Akce v Perském zálivu a okolí
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Írán v pondělí večer vyslal rakety na americkou základnu al-Udajd v Kataru. Označil to jako odvetu za americký nálet na íránská jaderná zařízení v noci na neděli. Katar následně oznámil, že se jeho protivzdušné obraně podařilo úder úspěšně zachytit a nikdo nebyl zraněn ani nezemřel. Americký prezident Donald Trump označil íránskou reakci na americké útoky za velmi slabou, což prý očekával. Kataru, který věc považuje za vážné narušení vlastní suverenity, vyjádřily podporu další země v Perském zálivu.
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... usa-362253

Fraška života letí kupředu jak splašená herka - a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního aktu.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
> Iran coordinated the attacks on the American airbase with Qatari officials
A zapomněl oznámit, že Irán dopředu Katar informoval - údajně 3 hodiny předem, aby se nikomu nic nestalo. Potvrdilo to i US MOD.
A zapomněl oznámit, že Irán dopředu Katar informoval - údajně 3 hodiny předem, aby se nikomu nic nestalo. Potvrdilo to i US MOD.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí
To je dobře, zachoval se lépe než sami, kteří na moment překvapení hráli.
Expert varuje před eskalací v Íránu: Už jednou média selhala. Může se opakovat Irák
Překvapuje mě, když český premiér říká, že snad teď Írán konečně začne jednat. Íránci totiž s Američany jednali od dubna a přestali vyjednávat až ve chvíli, kdy se jejich území ocitlo pod palbou Izraele...
https://video.aktualne.cz/spotlight/exp ... 47ab5f122/
Expert varuje před eskalací v Íránu: Už jednou média selhala. Může se opakovat Irák
Překvapuje mě, když český premiér říká, že snad teď Írán konečně začne jednat. Íránci totiž s Američany jednali od dubna a přestali vyjednávat až ve chvíli, kdy se jejich území ocitlo pod palbou Izraele...
https://video.aktualne.cz/spotlight/exp ... 47ab5f122/





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Rusko s Ukrajinou taky "jedná". Ono je jednat a jednat.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Jo dobrej džouk. Iránci jednali někdy tu více, někdy tu méně, a kdyby to šlo jednali by určitě do zbla. Dílčím výsledkem toho jednání je pak zpráva MAAE o stránku dvě výše. Řekl bych, že co se týče jednání, tak jsou kabrňáci. Imho když se jedná z debilem (EU třeba). No, a pak se ovšem také jedná klackem. To už se to jednání ale povyšuje na vyšší level.Íránci totiž s Američany jednali od dubna

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Tak Persan i Zid prestanou s vzajemnymi utoky.
Zid byl udajne donucen a Persan sice nepodepsal ,ale zdrzi se utoku pote co Zid taky prestane. Mno.
Zid byl udajne donucen a Persan sice nepodepsal ,ale zdrzi se utoku pote co Zid taky prestane. Mno.
Naposledy upravil(a) HONZIK11 dne 24/6/2025, 10:08, celkem upraveno 1 x.
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
No a tak sme zažili americko-persku operetu: "Vy nam 5 bômb - my vam 5 rakiet!". USA "velkolepo" bombardovali, ale temer nič nezničili a Iran sa "mohutne" pomstil asi dvomi dierami na betonovych drahach.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí
A karavana jede dál. Jen s tím rozdílem že Irán přišel o většinu PVO a bůh ví čeho ještě.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Vzhledem z tomu že Izraelci souhlasili se zastavením platby bych odhadoval že škody nebudou zrovna zanedbatelné.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
S prominutím, každý o tom ví, a platí to i zde, velké hovno.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Izraelski civili by s tebou silno nesuhlasili.S prominutím, každý o tom ví, a platí to i zde, velké hovno.

Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Jsi Scottyho zjevně nepochopil, ale navadí Palo.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
hmm tak nic...

