Ruští vojenští propagandisté
Re: Ruští vojenští propagandisté
Ruští propagandisté změnili názor na Venezuelu: obrovské ztráty pro Rusko, ale co už, nevadí. "Ztratili jsme další cenný majetek. Ano, zpackali jsme to. Ano, postavili jsme tam továrny, dokonce jsme začali vyrábět zbraně. Rosněfť tam investoval. Ale je to prostě moc drahé. Zpackali jsme to tam zhruba za 75 miliard dolarů." Už jsme všem všechno odpustili. Měli bychom na celou tu zatracenou věc zapomenout. Nemáme takovou politiku, že potřebujeme Kubu na naší straně, Honduras a všechny tyhle další kraviny. A jak se říká: Maxim je mrtvý - no, ať ho čert vezme. Musíme se zamyslet nad sebou – nad naší zemí, nad lidmi, nad důchodci, nad vojáky, kteří 20 let nedostali byty, nad těmi, kteří nedostávají své výplaty. Když muž se dvěma Řády za statečnost musí něco dokazovat, jen aby něco dostal... To je sociální nespravedlnost! Opravdu tohle všechno musíme tahat k prezidentovi, proboha?"
https://twitter.com/Gerashchenko_en/sta ... 6376803732
Po pádu Madura si mnoho ruských válečných blogerů začíná uvědomovat, v jak špatném stavu se Rusko nachází. Události ve Venezuele jsou jednomyslně považovány za strategickou ruskou porážku a připouštějí, že Rusko je v současné době příliš slabé na to, aby pomohlo jakýmkoli ruským spojencům.
Nejenže jsou pryč "investice", ale v sázce je samotná budoucnost Ruska. Ruští spojenci jako Sýrie, Írán a Venezuela se ztrácejí nebo neutralizují, aniž by Moskva měla jakoukoli šanci se proti tomu postavit. Komentátor RND zašel dokonce tak daleko: "Rusko už dávno překonalo hranici pomoci v Americe, Africe nebo na Blízkém východě. Musíme si alespoň pomoci sami, abychom ze speciální vojenské operace vyšli remízou." Ano, "remízu" by považovali alespoň za částečný úspěch. Jak jsem již předpověděl, Rusové změní tón a projeví svou relativní "spokojenost" a ve skutečnosti si uleví, pokud se jim podaří udržet to, co doposud dosáhli. Kyjev, Charkov a Oděsa nejsou proveditelné a oni to vědí. Proto jsou tak odhodlaní získat zbytek Donbasu, protože to je jediná šance, kde mohou alespoň napodobit částečné vítězství, nebo jak to řekla RND, "remízu". A přesně proto jim musíme odepřít i tuto "remízu". Rusko je slabé a je načase je definitivně porazit, abychom se s tímto problémem v budoucnu nemuseli znovu potýkat.
https://twitter.com/Tendar/status/2008088911721959581
https://twitter.com/Gerashchenko_en/sta ... 6376803732
Po pádu Madura si mnoho ruských válečných blogerů začíná uvědomovat, v jak špatném stavu se Rusko nachází. Události ve Venezuele jsou jednomyslně považovány za strategickou ruskou porážku a připouštějí, že Rusko je v současné době příliš slabé na to, aby pomohlo jakýmkoli ruským spojencům.
Nejenže jsou pryč "investice", ale v sázce je samotná budoucnost Ruska. Ruští spojenci jako Sýrie, Írán a Venezuela se ztrácejí nebo neutralizují, aniž by Moskva měla jakoukoli šanci se proti tomu postavit. Komentátor RND zašel dokonce tak daleko: "Rusko už dávno překonalo hranici pomoci v Americe, Africe nebo na Blízkém východě. Musíme si alespoň pomoci sami, abychom ze speciální vojenské operace vyšli remízou." Ano, "remízu" by považovali alespoň za částečný úspěch. Jak jsem již předpověděl, Rusové změní tón a projeví svou relativní "spokojenost" a ve skutečnosti si uleví, pokud se jim podaří udržet to, co doposud dosáhli. Kyjev, Charkov a Oděsa nejsou proveditelné a oni to vědí. Proto jsou tak odhodlaní získat zbytek Donbasu, protože to je jediná šance, kde mohou alespoň napodobit částečné vítězství, nebo jak to řekla RND, "remízu". A přesně proto jim musíme odepřít i tuto "remízu". Rusko je slabé a je načase je definitivně porazit, abychom se s tímto problémem v budoucnu nemuseli znovu potýkat.
