Samohybná houfnice DITA

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Rase »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 6529
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Juraj Tichý »

Nebolo by lepšie toto mat vo vlake DANA a nasledovníci?
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 387
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Padouch »

Parametry ještě neznám, tak budu hodnotit vizuální stránku a tam je Dita mnohem hezčí než hranatá Zuzana...
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Rase »

Juraj Tichý:
před chvílí jsem téma osamostatnil, jelikož už se u ní začíná objevovat víc informací a v tématu o Danách se řeší spíš Zuzana atd.
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 6529
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Juraj Tichý »

Padouch píše:Parametry ještě neznám, tak budu hodnotit vizuální stránku a tam je Dita mnohem hezčí než hranatá Zuzana...
Parametre? Ved je to okapotovana Eva :lol:
Dizajn je pekny, skoda pozabudnutia na funkčnosť.
Ale to nebude problém doladiť.
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3872
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Lynx »

S tou dlhou precnievajucou hlavnou si neviem predstaviť, ako sa bude pohybovať po lesných cestách a na Tkrizovatkach, ved to sa nikde nevytoci..
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5990
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Scotty87 »

Juraj Tichý píše:Parametre? Ved je to okapotovana Eva :lol:
Dizajn je pekny, skoda pozabudnutia na funkčnosť.
Ale to nebude problém doladiť.
Eva? Podle kanonu určitě ne. Spíš to vypadá jako jinak zakapotovaná Zuzana 2000.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 387
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Padouch »

Juraj Tichý píše:
Padouch píše:Parametry ještě neznám, tak budu hodnotit vizuální stránku a tam je Dita mnohem hezčí než hranatá Zuzana...
Parametre? Ved je to okapotovana Eva :lol:
Dizajn je pekny, skoda pozabudnutia na funkčnosť.
Ale to nebude problém doladiť.
To jsou jen spekulace, počkáme na oficiální představení na Idetu v Brně, oproti Evě tam jsou určité odlišnosti např. širší hlaveň na začátku která se pak zužuje a další jiné detaily. Stejně je zajímavé jak se to otočilo - Zuzana slovenská houfnice s českým podvozkem. Dita česká houfnice se slovenským dělostřeleckým mechanizmem :razz:
Uživatelský avatar
Vestly
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 836
Registrován: 26/1/2015, 17:43

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Vestly »

Preco presli na novu kabinu? Ta z M1M je dizajnovo daleko vydarenejsia.
Lynx
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3872
Registrován: 28/2/2019, 22:26

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Lynx »

Padouch: potom podľa vašej logiky, je Caesar 8x8 Česká hufnica?
Uživatelský avatar
Padouch
praporčík
praporčík
Příspěvky: 387
Registrován: 12/9/2008, 22:07
Bydliště: Bystřec City

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Padouch »

Lynx píše:Padouch: potom podľa vašej logiky, je Caesar 8x8 Česká hufnica?
Caesar bude pořád francouzská houfnice, protože jí vyrábí a prodává Nexter. Ditu bude vyrábět česká společnost CSG tudíž je to česká houfnice i přesto, že značná část bude pocházet ze zahraničí, ale to je dnes běžná praxe u všech zbraňových systémů...
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5493
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od HONZIK11 »

Scotty87 píše:
Juraj Tichý píše:Parametre? Ved je to okapotovana Eva :lol:
Dizajn je pekny, skoda pozabudnutia na funkčnosť.
Ale to nebude problém doladiť.
Eva? Podle kanonu určitě ne. Spíš to vypadá jako jinak zakapotovaná Zuzana 2000.
Mozna , ze jsi na to kapl. Taky se mi zda , ze ten lauf nema 52 delek kalibru 155mm.
Ale jenom 45 kalibru. (~7000 mm)
Co se konstrukce hlavne tyka ,myslim , ze trci z Zuzany 2000.
Nu uvidime.
kenavf
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5997
Registrován: 15/12/2010, 23:13

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od kenavf »

45kalibrov, 52kalibrov?? Aké sú obmedzenia v kalibroch? Je tam nejaký technologický problém? Prečo nie napríklad 60 kalibrov...bol vy väčší dostrel. :?:
Edmund Burke: "Jediné čo potrebujú nečisté sily k svojmu víťazstvu je to, aby slušní ľudia neurobili nič."

