Zemakt píše: ↑12/3/2026, 07:42
Hitler, no. Jestli to signoval i on, nevím. Zdali to bylo na jeho výslovné přání, vyslat křižník do fjordu, taktéž.
Tam se mohlo podělat takových věcí (a dost se jich i podělalo, přes finální výsledek), že to byla klasická německá z prd*le klika jako se vším na začátku války (=Československo hodilo ručník do ringu, ve Francii to nemělo vůbec dopadnout jak dopadlo a Němci tam také mohli strávit dalších pár let v zákopech za jen trošku jiných okolností, Norsko...). Při provedené mobilizaci a bez toho prvku zmatení je mohli Norové i se svými omezenými prostředky zaříznout na místě jak kuřata.
Ataman píše: ↑10/3/2026, 09:46
Tos měl ještě počkat, on by se Polar nakonec rozdejchal a dal by to.
Na mě je to moc trawlerovitý/jachtovitý, abych to vůbec zkoušel (až na výjimky)

Tady máte nějaké krmivo:


U národa, u něhož je nejoblíbenějším historickým spisovatelem Vlastimil Vondruška, se nějakého historického prozření a sebereflexe dočkáme opravdu jen velice stěží. (Polarovo motto pro rok 2019)
“Without data, you're just another person with an opinion.” W. Edwards Deming
Brána do Mordoru:
https://twitter.com/fbeyeee?lang=cs