Vodíkový a elektrický pohon pro tanky

Cokoliv s pancířem mimo NATO a VS
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Vodíkový a elektrický pohon pro tanky

Příspěvek od Alfik »

Zemakt píše: 7/11/2024, 09:15 Jedině snad generátorový pohon, viz Ferdinand. Představa že se na tank přidají těžké baterie, no. Asi ne že.
Potáhne si kábl. Nema problema. :twisted:
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vodíkový a elektrický pohon pro tanky

Příspěvek od Rase »

Kabelovej tančík už tady fakt byl - viz Fortin Aubriot-Gabet :rotuj:

viewtopic.php?p=253721#p253721

Fortin_Aubriot_Gabet.jpg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Vodíkový a elektrický pohon pro tanky

Příspěvek od Alfik »

No vida - vyzkoušené řešení! :lej:
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Vodíkový a elektrický pohon pro tanky

Příspěvek od Rase »

Korejská vojenská vozidla na vodík

Automobilka Kia propaguje ekologické vojenské vozidlo, vodíkovou čtyřkolku založenou na platformě NEXO od společnosti Hyundai Motor, který jako zdroj energie využívá vodíkové palivové články. Hyundai nabízí vodíkové Nexo dokonce již od roku 2018 (na civilním trhu) a Kia má přístup k technologiím mateřské společnosti Hyundai. Podle informací The Korean Blog Kia plánuje uvést první civilní vodíkový automobil na trh v roce 2028. Ještě předtím by však měla využít vodíkovou technologii v armádním odvětví, kde je aktivní její divize Kia Defense. Má jít o víceúčelové vozidlo kategorie SUV nebo MPV. Zajímavé bude sledovat i využití vodíkových technologií v armádě, které by mělo sahat od vodíkových vozidel, až po vodíkové generátory. Kia přitom údajně počítá, že postupně nabídne ve vodíkovém provedení celou řadu svých armádních vozidel. Od lehkých velitelských strojů, až po těžké nákladní vozy a ozbrojená vozidla. Díky možnosti rychlého doplňování paliva je ostatně vodík pro armádu mnohem zajímavější, než bateriové elektromobily. Vodíkové elektrické generátory, které by měly nahradit starší diesel-agregáty nebo bateriová úložiště, pak slibují vyšší efektivitu a samozřejmě i bezemisní provoz. Na obrázku níže je nové civilní Nexo.

https://www.auto.cz/kia-nabidne-vodikov ... sti-140818
https://www.hyundai.news/cz/articles/pr ... 00-km.html
https://www.wowtv.co.kr/NewsCenter/News ... 2507070248

Snímek obrazovky 2026-03-23 143843.jpg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika“