Očkovanie proti COVID-19

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Zamčeno
bat
poručík
poručík
Příspěvky: 701
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od bat »

@Choroš já měl z dosavadních výzkumů úplně jiný dojem.

Bylo děláno co si pamatuju několik studií "z autobusů" hlavně na začátku atd. Nějaké už někdy v březnu / únoru a prokázalo se, že právě v uzavřených prostorech (dálkové autobusy!) se virus výborně šíří. Nenašel jsem již primární zdroj, ale např. https://www.dailysabah.com/life/health/ ... -19-spread a když si budete chtít dát práci, tak najdete další.
Obrázek
Choroš
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 30/11/2016, 11:47

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Choroš »

bat píše:@Choroš já měl z dosavadních výzkumů úplně jiný dojem.

Bylo děláno co si pamatuju několik studií "z autobusů" hlavně na začátku atd. Nějaké už někdy v březnu / únoru a prokázalo se, že právě v uzavřených prostorech (dálkové autobusy!) se virus výborně šíří. Nenašel jsem již primární zdroj, ale např. https://www.dailysabah.com/life/health/ ... -19-spread a když si budete chtít dát práci, tak najdete další.
Díky za opravu, prima. Pravda, vlastně myslím, že rozvod klimatizací, což mělo být v tom autobusu, se řešil už u SARS, ale nevzpomněl jsem si. Autobusem jezdím minimálně, a vlaky, kterými delší trasy jezdím, klimatizaci zpravidla nemají, tak snad proto mě to netrklo. Upozornil jsem, že to spíchávám horkou jehlou; ale zdá se, vrátíme-li se k primárnímu tématu, že očkování by tomu nedokázalo zabránit.
bat
poručík
poručík
Příspěvky: 701
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od bat »

V uzavřených místech, kde nefunguje dobře klimatizace je to horší to už se přece dávno ukázalo na té lodi... Našel jsem k tomu toto https://www.hku.hk/press/news_detail_21290.html Jsou i prokázané případy, co si pamatuju, že stačil jen chvilkový pobyt ve výtahu po někom, kdo tam jen dýchal (Čína někdy v létě?). A to v té době nebyly ještě ty nakažlivější mutace.
Takže při vší úctě bych se raději podle Vašich doporučení neřídil :)
Obrázek
Choroš
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 30/11/2016, 11:47

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Choroš »

bat píše:V uzavřených místech, kde nefunguje dobře klimatizace je to horší to už se přece dávno ukázalo na té lodi... Našel jsem k tomu toto https://www.hku.hk/press/news_detail_21290.html Jsou i prokázané případy, co si pamatuju, že stačil jen chvilkový pobyt ve výtahu po někom, kdo tam jen dýchal (Čína někdy v létě?). A to v té době nebyly ještě ty nakažlivější mutace.
Takže při vší úctě bych se raději podle Vašich doporučení neřídil :)
Choroš píše:Prosím, nebrat doslova - je to moc komplexní věc, než aby se dal vypálit seznam opatření od boku.
:D
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od kenavf »

Choroš píše: Dával jste sem včera odkaz na video s imunologem V. Thonem, citoval jste z něj. Pojďme tu citaci ještě trochu protáhnout, protože vzápětí na tu vaší citaci navazuje: "Musíme si však uvědomit, že vakcína od obou firem se podává do svalu, takže nezajišťuje slizniční imunitní odpověď, a tím pádem nechrání proti infekci, a nechrání ani proti tomu, že by se ta infekce mohla přenášet...

Nemám problém sledovať a zdielať aj zdroje ktoré sa dajú interpretovať aj trocha inak než to čo zastávam, pretože sa snažím urobiť z toho súhrn podľa toho ako to zapadá aj do udalostí a skúseností z histórie. Dával som sem aj video debaty z TA3 s profesorom Krčmérym a ešte ďaľším imunologom ktorých stanovisko je že potrebujeme preočkovanosť aspoň 60% aby sa nákaza prestala šíriť, pretože sa to tak obvykle deje a na základe toho sa nám podarilo veľa nákaz skoro vymýtit.. Ale vtedy tu bol prof. Krčméry denunciovaný "že čo záleží na názore nejakého jedného profesora".

