v Sokolovu ( 1974 ). Více informací v němčině na: http://www.defa-sternstunden.de/stars/hhasse.htm
Harry.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Tak to nevybrali dobre, neb Hasse se Heydrichovi vubec nepodobal, vlasu take moc nemel. Ale ve Vyssim principu hral dobre. Sokolovo jsem nevidela.
Na dotaz, co delam ve Finsku: Ziji zde uz dlouho, prelidnena Evropa uz mi nelaka a libi se mi na severu. Jen z hlediska meho zajmu je to tezke, vsechnu literaturu si objednavam pred net, i filmy.
Uživatelský avatar
MaTu§§
vojín
vojín
Příspěvky: 14
Registrován: 30/7/2007, 23:26
Kontaktovat uživatele:

NAJLEPSI JE VOJAK SVEJK!

Příspěvek od MaTu§§ »

no takto moc v cekych filmoch nemam prehlad ale urice by to mal byt vojensky film a nie nejake slunce sebo... ale aj to su vyborne filmy...
ale aj tak mne sa najviac lubi VOJAK SVEJK! aj ked to moc asi vojnovy neni....
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Svejka jsem take videla, a libil se mi.Hezka komedie. I kdyz jsem to videla tak pred 16 lety.
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

"Keby som mal pušku" z roku 1971, príbeh slovenskej rodiny v dedinke kde dvaja malý kamaráti kujú plány so strýkovou puškou ukrytou v rozpoltenom pni. Jedného z nich nemecký vojaci chytia, kedˇ ako miništrant vraj dáva kadidlom signál parizánom, zachráni ho farár a hrdinské slová kamaráta, že keby vystrelily tak za kopou z dreva už stál pripravený s granátom, príbeh je ladený veľmi humorne. Veselo sú zladené aj sny, keď napríklad zostrelený letec v ich pláne figuruje ako atrakcia skrytá v senníku za určité okukné. Pri úteku nemcov z dediny pred postupujúcou ruskov armádou, chlapci skutočne spoločne "odpravia" komandanta na motorke na druhý svet, aj preto, že im oblboval sestru :D
pilota si zahral tuším arabský študent zo sýrie, nemali černocha :)

Inger: Mňa by veľmi zaujímali z Vašej krajiny aj nejaké kultúrne báje, povesti a zvláštnosti, ktorých ak sa nemýlim je v krajine a ďalej na severe dosť.Objavujú sa nejaké "prípady" aj teraz? o tom ale inde, Ďakujem
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Tady je to hlavne Kalevala- narodni epos. Pak ruzne laponske povidky. Z filmu finskych dopurucuji "Tuntematon sotilas"- neznamy vojak, je to valecny film natoceny tesne po valce, a vypravi o obycejnych vojacich v zakopech za zimni valky proti Rusum. Nevim, jestli se da sehnat v CR s titulky. Dale pak film Käki,- je to pribeh z konce valky, kdyz se sejde finsky vojak a rusky vojal u laponske zeny- ktera o oba pecuje. Na zacatku je jazykova bariera, muzi stale proti sobe bojuji, ale laponska zena je usmiruje. Dej se odehrava v Saariselkä,- tak 500km jeste na sever od Kuusamo, je to okres Inari- tam to nataceli.

Dale zajimavy snimek z valecnych let ve Finsku je film Rukajärven tie,- cesta od Rukajärvi (järvi znamena jezero, ale je to nazev obce blizko nas, Kuusamo), ktery vypravi o valce s Ruskem. Tady se natocily zajimave filmy take, i kdyz me pritahuje vic stredni Evropa. Tech baji a povesti je zde ale dost.
Uživatelský avatar
Foxbat
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 289
Registrován: 30/3/2006, 20:36

Příspěvek od Foxbat »

Ten film som videl, narodia sa jej potom dvaja synkovia, veľmi dobrý príbeh. Bez nej by obaja neprežili, no ženská ako sa patrí :D

