F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Odpovědět
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od NagyAttila »

Najma us velvyslanec vyhlasil ze VERI ze nakup bude pokracovat, takze sa ma asi pochybnosti.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
stirling
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 509
Registrován: 31/8/2018, 09:58

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od stirling »

Tak zrovna ta pohádka o pře-prodeji f35 do Izraele byla určena opravdu jen malému procentu hlupáčků u nás.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od NagyAttila »

Iste, ale ked sa povie, hele nemame penize na 24ks, bude muset stacit 16ks, tak to aj usa pochopia..
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od skelet »

tak hlavně by to nepochopilo letectvo, protože by se tím rázem musel řešit nákup druhého bojového letounu. A to se vyplatí :lol: :lol:
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Zemakt »

NagyAttila píše: 17/12/2025, 10:10 Iste, ale ked sa povie, hele nemame penize na 24ks, bude muset stacit 16ks, tak to aj usa pochopia..
Pochybuji.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od NagyAttila »

skelet píše: 17/12/2025, 10:13 tak hlavně by to nepochopilo letectvo, protože by se tím rázem musel řešit nákup druhého bojového letounu. A to se vyplatí :lol: :lol:
Vzdy som bol zastanca faktu, ze diskontinuita Gripenov je velmi velka chyba. Cely region posiluje letectvo, len CR v tejto kritickej chvily slabne...co z toho ze za 10r ma byt silnejsie..
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
stirling
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 509
Registrován: 31/8/2018, 09:58

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od stirling »

Gripen fakt ne - stále nemáme obranu proti balistickým raketám, raketové vojsko na 200+ km (valstně ani na 20+ km) také nic, ochran proti levným dronům také nic, masivní zavedení dronů všech kategorií také nikde.... Rozhodnout se v této době vedle f35 mít ještě gripena je podobná logika jako říct, že největší priorita je teď pořídit 60 polních kuchyní jen s tím rozdílem, že ty gripeny budou stát ještě násobně více.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od niko »

Zemakt píše: 17/12/2025, 10:18
NagyAttila píše: 17/12/2025, 10:10 Iste, ale ked sa povie, hele nemame penize na 24ks, bude muset stacit 16ks, tak to aj usa pochopia..
Pochybuji.
Presne tak. Myslim, ze z tej objednavky sa bude vediet ACR, resp MO vykupit len cez nejake penale.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od skelet »

Vzhledem k tomu, že Gripeny mají fungovat do operačního nasazení F-35, tak AČR fakt slábnout nebude.
ObrázekObrázekObrázek
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od NagyAttila »

Z 14ks bude len 12ks. To znamena ze ste prisli o 2 lietadla a to Rus ani nevystrelil.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Zemakt »

Zase nemusíme létat nad Tatrami. A to, ať už vystřelil nebo nevystřelil.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od skelet »

přesně tak, budou dislokované jen v ČR, navíc to musí vydržet do roku 2030, kdy dorazí první kusy F-35.
ObrázekObrázekObrázek
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od mikojan29 »

stirling píše: 17/12/2025, 10:06 Tak zrovna ta pohádka o pře-prodeji f35 do Izraele byla určena opravdu jen malému procentu hlupáčků u nás.
A nielen v ČR, ale aj v zahraničí. :rotuj:
Naposledy upravil(a) mikojan29 dne 17/12/2025, 15:34, celkem upraveno 1 x.
"Alea iacta est"
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Scotty87 »

NagyAttila píše: 17/12/2025, 10:05 Najma us velvyslanec vyhlasil ze VERI ze nakup bude pokracovat, takze sa ma asi pochybnosti.
Ne, tím říká vařeně nové vládě co si Američani přejí. Nepochybně jim to stejné řekl v době kdy začal Havlíčkem mluvil o tom že je to uzavřená záležitost. Navíc se měl minulý týden sejít na hradě s Babišem generál Buzzard, který mu měl tlumočit přání americké administrativy v oblasti obrany.Hlavně tam měl mluvit o tom že si Američani přejí pokračování muniční iniciativy, ale nepochybně tam byla řeč i o závazcích které CŘ má.
Navíc Babiš VELMI stojí o návštěvu Bílého domu. To se mu stěží podaří pokud naštve amerického velvyslance, který je tu podle vlastních slov zejména proto aby dohlédl na plnění závazků v oblasti obrany.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Nesher »

niko píše: 17/12/2025, 11:33
Zemakt píše: 17/12/2025, 10:18
NagyAttila píše: 17/12/2025, 10:10 Iste, ale ked sa povie, hele nemame penize na 24ks, bude muset stacit 16ks, tak to aj usa pochopia..
Pochybuji.
Presne tak. Myslim, ze z tej objednavky sa bude vediet ACR, resp MO vykupit len cez nejake penale.
To jsou takové kyselé hrozny.
Bureš už to pochopil a věren politické kultuře ze které vyšel, pověřil vrchního podržtašku alias Havlíčka, aby to plebsu nějak vysvětlil. Jenž rozkaz briskně splnil a dal už se několikrát slyšet, že se s tím nedá nic dělat.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od niko »

Netreba zabudat na to, ze Babis bude chciet urcite mat dobre vztahy s USA, lebo Trump. Takze ak bude chciet zmenit objednavku F-35, bude musiet pocitat s nejakou kompenzaciou.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Ten nákup je uzavřená záležitost.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5989
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Scotty87 »

Projekt stíhaček F-35 bude pokračovat beze změn. "Tento stroj zvedá celou armádu o stupeň výš," zdůraznil Zůna.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Nesher
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2617
Registrován: 8/3/2017, 09:57

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od Nesher »

Scotty87 píše: 19/12/2025, 12:23
Projekt stíhaček F-35 bude pokračovat beze změn. "Tento stroj zvedá celou armádu o stupeň výš," zdůraznil Zůna.
Tak už konečně dostal notičky z Chodova. Vzkaz byl pochopen a akceptován.
:razz:
stirling
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 509
Registrován: 31/8/2018, 09:58

Re: F-35 Budoucnost nadzvukového letectva AČR

Příspěvek od stirling »

Za mě Zůna zatím super, třeba narovná i ty priority AČR. Díky Tomio..:D Bohužel se obávám, že Tomio měl dnes malou příhodu a Zůna dostane pořádnou sodovku....
Odpovědět

Zpět na „Letecká technika“