A to ako vplýva zaočkovanosť človeka na možnosť nakaziť sa, respektíve že on potom môže prenášať nákazu ďalej na iných, to nebolo predmetom výskumu žiadnej z tých vakcín proti kovidu. To nám ukážu až následujúce týždne.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Wasp
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2463
Registrován: 24/6/2014, 15:46

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Wasp »

Kenavf
Ale vtedy tu bol prof. Krčméry denunciovaný "že čo záleží na názore nejakého jedného profesora".
Dávám sem přesné znění toho co žena napsala...

Docent na TA3 říká něco jiného než já, mám teda sehnat jiného docenta aby říkal že ta délka je taky důležitá ?
Dá se sehnat 20 docentů a každý bude říkat něco jiného a nakonec si každý musí vybrat toho svého, protože jinak to nejde ?

Rozumíme, že je to jinak myšleno, než jak to píšeš ?

Honzík
Honzíku, někde jsem vzadu našel že píšeš něco jako, ...stačí tedy poslouchat Choroše a paní Waspovou a máme vyhráno.
Ale tak to přeci vůbec není.
Nejde o to pokleknout před jakoukoliv autoritou.
Nejde o vyhrání, ale o informovanost, celá debata je jenom o získání vědomí toho, že jsou věci o kterých se musí diskutovat.
Tahle debata je podle mě o věcech, o kterých se vůbec nemluví, ale pro co nejlepší rozhodnutí jsou moc důležité a jestli jít nebo nejít na vakcínu je v podstatě nedůležité.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od kenavf »

V 25milionovej Austrálii je len 28000 čo dostali kovid a 900 čo s ním umreli. 5milionový Nový Zeland 2800 čo to dostalo a 28 čo s ním umreli. Prečo nevznikla panika a korona lobbizmus aj tam, veď je to obdobná demokracia/spoločnosť ako vo zvyšku sveta.Lobbizmus predsa nie je závislý na ročnom období. Takže radšej verím profesorom čo hovoria že sa niečo deje. Z toho Talianska existovala tabulka medziročného porovnania úmrtnosti v mestách a mestečkách v oblasti kde korona "vypukla" marec 2019/2020 a boli tam niekoľko násobné nárasty umrtí(extrém bol 10 násobok).
Doposial sa nevyskytol prípad že by nejaká ideologia alebo fáma zasiahla celý svet bez rozdielu zriadenia a náboženstva, tak radšej inklinujem k názoru že to nie je lobbizmus ale nákaza proti ktorej musíme zakročiť. A keďže som sa nestretol aby v priebehu jedného týždňa po sebe zomreli manželia s kovidom a to viem o dvoch prípadoch a mohol by som dať aj ich mená(čo v rámci GDPR nemôžem) tak som ochotný absolvovať aj očkovanie vakcínou ktorá bola podaná v 15 milionoch prípadoch s tým že boli nejaké komplikácie len v jednotkách prípadov. A že neboli vyhodnotené dlhodobé účinky pretože je nová sa musí brať ako primerané riziko, pretože behom dlhodobého testu by zomreli desaťtisíce nezaočkovaných ľudí na kovid. A nezaočkovaní ohrozujú celú spoločnosť. V rámci ochrany spoločnosti je niekedy potreba zasiahnuť do slobody jednotlivca/jednotlivcov.
A v dobe keď sme "dobrovolne" sledovaní pomocou internetových pripojení, platobných kariet, mobilov, kamerových systémov je oháňanie sa nejakou slobodou a demokraciou diskutabilné. Využívaním týchto služieb sme sa vedome tej slobody vzdali. Útoky na slobodu sa dejú úplne inak(napríklad korešpodenčným hlasovaním, tendenčnými správami v TV,..).

P.S. Nezdá sa vám že povinnosť pripútavať sa v aute obmedzuje vašu slobodu a slobodné rozhodnutia? A to vlastne ohrozujete len seba. A dokonca boli prípady keď ľudia v aute zahynuli pretože boli pripútaní.
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Choroš
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 30/11/2016, 11:47

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Choroš »

kenavf píše:A to ako vplýva zaočkovanosť človeka na možnosť nakaziť sa, respektíve že on potom môže prenášať nákazu ďalej na iných, to nebolo predmetom výskumu žiadnej z tých vakcín proti kovidu. To nám ukážu až následujúce týždne.
No, řekl bych, že jistit, zda je očkovaný člověk nadále infekční a nakolik, je mnohem jednodušší než zjišťovat vedlejší účinky, a při testování to určitě zjišťováno bylo, protože pro každou firmu by byla bomba mít vakcínu, která toto eliminuje - měla aby u všech zákazníků přednost. Že to nebylo zveřejněno, je nejspíš tím, že zadavatelé tu informaci asi přímo nepožadovali, a zveřejněním negativních výsledků by si každá firma čurala do vlastního hnízda. Každý by si řekl: tak víme, že tahle vakcína přenosy určitě neeliminuje, ale o téhle to nevíme, takže možná ano. Je to ode mě spekulace, ale při znalosti toho, jak to ve vědě chodívá.