https://twitter.com/Tendar/status/2008088911721959581

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruští vojenští propagandisté
Zde je pár opravdu chutných stížností od ruského Z-blogera Maxima Kalašnikova, jednoho z hlavních informačních válečných zločinců fašistického Ruska a důsledného zastánce války za zničení Ukrajiny. Zde je úryvek z jeho dnešní publikace:
"ZVLÁDNEME TO ZNOVU" SELHALO
Takže ukrajinská válka nyní trvá déle než Velká vlastenecká válka [v letech 1941-1945]. S jistotou lze říci: dlouholeté propagandistické heslo "Zvládneme to znovu!" sebevědomě selhalo. Nemůžeme. V pátém roce pozičního masakru na Ukrajině zůstávají jak vedení, tak i nejvyšší velitelské uzly (civilní i vojenské) nedotčené. Mosty přes Dněpr a hlavní železniční uzly jsou neporušené. A naše pěchota je nucena platit mrtvolami (lidé versus drony) za rychlý postup. To vše již vede k nevratným otřesům uvnitř Ruské federace po válce. Cítím se nesmírně těžce na duši. Snažím se co nejvíce potlačit své emoce. Je již jasné, že veškeré výhody této války sklidí USA a ČLR, zatímco Rusové zůstanou jen v krvi, v troskách a ztrátách. To je bezpochyby případ "přechytračili jsme všechny" a triumf zahraniční politiky. Po 1418 dnech války byla naše vojenská pověst vážně podkopána. Spojené státy se nám otevřeně posmívají. A nejde jen o to, co se stalo ve Venezuele. Jde o to, co říkají američtí vojenští analytici: Ruská federace nedosáhla plné vzdušné nadvlády, jak se od rozvinuté země očekává, a proto sklouzla do prohrané vyčerpávací války. Je zřejmé, že Ruská federace je směřována k nucenému ukončení války a k další stagnaci v roli chudého a slabého "juniorského partnera" Washingtonu v konfrontaci s ČLR. Kyjev zároveň dostává bezpečnostní záruky od Washingtonu, jednotky NATO na svém území a investice ve výši 800 miliard dolarů do obnovy Ukrajiny. Končí celá jedna éra: kdy se úřady Ruské federace zabývaly výhradně napodobováním statusu velmoci, spíše než aby ho ve skutečnosti vytvářely. Kdy PR a propaganda zvítězily nad skutečným životem… V roce 2026 bude tato válka násilně ukončena. Poté bude Ruskou federaci hrozit nejkrutější kocovina a „odstoupení“. Tranzice (moci) je nevyhnutelná, spolu s přesunutím odpovědnosti za to, co se stalo, na konkrétního jednotlivce a analogií "odhalení kultu osobnosti na 20. sjezdu Komunistické strany Sovětského svazu". Následovat budou bolestivé pokusy o reformu neúspěšných politických a ekonomických modelů. Čeká nás nový pokus o perestrojku. Odmítám verzi, podle které bude po "speciální vojenské operaci" v Ruské federaci zaveden extrémně tvrdý režim s "elektronickým koncentračním táborem" a nemilosrdnými represemi. Protože se naše "elita" takového scénáře smrtelně bojí. Protože chápe, že represe by ji nejdříve rozdrtily, spustily by krvavé přerozdělování majetku a kontrolu nad finančními toky. Jakýkoli pokus o "utažení šroubů na doraz" by byl extrémně krátkodobý. Scénář "ústupu z důvodu únavy" je mnohem realističtější. Vyzývám všechny opravdové ruské vlastence (ať jdou prozápadní zrádci do pekla), aby se zamysleli nad tím, jak žít dál. Jak jednat v nejtěžším a nejnebezpečnějším poválečném období. Obracím se také na průmyslníky, kteří se nezabývají zdroji a s obrovským úsilím zachraňují své podniky, na zemědělsko-průmyslové výrobce a na vědecko-technické podnikatele. A také na ty nejchytřejší ze siloviků. Měli byste také přemýšlet. Budeme muset zemi vytáhnout z těžké krize srovnatelné s koncem 80. let. Zde musí každý plnit svou povinnost a znát svůj manévr. Prozatím už neřeknu nic víc. Ale promluvím, až přijde čas…"
https://twitter.com/IAPonomarenko/statu ... 9984712054
"ZVLÁDNEME TO ZNOVU" SELHALO
Takže ukrajinská válka nyní trvá déle než Velká vlastenecká válka [v letech 1941-1945]. S jistotou lze říci: dlouholeté propagandistické heslo "Zvládneme to znovu!" sebevědomě selhalo. Nemůžeme. V pátém roce pozičního masakru na Ukrajině zůstávají jak vedení, tak i nejvyšší velitelské uzly (civilní i vojenské) nedotčené. Mosty přes Dněpr a hlavní železniční uzly jsou neporušené. A naše pěchota je nucena platit mrtvolami (lidé versus drony) za rychlý postup. To vše již vede k nevratným otřesům uvnitř Ruské federace po válce. Cítím se nesmírně těžce na duši. Snažím se co nejvíce potlačit své emoce. Je již jasné, že veškeré výhody této války sklidí USA a ČLR, zatímco Rusové zůstanou jen v krvi, v troskách a ztrátách. To je bezpochyby případ "přechytračili jsme všechny" a triumf zahraniční politiky. Po 1418 dnech války byla naše vojenská pověst vážně podkopána. Spojené státy se nám otevřeně posmívají. A nejde jen o to, co se stalo ve Venezuele. Jde o to, co říkají američtí vojenští analytici: Ruská federace nedosáhla plné vzdušné nadvlády, jak se od rozvinuté země očekává, a proto sklouzla do prohrané vyčerpávací války. Je zřejmé, že Ruská federace je směřována k nucenému ukončení války a k další stagnaci v roli chudého a slabého "juniorského partnera" Washingtonu v konfrontaci s ČLR. Kyjev zároveň dostává bezpečnostní záruky od Washingtonu, jednotky NATO na svém území a investice ve výši 800 miliard dolarů do obnovy Ukrajiny. Končí celá jedna éra: kdy se úřady Ruské federace zabývaly výhradně napodobováním statusu velmoci, spíše než aby ho ve skutečnosti vytvářely. Kdy PR a propaganda zvítězily nad skutečným životem… V roce 2026 bude tato válka násilně ukončena. Poté bude Ruskou federaci hrozit