ObrázekObrázek
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5990
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Scotty87 »

Americká armáda pro nástupce Paladinu plánuje kanón dlouhý 58 ráží. Takže vyrobitelné to určitě je.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 6529
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Juraj Tichý »

kenavf píše:45kalibrov, 52kalibrov?? Aké sú obmedzenia v kalibroch? Je tam nejaký technologický problém? Prečo nie napríklad 60 kalibrov...bol vy väčší dostrel. :?:
Nie je to problém. Napríklad ZŤS vyrába dve typy 155mm hlavni. 52 kalibrov a 52,9kalibrov.
Zuza 2 dostala práve 52,9.

http://www.ztsspecial.sk/sites/default/ ... gramme.pdf
Padouch píše: Caesar bude pořád francouzská houfnice, protože jí vyrábí a prodává Nexter. Ditu bude vyrábět česká společnost CSG tudíž je to česká houfnice i přesto, že značná část bude pocházet ze zahraničí, ale to je dnes běžná praxe u všech zbraňových systémů...
Zbraňový systém bude predpokladám ďalej montovaný na SVK. Maximálne si kúpite skladačku alebo licenciu. Čiže áno, bežná prax u zbraňových systémov.
Tatra vyrábaná v licencii na Ukrajine je ukrajinska, ci v Brazilii je brazilska? Ts ts ts

Ale je zaujímavé tie mentálne kotrmelce u niektorých. Zuza 2 bol pri výbere Caesaru pre AČR proste zlý systém. Nič na ňom nebolo dobré. Teraz sa vytešujú z "českej" húfnice postavenej na báze Evy či dokonca ak má pravdu Scotty, tak Zuzy 2000, čo je viac ako 20 ročná konštrukcia. :razz:
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 6529
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Juraj Tichý »

Rase píše: Obrázek
Bohača jak tam vlezú. Veď to zas jediný úchyt. To aj do veže pôjdu cez koleso a potom čo? Cez motorový priestor?
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5493
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od HONZIK11 »

V jakém úhlu od podélné osy může střílet Zuzana 2000 a Zuzana 2? Liší se to nějak?Hlavně přímou třelbou ne vrchní skupinou úhlů. JInak Zuzana 2000 a její dostřel 39km není vůbec špatný.Pro přímou obrannou střelbu s nějakým schopným balistickým počítačem a zaměřovačem ,viz bohaté prosklení věže by byl tento systém uplatnitelný.
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 18/1/2021, 10:17, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Zemakt »

u niektorých
Konkretizuj ten mentální kotrmelec i s autorem. Neb jsem jen zaznamenal komentář ohledně designu. A to že je to hezčí než Zuzka (nepíšu funkční, však to ještě nejezdí ani nestřílí) vidí i slepej. Spíš mi přijde, že se tím trošku dávíš, či? :D
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od Zemakt »

Honzíku, jako že by jsi střílel přímou obranou na víc jak kilometr? Bo to umí i Dana.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5493
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Samohybná houfnice DITA

Příspěvek od HONZIK11 »

Ano to jsem myslel.proto ta relativně krátká hlaveň s metrovým zákluzem .Byla by to houfnice a zároveň totální destrukční zbraň pro přímou střelbu , ale v kalibru 155mm. U kalibru 152mm nelze předpokládat nějaký ,,zásadní západní,, vývoj v projektilech.Ony to i ty prezentační fotky jaksi sugerují. Proto se ptám na ty úhly střelby od podélné osy pro přímou třelbu.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“