Akce v Perském zálivu a okolí
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Cooper říká, že hypersonické rakety https://xxtomcooperxx.substack.com/p/quo-vadis a objevilo se to i jinde. Na druhou stranu nějaký iránský potentát, že nové "manévrovatelné" rakety nenasadili. Taky TASS uvedl, že Irán chce jednat a vzdá se vývoje nukleárních zbraní atp. Zkrátka se toho teď povídá moc a je dobré sledovat všechny strany. Zkrátka ráno moudřejší večera resp. kdo se bude smát za měsíc nebo za rok či deset.
@Lord Irán je zaostalá země, která nebyla dodnes schopná provést ani experimentální jaderný výbuch. Kompaktní hlavice je ještě jiná úroveň a navíc by jich potřebovali dnes tak desítky, aby nějaká prošla. Takže to je fakt pohádka pro média.
@Lord Irán je zaostalá země, která nebyla dodnes schopná provést ani experimentální jaderný výbuch. Kompaktní hlavice je ještě jiná úroveň a navíc by jich potřebovali dnes tak desítky, aby nějaká prošla. Takže to je fakt pohádka pro média.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Bate, no Izrael straší svět už asi 20 let tím, že Írán vyrobí jadernou zbraň. Nyní se k tomu částečně přidala i MAAE.
Šéf MAAE Grossi vyslovil velké obavy nad obohacováním uranu v Íránu
https://oenergetice.cz/jaderne-elektrar ... nu-v-iranu
Jasně, můžou nás oblbovat jako ZHN v Iráku. Ve skutečnosti to je o udržování jakési dominance v oblasti Perského zálivu bohatého na ropu.
A k těm hlavicím, ti budou psát nebo už psali, že stačí pokud Írán získá plány odjinud.
„Írán má technické schopnosti pro výrobu jaderných zbraní,“ zní z Teheránu - Echo24.cz
https://www.echo24.cz/a/Hk9XJ/zpravy-sv ... ych-zbrani
Každopádně Chameneího fatva to zatím zakazuje.
Íránští velitelé však po tomto budou ajatolláha žádat ještě více, aby zrušil fatvu na jaderné zbraně.
Takže ano, bůhví, co bude.
Šéf MAAE Grossi vyslovil velké obavy nad obohacováním uranu v Íránu
https://oenergetice.cz/jaderne-elektrar ... nu-v-iranu
Jasně, můžou nás oblbovat jako ZHN v Iráku. Ve skutečnosti to je o udržování jakési dominance v oblasti Perského zálivu bohatého na ropu.
A k těm hlavicím, ti budou psát nebo už psali, že stačí pokud Írán získá plány odjinud.
„Írán má technické schopnosti pro výrobu jaderných zbraní,“ zní z Teheránu - Echo24.cz
https://www.echo24.cz/a/Hk9XJ/zpravy-sv ... ych-zbrani
Ale jasně, třeba to jsou všechno jen pohádky no.
Každopádně Chameneího fatva to zatím zakazuje.
Íránští velitelé však po tomto budou ajatolláha žádat ještě více, aby zrušil fatvu na jaderné zbraně.
Takže ano, bůhví, co bude.





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Odvážna veta.Irán je zaostalá země
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Uz loni se prosadilo kombo dronu a Izraelske strely Rampage ,technicky by se dala prirovnat k Ch-47M2 Kinžalu,pochazi z pozemniho raketometu. Je ale mensi a udavany dolet je mnohem mensi.cca 150- 35O km .Nicmene vse zavisi od rychlosti a vysky odhozu,stejne jako u Kinzalu. A samozrejme jsou schopni jej dopravit do Iranu pres Irak v podvesu stihacu. Kdyby to tak nebylo ,neni to az takovy zazrak.
Pozn. Pouzivaji drony k zahlceni radaru stejne jako Rusko a stejne jako Iran.
Nicmene rychlost priblizeni Rampage /Nicitele muze byt az 10M stejne jako u Kinzalu. Takze ouha neni cas.
Ted si to Izraelci opet zopakovali. Odkaz na minuly uder 2024.
https://www.israel.cz/2024/04/specialni ... u-na-iran/
Pozn. Pouzivaji drony k zahlceni radaru stejne jako Rusko a stejne jako Iran.
Nicmene rychlost priblizeni Rampage /Nicitele muze byt az 10M stejne jako u Kinzalu. Takze ouha neni cas.
Ted si to Izraelci opet zopakovali. Odkaz na minuly uder 2024.
https://www.israel.cz/2024/04/specialni ... u-na-iran/
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Írán je ze všech stran oklopen americkýma základnama, a nebe nad Irákem taky ovládají.
Je v nevýhodném postavení, ale to je jeho problém. Pro Ameriku je tato oblast určitě víc důležitá než Ukrajina nebo Tchaj-wan.
Do poslední chvíle si mysleli, že se s USA nějak dohodnou, ale dostali tvrdé podmínky
Jako, že by nebyli schopní překonat jeho PVO, tak to určitě ne. Cooper je sice trošku hájí, že rozhodně nemají ještě úplnou vzdušnou kontrolu nad Teheránem, jak se prezentuje, protože jinak by Írán těžko mohl furt odpalovat rakety.
Je v nevýhodném postavení, ale to je jeho problém. Pro Ameriku je tato oblast určitě víc důležitá než Ukrajina nebo Tchaj-wan.
Do poslední chvíle si mysleli, že se s USA nějak dohodnou, ale dostali tvrdé podmínky
Jako, že by nebyli schopní překonat jeho PVO, tak to určitě ne. Cooper je sice trošku hájí, že rozhodně nemají ještě úplnou vzdušnou kontrolu nad Teheránem, jak se prezentuje, protože jinak by Írán těžko mohl furt odpalovat rakety.