nejkrutější kocovina a „odstoupení“. Tranzice (moci) je nevyhnutelná, spolu s přesunutím odpovědnosti za to, co se stalo, na konkrétního jednotlivce a analogií "odhalení kultu osobnosti na 20. sjezdu Komunistické strany Sovětského svazu". Následovat budou bolestivé pokusy o reformu neúspěšných politických a ekonomických modelů. Čeká nás nový pokus o perestrojku. Odmítám verzi, podle které bude po "speciální vojenské operaci" v Ruské federaci zaveden extrémně tvrdý režim s "elektronickým koncentračním táborem" a nemilosrdnými represemi. Protože se naše "elita" takového scénáře smrtelně bojí. Protože chápe, že represe by ji nejdříve rozdrtily, spustily by krvavé přerozdělování majetku a kontrolu nad finančními toky. Jakýkoli pokus o "utažení šroubů na doraz" by byl extrémně krátkodobý. Scénář "ústupu z důvodu únavy" je mnohem realističtější. Vyzývám všechny opravdové ruské vlastence (ať jdou prozápadní zrádci do pekla), aby se zamysleli nad tím, jak žít dál. Jak jednat v nejtěžším a nejnebezpečnějším poválečném období. Obracím se také na průmyslníky, kteří se nezabývají zdroji a s obrovským úsilím zachraňují své podniky, na zemědělsko-průmyslové výrobce a na vědecko-technické podnikatele. A také na ty nejchytřejší ze siloviků. Měli byste také přemýšlet. Budeme muset zemi vytáhnout z těžké krize srovnatelné s koncem 80. let. Zde musí každý plnit svou povinnost a znát svůj manévr. Prozatím už neřeknu nic víc. Ale promluvím, až přijde čas…"
https://twitter.com/IAPonomarenko/statu ... 9984712054
Naposledy upravil(a) Rase dne 26/2/2026, 09:19, celkem upraveno 1 x.

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruští vojenští propagandisté
Hlavní vyšetřovací ředitelství Ruska obvinilo Roberta Brovdiho v nepřítomnosti z teroristického útoku, který vedl ke smrti ruské novinářky Anny Prokofjevové. Vypadala a chovala se jako obyčejná vojačka. Takže poučení pro dnešní den zní, nepřevlékejte se a nejezděte po zaminovaných silnicích.
https://twitter.com/lvivjournal/status/ ... 5012985204
https://twitter.com/lvivjournal/status/ ... 5012985204
Naposledy upravil(a) Rase dne 13/3/2026, 14:34, celkem upraveno 1 x.

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruští vojenští propagandisté
Maxim Kalašnikov, vojenský novinář, ideologický imperialista a známá osobnost v úzkých ruských kruzích – stále projevující určitou míru střízlivého uvažování – kritizoval jak moskevské studiové "patrioty", tak televizní zastánce tvrdé linie, kteří považují Rossiya 24 za téměř božskou autoritu: "Co by se stalo, kdybychom provedli jaderný úder na Británii? Britové provozují čtyři jaderné ponorky třídy Vanguard. I jediná salva raket Trident II D5 z jediné ponorky by zcela stačila ke zničení Ruské federace jako organizované síly a jako státu." Jaderná ponorka třídy Vanguard může odpálit až 16 mezikontinentálních balistických raket Trident II D5, každá s doletem blížícím se 12 000 kilometrům a nesoucí 6–7 nezávisle zaměřitelných hlavic (každá o síle přibližně 100 kilotun). Jinými slovy, jediná ponorka by mohla na ruské území dopravit téměř 100 jaderných hlavic o síle 100 kilotun. V případě, že by Moskvu zasáhla jen jedna mezikontinentální balistická střela Trident II D5, během několika sekund – prakticky okamžitě – by zahynulo téměř milion lidí. Tak si říkám, jestli si FSB nenašla nového "hlasatele nepohodlných postojů" (jako cílený ventil), místo již dost toxického Strelkova. Rozhodně ale to co Maxim Kalašnikov říká, říká jen proto, že to Maxim Kalašnikov má říkat. Jinak by už byl dávno odklizený - teda stala se mu nehoda.
https://twitter.com/nstrike1231/status/ ... 6110299516
https://twitter.com/nstrike1231/status/ ... 6110299516

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruští vojenští propagandisté
Tam sú toxickí hlavne Solovjov a Medvedev.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Ruští vojenští propagandisté
Ruští váleční blogeři nadále uvažují o válce na Ukrajině, která vstupuje do pátého roku. "Hurá-patriotismus" z roku 2022 je už dávno pryč a nálada je pochmurná. Nikita Treťjakov říká, že "už není v co doufat; všechny naděje a iluze jsou roztříštěné". V komentářích, které ilustrují politická nebezpečí, kterým bude Putinův režim čelit po skončení války, Treťjakov - mobilizovaný výsadkář, vojenský korespondent a dobrovolník - na svém telegramovém kanálu píše:
"Čtyři roky války jsou monstrózní dlouhé a skličující období. Jak nás kultura a historie naučili, takové výročí vyžaduje určitou analýzu, závěry a shrnutí průběžných výsledků...Tyto výsledky jsou zklamáním: za čtyři roky jsme ztratili svou zemi a nyní žijeme v jiné, stále se jmenuje Rusko, nachází se na stejném místě, ale... je to jiná země. Když nám oznámili začátek speciální vojenské operace, cítili jsme se (a věřím, že většina našich spoluobčanů) jako dědici velkého SSSR a velkého vítězství [z roku 1945]. Cítili jsme, že naše země je, ne-li nejsilnější na planetě, tak jedna z nejsilnějších. Věřili jsme, že naše země, navzdory vzestupu kapitalismu, vždy stála za spravedlností, na rozdíl od většiny ostatních zemí. Věřili jsme, že naši lidé, přestože v době míru nebyli ani zdaleka jednotní ve svých názorech a aspiracích, se v dobách války sjednotí a postaví se... rameno na rameno jako jeden mocný bojovník, mocný národ. Nakonec jsme uvěřili, že naše vedení, které vyrostlo v naší zemi, sdílí naše názory na některé základní otázky.
