OSSR, kampak kráčíte?
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Tak cokolvek zapadne nestaci. Musi to byt cokolvek v rovnakej kategorii. Ale ked na to pozeram pragmaticky, skor to bide eFP. Takze pre Slovensko najskor zly obchod.
- Juraj Tichý
- Kapitán

- Příspěvky: 6529
- Registrován: 28/8/2018, 18:27
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Nemusí to byť rovnakej kategórie.
Vyhandlovat sa bude dať všeličo, zadarmo to nedáme a co sme za to získali sa dozvieme neskôr. Ako pri STA, oprave afganských vrtuľníkov, 100mega na letiská ci 50 na BH.
Vyhandlovat sa bude dať všeličo, zadarmo to nedáme a co sme za to získali sa dozvieme neskôr. Ako pri STA, oprave afganských vrtuľníkov, 100mega na letiská ci 50 na BH.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Tak zase ked stratime vycvicene obsluhy S-300 a rozpustime ich do inych jednotiek, tak stratime sposobilost nadobro. Ale chapem, ze najskor to vyusti do dalsieho grantu z USAbasi v hodnote ceny S-300.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Tak dostat zdarma od Američanů třeba NASAMS který by umožnil vyřazení KUBů by rozhodně nebyla špatná směna.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Som plne za, Ukrajina ho potrebuje viac, než my. Aspoň sa vytvorí tlak na kúpu modernejšieho systému. Ak sa vyhandluje zľava na nejakú US skladovku, bolo by to optimálne riešenie..
- Juraj Tichý
- Kapitán

- Příspěvky: 6529
- Registrován: 28/8/2018, 18:27
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Podľa tohto článku, skutočne budeme žiadať za S-300 adekvátnu náhradu.
A podľa info novinára, najlepšiu ponuku na pasaky dali Svedi, ale ešte sa dožadujú doplňujúce informácie od všetkých účastníkov tendra.
Ako prvý prídu Nemci s patriotom a mechanizovanou rotou. Mali by ísť do Kamenice.
S Amikmi sa rieši náhrada za Migy, prípadne posilnenie vrtuľníkoveho krídla alebo posilnenie PS kolesovymi vozidlami.
https://domov.sme.sk/c/22862641/rusko-s ... razbox_sme
A podľa info novinára, najlepšiu ponuku na pasaky dali Svedi, ale ešte sa dožadujú doplňujúce informácie od všetkých účastníkov tendra.
Ako prvý prídu Nemci s patriotom a mechanizovanou rotou. Mali by ísť do Kamenice.
S Amikmi sa rieši náhrada za Migy, prípadne posilnenie vrtuľníkoveho krídla alebo posilnenie PS kolesovymi vozidlami.
https://domov.sme.sk/c/22862641/rusko-s ... razbox_sme
- Juraj Tichý
- Kapitán

- Příspěvky: 6529
- Registrován: 28/8/2018, 18:27
Re: OSSR, kampak kráčíte?
USA a NATO sa podľa televízie stále usilujú vyriešiť otázku toho, ako nahradiť obranné spôsobilosti Slovenska, a presun systému na Ukrajinu preto ešte nie je istý, píše CNN. Slovensko podľa dvoch zdrojov televízie žiada ubezpečenia, že systém S-300 bude nahradený okamžite.
Ak Slovensko poskytne svoj systém S-300, pravdepodobne dostane raketový systém protivzdušnej obrany Patriot vyrobený v USA, píše CNN s odvolaním sa na dva ďalšie zdroje oboznámené s rokovaniami. Nemecko a Holandsko už oznámili, že na Slovensko posielajú systém Patriot.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Ide len o to ci daju, alebo pozicaju. 
Re: OSSR, kampak kráčíte?
@ juraj
Vedel by si sem hodiť celý článok? Je to zamknuté..
Vedel by si sem hodiť celý článok? Je to zamknuté..
Re: OSSR, kampak kráčíte?
EDIT: Duplikovaný príspevok...
Naposledy upravil(a) sahidko dne 16/3/2022, 22:00, celkem upraveno 2 x.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Tak samozrejme nemusíme hovoriť len o Patriot. Existuje aj THAAD.
- Juraj Tichý
- Kapitán

- Příspěvky: 6529
- Registrován: 28/8/2018, 18:27
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Niko: mozno nejaký starší dajú. Nie je možné dostať za starý S-300 patriot v hodnote miliardy dolárov.
- Juraj Tichý
- Kapitán

