REDAKČNÍ PLÁN

Řád fóra, FAQ, náměty a otázky ohledně fóra, spolupráce, oznámení.

Moderátor: jarl

Zamčeno
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Tunac píše:
kacermiroslav píše:
Tunac píše:Miniálně na 1/2 roku pouštím téma (pokud si je někdo vezme, je jeho) Čeští vládcové (Příchod Slovanů, Sámova říše, Velká Morava a Přemyslovci).
Nepředpokládal jsem, že by zde na Palbě bylo o toto téma zájem. Já jsem ho jinak zpracovával již před asi 10 lety a mám ho v PC. Jedná se biografie všech vládců v naší kotlině od kupce Sámy po součastnost. Také seznamy bitev a válečných konfliktů, kterých se čeští (moravští, slezští) bojovníci zúčastnili. Dále mám vytvořenou mapovou přílohu od Sámovy říše až do 16.století s každou změnou území (zatím ale jen v papírové podobě). Podobně zpracované, i když ne tak podrobně mám i mnohé další království (říše) světa. Tak pokud by to nevadilo, mohl bych to zkusit oprášit a postupně na Palbu nacpat. Co vy na to? Je toho fakt hodně.....moje občasná práce za posledních 10-15 let:-)))
Pusť se dotoho, třeba lapnu mízu a budu Tě doplňovat. Teď je ve mě ještě pocit zoufalství.
Velmi zajímavá možnost. Myslím si že i já bych měl pár věcí k doplnění pokud se do toho někdo pustíte. Já sám bych si na takový projekt netroufal.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Během průzkumu článků o Československu mě napadlo následující: Myslíte, že by bylo možné sepsat pár základních informací o Podkarpatské Rusi, její historii, kultuře, významu, tradicích místních obyvatel.. Doufám jen, že jsem se nepřehlédla a nežvaním do prázdna.

Nemám kromě několika krátkých výpisků žádnou ucelenou a podrobnou práci, takže se nemůžu zaručit, že to stihnu za měsíc. Takže pokud máte cokoli napsané nebo o tom třeba jen přemýšlíte, tak řekněte a já to ráda přenechám.
Díky, L.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

[quote="Pátrač]
Velmi zajímavá možnost. Myslím si že i já bych měl pár věcí k doplnění pokud se do toho někdo pustíte. Já sám bych si na takový projekt netroufal.[/quote]

Momentálně pracuji na vojenské situaci a možnostech českého státu v době románské (11. a 12.století). Takže by se k tomu hodilo zpracování některých významných bitev jako Bitva u Brůdku 1040 nebo u Chlumce 1126. Pokud má někdo zájem, tak at se na to vrhne. Svůj článek hodím na Palbu asi zítra.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sa58
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 3477
Registrován: 4/2/2005, 12:43
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od sa58 »

Jak jsem tu nedávno slíbil, další článek bude o U.S. Rifle, Caliber .30, M1 - pokud to někomu nic neříká, je to Garand...
ObrázekObrázekObrázekObrázek

"Nachystejte květináče, na vánoce sem zpátky!"
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Pokud se mi podaří dokončit nutné úpravy chtěl bych zede vyvěsit tři díly práce o tancích a jejich možnostech dnes a možných pespektivách jejich vývoje v relativně blízké budoucnosti.
Nepolezu tím někomu do karfiolu??
Uživatelský avatar
Sturmovik
štábní rotmistr
štábní rotmistr
Příspěvky: 212
Registrován: 23/4/2008, 14:45
Bydliště: SVK

Příspěvek od Sturmovik »

O tancoch alebo o tankoch? :D Prvé sa na paľbe asi nechytí, a druhé by som uvítal. Tak sa teda do toho pusti. :up:
The Spartans do not ask how many but where they are - Agis II of Sparta
It is the brave man's part to live with glory, or with glory die - Sophocles
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Jestli tomu trochu rozumím budou to tanky. Do tanců bych se nerad pouštěl-i kydž ve svých 43 jsem se s manželkou přihlásil do tanečních. Byli jsme i loni a předloni a je to naprosto super.

Takže tanky, dneska večer to dál najednou do placu.
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

Jak už jsem psal, bylo by dobré, kdyby se někdo schopný ujal témat čs. letectvo. Docela mi tu chybý vynikající prototypy a série stíhaček Avia B-35 a Avia B-135. Taky Š-328 a další stroje z naší produkce. Já osobně si na to netroufám, i když nějaké materiály doma mám, ale hlavně ve své WW1 mám dost témat na zpracování. Navíc si zamlouvám další:

Pirati/korzáří na pomocných křižnících_WW1
jmenovitě:

Prinz Eitel Friedrich
Kaiser Wilhelm der Grosse
Kronprinz Wilhelm
Cap Trafalgar
[s]Cormoran[/s] OK 16.října 2008
[s]Berlin[/s] OK 16.října 2008
[s]Victoria Luisa[/s] OK 10.října 2008
[s]Vineta[/s] OK 10.října 2008
[s]Meteor[/s] OK 14.října 2008
Mowe
Greif
Wolf I.
Wolf II.
Seeadler
[s]Geier[/s] OK 8.října 2008
[s]Iltys[/s] OK 8.října 2008
[s]Leopard[/s] OK 14.října 2008
Naposledy upravil(a) kacermiroslav dne 29/10/2008, 16:06, celkem upraveno 4 x.
ObrázekObrázekObrázek
vodouch
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 936
Registrován: 15/1/2008, 23:15
Bydliště: Praha

Příspěvek od vodouch »

kacermiroslav píše: ...
Pirati/korzáří na pomocných křižnících_WW1
jmenovitě:
...
Wolf I.
Wolf II.
...
Moc se těším. Bude Wolf & Wőlfchen?
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

kacermiroslav píše:Jak už jsem psal, bylo by dobré, kdyby se někdo schopný ujal témat čs. letectvo. Docela mi tu chybý vynikající prototypy a série stíhaček Avia B-35 a Avia B-135.
...jak už jsem psal :) Když si nikdo B-35/135 nevezme, tak je zpracuji. Ale hooodně do budoucna. Příprava a sepsání podobného článku mi zabere řádově měsíc a ještě nemám dodělaného Corsaira.
..i když tedy fakt nevím, co je na těch prototypech tak vynikajícího.
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

No je na nich třeba vynikajícího to, že neměli podobné štěstí jako ten poblblý amerycký motor s křídlem.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
kopapaka
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 3837
Registrován: 26/1/2008, 20:47
Bydliště: kósek od Prostějova

Příspěvek od kopapaka »

Počkej, jak si to myslel? Porovnej to s tím, co tu bylo předtím...
A to jsem ohledně "534" fanda.
A když srovnáš B-35/135 s konkurencí, není na tom až zas tak špatně. Myslím v době vývoje
Sorry za offtopic....
Už se moc těším
ObrázekObrázek Obrázek
"Válka je Mír, Svoboda je Otroctví a Nevědomost je Síla!"
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

V porovnání s Bf 109 a Spitfirem cokoliv dost bledne. Samozřejmě až na pozdější konstrukce. Blbé je, že B-35/135 je pozdější konstrukce a bledne taky :) V určitou dobu československý letecký průmysl prostě zaspal a svou kdysi dávno poměrně slušnou pozici již nikdy nevybudoval. Ty letouny měly minimálně dva roky zpoždění za světovou špičkou. Ale tady je to vážně off-topic..
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Uber. Ale když si takový odborník na kecy, že v některých článcích je toho málo, tak se ukaž, co umíš. Snad i něco jiného než pravdu mám já a nikdo jiný.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

Hydro: Asi ti musím ležet vážně hodně hluboko v žaludku :) Tohle mě jako mělo nadzvednout, jo? ..ale zkoušej to dál, když na sobě budeš opravdu hodně pracovat, tak třeba za pár let mě už opravdu dokážeš něčím naštvat :)
Uživatelský avatar
hydrostar
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1717
Registrován: 26/9/2006, 21:19
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hydrostar »

Hanessy: Já jsem Hydrostar a ne Hydra... A já su docela zvědavý, co z tebe vypadne. Jinak docela mě někoho připomínáš z našich politiků. Mám vás všechny rád, ale pravdu mám jen já.
Hydrostar se s námi trvale rozloučil...
Uživatelský avatar
Hans S.
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 3767
Registrován: 22/2/2007, 04:34
Bydliště: Gartenzaun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hans S. »

sorry, neuvědomil jsem si to
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Chtěl bych si zabukovat téma - asymetrické válčení - dokončuji poslední úpravy a dosypávám tam poslední novinky. Pak bych to asi dal ke speciálním silám - dost často je tam cituji.

A pro doplnění romanovců od Ljubov mám před dokončením Brusilovovu ofenzivu
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 17911
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Příspěvek od skelet »

Bude mít někdo námitky proti článku o GAZ 64/67 Čapajev?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
kacermiroslav
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 5286
Registrován: 25/3/2008, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kacermiroslav »

To Hans.S a Hydrostar:
Pánové, ne že bych vám dvěma zrovna měl co radit, ale alespoň z pozice staršího bych navrhoval zakopat válečnou sekeru a vést v případě potřeby takovou diskuzi na SZ. Takhle na "sklo" to podle mě na Palbu nepatří. Škodí jí to. Tak doufám, že to admin smázne včetně tohoto meho vzkazíku.

A jinak na ty Avie se docela dost těším. Já k nim mám takovou menší slabost, a to co jsem o nich za tím věděl, bych je v daném období hodnotil vcelku vysoko. Ale nechám se překvapit Profi článkem od Hans.S :-)
ObrázekObrázekObrázek
Zamčeno

Zpět na „Náměty & komentáře“