Uplynuly čtyři roky - a z té naší země (naší představy o zemi) nezůstal ani kámen. Pokud jsme byli dědici SSSR a Vítězství, promrhali jsme toto dědictví dávno před začátkem Speciální vojenské operace. Naše země se ukázala být ne nejsilnější, ba ani mocnou, ale slabou – ve vojenských záležitostech, v řízení, v technologiích, v diplomacii a v informacích. Ukázalo se, že naši zemi zajímala jen spravedlnost ve slovech, zatímco lidé byli tak nejednotní a tak odcizení od země, že ani válka je nedokázala sjednotit a zmobilizovat k boji o přežití. Když jsme se dozvěděli o vypuknutí války, bylo to pro všechny těžké, ale ne zničující – vycházeli jsme z vlastního, jak se ukázalo, nepřesného obrazu o zemi – a doufali jsme v univerzální vzlet ducha, jednotu, solidaritu – a relativně rychlé vítězství. Dnes, když jsme ztratili svou zemi... už není v co doufat; všechny naděje a iluze jsou rozbité. Je zcela jasné, že naše země nutně čelí metamorfóze – současná forma organizace života země – stát – je neudržitelná a nestabilní; prostě nemůže dlouho existovat bez zásadní změny. Tato metamorfóza bude pomalá, bolestivá pro většinu a pro mnohé osudná. Co můžeme dělat, co bychom měli dělat? Ne, umírat na barikádách je dětinské a příliš jednoduché; barikády jsou v dnešní době příliš módní, staví se z důvodu nebo bez důvodu. Naším skutečným historickým úkolem je nést obraz naší země, jaká kdysi byla, přes všechna tato kataklyzma. Aby generace našich dětí, vnoučat a pravnoučat mohla tento obraz přijmout a inspirovaná jím vybudovat něco nového a krásného. Potom bude tento obraz žít dál a světlá minulost postaví most do světlé budoucnosti přes propast temnoty, nízkosti a ponížení."
https://t.me/tretyakov_n/1871
"Čtyři roky války jsou monstrózní dlouhé a skličující období. Jak nás kultura a historie naučili, takové výročí vyžaduje určitou analýzu, závěry a shrnutí průběžných výsledků...Tyto výsledky jsou zklamáním: za čtyři roky jsme ztratili svou zemi a nyní žijeme v jiné, stále se jmenuje Rusko, nachází se na stejném místě, ale... je to jiná země. Když nám oznámili začátek speciální vojenské operace, cítili jsme se (a věřím, že většina našich spoluobčanů) jako dědici velkého SSSR a velkého vítězství [z roku 1945]. Cítili jsme, že naše země je, ne-li nejsilnější na planetě, tak jedna z nejsilnějších. Věřili jsme, že naše země, navzdory vzestupu kapitalismu, vždy stála za spravedlností, na rozdíl od většiny ostatních zemí. Věřili jsme, že naši lidé, přestože v době míru nebyli ani zdaleka jednotní ve svých názorech a aspiracích, se v dobách války sjednotí a postaví se... rameno na rameno jako jeden mocný bojovník, mocný národ. Nakonec jsme uvěřili, že naše vedení, které vyrostlo v naší zemi, sdílí naše názory na některé základní otázky.
Uplynuly čtyři roky - a z té naší země (naší představy o zemi) nezůstal ani kámen. Pokud jsme byli dědici SSSR a Vítězství, promrhali jsme toto dědictví dávno před začátkem Speciální vojenské operace. Naše země se ukázala být ne nejsilnější, ba ani mocnou, ale slabou – ve vojenských záležitostech, v řízení, v technologiích, v diplomacii a v informacích. Ukázalo se, že naši zemi zajímala jen spravedlnost ve slovech, zatímco lidé byli tak nejednotní a tak odcizení od země, že ani válka je nedokázala sjednotit a zmobilizovat k boji o přežití. Když jsme se dozvěděli o vypuknutí války, bylo to pro všechny těžké, ale ne zničující – vycházeli jsme z vlastního, jak se ukázalo, nepřesného obrazu o zemi – a doufali jsme v univerzální vzlet ducha, jednotu, solidaritu – a relativně rychlé vítězství. Dnes, když jsme ztratili svou zemi... už není v co doufat; všechny naděje a iluze jsou rozbité. Je zcela jasné, že naše země nutně čelí metamorfóze – současná forma organizace života země – stát – je neudržitelná a nestabilní; prostě nemůže dlouho existovat bez zásadní změny. Tato metamorfóza bude pomalá, bolestivá pro většinu a pro mnohé osudná. Co můžeme dělat, co bychom měli dělat? Ne, umírat na barikádách je dětinské a příliš jednoduché; barikády jsou v dnešní době příliš módní, staví se z důvodu nebo bez důvodu. Naším skutečným historickým úkolem je nést obraz naší země, jaká kdysi byla, přes všechna tato kataklyzma. Aby generace našich dětí, vnoučat a pravnoučat mohla tento obraz přijmout a inspirovaná jím vybudovat něco nového a krásného. Potom bude tento obraz žít dál a světlá minulost postaví most do světlé budoucnosti přes propast temnoty, nízkosti a ponížení."
https://t.me/tretyakov_n/1871
Naposledy upravil(a) Rase dne 13/3/2026, 14:35, celkem upraveno 1 x.

