VDV - výsadkové jednotky Ruské federace

Odpovědět
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12691
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: VDV - výsadkové jednotky Ruské federace

Příspěvek od Dzin »

Co si pamatuji z knihy Modré barety od Zalogy, tak je zvolil protože díky vystoupení za WW2 se dostávalo sovětským námořníkům za jejich výkony velké vážnosti v sovětské společnosti. Využil tedy tento symbol udatnosti a bojového ducha a chtěl aby takto bylo nahlíženo i na výsadkáře. To vše v duchu toho, že se mělo jednat o elitní jednotky a aby se na ně tak pohlíželo. Pro dosažení tohoto efektu využil tak zavedený symbol.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 779
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: VDV - výsadkové jednotky Ruské federace

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

Potopiť Wilhelm Gustloff chcelo fištrona, to sa musí sovietskym námorníkom nechať. Je zaujímavé, že mimo exZSSR sa na ich výkony pozerá diametrálne inak.
Minulý rok počas návštev Bieloruska sa ale aj ich miestne VDV tešilo veľkej popularite, rozumej v parkoch boli aranžované sochy, kde ste sa mohli zvečniť pod rozvinutým padákom ich VDV. Ale určiť exaktne sovietske alebo bieloruské VDV nešlo, vzhľadom na silné retro v bieloruskej armáde.
Koniec OT.
“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Uživatelský avatar
Ataman
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2255
Registrován: 1/4/2008, 20:31

Re: VDV - výsadkové jednotky Ruské federace

Příspěvek od Ataman »

Pikujuci brizolit píše: 22/8/2025, 10:17 Potopiť Wilhelm Gustloff chcelo fištrona, to sa musí sovietskym námorníkom nechať. Je zaujímavé, že mimo exZSSR sa na ich výkony pozerá diametrálne inak.
Nevím, co má potopení Gustloffa společnýho s výkony námořníků bojujících jako pěchota (protože o těch je řeč).
Naposledy upravil(a) Ataman dne 22/8/2025, 12:12, celkem upraveno 1 x.
Cerkev je blízko, ale je ledovice. Krčma je daleko, ale půjdem opatrně.
Uživatelský avatar
Pikujuci brizolit
poručík
poručík
Příspěvky: 779
Registrován: 13/12/2018, 16:47
Bydliště: občas aj SK

Re: VDV - výsadkové jednotky Ruské federace

Příspěvek od Pikujuci brizolit »

Potom sa všetkým sovietskym námorníkom bojujúcich ako pechota úprimne ospravedlňujem. Ďakujem za upresnenie, Ataman.
“War is a matter not so much of arms as of money.”― Thucydides, History of the Peloponnesian War
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12691
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: VDV - výsadkové jednotky Ruské federace

Příspěvek od Dzin »

Na druhou stranu, ono to je opravdu ironické, že největší slávě se sovětští (ruští) námořníci netěší za své bojové vystoupení ve svém živlu, ale na souši, což je místo, kterým obecně všichni námořníci opovrhují nejvíc.

Schválně, počastovali by je jejich zahraniční kolegové termínem "suchozemské krysy"? :wink:
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Dzin
7. Major
7. Major
Příspěvky: 12691
Registrován: 16/10/2004, 21:31

Re: VDV - výsadkové jednotky Ruské federace

Příspěvek od Dzin »

Docela by mě zajímalo, jak na tom v současné době VDV jsou. Přijde mi, že se úplně z mediálního prostoru vytratily informace o jejich nasazení. Přitom v minulosti to bylo vždy jedno z hlavních témat ruské propagandy.
Obrázek

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: VDV - výsadkové jednotky Ruské federace

Příspěvek od Rase »

Před dvěma dny se v Moskevské oblasti konala tematická výstava s názvem "Den inovací výsadkových sil". Účast na výstavě si vzaly přibližně 40 podniků obranného průmyslu, specializovaných průmyslových společností a konstrukčních úřadů, stejně jako výzkumné organizace a velící orgány ruského ministerstva obrany. Představily více než 300 vzorků, technologií, inovativních řešení a exponátů. Přibližně 25 organizací předvedlo své produkty na místě výstavy poprvé.

https://twitter.com/thedeaddistrict/sta ... 7412000057

IMG_7162.jpeg
IMG_7163.jpeg
IMG_7171.jpeg
IMG_7173.jpeg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Odpovědět

Zpět na „SSSR - Rusko“