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Konečně první zcela autentický záběr sestřelené F-35.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
To je F-35 z doby pred biblickou potopou.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
To je přeci mateřská loď! 

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Trpaslici jsou vsude a strasne rychle se mnozi. .
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Zhodnocení tajných služeb, předložené politické reprezentaci:
"Írán by mohl být schopen sestavit první jadernou bombu během pouhých několika týdnů, pokud se tak rozhodne učinit. Toto je "zlatá informace", která byla získána před zahájením operace "Rising Lion".
V posledních měsících byly shromážděny "zlaté [nevyvratitelné] zpravodajské informace" o utajované operaci, kterou vedl Írán s cílem vyvinout jednu z klíčových komponent jaderné bomby - tzv. "zbraňovou skupinu" (zj. nukleární detonátor).
Ačkoli již Írán disponoval dostatečným množstvím obohaceného uranu pro zhruba 15 bomb tato zbrojní skupina, nezbytná pro výrobu jaderné zbraně, dlouho zůstávala skryta. Izraelské tajné služby odhalily, že Írán začal koncem roku 2023, krátce po útoku Hamásu 7. října, skládat elitní vědecké týmy, z nichž každý měl za úkol sestavit části zbraňového systému. Toto úsilí v posledních měsících dosáhlo experimentální fáze a úspěšné testy potvrdily rychlý technický pokrok Íránu.
Izraelští analytici dospěli k závěru, že Írán je nyní jen krůček od toho, aby byl schopen sestavit funkční jadernou zbraň. Toto alarmující hodnocení přímo ovlivnilo rozhodnutí Izraele zahájit vojenský úder, aby zabránil Íránu překročit jaderný práh."
https://elderofziyon.blogspot.com/2025/ ... fully.html
"Írán by mohl být schopen sestavit první jadernou bombu během pouhých několika týdnů, pokud se tak rozhodne učinit. Toto je "zlatá informace", která byla získána před zahájením operace "Rising Lion".
V posledních měsících byly shromážděny "zlaté [nevyvratitelné] zpravodajské informace" o utajované operaci, kterou vedl Írán s cílem vyvinout jednu z klíčových komponent jaderné bomby - tzv. "zbraňovou skupinu" (zj. nukleární detonátor).
Ačkoli již Írán disponoval dostatečným množstvím obohaceného uranu pro zhruba 15 bomb tato zbrojní skupina, nezbytná pro výrobu jaderné zbraně, dlouho zůstávala skryta. Izraelské tajné služby odhalily, že Írán začal koncem roku 2023, krátce po útoku Hamásu 7. října, skládat elitní vědecké týmy, z nichž každý měl za úkol sestavit části zbraňového systému. Toto úsilí v posledních měsících dosáhlo experimentální fáze a úspěšné testy potvrdily rychlý technický pokrok Íránu.
Izraelští analytici dospěli k závěru, že Írán je nyní jen krůček od toho, aby byl schopen sestavit funkční jadernou zbraň. Toto alarmující hodnocení přímo ovlivnilo rozhodnutí Izraele zahájit vojenský úder, aby zabránil Íránu překročit jaderný práh."
https://elderofziyon.blogspot.com/2025/ ... fully.html

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Hlavně je potřeba trefit rozměry, pokud to někdo myslí vážně 
Ale nějakou primitivní bombu asi jo, protože to zase není tak těžký dneska, co už je známo.
Hlavně jestli na to má fakt dost toho vysoce obohaceného materiálu...
Testy konkrétně čeho? Nepíše se, dobře...
NĚKOLIK TÝDNU může klidně vydržet. Jen tyto informace má Mossad, asi nikdo jiný...Rase píše: Írán by mohl být schopen sestavit první jadernou bombu během pouhých několika týdnů, pokud se tak rozhodne učinit.
Ale nějakou primitivní bombu asi jo, protože to zase není tak těžký dneska, co už je známo.
Hlavně jestli na to má fakt dost toho vysoce obohaceného materiálu...





