Houfnice EVA M2 (BIA)

Odpovědět
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od mikojan29 »

Môžem poprosiť zdroj? Ď.
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 6529
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od Juraj Tichý »

Eva získala cenu IDEX 2025 Innovation Trail Winner.
Toto ocenenie, ktoré získal exponát našej spoločnosti v konkurencii viac ako 1565 vystavovateľov a ich exponátov sa udeľuje len top 20 produktom vybratých komisiou vystavovateľa.
mikojan29
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1541
Registrován: 27/1/2019, 22:51

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od mikojan29 »

To je síce pekné, ale napíšem to čisto pragmaticky: koľko sa ich predalo? Oficiálne zatiaľ žiadna. Až ich budú kupovať aspoň z polovice ako konkurenciu, potom sa môžu chváliť takýmto ocenením.
Najlepšie ocenenie, aké môžu dostať, je spoľahlivosť, presnosť, fungujúci servis a vojak friendly.
"Alea iacta est"
Uživatelský avatar
Juraj Tichý
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 6529
Registrován: 28/8/2018, 18:27

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od Juraj Tichý »

phpBB [video]
HONZIK11
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5493
Registrován: 16/11/2014, 19:51

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od HONZIK11 »

To jste tam mohli dat uz Easy Close" nebo "bezkontaktní zavírání. Kopnes pod dvere a zavre se to. :razz:
Jinak nadherna hounice. Jak se mi nelibila Zuza ,tak Eva je super.
Uživatelský avatar
Pressburger
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2041
Registrován: 16/5/2023, 11:30

Re: Houfnice EVA M3 6x6

Příspěvek od Pressburger »

EVA M3 6x6
Rámcová zmluva č. SEMOD-26-OSE-7
780 000 000 EUR bez DPH
zdroj: https://www.crz.gov.sk/zmluva/11765697/ ... 0093594413
Ak sú lidé nevzdělaní a hloupí, nemůžete toho moc udělat. Lidé sú rádi hlúpi. Ale nedělejte im to jednoduché. Hádejte se a hádejte se s nimi
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Houfnice BIA

Příspěvek od NagyAttila »

simader píše: 18/9/2023, 22:41
Lynx píše: 18/9/2023, 21:40 To mas zato celkom insiderske informácie, čo presne sa ide stavať a kto.
Chrómovanie je ekologicky zavadne, ale tuším zbrojný priemysel na výnimku.
Samozrejme, nitriduju sa napr ozubenia a podobne, to nie je žiadne scifi...
no v povlakovani je vicemene monopol 2 svycarskych firem PLATIT AG a OERLIKON BALZERS a pokud se pohybujete v prostredi tak se dost dozvite
A nitridace je neco uplne jineho než o cem tady mluvime.Nitridace je nasyceni povrchu dusikem ale pozor tlouska vrstvy je jen neco kolem 0,3 mm a pokud by jste to chtel pouzit jako povrchovku vyvrtu hlavne tak ta strela tu vrtvu provali tim tlakem a oterem.Navic potrebujete bleskurychle stejnomerne prenest teplo z vystrelu do okoli a nitridace to bude castecne blokovat.A za dalsí nitridacni povrchy nesnesou slouceniny siry ale nevim co je dnes ve strelnym prachu .
A vies o tom ze fy Oerkikon Balzers ma velky vyrobny zavod pri Kosiciach?
https://www.oerlikon.com/balzers/sk/sk/ ... -slovakia/
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od skelet »

World Defense Show 2026 v saúdskoarabském Rijádu
630838893_1214559437511116_1296626041979827481_n.jpg
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od Rase »

20260303_123235.jpeg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Uživatelský avatar
Rase
5. Plukovník
5. Plukovník
Příspěvky: 18422
Registrován: 11/2/2010, 16:02
Bydliště: Prostějov

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od Rase »

Samohybná houfnice EVA ráže 155 mm na podvozku 4x4.

https://twitter.com/remigiuszwilk/statu ... 2065922545

IMG_6135.jpeg
IMG_6134.jpeg
Obrázek

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
tomas.kotnour
podporučík
podporučík
Příspěvky: 695
Registrován: 10/9/2010, 23:43

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od tomas.kotnour »

Je hezké, že se v Konštruktě snaží, ale to, že má letoun nosnost 20 tun, neznamená, že se do něj nechá naložit 20 tunový ingot železa. Tohle je vozidlo možná tak pro A400M a i té v takovém případě polezou oči z ďůlků resp. nýty z trupu.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od NagyAttila »

Na obrazku EVA M3 je viditelne, ze v tejto verzii ide najma o znizenie hmotnosti. Kratka a nizka kabina. Ak foto neskresluje, zda sa byt aj o nieco uzsi podvozok, pri M2 je nastavba licovana s podvozkom, na M3 nastavba o chlp precnieva. Vidim to na snahu dosiahnut limit 26t pre prevoz na C390.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Scotty87
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5991
Registrován: 7/10/2018, 10:52

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od Scotty87 »

U podvozku 4x4 nepůjde až tak o celkovou hmotnost, ale o přípustné bodové zatížení podlahy.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od NagyAttila »

To je jasne. Nepoznam unosnost podlahy cargo lietadiel a robit reserse sa mi momentalne nechce, necitim tu potrebu. Nicmene, na prepravu sa da to delo dalej odlahcit, len municia vazi 0.5t, a tiez podhustenim pneu sa da znizit plosne zatazenie.
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 885
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od Danik »

