CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od Zemakt »

No, ono měnění nebo oprava pásu někde v horké zóně je bez tak v současné době dost o hubu.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od Alfik »

Na šachtě se gumové pásy používají mraky roků a výměna zas takový problém není, i přes to, že jejich délka je o hodně větší než pás tanku. Ovšem když z toho začnou lítat ty rozžhavené kusy... není o co stát :)
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 695
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od tomas.kotnour »

HONZIK11 píše: 19/6/2023, 17:37 CV90mk4 ma aktini odpruzeni pojezdovych kol. Tedy daji se v servisnim modu stahnout tak,ze dole vznikne mezera.
BAe ve svých materiálech hovoří o aktivním tlumení, nikoliv odpružení, jak ho známe např. z K2. Ani jsem nikde CV90 "klečet" neviděl. BAe nejspíše použilo "pouze" tlumiče s možností regulace jejich chodu za jízdy.
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4648
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od seabee »

Zbrojařská firma (?) Defence Export podala u ÚOHS námitky proti uzavřené smlouvě na nákup BVP C-90 Armádou české republiky.

Firma Defence Export má podle platného výpisu na MSp čtyři zaměstnance a výsledek hospodaření za rok 2022 592 tis. Kč. Zástupce jediného akcionáře pan Mila Junek ještě v roce 2021 působil v jedné ze společností holdingu Czechoslovak Group (CSG.)
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Poslední zoufalá snaha.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1400
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od KOLT »

Je za tim fakt Strnad, nebo to je samostatně vedený pokus?
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od Zemakt »

Na Strnada se mi to zdá fakt trapné, ale kdo ví. Prý zbrojní firma. Možná by chtěla zakleknout :)
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Klidně by to mohlo jít od něj. Protože proč to nezkusit, že.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od Zemakt »

Jo, ale ne každý v jeho postavení je dobrovolně za vola. Ale možná to vnímám příliš subjektivně.

Tahle absurdita je fakt možná jedině u nás. Kontrakt za 50 miliard a do toho hází kramle firma z paneláku která ani nespadla do DPHáčka. To fakt nevymyšlíš tohle.
https://rejstrik-firem.kurzy.cz/0517218 ... export-as/
https://rejstrik-firem.kurzy.cz/osoba/341608/
https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=948 ... 98429&z=17
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Xant
rotmistr
rotmistr
Příspěvky: 128
Registrován: 2/9/2021, 18:55

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od Xant »

To je všude na světě. Proč? Protože mohou.

Nám zablokovali kompletní RPO (rozvody a řídící systémy požární ochrany) a RMD (rozvody monitorování a dohledu) prostě proto, že podle názoru několika pípípípíííííííp námi použité speciální protipožární vodiče (vysoce mechanicky a chemicky odolné, s nízkou zplodinovou kouřivostí, indukčně odolné a protipožární) jsou vyráběné s příliš velkými emisemi CO2. Dva roky trvalo, než se u soudu prokázalo, že jsou to zasr....pípípípíííííííp a další rok trvalo, než se opět u soudu vyvrátilo podezření, že Italský a Český výrobce nezneužívá migráčky k otrocké práci. Mimochodem opět za tím stala stejná partička.

Prostě můžou, nic jiného v tom není. Vtipně absurdně je to vykreslené ve filmu https://www.csfd.cz/film/12663-interstate-60/prehled/
Imperio absenti chaos regit.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Tak formálně s tím nemá nic společného, takže když to nedopadne jako by se nic nestalo. Když by to nějakou náhodou dopadlo řekne pořád máme ASCOD a jsme připravení okamžitě vyrábět.
To je stupidita našeho zákona. Námitku může podat prakticky kdokoli.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2040
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od Pressburger »

Poslanec Vích: Ministerstvo obrany tvrdí pokaždé něco jiného. BVP CV90 nakonec vyjdou možná až na 100 miliard
zdroj: https://www.securitymagazin.cz/defence/ ... 70985.html
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od Zemakt »

Se ani nedivím, že formát vláda vláda bude do budoucna jediný reálně použitelný.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2040
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od Pressburger »

Smlouva na CV90 napadena u antimonopolního úřadu. V případě víceúčelových vrtulníků udělil rekordní pokutu. Jak dopadne třikrát dražší zakázka na BVP?
zdroj: https://www.securitymagazin.cz/defence/ ... 70990.html
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od pjaro77 »

Ruská propaganda je v našich krajinách zbytočná. Sami si dávame facky, sami sa odzbrojíme obrovskou byrokraciou.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4648
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od seabee »

Pressburger píše: 28/6/2023, 23:12 Smlouva na CV90 napadena u antimonopolního úřadu. V případě víceúčelových vrtulníků udělil rekordní pokutu. Jak dopadne třikrát dražší zakázka na BVP?
zdroj: https://www.securitymagazin.cz/defence/ ... 70990.html
Napadena firmou se čtyřmi zaměstnanci a s obratem v řádu nízkých statisíců, která nebyla ve věci vůbec ve styku s MO.
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“