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Fotografie zajatého pilota!

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
- Juraj Tichý
- Kapitán

- Příspěvky: 6529
- Registrován: 28/8/2018, 18:27
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Ty im veríš?
Jadrový program sa konal v nejakej obývačke, ktorú bolo treba vybombardovat a nie v špecializovanom zariadení, najskôr hlboko pod zemou, niekde v horách. Hlavne potom, co už majú skúsenosti so takýmito zasahmi Izraela a preto aj naďalej vykonávali jadrový výskum v "garáži"
Realita je taká, ze bodaj by ju už mali. Lietanie rakiet hore dole razom ustane.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Záběry zničení dvou íránských F-14.
https://x.com/MOSSADil/status/1934665910209462417
https://x.com/MOSSADil/status/1934665910209462417
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Operační specialista amerického námořnictva vysvětluje, proč ruská protivzdušná obrana Íránu nedokázala zastavit izraelské útoky
Dario Leone
https://theaviationgeekclub.com/us-navy ... i-attacks/
Dario Leone
Zdroj:Znepokojení mezi ruskými obrannými analytiky
Obavy ruských obranných analytiků a vojenských kruhů vyvolala izraelská rychlá letecká kampaň proti Íránu kvůli paralelám mezi odhalenými zranitelnostmi teheránských systémů protivzdušné obrany a problematickou historií Moskvy na Ukrajině.
Jak informoval Defence Blog, ruští vojenští pozorovatelé začali otevřeně zpochybňovat spolehlivost vlastních obranných systémů po izraelských úderech, které pronikly hluboko na íránské území a s minimálním odporem zničily klíčové prostředky protivzdušné obrany.
Pro Moskvu je ve skutečnosti poselství jasné: pokud teheránská obrana selhala tak rychle, podobné zranitelnosti by mohly existovat mnohem blíže domovu. Důsledky jsou citelné daleko za hranicemi Blízkého východu, protože letecká válka nad Íránem vstupuje do další fáze.
Proč íránská protivzdušná obrana nedokázala zastavit izraelské útoky?
Eric Wicklund, bývalý operační specialista amerického námořnictva, vysvětluje na Quora:
Existují dva hlavní důvody, proč íránská protivzdušná obrana selhala:
1. Stealth letouny;
2. Roje dronů.
„Možná nejlepším využitím letadel se stealth technologií je plnění mise SEAD (potlačení nepřátelské protivzdušné obrany). V bitvě mezi letounem a systémem protivzdušné obrany se vše redukuje na to, kdo koho zaměří jako první a kdo může střílet jako první.“
„Obvykle mají protiletadlové rakety výhodu. Dokážou spatřit letadlo z velké dálky a odpálit na něj raketu dlouho předtím, než letadlo stačí shodit bomby. To je zjednodušení, ale mějte se mnou strpení.“
„Naproti tomu letoun typu stealth není protivzdušnou obranou tak snadno odhalen. To umožňuje letadlu typu stealth odpálit zbraně „dříve“ než to udělá protivzdušná obrana. Takže se stealth má letadlo výhodu. Jakmile je protivzdušná obrana vyčištěna, stíhačky 4. generace, naložené zbraněmi, mohou nerušeně pokračovat ve svých útocích.“
„Dalším důvodem selhání íránské protivzdušné obrany byl izraelský útok dronů ve stylu ukrajinské Pavučiny. Tyto malé drony byly propašovány předem. Drony se již osvědčily proti ruské protivzdušné obraně. Tyto malé drony jsou zhruba velké jako ptáci a protivzdušná obrana filtruje takové malé cíle. Nechtěli byste přece střílet rakety za miliony dolarů na ptáky, že ne?“
Pokročilá technologie a vynikající vojenské plánování
„Takže proti neviditelným stíhačkám, jako je F-35, a rojům dronů se íránská obrana ukázala jako bezmocná.“
„A konečně, abychom si něco ujasnili. Ruské systémy protivzdušné obrany S-300/400 a íránské deriváty na nich založené (jako například Bavar-373) nejsou žádné blbosti. Mohou sestřelovat letadla a také to dělají. Takže je stále musíte brát vážně. Ukrajina sestřelila ruská letadla pomocí ruské protivzdušné obrany a Rusové s nimi také sestřelili ruská letadla. Fungují.“
