Francouzská armáda


Francouzská kavalerie

Francouzské dělostřelectvo

Francouzská armáda

Francouzská koloniální armáda
<> Zdroj : převzato z google images (worldofhistory) <>
Moderátor: Pátrač
bylo to co já vím určeno pro kulometčíky ( + například přídavný plát na helmu) a úderné oddíly na konci války ( německé ), prý se to používalo i u rakušanů v dolomitech. nemělo to však chránit proti střelám, ale proti střepinám a kamenům odhozeným výbuchy. Posádky britských tanků nosili taky podobnou "středověkou" vymoženost- masku s kroužkovým závojem, uvnitř tanku totiž létaly po zásažích puškami a kulomety štěpiny kovu. nakolik se to rozmohlo, nevím, asi moc ne, i když specielně za wwI byly vojáci koumáci a možná si leckdo udělal nějaké ty"neprůstřelné" chrániče třeba z kotlového plechu... o různých kyrisech pro jízdu nemluvím, ty tuším byly ještě u britů ale nepoužívaly se1911 píše:pekne obrazky.. mozno trochu offtopic ale v nejakej knihe som videl obrazok "brnenia" z WW1 urcenej pre oblsuhu gulometov. Naozaj to vyzeralo ako rytierska zbroj, este aj prilba mala sklapaci kryt na tvar... myslim ze to bolo americke ale s tym si nie som isty. Neviete niekto nieco o tom viac? mohlo to vobec efektivne chranit pre napr gulometnou strelbou resp crepinami??
rád bych si o tompřečetl, ale odkaz bohužel nefunguje...nemáš ten článek ještě jinde, dík...Rase píše:O těch brněních sem něco psal zde:
http://www.panzernet.net/php/index.php/ ... 491.0.html
Jinak pokud chcete konkrétní názvy, tak ten hrudní pancíř se nazýval Stahlbrustpanzer a ten přídavný pancíř na přilbu Stirnpanzer.
Němci ale nebyli jediní kdo se výrobou pancéřů zabývali. Více v odkazu.