- Příspěvky: 6529
- Registrován: 28/8/2018, 18:27
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Juraj: Uz nejaky starsi PAC 3 zo stavu USArmy by bol dobry deal. Minimalne je kompatibilny so spojencami a tiez ma potencial modernizacie.
K tej cene. Myslim, ze netreba ocenit/nacenit len system S-300 ako technologiu, ale aj odvahu Slovenska, ktore je pripravene posunut aj takto vyznamne zbrane na rozdiel od mnohych inych.
K tej cene. Myslim, ze netreba ocenit/nacenit len system S-300 ako technologiu, ale aj odvahu Slovenska, ktore je pripravene posunut aj takto vyznamne zbrane na rozdiel od mnohych inych.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Samozrejme to bola nadsazka.Juraj Tichý píše: ↑16/3/2022, 22:01Ten by nam sposobilosti S-300 nenahradil.
Neslúži na obranu pred lietadlami.
Inak toto fňukanie, že ved S300 je stara, vlastne môžeme byť radi, že sa jej zbavíme, darujeme ju hneď a zadarmo... No poviem vám, takto by Žid nikdy neobchodoval. Takýto prístup by vám otrieskal o nosy.
Takže...
koľko je tých S300 k dispozícii?
Kto je ochotný pomôcť?
Na koľko si cenite pomoc UA?
... Takže my našim susedom pomôžeme, ale samozrejme, nebude to zadarmo. Nech sa páči, tu je zoznam zahraničnej pomoci vernemu spojencovi (SR) v ťažkej chvíli... A tuto ešte, nech sa páči, harmonogram dodávok. Prosím, čím skôr sa dohodneme a splníte tieto podmienky, tým skôr sa naši bratia budú chrániť systémom S300. Tak nejako by to vyjednal Žid.
Uncle Sam ma dolariky, a keď nemá, tak si vytlačí. Len ho treba primäť aby otvoril peňaženku. Aj keby to mala byť miliarda, či dve..
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Na druhou stranue potřeba si přiznat že slovenská S-300 je ta nejosekanější verze co snad existuje a ne ultimativní zbraň co rozhodne válku na Ukrajně. Nicméně uvidíme co jsou za ni Američani ochotní dát. Tipuji že pokud Patriot tak jen jako dlouhodobou zápujčku.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Ale tu nie je otázka, čo sú ochotné USA dat, ale ci je SR ochotná poskytnúť svoj systém. Koniec koncov, vždy môže zhnit v Nitre...
A scotty nemáš celkom pravdu, S300 SR bola modernizovana a ma napr rakety dosahu 75km namiesto 47km..
Je mi jasné, že účtovne ma ten systém hodnotu, vymyslím si 20mil USD, ale doba je aká je, a v tejto dobe za neho môže SR kľudne požadovať kompenzáciu 500mil USD. Áno je to svojim spôsobom tvrdý prístup, ale čím skôr sa ho SR naučí, tým lepšie. Dosť bolo záchranárskych prác typu euroval pre Grécko a južné staty...
A scotty nemáš celkom pravdu, S300 SR bola modernizovana a ma napr rakety dosahu 75km namiesto 47km..
Je mi jasné, že účtovne ma ten systém hodnotu, vymyslím si 20mil USD, ale doba je aká je, a v tejto dobe za neho môže SR kľudne požadovať kompenzáciu 500mil USD. Áno je to svojim spôsobom tvrdý prístup, ale čím skôr sa ho SR naučí, tým lepšie. Dosť bolo záchranárskych prác typu euroval pre Grécko a južné staty...
Re: OSSR, kampak kráčíte?
A na tu modernizaci došlo kdy? Poku vím tak se o tom uvažovalo, ale nápad nepřežil pád mačiarizmu.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Pád mecoarizmu neprežil uvažovany nákup druhého S300. Tuším, že tie rakety boli deblokovane.
https://www.armadninoviny.cz/slovensko- ... 0-pmu.html
S-300 PMU je schopen ničit vzdušné cíle pohybující se rychlostí až 4300 km/h - taktická i strategická letadla, střely s plochou dráhou letu, letecké řízené střely nebo balistické rakety.
Slovenské letectvo dokáže proti protivníkovi nasadit až 48 střel. Dálkový dostřel kompletu S-300 PMU je podle stránek Ministerstva obrany Slovenské republiky 75 km a výškový 27 km.
https://www.armadninoviny.cz/slovensko- ... 0-pmu.html
S-300 PMU je schopen ničit vzdušné cíle pohybující se rychlostí až 4300 km/h - taktická i strategická letadla, střely s plochou dráhou letu, letecké řízené střely nebo balistické rakety.
Slovenské letectvo dokáže proti protivníkovi nasadit až 48 střel. Dálkový dostřel kompletu S-300 PMU je podle stránek Ministerstva obrany Slovenské republiky 75 km a výškový 27 km.
Re: OSSR, kampak kráčíte?
Skor si myslim, ze Slovensko je v takejto situacii po prvy krat a teda bude v rokovaniach neskusene. Porovnavat to s ostrielanym Izraelom sa vobec neda. Ak nam daju starsi Patriot takpovediac nastalo, bude to perfektny deal. Ale treba byt realista. Tomu osobne neverim. Odbyje sa to najstor ePF a nedostaneme nic