A nemůžeme se tedy shodnout na tom, že se o těch vakcínách prostě stále ví příliš málo nato, aby se ospravedlnilo nařízení jejich plošné aplikace?

Jak píše Wasp, tohle není o tom hádat se slovíčkách, a už vůbec ne tom, kdo vyznává moudřejší autoritu.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4074
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od HONZIK11 »

7,1.Stačí přejít na téma poliomyelitida a rázem by se uvažování lidí změnilo.
Takto , když je to jenom ,,chřipečka,, se mnohým zdá , že mají na výběr. Ale nemají . Stačí několik dalších mutací , dlouhodobé trvání infekce a nedostatečná imunitní odpověď mnohých nakažených k tomu přispěje a můžeme se dostat k akcelerovanému vzniku dalších mutací v genomu viru na kterou už vakcíny reagovat nebudou schopny. Pak už s tím svinstvem budemem muset žít nebo s ním umřít.
Já mám za sebe rozhodnuto a kdybych mohl, jdu si vakcinu píchnout večer, protože zítra může být pozdě.
Očividně to nestihneme :neutral:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/brit ... .seznam.cz
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 26/1/2021, 10:45, celkem upraveno 1 x.
Wasp
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2463
Registrován: 24/6/2014, 15:46

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Wasp »

O čem se pořád dokola bavíme ? Že je to víra píši snad na straně 3.
Jdeme dělat něco zajimavějšího ? Co jít ven, sněží, nebo pro zdraví se otužovat, zkouším metodu Wima Hoffa, zatím mě to nejde, protože nemám vůli, ale to se vyladí. Ten chlap je zajimavej.
Odkaz zde : https://www.youtube.com/watch?v=tybOi4hjZFQ&t=14s
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od kenavf »

Choroš píše:...
A nemůžeme se tedy shodnout na tom, že se o těch vakcínách prostě stále ví příliš málo nato, aby se ospravedlnilo nařízení jejich plošné aplikace?

Jak píše Wasp, tohle není o tom hádat se slovíčkách, a už vůbec ne tom, kdo vyznává moudřejší autoritu.
Moja vstupná informácia je:
1. Nie je to fáma/panika a ochorenie existuje
2. Ľudia zomieraju na základe toho že kombináciu svojho chronického ochorenia s kovidom neprežijú.
3. Na rozdiel od rakoviny alebo AIDS sa dá kovid chytiť aj v električke alebo výťahu
4. Máme vakcínu ktorá už bola použitá 15milion krát bez zásadných komplikácií
5. Nebola otestovaná dlhodobo ale vzhľadom k tomu že je "poskladaná" v podstate z vecí ktoré poznáme už dlhšie tak jsú dlhdobé následky diskutabilné
6. Predpokladám že sa farmácia a lekárstvo predsa len posunuli aby vedeli ohodnotiť a obmedziť riziko dlhodobých účinkov

Nie je to o slovíčkach. Každý vie naskladať tých svojích profesorov. (Krčméry,Klempa,...)
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Wasp
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2463
Registrován: 24/6/2014, 15:46

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Wasp »

Přesně tak, stačí si naskládat své profesory, své informace a věřit jim.
Kenavf, to je přesně co se snažím celou dobu psát. Ale Ty jsi to vyjádřil přesně.

Celé je to o informacích, které kolem kolují, o jejich ověřování, rozumění jim , nakonec víře, a pocitu pomoci.

Snažíme si navzájem pomoct, podle mě. Ale nejde nám to, protože jsme každý jiný.
Někdo nemůže pomáhat tak že riskuje budoucí věci a někdo chce pomoci teď a do budouctna to pro něj není tolik důležité.

