Rosomak píše:...... ale ten je na operační mapě zanesen již od okamžiku zážehu motoru na letišti a nahození systémů a sleduje se jeho vektor kam míří........

Moderátor: Julesak
Brdský XBR s plánovaným dosahem 2.500 km určitě nebude využívat troposférický kanál... Asi to není ten správný příklad RL.redboy píše:Žádné používané metody neumožńují používat zahorizontální RL ( a to je jiná hra) nejen v letectví, ale ani v námožnictvu, případně nestrategické PVO. (I když se na tom kdysi jisté firmy bavily). Zkus se soustředit na to, co do tohoto topic patří, není to tak složité.
Sorry, sem to přehlíd. Když v 80tých letech řešili Sověti PVOS, respektive náhradu Su-15 a MiGu-23P sháněli se po něčem vhodném. To byl pochopitelně Su-27P (ono potom v praxi P a S splynuly v jedno a u PVOS sloužily. Hledalo se ale něco pro doplnění právě MiGů-31B, tam se objevilo tankovací zařízení ve snaze dostat dolet do oblastí příletových tras protivníka a vzhledem k velkému doletu Su-27 to bylo vhodné. Navíc taky cena, nejen pořizovací, ale i provozní MiGu je příšerná, Sučko vyjde lépe. Jenže se objevil problém. Jednomístné Su-27P vybavené pro dlouhé hlídkové lety v kombinaci s A-50 a MiGem-31 znamenaly enormní zátěž na pilota. Lety trvající řadu hodin se všemi úkoly nebyly na Su-27, to bylo tak kde byl systémy řízení PVO, ale ne samostatně. Tak se rozhodlo použít Su-27UB. Moc změn to nechtělo, jelikož jako jeden z mála má Su-27 spárku bojovou, plnohodnotně (což nebylo u sovětů zvykem), jen se doplnilo tankovací zařízení a zadní pilotní prostor byl upraven pro operátora RT prostředků, se zachováním druhého řízení (podobně jako MiG-31). Navíc tu byl bonus. Jednomístné su-27 se vyráběly v Komsomolsku v KnAAPO, kdežto dvoumístné v IAPO v Novosibirsku. Zachování draku Su-27UB by tak nezatížilo i tak vytížené KnAAPO. (Později se to zvrtlo, ale to je na dlouho).Alchymista píše:EDIT2: Je Su-30 ako stíhač PVOS definitívne ukončený, alebo skôr došlo k prehodnoteniu úloh projektu?
Uviedol som, že to bol plánovaný názov a zdrojom pre túto informáciu je "Raketová výzbroj" z edície Technika i vooruženie. Samozrejme môže sa to líšiť od skutočnosti, ale možno ani nie. Vývoj rakety R-37 začal ešte začiatkom 80. rokov a to skôr ako rakety R-33S / izd.? /. Preto je možné, že tento názov pre ňu naozaj plánovali, ale keď sa neskôr na "scéne" objavila R-33S a výkony izd.553 / R-37 / výrazne prevyšovali pôvodnú R-33 / a aj vizuálne sa odlišovala /, tak označenie R-33S prenechali novšej, ale menej výkonnej rakete, ktorá mala k R-33 bližšie a jej dali úplne nové označenie R-37.Trochu jinak je to s R-37. I když je to pokračovatel R-33S, není to její původní název. R-33S
Počty. Aj ja som v tejto téme uvádzal nejakú lokalitu, ale z najväčšou pravdepodobnosťou je jediná lokalita, kde je umiestnený, Lipeck, kde boli 17.03.2008 za prítomnosti asistenta hlavného veliteľa VVS Alexandra Drobiševského odovzdané 2 stroje.Ty jsou krom Achťubinsku od letošního března (kdy byly dodány první dva sériově přestavěné stroje) už i v Lipeckém, kde se formuje první pluk, respektive probíhá výcvik pilotů VVS pro něj. R-37 je tedy v počátcích zavedení do výzbroje.
To ne školáček, kdo se zeptá ten se možná dozví, kdo se nezeptá neví nic a může psát nesmysly.....skelet píše:Budu se ptát jako školáček, ale jaké jsou možnosti cílům typu Tomahawk?