Wicklund uzavírá: „Důvodem, proč íránská protivzdušná obrana selhala, byla pokročilá technologie (stealth) a vynikající vojenské plánování. Mít skvělé zbraňové systémy je dobré, ale pokud nevíte, jak je správně používat, nepomůže vám to. Ukrajina i Izrael dokázaly, že své zbraně velmi dobře používají.“
https://theaviationgeekclub.com/us-navy ... i-attacks/
Všichni bychom raději utratili peníze za školy, domy a nemocnice, ale bez silné armády budeme mít jen kouřící hromady sutin.
Lord Healey
Lord Healey
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Vyzerá, že USA sú stále bližšie k tomu, aby sa zapojili k Izraelským útokom na Irán.
Trump na svojej sieti vyzval Irán na bezpodmienečnú kapituláciu a zároveň dodal, že Chameneí je síce v bezpečí, ale len nateraz.
Podľa účtu OSINTdefender, rôzne zdroje informujú, že k pripojeniu sa USA dôjde už čoskoro.
Trump na svojej sieti vyzval Irán na bezpodmienečnú kapituláciu a zároveň dodal, že Chameneí je síce v bezpečí, ale len nateraz.
Podľa účtu OSINTdefender, rôzne zdroje informujú, že k pripojeniu sa USA dôjde už čoskoro.
Podľa západných zdrojov, ktoré hovorili s Kann News, máme náznaky, že USA čoskoro udrú na Irán.
https://x.com/sentdefenderTelevízia Channels 12 uvádza, že podľa náznakov v Izraeli sa USA čoskoro zapoja do vojny proti Iránu.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Teraz vzplanie stredná ázia a možno aj stredomorie.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Nemyslím. Pro poražený Írán si nikdo další prsty pálit nebude.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Pozeram, ze sa tu vo velkom rozoberaju izraelske uspechy a nikto sa nevenuje tym...pre mna pozoruhodnejsim iranskym.
Ok zostrelenie 3 F35 podporene 2 fakevymi obrazkami, kde druhy vyzera ako real, ale nie je to F35 mozme nechat bokom.
Ale viacnasobne opakovane prekonanie Iron domu ukazuje, ze aj po rokoch skusenosti a neustaleho vylepsovania ma izraleska PVO velmi daleko od dokonalosti.
Zaujali ma nielen nahodne prieniky, ale aj presne zasahy na strategicke budovy/ciele. O to viac, ze Iran mal byt oslabeny, pretoze Izrael utocil ako prvy a zlikvidoval mu to najlepsie, co nasli, cize ich odpoved mala byt viacmenej jalova, ale evidetne dokazali (asi z podezemnych bunkrov) vytiahnut dostatok rakiet na citelne zasahy voci nepriatelovi (co som uprimne moc necakal).
Takze nepisal by som tu o Irane ako o zaostalej zemi, napriek tomu, ze pocas prvej vlny prisli o podstatnu cast modernych zbrani dokazali viac ako slusne odpovedat.
Ok zostrelenie 3 F35 podporene 2 fakevymi obrazkami, kde druhy vyzera ako real, ale nie je to F35 mozme nechat bokom.
Ale viacnasobne opakovane prekonanie Iron domu ukazuje, ze aj po rokoch skusenosti a neustaleho vylepsovania ma izraleska PVO velmi daleko od dokonalosti.
Zaujali ma nielen nahodne prieniky, ale aj presne zasahy na strategicke budovy/ciele. O to viac, ze Iran mal byt oslabeny, pretoze Izrael utocil ako prvy a zlikvidoval mu to najlepsie, co nasli, cize ich odpoved mala byt viacmenej jalova, ale evidetne dokazali (asi z podezemnych bunkrov) vytiahnut dostatok rakiet na citelne zasahy voci nepriatelovi (co som uprimne moc necakal).
Takze nepisal by som tu o Irane ako o zaostalej zemi, napriek tomu, ze pocas prvej vlny prisli o podstatnu cast modernych zbrani dokazali viac ako slusne odpovedat.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Každou, i tou třeba nejlepší, PVO vždy něco projde. Ovšem vůle ani schopnost Izraele vést dál válku nebyla ani v nejmenším narušená. Navíc schopnost Íránců vést dál útoky se každým dnes dramaticky zmenšuje.
Írán je ekonomicky zaostalé země a teď se to ukázalo v plné nahotě. Taky se jasně ukázalo že změna paradigmatu a nadvláda dronů nad klasickým letectvem je jeden velký bullshit.
Írán je ekonomicky zaostalé země a teď se to ukázalo v plné nahotě. Taky se jasně ukázalo že změna paradigmatu a nadvláda dronů nad klasickým letectvem je jeden velký bullshit.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.