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruští vojenští propagandisté
Básník.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Ruští vojenští propagandisté
V Rusku začala "čistka" vojenských korespondentů? Zatčen byl zakladatel mediálního holdingu Readovka Alexej Kostylev. 25. února byl předvolán k výslechu v případu podvodu ve zvlášť velkém rozsahu a umístěn do vazební věznice. Tverský soud v Moskvě má rozhodnout o opatření k zajištění. Souběžně s tím byla zahájena procedura zařazení válečných korespondentů Kirilla Fedorova (Alconafter) a Vladislava Šurygina (Ramzay) do registru "zahraničních agentů". Fedorov zmizel z vysílání "Solovjev Live" po veřejném konfliktu s Vladimirem Solovjevem. Podle zdrojů se prostor pro přípustnou kritiku války stále zužuje: i loajální autoři, kteří hovoří o ztrátách, zásobování a taktice, se stále častěji ocitají mimo oficiální agendu.
https://twitter.com/lazikkkk/status/2027406648298377613
https://twitter.com/lazikkkk/status/2027406648298377613

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruští vojenští propagandisté
Možná se to sem trošku hodí, pokud se vojenkoři přesunou z Telegramu časem na MAX. Ani jim už nebude odpuštěno vše.
Nejsou stoprocentně spolehlivými zdroji, ale poskytují vhled, který umožňuje lépe porozumět myšlení ruského vojenského prostředí.
Ruské úřady prý zablokují Telegram na začátku dubna
Krok přichází poté, co ruská média tento týden zveřejnila, že zakladatel této sítě je úřady vyšetřován pro podezření z napomáhání terorismu.
Ruské úřady rozhodly, že začátkem dubna zablokují komunikační platformu Telegram, uvádí ruský server RBK s odvoláním na nejmenované zdroje.
Fungovat pak bude jen na frontě ve válce s Ukrajinou.
Jako jednu z příčiny zablokování této platformy, kterou si pro komunikaci oblíbili běžní lidé i různá oficiální místa, zmiňují případy najímání lidí, včetně nezletilých, k páchání trestných činů.
Telegramový kanál Astra píše, že po tomto oznámení si ruští váleční blogeři stěžovali na zpomalení fungování aplikace. O několik dnů později pak ministr digitálního rozvoje Maksut Šadajev řekl, že úřady neplánují omezovat fungování komunikační sítě v oblasti takzvané speciální operace.
Zároveň ale vyjádřil naději, že vojáci časem začnou používat jiné platformy.
Loni pak ruská vláda spustila státem podporovanou aplikaci s názvem MAX.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... rbc-299809
Součástí mobilních telefonů a tabletů prodávaných v Rusku a na ilegálně okupovaných ukrajinských územích musí být aplikace Max, jež se má stát „státním messengerem“. Kritici o platformě mluví jako o „digitálním gulagu“.
Právě Max má nyní aplikace z takzvaných „nepřátelských zemí“ nahradit a stát se národní komunikační platformou.
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... lag-364528
Nejsou stoprocentně spolehlivými zdroji, ale poskytují vhled, který umožňuje lépe porozumět myšlení ruského vojenského prostředí.
Ruské úřady prý zablokují Telegram na začátku dubna
Krok přichází poté, co ruská média tento týden zveřejnila, že zakladatel této sítě je úřady vyšetřován pro podezření z napomáhání terorismu.
Ruské úřady rozhodly, že začátkem dubna zablokují komunikační platformu Telegram, uvádí ruský server RBK s odvoláním na nejmenované zdroje.
Fungovat pak bude jen na frontě ve válce s Ukrajinou.
Jako jednu z příčiny zablokování této platformy, kterou si pro komunikaci oblíbili běžní lidé i různá oficiální místa, zmiňují případy najímání lidí, včetně nezletilých, k páchání trestných činů.
Telegramový kanál Astra píše, že po tomto oznámení si ruští váleční blogeři stěžovali na zpomalení fungování aplikace. O několik dnů později pak ministr digitálního rozvoje Maksut Šadajev řekl, že úřady neplánují omezovat fungování komunikační sítě v oblasti takzvané speciální operace.
Zároveň ale vyjádřil naději, že vojáci časem začnou používat jiné platformy.
Loni pak ruská vláda spustila státem podporovanou aplikaci s názvem MAX.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... rbc-299809
Součástí mobilních telefonů a tabletů prodávaných v Rusku a na ilegálně okupovaných ukrajinských územích musí být aplikace Max, jež se má stát „státním messengerem“. Kritici o platformě mluví jako o „digitálním gulagu“.
Právě Max má nyní aplikace z takzvaných „nepřátelských zemí“ nahradit a stát se národní komunikační platformou.
https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/sv ... lag-364528





Re: Ruští vojenští propagandisté
Cizinec už není našinec:
„Bezcharakterní Spojené státy jsou hrozbou pro celý svět,“ prohlásil nacionalistický magnát Konstantin Malofejev, který je ženatý s vysoce postavenou činitelkou v Kremlu. „To jsou Spojené státy, se kterými se snažíme vyjednávat ohledně Ukrajiny. Ano, chtějí slabou Evropu. Ale chtějí také slabé Rusko,“ uvedl.
