Su-37 Flanker (Su-35)

Letouny všech typů a použití.

Moderátor: Julesak

Odpovědět
flex297
vojín
vojín
Příspěvky: 10
Registrován: 14/9/2007, 23:21

Příspěvek od flex297 »

Ekonomika Vietnamu:

GDP (purchasing power parity): $227.2 billion
GDP - real growth rate: 7.7%
GDP - per capita: purchasing power parity - $2,700

pre porovnanie Slovensko

GDP (purchasing power parity): $78.89 billion
GDP - real growth rate: 5.3%
GDP - per capita: purchasing power parity - $14,500

Udaje pre rok 2004
Uživatelský avatar
Czarnian
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 124
Registrován: 5/1/2008, 15:24
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Czarnian »

Podle ATM online byla v NAPO zahájena sériová výroba Su-34.
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Výroba v Nosibirsku nezačala, spíše se dostala konečně (po roce) do normálního tempa. Sériová výroba byla zahájena v roce 2006 a podle plánu měly být dodány dva kusy, v loňském roce 6, letos 10... jenže to nebyla pravda a před koncem loňského roku byl předán pouze čtvrtý (nevím jestli něco ještě nestihly do konce roku). Důvodem byla nepřipravenost výrobního závodu. Respektive přetížení. Takže teď (a z toho vychází asi ta ATM zpráva) je ukompletována linka, byla dokončená hala pro SuperJet a tím pádem by měla být výroba Su-34 běžet podle původních plánů (možná). Příští rok by měly být dokončeny státní zkoušky (probíhají souběžne s vojskovými), první etapa státních byla podepsána koncem 2006.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Doprovod "narušiteľa" - foto zo spoločného cvičenia / USA + India /

http://forum.sukhoi.ru/attachment.php?a ... 1089272417

Po "akcii" návrat na základňu

http://forum.apan-info.net/summer04/jpg ... Eindia.jpg

no nie sú pekný?

http://www.defencetalk.com/news/uploads ... aft2_1.jpg
ota baránek
Příspěvky: 2
Registrován: 2/2/2008, 15:44
Bydliště: bánov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ota baránek »

Mě to připadá podivné. Že by rusové byli tak slabomyslní a měli
Flankera na parádičky? Chtělo by to výklad opravdového odborníka.
Uživatelský avatar
Altaj
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 189
Registrován: 17/1/2008, 13:32

Příspěvek od Altaj »

A co Vam presne pripada podivne, to, ze ho nezaviedli do armady?
Za všetko zlo sa môže katolícka cirkev.
Uživatelský avatar
rabo
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 2134
Registrován: 16/1/2007, 11:52

Příspěvek od rabo »

Skúška motora – „Výrobok 117S“ – doteraz nepublikované zábery http://ru.youtube.com/watch?v=QRcHuQaRO4M
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Kdyby to někoho náhodou zajímalo a neměl zálohu, tak ty poslední dvě (havárií zmizelé) stránky diskuse (Altaj, explorer, RAYTHEON, já, cernakus; téma: plasma/ionizovaná stealth@Su-37) jsou tady:
http://cover72.wz.cz/dl/Su37_1.mht
http://cover72.wz.cz/dl/Su37_2.mht

Je to formát *.mht, tedy web archiv vč. obrázků a tak.
iexplore to otevře normálně, Opera a FireFox dostávají ze serveru špatný MIME typ (s tím nic nenadělám, nemám na to práva) a čtou to špatně, tedy nutno uložit na HDD a číst to odtamtud.

Pokud by se to tu někomu nelíbilo (ať už z hlediska relevance nebo obsahu, uznávám, že poslední stránky se chýlila k flamewar) tak klidně delete
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Čínani se vykašlali na podmínky licenční smlouvy ...