Chudak Trump

Chudak Trump
CETERUM AUTEM CENSEO MOSCOVIAM ESSE DELENDAM
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Překvapivé?
Skoro dvoutýdenní operace je u konce
Oznámení přes sociální média?
O začátku příměří napsal na své sociální síti Truth Social americký prezident Donald Trump, který zároveň vyzval k jeho dodržování.
Izrael ústy svého premiéra oznámil, že dosáhl svých cílů, proto s klidem zbraní souhlasí.
Tak dobře… Ceny ropy po oznámení platnosti příměří padají. Evropské akcie a Bitcoin stoupají.
"Myslím, že příměří není omezené. Potrvá navždy," řekl Trump později v rozhovoru s televizí NBC News.
Příměří mezi Izraelem a Íránem platí, oznámil Trump
Mezi Íránem a Izraelem platí od dnešních 7:30 teheránského času (6:00 SELČ) příměří. Podle agentury DPA o tom informují mimo jiné íránská média.
Podle íránské televize byl klid zbraní nepříteli vnucen.
https://www.echo24.cz/a/HjEkn/zpravy-sv ... noti-jinak
Skoro dvoutýdenní operace je u konce
O začátku příměří napsal na své sociální síti Truth Social americký prezident Donald Trump, který zároveň vyzval k jeho dodržování.
Izrael ústy svého premiéra oznámil, že dosáhl svých cílů, proto s klidem zbraní souhlasí.
Tak dobře… Ceny ropy po oznámení platnosti příměří padají. Evropské akcie a Bitcoin stoupají.
"Myslím, že příměří není omezené. Potrvá navždy," řekl Trump později v rozhovoru s televizí NBC News.
Příměří mezi Izraelem a Íránem platí, oznámil Trump
Mezi Íránem a Izraelem platí od dnešních 7:30 teheránského času (6:00 SELČ) příměří. Podle agentury DPA o tom informují mimo jiné íránská média.
Podle íránské televize byl klid zbraní nepříteli vnucen.
https://www.echo24.cz/a/HjEkn/zpravy-sv ... noti-jinak





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Nastává čas analýz a analytiků

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Lord trochu po funuse vid moj post vyssie, to je z ofic IDF FB par minut stare.
a izrealeska tlac
a izrealeska tlac
https://www.jpost.com/israel-news/defen ... cle-858785Minister obrany Katz kritizoval Irán za porušenie prímeria a nariadil IDF zaútočiť na Teherán
Irán v utorok vypálil dve rakety smerom na sever Izraela, čo viedlo Katza k vyjadreniu, že IDF musí reagovať na porušenie prímeria.
CETERUM AUTEM CENSEO MOSCOVIAM ESSE DELENDAM
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Nebo co není ještě konec
Na Trumpa se vykašlali...
To záleží k jakým zdrojům se dostanou, i na to budou potřebovat určitý čas, ale bude to zajímavé.
To záleží k jakým zdrojům se dostanou, i na to budou potřebovat určitý čas, ale bude to zajímavé.





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Jsou jako nějaké blízkovýchodní Prusko mi přijde, nebo to je součást dezinfo...





Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Zkusím to nějak vypáčit z ChatGPT, on mi udělal výcuc ze stránek a zpráv, kam se obvykle nedostanu a co jsem to kontroloval pomoci Geminy tak mi potvrzoval hodnoty podle zpráv co měl k dispozici, hodnotu 0,3g potom uváděl podle zprávy Netherlans nationa report - On the post-Fukushima stress test for the borssele nuclear power plant kde uvádějí obecně právě 0,3g jako mezní pro bezpečnost takových jaderných zařízení.
Ale zkusím to ještě víc prohledat.

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Re: Akce v Perském zálivu a okolí
Fotografie, jak vypadají ODPRUŽENÉ základy pro íránské centrifugy, ale nemusí to být z Fordo.
Nebo to je první generace, vyměnili je za výkonnější, po odstoupení Trumpa od dohody.
Podle Břízy jsou prý zavěšené?, což by mohlo být zajímavější.
Írán začal plnit centrifugy na obohacování uranu plynem
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... ynem-56600
Nebo to je první generace, vyměnili je za výkonnější, po odstoupení Trumpa od dohody.
Podle Břízy jsou prý zavěšené?, což by mohlo být zajímavější.
Írán začal plnit centrifugy na obohacování uranu plynem
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... ynem-56600