NagyAttila píše: 4/3/2026, 09:47 Na obrazku EVA M3 je viditelne, ze v tejto verzii ide najma o znizenie hmotnosti. Kratka a nizka kabina. Ak foto neskresluje, zda sa byt aj o nieco uzsi podvozok, pri M2 je nastavba licovana s podvozkom, na M3 nastavba o chlp precnieva. Vidim to na snahu dosiahnut limit 26t pre prevoz na C390.
Jak EVA M2, tak EVA M3 mají bojovou hmotnost 27 tun. "Krátká a nízká kabina", je dvoudvéřová nová kabina od TDV pro Tatru Force 3. generace, která nahradila lvl 1 čtyřdvéřovou kabinu také od TDV pro Tatru Force 2. generace. Rozdíl výšky je tam zanedbatelný, EVA M3 už používá o 68 kW silnější novou pohonnou jednotku Tatra V8.

O snížení váhy tak nemůže být řeč. Jednoduše hlavní změna mezi M2 a M3 zatím zdá se být v nosiči, protože Tatra přišla s novou generací Force a TDV s novou zodolněnou kabinou pro tuto generaci. Plus dílčí úpravy věže a nový systém opěr.
Michal0918
Příspěvky: 4
Registrován: 24/12/2025, 13:01

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od Michal0918 »

https://www.futurearmy.sk/2026/03/20/ro ... ufnic-eva/
Údajne sa začala výroba Evi 16 ks
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od NagyAttila »

Danik píše: 6/3/2026, 02:19
NagyAttila píše: 4/3/2026, 09:47 Na obrazku EVA M3 je viditelne, ze v tejto verzii ide najma o znizenie hmotnosti. Kratka a nizka kabina. Ak foto neskresluje, zda sa byt aj o nieco uzsi podvozok, pri M2 je nastavba licovana s podvozkom, na M3 nastavba o chlp precnieva. Vidim to na snahu dosiahnut limit 26t pre prevoz na C390.
Jak EVA M2, tak EVA M3 mají bojovou hmotnost 27 tun. "Krátká a nízká kabina", je dvoudvéřová nová kabina od TDV pro Tatru Force 3. generace, která nahradila lvl 1 čtyřdvéřovou kabinu také od TDV pro Tatru Force 2. generace. Rozdíl výšky je tam zanedbatelný, EVA M3 už používá o 68 kW silnější novou pohonnou jednotku Tatra V8.

O snížení váhy tak nemůže být řeč. Jednoduše hlavní změna mezi M2 a M3 zatím zdá se být v nosiči, protože Tatra přišla s novou generací Force a TDV s novou zodolněnou kabinou pro tuto generaci. Plus dílčí úpravy věže a nový systém opěr.
Celková hmotnosť stroja je približne 22 ton a posádku tvoria traja ľudia.

https://militarnyi.com/uk/news/slovachc ... o-sau-eva/
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
NagyAttila
poručík
poručík
Příspěvky: 789
Registrován: 31/7/2025, 09:40

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od NagyAttila »

Za kazdy takyto clanok (od EA) by mala cena vyrobkov z DMD Holdingu pre EA stupnut minimalne o 10%.

https://www.securitymagazin.cz/defence/ ... 74159.html
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od Zemakt »

Tak je to jen evoluce, nic víc nic míň.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Danik
nadporučík
nadporučík
Příspěvky: 885
Registrován: 7/2/2024, 16:17

Re: Houfnice EVA M2 (BIA)

Příspěvek od Danik »

NagyAttila píše: 24/3/2026, 14:20
Danik píše: 6/3/2026, 02:19
NagyAttila píše: 4/3/2026, 09:47 Na obrazku EVA M3 je viditelne, ze v tejto verzii ide najma o znizenie hmotnosti. Kratka a nizka kabina. Ak foto neskresluje, zda sa byt aj o nieco uzsi podvozok, pri M2 je nastavba licovana s podvozkom, na M3 nastavba o chlp precnieva. Vidim to na snahu dosiahnut limit 26t pre prevoz na C390.
Jak EVA M2, tak EVA M3 mají bojovou hmotnost 27 tun. "Krátká a nízká kabina", je dvoudvéřová nová kabina od TDV pro Tatru Force 3. generace, která nahradila lvl 1 čtyřdvéřovou kabinu také od TDV pro Tatru Force 2. generace. Rozdíl výšky je tam zanedbatelný, EVA M3 už používá o 68 kW silnější novou pohonnou jednotku Tatra V8.

O snížení váhy tak nemůže být řeč. Jednoduše hlavní změna mezi M2 a M3 zatím zdá se být v nosiči, protože Tatra přišla s novou generací Force a TDV s novou zodolněnou kabinou pro tuto generaci. Plus dílčí úpravy věže a nový systém opěr.
Celková hmotnosť stroja je približne 22 ton a posádku tvoria traja ľudia.

https://militarnyi.com/uk/news/slovachc ... o-sau-eva/
Militarnyi píše asi (a nespecifikuje o jakou hmotnost se jedná), v oficiální prezentaci tohoto systému bylo psáno bojova hmotnost 27 tun.

Edit, tak jsem se podíval radši ještě jednou. Ne 27, ale 28 tun je bojová hmotnost
Odpovědět

Zpět na „Obrněná technika a dělostřelectvo“