Vlivný válečný blogger Boris Rožin, který vystupuje pod přezdívkou „plukovník Cassad“ a má na platformě Telegram bezmála 800 000 sledujících, označil Trumpa za monstrum, kterého beztrestnost dohání k šílenství. „Vážně spoléhat na jakékoliv dohody nebo smlouvy s ním je buď pošetilost, nebo zrada,“ prohlásil Rožin.
Prominentní akademik Andrej Sidorov zašel ještě dál. Ve státní televizi označil Trumpa za nebezpečného muže a prohlásil, že lituje, že americký prezident přežil pokus o atentát v červenci 2024, tedy před tím, než byl téhož roku znovu do úřadu zvolen. „Nyní chápeme, kdo vládne světu. Pokud se podíváte na to, co teď Trump dělá, krok za krokem, prakticky nikdo ho nedokáže zastavit. Buďme upřímní - Rusko zabředlo na Ukrajině. Prakticky vše, co nyní děláme, je řešení ukrajinské otázky. A náš hlavní protivník (USA) v těchto jednáních vystupuje jako prostředník,“ řekl Sidorov. “
„Bezcharakterní Spojené státy jsou hrozbou pro celý svět,“ prohlásil nacionalistický magnát Konstantin Malofejev, který je ženatý s vysoce postavenou činitelkou v Kremlu. „To jsou Spojené státy, se kterými se snažíme vyjednávat ohledně Ukrajiny. Ano, chtějí slabou Evropu. Ale chtějí také slabé Rusko,“ uvedl.
Vlivný válečný blogger Boris Rožin, který vystupuje pod přezdívkou „plukovník Cassad“ a má na platformě Telegram bezmála 800 000 sledujících, označil Trumpa za monstrum, kterého beztrestnost dohání k šílenství. „Vážně spoléhat na jakékoliv dohody nebo smlouvy s ním je buď pošetilost, nebo zrada,“ prohlásil Rožin.
Prominentní akademik Andrej Sidorov zašel ještě dál. Ve státní televizi označil Trumpa za nebezpečného muže a prohlásil, že lituje, že americký prezident přežil pokus o atentát v červenci 2024, tedy před tím, než byl téhož roku znovu do úřadu zvolen. „Nyní chápeme, kdo vládne světu. Pokud se podíváte na to, co teď Trump dělá, krok za krokem, prakticky nikdo ho nedokáže zastavit. Buďme upřímní - Rusko zabředlo na Ukrajině. Prakticky vše, co nyní děláme, je řešení ukrajinské otázky. A náš hlavní protivník (USA) v těchto jednáních vystupuje jako prostředník,“ řekl Sidorov. “
Re: Ruští vojenští propagandisté
Europoslanec vládní strany SPD šíří propagandu Íránské režimní agentury Tasnim, možná v transkripci agentury Nová Čína, nebo TASS:
Poslanec Evropského parlamentu Ivan David za SPD publikoval příspěvek, v němž tvrdí, že „Iránci vybombardovali celou sestavu nejdražších US antiraket THAAD“. Jenže pravda, jak už to u Davida bývá zvykem, je úplně jiná. „Iránci vybombardovali celou sestavu nejdražších US antiraket THAAD,“ uvádí David. Podle něj byl „zničen nejen radar AN-TPY-2 , ale i odpalovací zařízení a sklady raket nejdražšího amerického protiraketového systému Terminal High Altitude Area Defense (THAAD)“. „Podobně dopadla i základna THAAD v Ad-Dhafrě, kde byly zničeny dvě sady odpalovacích zařízení,“ píše dále David.
„Miliardy dolarů, které na ně daňoví poplatníci USA vynaložili, spálili Iránci již v prvním dni války,“ vysvětluje David. K tomu dodává: „Tento šrot prostě evropské členské státy NATO neochrání. Není žádný důvod, aby u nás něco takového stálo, a aby to z naší země dělalo terč.“
https://medium.seznam.cz/clanek/roman-m ... -internetu
Poslanec Evropského parlamentu Ivan David za SPD publikoval příspěvek, v němž tvrdí, že „Iránci vybombardovali celou sestavu nejdražších US antiraket THAAD“. Jenže pravda, jak už to u Davida bývá zvykem, je úplně jiná. „Iránci vybombardovali celou sestavu nejdražších US antiraket THAAD,“ uvádí David. Podle něj byl „zničen nejen radar AN-TPY-2 , ale i odpalovací zařízení a sklady raket nejdražšího amerického protiraketového systému Terminal High Altitude Area Defense (THAAD)“. „Podobně dopadla i základna THAAD v Ad-Dhafrě, kde byly zničeny dvě sady odpalovacích zařízení,“ píše dále David.
„Miliardy dolarů, které na ně daňoví poplatníci USA vynaložili, spálili Iránci již v prvním dni války,“ vysvětluje David. K tomu dodává: „Tento šrot prostě evropské členské státy NATO neochrání. Není žádný důvod, aby u nás něco takového stálo, a aby to z naší země dělalo terč.“
https://medium.seznam.cz/clanek/roman-m ... -internetu
Re: Ruští vojenští propagandisté
Inteligencia dezolátov a je na bod mrazu. Keď im pustí niekto video o ideologickej diverzii KGB od Jurija Bezmenova, začnú pindať, že nás rusi nenapadnú ani nám nechcú ublížiť. Lebo majú spomienkový optimizmus na dobu normalizácie.