Myslel som skôr na víly, elfou a škriatkov, vraj je to tam dosť silno zakorenené, neviem či tam, ale objavil som už dávnejšie informáciu, že kôli nezhodám medzi nimi sa na dialnici objavil "šuter" kameň ako dom. Ale to sem nepatrí. Len dúfam, že je tám pokoj a pekne. Stále ma to tam lákalo.
hore možeš dole musíš
su aj taký, ktorým netreba krídel a kde žiadny stroj nedoletí...
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Elfove a skritkove uznavaji vice na Islanu, tam jsou o nich cele sagy alide na ne veri. Zde je protestantske vyznani, a lide dost nabozensky zalozeni. Laponci maji ale dodnes sve samany, a veri na ruzne zacarovane kameny- jejich zpusob zivota, vira v prirodu jsou mi osobne sympaticke. Znam nejake Laponce a jsou to velmi mili a pohostinni lide. Na svatby a pohrby a vsechny oslavy chodi v krojich, v zime se oblekaji do sobich kuzi, i boty znanych "nuttukat",- jsou ze sobi kuze. kdyz je mraz tak se da dovnitr slama. Hodne mam knizek o Laponcich, valce v Laponsku, Evakuaci obyvatelstva- nebot Nemci pak Laponsko vypalili, kdyz odchazeli, Vypaleno bylo i Kuusamo, kde bydlim. Tyto knihy mam jen ve finskem jazyce, ani nevim, jestli neco vyslo cesky. Ale docela by me zajimalo to prekladat. Jen, kdyby se nasel vydavatel.
Uživatelský avatar
Martan
praporčík
praporčík
Příspěvky: 309
Registrován: 14/6/2005, 00:11
Bydliště: Domašín

Příspěvek od Martan »

Nevím jestli je to ono, ale 29.1.2007 ve 21:40 dávali na ČT2 film Kukačka.To je hodně zajímavý film, jeden z nejlepších co jsem letos viděl.
Obrázek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Ano, to je preklad slova käki. Me se film take velmi libil.
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Tak si predstavte, ze u nas ve Finsku vcera vecer davali cesky film Lebensborn- pramen zivota. Jednou za rok neco z CR.
Docela se mi to libilo, i kdyz po fakticke strance to byla pohadka. Ve strediscich Lebensborn se deti nedelaly, jen tam chodily zeny, ktere byly tehotne a nemely muze, rodit.
Videl jste nekdo ten film?
jirka
rotný
rotný
Příspěvky: 95
Registrován: 14/12/2006, 20:07

Příspěvek od jirka »

jj, byl to docela dobrej kousek
Inger
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 8/6/2007, 14:55
Bydliště: Kuusamo- Finland

Příspěvek od Inger »

Me se ten Lebensborn libil take, i kdyz to neodpovidalo historickym skutecnostem. Byla jsem potesena, ze ve Finsku davaji jednou za rok cesky film, a jeste k tomu tak hezky.
Uživatelský avatar
michan
2. Generálporučík
2. Generálporučík
Příspěvky: 6852
Registrován: 28/10/2005, 13:43

Příspěvek od michan »

Inger, tady jsi ještě věrohodná a normální!
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
TonyHazard
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 2674
Registrován: 17/9/2007, 23:30

Příspěvek od TonyHazard »

Procházel jsem toto téma a nikde jsem tuto informaci neviděl,tam mají hodně filmů,které tady někdo shání :Filmag,Ritkavideo
Doplňuji :I když to nenaplňuje název tohoto tématu(tak jako 80% ostatních příspěvků) u nás jsou k mání dokumenty na DVD -
WW2 - 9-ti dílný seriál
Válečné šílenství - největší tankové bitvy
- ----- letecké bitvy
Hitlerova válka - dvoudílný
a také franc.kom. 7 rota - 2 DVD
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Nebojuj s nikým, kdo neví nic o vztahu rytíře a meče!
Na fóru Palba.cz jsem skončil, dotazy a SZ prosím neposílat.
Odpovědět

Zpět na „Filmy, dokumenty, knihy“