Mimochodem, mám k tomu "pět grešlí", otázka pro minéry a střelmistry:HONZIK11 píše: ↑3/8/2023, 13:55Ani dnesni detektory s kterymi smydlykas po zemi ti nenajdou minu s umelohmotnym telem v barve zeminy a jen tlakovou pojistkou.Lynx píše: ↑3/8/2023, 10:56 ... Ze ešte nikoho nenapadlo skombinovať Dron s minohladackou. Predstavujem si to tak, zeby sa drinu naprogramoval úsek v ktorom sa má pohybovať (ako automatická kosačka na trávu), Dron by tento úsek napr v noci pokryl a vrátil by sa s mapou min, aby zenisti mali menej prace...
Najma keď vidíme ze tie míny často ani nie sú Zakopane, len tak položené na zemi. Co z toho ze z vozidla v tom strese sú ľahko prehliadnutelne.
A navic dalkove rozprasene tesne pred utokem do tveho smeru nebo i za tebe.
O dron nejde ,klidne i vzducholod ,ale senzor ,ktery rozlisi pet lahev od zeminy je treba.
A stary dobry detektor kovu?Na ty stare?Tam je uz tolik strepin z delostreleckych granatu ,ze ti bude pipat furt. Navic jsou i zname metody rozsypu kovovych pilin, ktere te presvedci o tom,ze jsi uprostred minoveho pole a cas je proti tobe.
Co minohledačka na principu zjišťování přítomnosti chem. látek? Např., mám-li správné a nezastaralé informace, všechny výbušniny obsahují dusíkaté sloučeniny.
Taková Ramanova spektroskopie umí zjistit složení atmosféry jiných planet či složení asteroidu. Netvrdím že je to nej na miny, nejsem na to mačr, čili se ptám:
Takže, nebylo by něco podobného? Na dusíkaté? Hm?

Zkoušely se včely, používají se psi. Spektroskop by asi byl do dronu lepší.