Z průmyslu

Komentáře aktuálního dění ...

Moderátor: jarl

Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3746
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Z průmyslu

Příspěvek od seabee »

BAE Systems v USA zkouší osazení svých obojživelných vozidel námořní pěchoty Amphibious Combat Vehicle (ACV) a jejich výsadkových plavidel systémem Integrated Combat Solution - integrované bojové řešení od firmy Kongsbergs, které má zvyšovat situační povědomí osádky a u variant vybavených 30 mm kanónem i střelce . ICS se zrodilo jako upgrade vozidel CV-90. Systém by měl být integrovaný se zaváděnou architekturou Defense Department’s Joint All Domain Command and Control initiative.
Vysazení ACV od Alpha Company, Battalion Landing Team 1/5, 15th Marine Expeditionary Unit z plavidla USS Harpers Ferry (LSD 49) při manévrech Exercise Balikatan 24 - U.S. Marine Corps photo by Lance Cpl. Peyton Kahle
Přílohy
8381635-scaled-e1715091573307-1536x865.jpg
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3746
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Z průmyslu

Příspěvek od seabee »

Vlády osmi severských a baltických států, akcionářů v Helsinkách sídlící Nordic Investment Bank zvažují rozhodnutí, že se banka nebude muset řídit doporučenou EU klasifikací "škodlivých" průmyslových aktivit a plně se otevře financování projektů v obranném průmyslu. Banka už shromáždila v prvních třech měsících roku 2024 1,1 mld. USD, celkem do rozvojových projektů už poskytla úvěry v hodnotě 3,7 mld. USD. Rozhodnutí musí potvrdit účastnické státy: Dánsko, Estonsko, Finsko, Island, Litva, Lotyšsko, Norsko a Švédsko.
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11760
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Z průmyslu

Příspěvek od Zemakt »

EU klasifikací "škodlivých" průmyslových aktivit
Jsem měl za to, že to již padlo. ?
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Martin.K
praporčík
praporčík
Příspěvky: 333
Registrován: 30/1/2009, 00:23
Bydliště: Ostrov

Re: Z průmyslu

Příspěvek od Martin.K »

Zemakt píše: 21/5/2024, 07:31
EU klasifikací "škodlivých" průmyslových aktivit
Jsem měl za to, že to již padlo. ?
Jo já taky, aspoň snad někdo začne něco dělat, ale to jsou ty politický kecy. Něco se slíbí, hezky povídají do medií a pak nic. Všechno je to ve stylu: "Nikdo Vám nemůže dát, co já Vám slíbím" :-x
Tvůj temný oheň ti nepomůže, plameni Udúnu. Vrať se do stínu!
Obrázek
bheid
nadpraporčík
nadpraporčík
Příspěvky: 402
Registrován: 7/12/2008, 19:26

Re: Z průmyslu

Příspěvek od bheid »

Martin.K píše: 21/5/2024, 09:32
Zemakt píše: 21/5/2024, 07:31
EU klasifikací "škodlivých" průmyslových aktivit
Jsem měl za to, že to již padlo. ?
Jo já taky, aspoň snad někdo začne něco dělat, ale to jsou ty politický kecy. Něco se slíbí, hezky povídají do medií a pak nic. Všechno je to ve stylu: "Nikdo Vám nemůže dát, co já Vám slíbím" :-x
Je otázka do jaké míry se do toho chce samotným bankám. Po x letech netečnosti v tomto odvětví, plus firemní politika akcionáři apod.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 11760
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Z průmyslu

Příspěvek od Zemakt »

Ty jo, já nevím. Ale selským rozumem, kšeft je kšeft. A peníze nesmrdí nikomu. Bankám určitě ne.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3746
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Z průmyslu

Příspěvek od seabee »

Zemakt píše: 21/5/2024, 11:38 Ty jo, já nevím. Ale selským rozumem, kšeft je kšeft. A peníze nesmrdí nikomu. Bankám určitě ne.
Máš pravdu, ale já jsem zatím nečetl, že by ta klasifikace byla oficiálně zrušená - odvolaná, nebo z ní obranná výroba vyřazená. Leyenová sice vede optimistické řeči, ale skutek asi utek. Ta ESG klasifikace je sice jenom doporučení, ale banky dokáží být proaktivní - aby si nikoho v EU nepohněvaly, až další krizi bude při další krizi potřeba socializovat jejich ztráty (Zisky jsou vždycky soukromé - viz vstřícnost platit windfall tax).
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
seabee
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3746
Registrován: 18/7/2013, 18:59

Re: Z průmyslu

Příspěvek od seabee »

Působení systému Starlink a vojenské modifikace Starshield v obranných operacích na Ukrajině přitáhlo pozornost Pentagonu a dalších institucí obrany z jiných států. Na to samozřejmě reagují zbrojaři. Společnost Thales oznámila pohlcení izraelské společnosti Get Sat, výrobce elektronicky řízených fázovaných anténních systémů Milli Sling Blade v pásmu Ka. Ty mohou komunikovat se satelity na nízkých oběžných drahách (LEO), které ve formě hromadných konstelací mohou zajišťovat trvalé a podrobné sledování určené oblasti, na rozdíl od obíhajících satelitů na středních drahách (MEO), nebo příliš vzdálených na geostacionárních drahách. Konstelace stovek satelitů také snáz nahradí ztráty ať už v důsledku poruch nebo nepřátelského působení.
Milli-SBKA-Front-768x493.jpg
Zdroj: https://www.getsat.com/products/sling-blade/
Slyší-li nechápaví, podobají se hluchým.
Hérakleitos z Efesu, zvaný Skoteinos (Temný – asi 544-484 př.n.l.),
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“