AČR kampak kráčíš?

Komentáře aktuálního dění ...
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Interview ČT24 s ministryní Černochovou.
https://www.ceskatelevize.cz/porady/100 ... 058040320/
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Orlok
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 251
Registrován: 18/3/2025, 12:00

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Orlok »

Patria AMV XP: Budoucnost obrněných kolových vozidel v České republice?
https://www.czdefence.cz/clanek/patria- ... -republice
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od mikojan29 »

Nechápem, prečo stále dávajú do článkov foto starej Vydry, keď si SK vybralo inú verziu podvozku v najnovšej konfigurácii XP!?
452757265_1012438316904229_1215822902552914421_n.jpg
GTRosubWAAAbQ3P.jpeg
Foto: MO SR
"Alea iacta est"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Zákulisí armádních zakázek: „Francouzi se u našeho požadavku málem zhroutili“
Třeba německé tanky Leopard. Plánujeme pořízení 61 až 77 tanků v pěti modifikacích. Přesný počet bude armáda ještě upřesňovat. Tím, že se ale brzy připojíme k rámcové dohodě, kterou má uzavřenou německé ministerstvo obrany se zbrojařskou společností KNDS, tak společná objednávka nebude čítat desítky tanků, ale spolu s Němci a dalšími evropskými zeměmi jich budou stovky. Z toho plyne množstevní sleva, rezervace konkrétních výrobních kapacit a větší objednávka rovná se vyšší priorita.
Pak tu máme velký projekt nákupu tanků Leopard. Rádi bychom nakoupili až 77 kusů v pěti modifikacích za desítky miliard korun. Letos počítáme s uzavřením smlouvy na další pronájem čtrnácti Gripenů, ideálně do roku 2035, než budeme mít plně operační americké stíhačky F-35. Cenovou nabídku už máme, nemohu ji ještě prozradit, ale odvíjí se od toho, že ty letouny jsou v nějaké fázi životnosti, a údržba, modernizace bude dražší, než když jsme je v roce 2004 dostali do užívání nové.

V plánu jsou i modernizační projekty řádově za jednotky miliard korun. Například dokoupení kolem dvaceti obrněných vozidel Titus, rámcová smlouva na ruční zbraně, přístroje nočního vidění nebo drony.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Zemakt »

Pominuli erudici autora, pro něhož je 12 Alek v Iráku a že Draken provozuje téměř stejný počet strojů jako AČR, jen pár strojů. I z článku spekulativně vyznívající podtext, pak by mne fakt docela zajímalo, co jim z té studie nakonec vypadlo.

Co s alkou dál? Aero si od státu vzalo 13 milionů za plán, jak zmodernizuje své L-159
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/l-159 ... 47ab5f122/
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
dronař
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 179
Registrován: 5/4/2024, 13:35

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od dronař »

Pane jo! To je nápad.
Ptát se na zákulisi hlavního nákupčího AČR a čekat relevantní odpovědi... :roll: :D :lol:
Někde jsem nedávno zahlédl hezké srovnáni, že je to obdobné jako se zeptat obsluhy v lahůdkách, zda je ten salát čerstvej... 8-)
Pokus o PR, no za 4- ale možná ani to né. :wink:

Tohle je to prvé zákulisí akvizicí v AČR, ale tohle asi šéfíček zrovna nechce v médiích vidět. :wink:
Co dělat se stárnoucími bitevníky? Studii si česká armáda zaplatila u jejich výrobce
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Zemakt »

Koukám že na aktuálně si názvy článku z vesel editují, no asi někdo nebyl spokojen :)
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

dronař píše: 25/3/2025, 09:37 Tohle je to prvé zákulisí akvizicí v AČR, ale tohle asi šéfíček zrovna nechce v médiích vidět. :wink:
Co dělat se stárnoucími bitevníky? Studii si česká armáda zaplatila u jejich výrobce
A kdo jiný by měl dělat studii dalšího možného rozvoje než výrobce? Tady má někdo místo mozku z dronu kostku.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
dronař
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 179
Registrován: 5/4/2024, 13:35

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od dronař »

Scotty87 píše: 25/3/2025, 10:41
dronař píše: 25/3/2025, 09:37 Tohle je to prvé zákulisí akvizicí v AČR, ale tohle asi šéfíček zrovna nechce v médiích vidět. :wink:
Co dělat se stárnoucími bitevníky? Studii si česká armáda zaplatila u jejich výrobce
A kdo jiný by měl dělat studii dalšího možného rozvoje než výrobce? Tady má někdo místo mozku z dronu kostku.
Díky za poklonu, mám v kebuli alespoň ten HW a tu AI nahranou v něm. 8-)

Co ale měli nákupči pod čepicí napovídá citace z toho článku!

"Nicméně v jiných případech si obrana analýzy u výrobců neobjednává a vystačí si s vlastními silami. Pro připomenutí - obrana aktuálně připravuje studii, jak dál s kolovými obrněnými vozidly pandur, tedy zda je modernizovat, nebo nahradit jinou značkou. Dokument ale vzniká pod rukama úředníků na ministerské sekci průmyslové spolupráce, nikoliv externě u výrobců obrněnců."

Plyne z toho evidentně že nic, když za nabídku - katalóg - ceník od jediného možného dodavatele zaplatili nemalou částku... :roll:
S jistotou ale měli v očích dolary, jenom škoda že nejsme v normální a civilizované krajině, jinak by z toho byl už dávno obol pro Charóna. :???:

Čert by to možná i vzal, kdyby majiteli té fabriky nebyli Maďaři. :-?
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Zemakt »

Auto není letadlo. Doporučoval bych aktualizovat :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Scotty87 »

Nikdo jiný než Aero to letadlo modernizovat/podporovat nemůže. Z toho logicky vyplývá kdo byl osloven.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Uživatelský avatar
Orlok
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 251
Registrován: 18/3/2025, 12:00

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Orlok »

Jen mi neni jasne, co na tom stalo 12mil kc
Flader
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1605
Registrován: 25/4/2017, 13:58
Bydliště: Trnava

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Flader »

Pokusná zástavba nejakej technológie?
dronař
nadrotmistr
nadrotmistr
Příspěvky: 179
Registrován: 5/4/2024, 13:35

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od dronař »

Scotty87 píše: 25/3/2025, 11:35 Nikdo jiný než Aero to letadlo modernizovat/podporovat nemůže. Z toho logicky vyplývá kdo byl osloven.
:roll:
Ale jistě že se měli zeptat těch maďarů, to je OK.
Nelogické je, že zaplatili za cenovou nabídku. :sad:

Za ty miliony bylo lepší koupit osazovací linku na řídící elektroniku FPV dronů a nějaké CNC na trupy a místo jejích šoupnutí do skladů je zapůjčit nějaké škole aby produkovala nejenom absolventy se zkušenostma, ale i drony pro UA + AČR.
Pak by to byli opravdu vhodně vynaložené peníze. :wink:
Ten nápad není můj ... https://rcfree.eu/viewtopic.php?p=13818#p13818
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: AČR kampak kráčíš?

Příspěvek od Zemakt »

Flader píše: 25/3/2025, 12:01 Pokusná zástavba nejakej technológie?
To asi ne. Píše se pouze o studii, co a jak s nimi dál. Za kalkulace se běžně platí, tak nevím co je na tom pohoršujícího. Samozřejmě se můžeme bavit o ceně, ale neznáme zadání.

Možná jednou z cest může být i předělávka na Loyal Wingman :wink:
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“