Poslanci ala Okamura, David sú iné prípady, sú to čisto vypočítavé hyeny ktoré pre hlasy zámerne šíria FUD pre prvú skupinu.
Poslanci ala Okamura, David sú iné prípady, sú to čisto vypočítavé hyeny ktoré pre hlasy zámerne šíria FUD pre prvú skupinu.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Ruští vojenští propagandisté
Další ruský propagandista Jevgenij Nikolajev, volací znak "Gajduk", velitel jednotky "Rodňa" ruských ozbrojených sil a autor projektu WarGonzo s téměř milionem odběratelů, zahynul na Slovjanské frontě poté, co byl zasažen ukrajinským FPV dronem. Nikolajev nebyl jen velitelem na bojišti. Prostřednictvím Wargonza a svých vlastních textů aktivně propagoval kremelský imperiální narativ o "Novorusku" a pomáhal ospravedlňovat ruskou invazi na Ukrajinu. Ruské zdroje jej popisují jako dlouholetého nacionalistického aktivistu, který předtím než převzal velení bojové jednotky vstoupil do války jako dobrovolník, což odráží úzké propojení mezi ruskou propagandistickou mašinérií a jejími silami na frontové linii. Jeho smrt odstraňuje jak polního velitele, tak propagandistu, který pomáhal udržovat narativ stojící za ruskou válkou, což je další příklad toho, jak ti, kdo invazi propagují, stále častěji čelí jejím důsledkům na bojišti.
https://twitter.com/nafovoyager/status/ ... 6128105626
https://t.me/wargonzo/32829
https://twitter.com/nafovoyager/status/ ... 6128105626
https://t.me/wargonzo/32829

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruští vojenští propagandisté
Moskevská propaganda se zasekla. Ruský satelit selhal a nikdo ho díky sankcím nedokáže nahradit
Propagandistický televizní kanál Russkij Mir, vytvořený k šíření státních narativů, přestal vysílat poté, co selhal ruský komunikační satelit Express-AT1. Kvůli mezinárodním sankcím navíc projekt nemá možnost rychle využít kapacitu zahraničních satelitů, jak to dokázali jiní operátoři. Satelit Express-AT1 přestal fungovat 4. března z dosud neznámých důvodů. „Podle státní společnosti Ruská satelitní komunikační společnost je družice neopravitelná,“ uvedl deník The Moscow Times.
Kolaps satelitu zastavil vysílání tří hlavních poskytovatelů satelitní televize. Mezi nimi byl i kanál Russkij Mir, který byl vytvořen speciálně pro šíření ruské propagandy na okupovaných územích Ukrajiny. Náhradní satelit Express-AT3 má být podle dostupných plánů vypuštěn až v roce 2030. A ani to není s ohledem na současnou situaci jisté.
https://www.themoscowtimes.com/2026/03/ ... ers-a92198
https://www.forum24.cz/moskevska-propag ... .sznhp.box
Propagandistický televizní kanál Russkij Mir, vytvořený k šíření státních narativů, přestal vysílat poté, co selhal ruský komunikační satelit Express-AT1. Kvůli mezinárodním sankcím navíc projekt nemá možnost rychle využít kapacitu zahraničních satelitů, jak to dokázali jiní operátoři. Satelit Express-AT1 přestal fungovat 4. března z dosud neznámých důvodů. „Podle státní společnosti Ruská satelitní komunikační společnost je družice neopravitelná,“ uvedl deník The Moscow Times.
Kolaps satelitu zastavil vysílání tří hlavních poskytovatelů satelitní televize. Mezi nimi byl i kanál Russkij Mir, který byl vytvořen speciálně pro šíření ruské propagandy na okupovaných územích Ukrajiny. Náhradní satelit Express-AT3 má být podle dostupných plánů vypuštěn až v roce 2030. A ani to není s ohledem na současnou situaci jisté.
https://www.themoscowtimes.com/2026/03/ ... ers-a92198
https://www.forum24.cz/moskevska-propag ... .sznhp.box
Re: Ruští vojenští propagandisté
Vrchní kremelský ideolog Dugin: Myšlenka života bez státní kontroly je utopií
Ruský ideolog a filozof Alexandr Dugin je zastáncem zvýšeného státního dohledu nad společností. Podle něho ani není možné, aby společnost fungovala právě bez kontroly. Podle Dugina to musejí Rusové akceptovat, ať už chtějí, či nikoliv.
Dugin je filozofem a předním kremelským ideologem, kterému naslouchá i prezident Vladimir Putin. Podle Dugina je nezbytné a také žádoucí, aby společnost byla pod státním drobnohledem. Bere jej jako něco každodenního, samozřejmého.
https://t.me/Agdchan/25477
https://www.forum24.cz/vrchni-kremelsky ... -je-utopii
Ruský ideolog a filozof Alexandr Dugin je zastáncem zvýšeného státního dohledu nad společností. Podle něho ani není možné, aby společnost fungovala právě bez kontroly. Podle Dugina to musejí Rusové akceptovat, ať už chtějí, či nikoliv.
Dugin je filozofem a předním kremelským ideologem, kterému naslouchá i prezident Vladimir Putin. Podle Dugina je nezbytné a také žádoucí, aby společnost byla pod státním drobnohledem. Bere jej jako něco každodenního, samozřejmého.
https://t.me/Agdchan/25477
https://www.forum24.cz/vrchni-kremelsky ... -je-utopii
Re: Ruští vojenští propagandisté
Tenhle pošuk mne nepřestává fascinovat. Myslíte, že tomu i sám věří?

