AČR kampak kráčíš?

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 644
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od tomas.kotnour »

Separátní webovky a projektu logistického centra v Mošnově
https://alcmosnov.cz/
že by se v armádní komunikaci začalo blýskat na lepší časy?
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Alfik »

Wolfhound píše: 19/7/2023, 23:38 Poslanecká sněmovna schválila česko-americkou smlouvu o obranné spolupráci (DCA).

Zdroj:
https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/snemo ... at/2391679
S úpravami tak, aby odpovídala naší Ústavě. Takže žádné nekontrolovatelné pohyby a pobyty vojsk. Dá se říci, že zdravý rozum pro jednou v politice zvítězil na všech stranách spektra.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3938
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Alfik píše: 22/7/2023, 09:24 S úpravami tak, aby odpovídala naší Ústavě. Takže žádné nekontrolovatelné pohyby a pobyty vojsk. Dá se říci, že zdravý rozum pro jednou v politice zvítězil na všech stranách spektra.
Ne. Žádné úpravy tam nejsou. Smlouva je schválená v původní podobě.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Alfik »

Scotty87 píše: 22/7/2023, 10:10
Alfik píše: 22/7/2023, 09:24 S úpravami tak, aby odpovídala naší Ústavě. Takže žádné nekontrolovatelné pohyby a pobyty vojsk. Dá se říci, že zdravý rozum pro jednou v politice zvítězil na všech stranách spektra.
Ne. Žádné úpravy tam nejsou. Smlouva je schválená v původní podobě.
1) Takže Ústavě odporuje? Konkr. např. čl. 43?
2) Možná jsem špatně pochopil toto: https://www.psp.cz/eknih/2021ps/stenpro ... 072023.htm, podáš mi prosím v takovém případě lepší výklad? Jedná se mi o celé znění, vč. druhého bodu. Nejsem ústavní právník a mohu se mýlit. Jistě tomu rozumíš lépe.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3938
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Samozřejmě že neodporuje a nikdy neodporovala.
Doprovodné usnesení jen explicitně konstatuje to co vyplývá už ze samotné smlouvy. Přítomnost amerických vojáků by musela být vždy schválená parlamentem. Stejně jako u jakýchkoli jiných vojáků.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Alfik »

Takže souhlasíš s tím, co jsem původně napsal, ač jsi proti tomu napsal že nesouhlasíš... Děkuji. Asi nedorozumění. Nebo nepochopení mého textu...
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3938
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Alfik píše: 22/7/2023, 09:24 S úpravami tak, aby odpovídala naší Ústavě.
K žádným úpravám nedošlo. Smlouva je pochopitelně v souladu s ústavou od začátku.
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od KOLT »

Nějak vůbec nechápu, z čeho Alfik k tomu závěru došel.
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4071
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od HONZIK11 »

Pred desetiletimi stacilo vymenit slovicko. Pobyt a a vyslani.
Od te doby dle 300/2000 Sb je pro me ustava gumova a nic duleziteho.

Vymenovani muze byt kdekoli. Zaslovickarit si v ni, dle aktualnosti doby, je u nas holt normalni.
A tak i argument,ze neco nekoresponduje s nasi ustavou,je dnes uplne bezcenny.
Pak se nedivme,ze na udalosti spojene s nasi ustavou kazdy ser...
To neni problem.
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 23/7/2023, 17:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Alfik »

Pokud jste to nepochopili ani z mého, ani z příspěvku Honzika11, tak asi takhle:
Už se kua rozhodněte jestli tu mohou být ze svého vlastního rozhodnutí, bez ohl. na stanovisko našeho parlamentu, nebo bude o jejich přítomnosti rozhodovat náš parlament.
Oboje není možné, resp. každá jedna ze dvou těchto možností by vyloučila platnost druhé.
Pokud platí možnost, že může být něco suché a mokré současně (tzn. rozhodnou si v USA sami i když to třeba náš parlament neposvětí - a nebude to vojenské obsazení proti vůli obsazeného), máte pravdu vy. Pokud ne (tzn. podléhá to schválení našeho parlamentu a pokud by nás vojska obsadila bez něho, bylo by to obsazení), mám pravdu já, i když tomu nerozumíte.

Jinak řečeno. Vy mlátíte prázdnou slámu slovíček, já popisuji matematickou zákonitost. Podle vás se může dít suchá voda, podle mě je Ústava Ústavou a Smlouva pouze Smlouvou, tzn. nejen podústavní, ale dokonce podzákonnou záležitostí.

Nevím jak to líp vysvětlit.