Pre Mig-31 to asi s určitosťou nebude, už len vzhľadom na to, že R-37 je pre tento stroj ideálna / bola vyvíjaná pre tento typ stroja / a zavedenie novej rakety s dlhým dosahom a obdobnými výkonmi do jej výzbroj, by bolo asi zbytočné vyhadzovanie peňazí.KS-172 prosazuje Novator a on ju protlačuje kde se dá, ale nijak moc to nesouvisí s MiGem-31. To je jen konkurenční boj, ale dá se předpokládat, že Novator svou raketu protlačí, i když to nebude pro MiG-31, dělá pro T-10BM a pro T-50, ale to se teprve uvidí.
No tak tak to by to mohlo byť najpravdepodobnejšie.V Achťubinsku jsou spolu s dalšími letadly, jelikož tam probíhaly státní a vojskové zkoušky. Tam obvykle končí většina předseriových strojů a prototypů. V Lipeckém je výcvikové centrum VVS, tam zase končí stroje seriové, tam se připravuje personál pro bojové jednotky..
Oficiálně má takto fungovat. Ale při tak velkém výkonu a použité frekvenci je použití troposféry pro prodloužení dosahu velmi nasnadě.redboy píše: radar XBR opravdu není dobrej příklad, to je radar kterej sleduje cíle stovky kilometrů vysoko, pak je ve vzdálenosto tebou vedené, 2500km cíl nad horizontem ve výšce nejakých 500km ideálně (úhel paprsku 0°), ale on vidí dál. To jen odbočka, to sem taky nepatří.
To jsou ale klasické radary krátkého dosahu. SSSR již měl koncept radaru dalekého dosahu v roce 1946, spustil ho v roce 1949 - projekt Veyer.redboy píše: U pozemního radaru PVO který bych modelově použil na zemi ideálně kulaté, bez teréních překážek, opět 0°nad horizontem (v praxi blbost oboje) je cíl ve vzdálenosti 400km ve výšce 12,5km, v praxi (úhel 2°nad horizontálou) už cca 20km a vejš nic nelítá. pak platí, to co jsi psal, každý metr nahoru dělá dost velký dosah (je to na mě moc trojuhelníků a nechce se mi to počítat, ale proč ne 17km. Ale to sem taky nepatří.
To máš těžké, firma Raytheon má takovou nechtěnou pobočku v CCCP/RF jménem Fazotron. A představ si, že se i ve Fazotronu najdou zlotřilci ochotní napráskat za těch 30 stříbrných, jaké technologie v CCCP/RF stihli nejen nakrást ale i uvést do nějaké provozuschopné podoby. Je to hnus, velebnosti.....Důvodem přestavby byly odchycení Adolfa Tolkačeva v roce 1985 v Moskvě. Ten byl inženýren u Fazotronu a stihl napráskat výstroj a výzbroj MiGu-31 za "třicet stříbrnejch" CIA.
Nemohlo, tak to je.rabo píše:No tak tak to by to mohlo byť najpravdepodobnejšie.
Rosomak, já Ti věřím, dobře máš pravdu, ve všem... Proč proboha nezaložíš Topic tomuto věnovaný???? Prostě napiš článek o zahorizontálních radarech, tam si dej fotky, klidně spřádej plány o XBR fungujícím jako zahorizontální. Pro mě za mě o čemkoli, ale PROSÍM nepleť to sem. Je to tak složité?? Máš podkladů dost, nic na světě Ti nebrání, ale netahej to do topic s kterým to nesouvisí, je to zcela nulová informace, když je to tam, kde to je off. Pokud Ti Topic založit nejde, založím Ti ho.Rosomak píše: Oficiálně má ..........
Jo, sorry, já to špatně napsal, to bylo jinak. On vlastně ten Tolkačev jako správný zaměstnanec RAYTHEONu vracel zatoulané plány navigačního a střeleckého systému MiGu-31 znovu zpátky ta odkud se zatoulaly. To je z domovské firmy pobočky Fazotron, z RAYTHEON, a voni to ti tupci z KGB špatně pochopili a zavřeli ho omylem. A ty peníze vlastně dával Tolkačev poslíčkům RAYTHEON (CIA) jako náhradu za to, že to nemohli najít.RAYTHEON píše:To máš těžké, firma Raytheon má takovou nechtěnou pobočku v CCCP/RF jménem Fazotron. A představ si, že se i ve Fazotronu najdou zlotřilci ochotní napráskat za těch 30 stříbrných, jaké technologie v CCCP/RF stihli nejen nakrást ale i uvést do nějaké provozuschopné podoby. Je to hnus, velebnosti.....