Příspěvek od Kutuzov »

... o výrobě SU-27 a chtěji až 5000 kusy těchto strojů zaplavit zbrojní trh třetího světa. Drsné - nedávno udělali Čínani totéž s PVO systémem TOR 1M a s torpédoborcem Sovremennyj ... toto může znamenat konec ruských plánů na ovládnutí zbrojních trhů ... Co bude následovat ? S-300 PMU ? Tipnul bych to na brzký těžký konflikt - černé čínské vytěžování lesních porostů u Bajkalu, pašování sibiřských nerostných surovin, výstavba autostrád k hranicím Sibiře z čínské strany hranice ...

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/r ... 55609.html

http://www.spacewar.com/reports/Analysi ... K_999.html
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Jediný dotaz - kde vezmou motory? Protože pokud vím, tak i motory pro J-10 musí importovat a třeba proto to nemůžou nabízet na export? (opravte mě pokud se mýlím).
A 5000ks je podle mě údaj naprostom mimo - kde by se udalo tolik stíhaček? V dnešní době? - takže to IMHO bude kachna.
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Ten údaj o 5000 kusů jsem četl na jednom ...

Příspěvek od Kutuzov »

indickém WEBu, vzhledem k počtu těch strojů to vypadá tak, že Čínani už opráskli i ty motory ... Bohužel to bylo ráno v práci, zkusím ten link pohledat ale nevím, jestli se mi to podaří ... !
Naposledy upravil(a) Kutuzov dne 23/4/2008, 21:59, celkem upraveno 1 x.
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Tady je ten údaj o 5000 kusech SU-27 ...

Příspěvek od Kutuzov »

... kterým chce Čína zlikvidovat trh se všemi F-16, Mirage, Migy pravými Suchoji a dalšími:

http://timesofindia.indiatimes.com/Worl ... 973405.cms
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

Kachna to je a není.....

Komentářům z Ruska moc rozumět není, jelikož skřípou zuby. Motory zdá se nevopráskli, počkali si na dodávku všech nasmlouvaných z Ruska a ty sou dodány, opravdu jen skřípění zubů. Na straně druhé, ten export je nesmysl. Každopádně celkem drzé...
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
cover72
7. Major
7. Major
Příspěvky: 3160
Registrován: 12/6/2007, 20:09

Příspěvek od cover72 »

Jenže 180 motorů nestačí na 5000 stíhaček - jen na 90. Což je dost málo. A jaký "západní" motor by se dal využít k pohonu Flankerů?
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Nevím jaký západní motor by se dal použít pro vývozní J11B,

Příspěvek od Kutuzov »

ale Čínani asi nějaké řešení mají, protože jinak by Rusko kolem toho nedělalo takový povyk - zřejmě dobře ví proč. Paradoxní ale na tom je, že Rusové produkují horko-těžko své SU-27 s podlitýma očima a Čínani jen tak hazí ciframi o plánovaných 5000 kusech. Vypadá to, že technologický kamarádčoft mezi těmito dvěma zeměmi definitivně skončil. Je docela možné, že se ruské a čínské SU-27 utkají nad pláněmi Sibiře a že ten čas je velice blízko - četl jsem už několik analýz a prognóz na toto téma. Každopadně Rusku vyvstal docela vážný problém ...
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Motor pro J11B

Příspěvek od Kutuzov »

Takže pirátská Čínská verze SU-27 (J11B) je vybavena motorem WS-10A ‘Tai Hang’ - informace je k mání zde:

http://www.sinodefence.com/airforce/fighter/j11.asp
cernakus
poručík
poručík
Příspěvky: 797
Registrován: 20/3/2007, 08:15

Re: Nevím jaký západní motor by se dal použít pro vývozní J1

Příspěvek od cernakus »