A pokud to furt nechápete... no, jak to jen říci... jsme koneckonců na Palbě, že... :)
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3938
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Alfik píše: 23/7/2023, 15:19 Už se kua rozhodněte jestli tu mohou být ze svého vlastního rozhodnutí, bez ohl. na stanovisko našeho parlamentu, nebo bude o jejich přítomnosti rozhodovat náš parlament.
Ty už kurva pochop že ústava platí a smlouva s ní nikdy nebyla v konfliktu.
Oboje není možné, resp. každá jedna ze dvou těchto možností by vyloučila platnost druhé.
Pokud platí možnost, že může být něco suché a mokré současně (tzn. rozhodnou si v USA sami i když to třeba náš parlament neposvětí - a nebude to vojenské obsazení proti vůli obsazeného), máte pravdu vy. Pokud ne (tzn. podléhá to schválení našeho parlamentu a pokud by nás vojska obsadila bez něho, bylo by to obsazení), mám pravdu já, i když tomu nerozumíte.
:rotuj: :?: Tady někomu nasral Tomio s Rajchlem do hlavy.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11901
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Zemakt »

Myslím, že než psát v jinotajích a jiných symbolikách, které né každý, včetně mne, nemusí pochopit, je lepší pojmenovat jádro pudla.

Takže, v čem konkrétně je problém? Prosím, konkrétní znění, popřípadě odstavec, hlavu, nebo článek smlouvy a ústavy. Díky.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
KOLT
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1389
Registrován: 23/4/2017, 22:57

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od KOLT »

Alfik, já hlavně nechápu, kde jsi vzal, že původně nebyla v souladu s Ústavou, ale teď je. Nedal jsi k tomu jediný relevantní zdroj.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Alfik »

Nenapsal jsem že to není v souladu s Ústavou. Napsal jsem pravý opak. Takže - Co to melete za sračky???

Hele, já celkem chápu že mě chcete nasrat a za každou cenu donutit abych přestal podporovat NATO, EU a Ukrajinu, a abych příště volil jakéhosi Rajchla.
Co mi uniká, PROČ???
To si chcete za každou cenu zvyšovat počet nepřátel? To chcete odpudit poslední podobně uvažující???
O co vám jde???

A jooo ono je to psáno češtinou se zájmeny a pády a podobnými věcmi. Už je mi to jasné.

No to je jedno. Stejně vám nemůžu slíbit že se vám to podaří. Ale snažte se klidně dál. Aspoň bude víc lidí co si o nich myslím že jsou ducha mdlého a vyčichlého.
Konec konců, jsme na Palbě, že.

A tím s touto "causou" končím. Pokud jste tak blbí že jste to doteď nepochopili... byla by to ztráta času.
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11901
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Zemakt »

No, tos nám to tedy polopaticky vysvětlil :razz:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 4275
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Alfik »

Zemakt píše: 24/7/2023, 08:55 No, tos nám to tedy polopaticky vysvětlil :razz:
Tak tedy ještě jednou a pro úplné "polopaty":
O smlouvě se říkaly a psaly, v různých médiích, vč. mejnstýmových, různé věci, které se naštěstí, podle toho záznamu z jednání, ukázaly být nepřesné. To je to, co jsem napsal už napoprvé!!!
Asi moc složitou větrnou vazbou, jaxezdá. I když to bylo paradoxně výrazně kratší.

Vaše invektivy byly zbytečné a kontraproduktivní.
Ale děláte to stejně "dobře", jako Fiala když říká jak se mu všecko daří.

Chápeš to už? Nebo je to furt moc složité?
Nebo možná neumíš česky. Mohu ti totéž napsat v celé řadě jazyků.

Já už fakt nevím jak vám to napsat. Raději mi dej doživotní ban, na toto nemám ani čas ani trpělivost.
A ještě mě urážíte jakýmsi Rajchlem... *pleskdočela*
:rotuj:
"Zapomněli jste na syny Vorvénovy. Ztratili jste Greptrovo kladivo. Vás nikdo mstít nebude." Dr. Lazarus
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17909
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od skelet »

Vidíš to Alfiku, kdyby jsi to napsal srozumitelně na poprvé, tak bys nedostal kartáč, protože jsi použil rétoriku Okamura a Rajchla. Fialu do toho nepleť, zamotal ses do toho sám.
ObrázekObrázekObrázek
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3813
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od seabee »

Zemakt píše: 24/7/2023, 08:55 No, tos nám to tedy polopaticky vysvětlil :razz:
"Musíte myslet politicky, Jasánek!"

Ale připojuji se ke kritice kroků vlády, včetně Fialy: Měli využít většiny demokratických sil ve Sněmovně i Senátu a podepsat rovnou smlouvu o základně!
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3938
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Ke KOVVŠ bude nakoupeno ještě 12 Tater 815-7 PRAM (prostě pancéřová Sednička se zvedacím čelem) pro přepravu materiálu štábu a anténního stožáru.
https://nen.nipez.cz/profily-zadavatelu ... -V00018925
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11901
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Zemakt »

Takže ta šaškárna s minometama bude pokračovat.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“