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Ruští vojenští propagandisté
Ale iste, tento Rasputin 2.0 je len ďalší v poradí ruských filozofov, pre ktorých bol štát najdôležitejšia entita ich vesmíru.
Preto im nevadí cézaropapizmus. Čo je cárovo daj cárovi a čo je božie odovzdaj tiež cárovi.
Mentalita rímskej verchušky, kde cisár sám seba prehlásil za boha.
V takej mentalite sa rozvíja doublethink, kognitívna disonancia a občas dochádza k občianskym vojnám.
Preto im nevadí cézaropapizmus. Čo je cárovo daj cárovi a čo je božie odovzdaj tiež cárovi.
Mentalita rímskej verchušky, kde cisár sám seba prehlásil za boha.
V takej mentalite sa rozvíja doublethink, kognitívna disonancia a občas dochádza k občianskym vojnám.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Ruští vojenští propagandisté
Z-patrioti začali pochybovat o ruské armádě a veřejně zvažovat, jaké jsou skutečné lidské ztráty Ruska ve válce. Ruský "turbopatriot" a kapitán 3. třídy ve výslužbě Maxim Klimov prohlásil, že "Polská armáda je silnější než ruská. Za současného stavu bychom válku [s Evropou] prohráli a byla by to politická katastrofa." Poněkud náhle ztratil rozvahu a pustil si pusu na špacír, což moderátor studia Aurora zjevně nečekal. Šokovaný moderátor v přímém přenosu dokonce začal naznačovat možné trestní stíhání za "diskreditaci armády". Aby to nebylo všechno, tak Klimov nastolil otázku masivních nezaznamenaných ztrát v ruské armádě. Osobně si ale stejně myslím, že jde jen o jakýsi ventil pro odhalení "protirežimních živlů" a FSB jednoduše čeká, kdo se podobných vyjádření chytí a jak kdo zareaguje (za lajk do gulagu).
https://twitter.com/Gerashchenko_en/sta ... 3837994224
https://twitter.com/Lazikkkk/status/2041009326274306517
https://twitter.com/Gerashchenko_en/sta ... 3837994224
https://twitter.com/Lazikkkk/status/2041009326274306517

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruští vojenští propagandisté
Vzhledem k tomu, že v Perském zálivu zjevně platí příměří, má Írán skvělou příležitost k přezbrojení – s největší pravděpodobností s pomocí Ruska, jeho hlavního dodavatele zbraní od roku 2015. Ruský válečný bloger vyzývá k urychlenému přesunu raket a dronů do Íránu, aby se připravil na novou válku. Přestože íránské vlastní vojenské výrobní kapacity byly pravděpodobně vážně poškozeny, téměř jistě se může obrátit na Rusko, které je vzdáleno jen asi 500 km přes Kaspické moře. Tyto dvě země intenzivně obchodovaly se zbraněmi v obou směrech. V letech 2015–2020 Rusko dodávalo 98 % íránského dovozu zbraní a v letech 2020–2024 bylo jediným oficiálním dodavatelem Íránu. Za poslední desetiletí zahrnoval íránský dovoz ruských zbraní systémy protivzdušné obrany, rakety, letadla a senzory. Rusko vyrábí obrovské množství dronů a raket pro svou válku na Ukrajině a pravděpodobně má dostatek přebytečných kapacit pro přesun jejich značného počtu do Íránu.
Sergej Koljašnikov píše:Bez ohledu na to, zda Írán dosáhne příměří podle svých podmínek nebo jen dvoutýdenní odpočinek, veškeré úsilí musí být zaměřeno na posílení jeho obrany. Pokud si USA a Izrael myslí, že mohou zopakovat svůj pokus o zničení Íránu, udělají to. A utřou si zadek jakýmikoli jednáními. Regionální základny USA utrpěly vážné škody způsobené FPV drony. Sabotážní týmy s těmito drony je nemožné chytit; dají se ukrýt na oslu a dosah dronu na optických vláknech může snadno dosáhnout 50 km. Bez optických vláken ještě dál. Několik posádek s takovými drony by proměnilo izraelskou invazi do Libanonu v peklo. Ale nebyly tam. Více FPV dronů a dlouhého doletu, více střel (včetně protilodních), více systémů protivzdušné obrany. Plus obohacování uranu. Navíc existuje více než dost nosičů raketových systémů, včetně hypersonických.
A řekněme si upřímně. Írán se drží, protože má v sevření globální ekonomiku a spojence USA v regionu. Bez toho by se rozválily na tenké palačinky. V Jugoslávii lidé také vycházeli na mosty, aby zabránili NATO v jejich bombardování. Je důležité pochopit, že USA, Izrael a NATO se nejméně starají o životy lidí. Dosud Írán stál pevně díky svému odhodlání a neochvějnosti při plnění svých hrozeb. Dal sliby - a také je splnil. A hlavní je neztratit toto odhodlání. Protože karavany oslů naložené zlatem se okamžitě pohnou. Ty, které nemohou zabít, se pokusí podplatit nebo na ně vyvinout tlak prostřednictvím výhrůžek jejich rodinám.
https://t.me/SergeyKolyasnikov/77378

"Vojáci neměli rádi Rakouska ani války, ale dřeli do úpadu těla" - Karel Poláček
Re: Ruští vojenští propagandisté
Fakt mají rusáci zbraně na rozdávání, když už kňourají že jim dochází rakety do PVO?

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"