Kutuzov píše:ale Čínani asi nějaké řešení mají, protože jinak by Rusko kolem toho nedělalo takový povyk - zřejmě dobře ví proč. Paradoxní ale na tom je, že Rusové produkují horko-těžko své SU-27 s podlitýma očima a Čínani jen tak hazí ciframi o plánovaných 5000 kusech. Vypadá to, že technologický kamarádčoft mezi těmito dvěma zeměmi definitivně skončil. Je docela možné, že se ruské a čínské SU-27 utkají nad pláněmi Sibiře a že ten čas je velice blízko - četl jsem už několik analýz a prognóz na toto téma. Každopadně Rusku vyvstal docela vážný problém ...
Od nástupu Putina k moci rusko zcela změnilo koncepci. Uvědomili si, že Čína je nepřítel č. 1 v krátkodobém horizontu, USA v dlouhodobém. Dlouhodobý je zase tak netrápí, protože takhle tomu je už dobrých 73 let a zatím nic. Ovšem u Číny to je jiné. Za poslední 4 roky nepamatuji NOVĚ uzavřené zbrojní dodávky pro Čínu ze strany Ruska. Zato vím o neuvěřitelném zbrojení Indie tou nejlepší Ruskou exportní technikou. Se "špičkovou" čínskou výzbrojí si Rusové poradí, toho se nebojí a s převahou jim pomůže Indie, která má taky nevyřízené účty a spoustu kvalitativně nových zbraní z Ruska a zbytku světa.

Dokonce Rusové ukončili pomoc číně na kosmickém programu a to jej číňané krutě zaplatili (Šen-čou, rusky Sojuz, je vyšla na 4,2 miliardy USD, jinak stojí sojuz 40 mil. USD ve srovnatelném kurzu). S Čínou se nepočíta pro Glonass, takže Čína nebude mít jediná sat. navigaci.

Čína nedostala a asi už nikdy nedostane nejaktuálnější PL střely dalekého dosahu (R-77) ruské provencie a nemusím snad připomínat, že bez výborné výzbroje je letadlo jen kus hardwaru. Přitom ještě za Jelcina a krátce za Putina si Čína objednala i licenční výrobu mnoha těchto zbraní. Patřičné know-how však zatím neobdržela a hádám, že už ani neobdrží.
Uživatelský avatar
redboy
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 1313
Registrován: 3/2/2006, 12:02

Příspěvek od redboy »

cover72: Západní motor podle mě nic moc. Teda pokud není verze nějaké F110/F100 se skříní agregátů nahoře. To nevím, ale stejně by se k němu asi nedostali.
To číslo 5000 je holej nesmysl. To je podobnej nesmysl jako 500 Su-30 pro irán a podobně. Celá planeta nemá 5000 stíhacích letadel třídy Su-27/F-15.
Na straně druhé, pokud chce letadla vyrábět, musí si nějakej motor sehnat, a právě dodané Al-31 by mohli do té doby stačit.

Kutuzov: Nevím, jestli je sinodefence rozumnej zdroj na cokoli.... Nejlepší informace o USA sou v Rusku, o ČR v Anglii, o Polsku v Argentině a o Číně v Holandsku...

Ty analázy si taky četl na sinodefence? Já čet, že zelení mužíčci sou tady. (já je miluju). Rusové neřvou nijak moc, řve především Pogosjan, jelikož to chápe jako porušení smlouvy. To ale není nic divnýho. Čína není nepřítel číslo jedna, je především obchodní partner číslo jedna, teda není, respektive Rusku by se to líbilo. Čína byla předloni čtvrtý největší inportér Ruska a druhý největší exportér.

Oni nekoupili jeden Sojuz, ale technologie a to je o něčem jiném, i když 4,2Mld$ to jsi vzal kde?? Na staraně druhé je to pěkný číslo. Čína staví svůj navigační systém, nepotřebuje Glonass. Nevím jak R-77 :), ale RVV-AE dostali spolu se Su-30MKK.

Nevím jak sou s "podlitýma očima", ale Rusko, respektive KnAAPO jich vyrábí co prodá, proč by jich vyrábělo víc? Teda ne Su-27, ty sou téneř neprodejný, ale Su-30.

