Že by zrovna toto bol typ schopný akceptovať "suck it up" ("vyžer si to") mentalitu US Army?Dzin píše: A klidně to může být zženštilí mamánek trpící všemožnými neduhy, který normálně nezapadá do představy vojáka.
No, neviem...

Moderátor: jarl
Že by zrovna toto bol typ schopný akceptovať "suck it up" ("vyžer si to") mentalitu US Army?Dzin píše: A klidně to může být zženštilí mamánek trpící všemožnými neduhy, který normálně nezapadá do představy vojáka.
Napríklad vo francúzskom letectve to škálujú tak že "stíhačkami ostrelujú pilotov priviazaných k stĺpu"(v rámci šikany). Myslíš že v US armáde je to lepšie? Ja si to nemyslím a potom takí mamánci majú problém. A o prežití v tvrdých podmienkach a bojovej akcii to platí tuplovane.Dzin píše:Julesak
Neviděl bych, že v US Army jsou všichni sgt. Hartman.Oni dokáží škálovat přístup podle vojáků a taky se vše liší dle jednotek, u kterých slouží. Jinak se přistupuje ke specialistům od UAV, jinak k vojákům 10. horské a jinak 82. výsadkové.
Tak hlavně, aby to nedopadlo jako v povídce Válečníci od Leoše Kyši (Františka Kotlety). Tam měli tímto způsobem získané obsluhy dálkově ovládaných bojových robotů problémy rozlišovat mezi počítačovou hrou a realitou a ošklivě se to zvrtlo. Je to samozřejmě jenom sci-fi, ale podle mých skromných zkušeností jsou náruživí hráči počítačových her nespolehliví zaměstnanci. Pro ně je práce hlavně prostředek k získání peněz na vylepšení počítačového vybavení, koupi nových her a zvyšování úrovně svých postav. To je pro ně na prvním místě a normální život je moc nezajímá.Dzin píše: A používají k tomu všechny metody, nedávno jsem třeba zaznamenal, že provádějí rekrutace v rámci hraní online videoher a ročně takto zrekrutují asi 4000 lidí.
Takže zpátky na začátek:Amenhoteop2 píše:U nás v pražske zkažené firmějsou i jinak orientováni lide (např. IT expert nebo řidička) a nejsou špatni. V armadě by to nefungovalo? A proč?
Orientace s tim nemá co dělat(což ostatně z mnoha historických příkladů moc dobře víme).Ataman píše:armáda potřebuje:Dzin píše:Lidi, kteří jsou už v jádru založení "militantně".
Bylo by skvělé, kdybyste toto dokázal podpořit nějakým zdrojem. Vědeckou studií, která to dokazuje, například.Tempik píše:Tihle nemocní lidé jsou psychicky labilní, proto to bude hůře fungovat.
Nedivil, aneb zde hle pod pojmem "militantně založení" myslíme každý něco jiného. O rádobyrambech zvedajících činku při hře na vojáčky vskutku není řeč.Choroš píše:2) Ataman: asi byste se divil, kolikrát zcela nemilitantní lidé dokázali v armádě velmi dobře fungovat, když teklo všem do bot. Já si naopak z vlastní zkušenosti myslím, že zpravidla fungují v krizi výrazně lépe než rádobyrambové z posilovny. Ono totiž zvedání činky a hraní na vojáčky bez reálné zkušenosti má u části vojáků pouze zakrýt jejich psychické problémy.
S tím bych souhlasil. Otázka je, nakolik to platí v realitě USA...Zemakt píše:Tak já bych to uchopil z drobet jiného úhlu pohledu. V jakémkoliv kolektivu, z podstaty jeho fungování založeném na určité minimální míře testosteronu, jsou obdobné abnormality kontraproduktivní. Dříve či později budou mít dopad na výkonnost a efektivitu skupiny. Bavím se o bojových jednotkách, ne sekretariátu samozřejmě. Imho umíte si představit, třeba, ... jak v hokejovém manšaftu nosí vodu transsexuál? Umí te si představit ty kecy? Já jo tedy. A v četě?
Ale bavíme. Bavíme sa aj o šikane ktorá sa v danej oblasti vyskytuje.Dzin píše:...
kenavf
Nebavíme se o šikaně, tedy nežádoucím jevu, ale o běžném chování v rámci standartních vztahů mezi vojáky.