Honzik má poslední odpověď takovou, že se zeptám ženy, o co vlastně jde :D
Wasp
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2463
Registrován: 24/6/2014, 15:46

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Wasp »

Honzíku, tak to mám vysvětleno.

To je odpověď, teda.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4074
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od HONZIK11 »

Tak ji zverejni.Nic kladneho neocekavam. :D
Choroš
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 201
Registrován: 30/11/2016, 11:47

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Choroš »

Tak nějak nevím, jestli se mám smát nebo brečet
Naposledy upravil(a) Choroš dne 7/1/2021, 18:13, celkem upraveno 1 x.
Wasp
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2463
Registrován: 24/6/2014, 15:46

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Wasp »

Honziku, že máš na laika dobré vědomosti z biologie.

Co více napsat k naší debatě ?

Tak rychle, jaké jsou vlastně důvody pro podporování nařízeného očkování, mimo snahu prudit nemalé procento lidí ?

Už prudim, ale jsem už od včerejška argumentačně vyčerpán a nevím kam debatu směřovat.
Uživatelský avatar
Firefly
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 175
Registrován: 25/12/2010, 13:58
Bydliště: Velký Beranov

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od Firefly »

Scotty87 píše:Co máme číst mezi řádky? To že se systém trasování a testování rozpadl? To mužeš číst i na řádcích - to je zjevné. I díky lidem ze tvé varianty 2 jsme znovu světově best in Covid. Bohužel poněkud jinak než na jaře.
Ta druhá rodina se zachovala velice racionálně a stejne bych se zachoval já. Pokud jsem zdráv nemám potřebu se nechat testovat. Pokud bych byl nemocný, tak se uzdravím a rovněž se nenechám testovat. Je velice zjevné, že žádný hadr přes hubu nezachytí velikost viru což je miliontina milimetru. Žádný opatření nefunguje, stejně zavřený školy, protože nejsou děti rizikový a zaměstnaný rodiče cestují MHD a jsou rizikový. Prostě buď se nakazíš a máš problém nebo vše projde bez následků. Mě za život dvakrát velice potrápila angína a první tři dny to nebylo příjemný.
Kremace v našem kraji nemá žádné problémy a nestojí na parkovištích chlaďáky jak si někteří přejí. Nepodceňuji žádné onemocnění, ale žádný vir nemá takovou "popularitu" jako korona. proč a co za tím vězí? Jsou závažnější nemoci, které by potřebovali takové know how. Dnes vím, že se očkovat nenechám, není k tomu důvod.
Naposledy upravil(a) Firefly dne 7/1/2021, 18:31, celkem upraveno 1 x.
Obrázek

Největší životní úspěch? Nevím ještě. Ještě žiju! Josef Šnejdárek
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4106
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od jarl »

Zamknuto. Takové plky už snad nepatří ani do hospody.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
Uživatelský avatar
jarl
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 4106
Registrován: 19/2/2009, 15:45
Bydliště: Jakubov u Moravských Budějovic

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od jarl »

Vlákno jsem pročistil a odemkl. Ale všechny účastníky upozorňuji, že i v situaci, kdy už Palba dávno není kvalitní fórum jsou určité hranice, které by se ani za současné situace neměly překračovat. Pořád jsme na veřejné Palbě a podle toho bychom se měli chovat. Už samotná existence tohoto vlákna je na hraně, protože Palba je zaměřená na vojenství a historii, což covid-19 nesplňuje, takže by tohle vlákno mělo být přesunuto do hospody. Ale nechci pořád něco zamykat, takže tomu dám ještě jednu šanci. Ale pokud se tu budou pořád dokola omílat stejné názory, a nebo nezávazně krafat, využiji své moderátorské pravomoci a ukončím to jednou provždy.
ObrázekObrázek

Strýček Vova slíbil národu Ukrajinu a dal mu Afghánistán!
hogofogo
desátník
desátník
Příspěvky: 49
Registrován: 29/6/2018, 10:11

Re: Očkovanie proti COVID-19

Příspěvek od hogofogo »

Firefly trepes. Ze ziadna handra nezachyti mikronovy virus je blbost. Ten virus totiz nedokaze cestovat single... vzdy je viazany na kvapocku ktora nieje mikronova (hlien) a kazda "handra" ak ju nezastavi tak minimalne zbrzdi... Toto je presne sposob ako sa internetom siria bludy a hlupaci im veria.
Zamčeno

Zpět na „Aktuality“