Čína se především snaží sehnat technologie a vyrábět doma, i za cenu kopií (což je sice drzé a nelegální, ale funguje to), a Číně se to daří, a dá s epředpokládat, že i dařit bude. Proto to dělá. Rozhodně bych ale nepodceňoval domácí vývoj, spíše naopak.
ObrázekObrázek
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

Ne, Sinodefence pro mě není zdrojem věrohodných informací ..

Příspěvek od Kutuzov »

... analýzu, kterou jsem měl na mysli, když jsem psal výše uvedené příspěvky uveřejnil ruský list Nezavisimaja gazeta a pochází od vedoucího analytického odděleni Institutu politických a vojenských analýz A. A. Chramčichina, který zabývá analýzou čínské politiky a jejím důsledkům pro Rusko.
Originál je zde: http://nvo.ng.ru/concepts/2008-02-22/2_ ... l?mthree=3 a český překlad byl uveřejněn zde: http://www.blisty.cz/2008/2/26/art39173.html . Podle těchto analýz byl pohraniční střet na řece Ussuri v roce 1969 teprvé první z mnoha, a další postupně příjdou - o tom je v Rusku přesvědčeno mnoho analytiků - jdou ve svých prognózách dokonce tak daleko, že si myslí i to, že ruskou Sibiř z větší části Čína nakonec ovládne ... Velmi dobrý monitoring dění v Rusku provádí slovenský server www.prop.sk , kde bylo uveřejněno mnoho zajímavých informací o osobním a soukromém životě současného dosluhujícího ruského prezidenta Putina (například jeden z mála světových médií uvěřejnil informaci o ryze soukromé návštěvě prezidenta Putina v řeckém klášterním komplexu na hoře Athos (tato informace mi jen potvrdila moji doměnku o Putinově světonázoru po té, když jsem viděl interiér Putinova letadla Rossia No 1.)) - stručně řečeno: Rusku dnes vládne Petr Stolypin II.
Mám i další zdroje, ale pochybuji, že by zde byly přijaty a že by byly pochopeny - spíše by se staly terčem posměchu. Zabývám se tématikou novodobých ruských dějin už dlouhou dobu a musím říci, že mi ta země je dnes nesmírně sympatická a to i přesto jak smutnou zkušenost s nimi máme (mám namysli rok 68 a bolševismus a šílený postkomunistický marasmus ve kterém dnes Rusko je). Nicméně neustále se přesvědčuji o tom, jak děsivým způsobem byly zkresleny dějiny a kolik věcí bylo dost jinak. Ale to už jsem zase odbočil docela dost od tématu ...
Naposledy upravil(a) Kutuzov dne 24/4/2008, 21:59, celkem upraveno 1 x.
toltec
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 165
Registrován: 10/11/2004, 20:27
Bydliště: StČ

Odbočení od tématu...

Příspěvek od toltec »

Svět - a USA s Ruskem obzvlášť - si uvědomují obrovský potenciál Číny (ve všech směrech) a dost jasně tuší (i když to ještě nijak oficiálně nepřiznávají) že "jednoduché" řešení čínského životního prostoru formou lokálného válečného konfliktu je pro zachování světového míru a stability nereálné.
Souhlasím s Tebou, že nejrůznější studie se postupně přiklánějí k "možné" lokální válce či anexi určitého území, ale zároveň se horečnatě pracuje na "vývozu lidského potenciálu" především do Evropy a částečně do Jižní Ameriky. To vidí USA (nevím, jak se k tomu staví Rusové) jako řešení (sice krátkodobé), ale jedno z možných, smírných. Válečný konflikt Číny a Ruska - tak, jak jej prognozují různé zdroje - je v podstatě nepřijatelný i pro velmoci jako USA, Indii... V případě konfliktu by USA nemohly zastávat izolacionistickou politiku (tak, jak tomu bylo v případě počátků I. a II. sv. války).
Odpovědět

Zpět na „Letadla“