Rozkol pravoslavné víry

Moderátoři: Pátrač, Tkuh, kacermiroslav

Odpovědět
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

to Fatale

Mluvím o extrémních formách islámu, které se množí jako houby po dešti. Že islám může být rozumný a tolerantní ví například evangelíci v Maďarsku, kde se jim pod půlměsícem žilo svobodněji než pod katolíky. Stejně tak cordóbský chalifát je pěknou ukázkou schopnosti islámu žít pokojně s křesťanstvím a judaismem ku prospěchu celé země.
Jenže dnešní islámští přistěhovalci do Evropy mají na věc trochu jiný náhled, oni se nemíní přizpůsobit většinovému místnímu způsobu žití ke kterému patří i náboženská tolerance, oni očekávají, že se naopak místní přizpůsobí jim. Což je malinko průser.......
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

RAYTHEON píše:to Fatale

Mluvím o extrémních formách islámu, které se množí jako houby po dešti. Že islám může být rozumný a tolerantní ví například evangelíci v Maďarsku, kde se jim pod půlměsícem žilo svobodněji než pod katolíky. Stejně tak cordóbský chalifát je pěknou ukázkou schopnosti islámu žít pokojně s křesťanstvím a judaismem ku prospěchu celé země.
Jenže dnešní islámští přistěhovalci do Evropy mají na věc trochu jiný náhled, oni se nemíní přizpůsobit většinovému místnímu způsobu žití ke kterému patří i náboženská tolerance, oni očekávají, že se naopak místní přizpůsobí jim. Což je malinko průser.......
Jak to "říkal" por. Hamáček v Černých baronech? "Každej extrém je na hovno." 8-)
Chápu, že narážíš asi hodně na Francii a kupříkladu problémy ve školství. Já jsem ale přesvědčenej, že tam je to hlavně o sociálních rozdílech a ne náboženství jako takovým. Alespoň z toho mám ten pocit.
válka je vůl
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

RAYTHEON: Ne, děkuji, já se poptám. Studuji totiž v Brně, ale ve školní knihovně se jeden výtisk určitě najde, od toho tam ta knihovna je.

Islám: Pro většinu muslimů podobně jako křesťanů je víra nekonfliktní, vyznávají si v klidu to svou,ať se děje co se děje. Že je v dnešní době islám využíván fanatickými blby jako záminka pro teroristické útoky je špatné, ale není to jen výsadou islámu. Z každého mírumilovného náboženství se může stát stroj na smrt. Křesťané taky hlásají světový mír, ale vedli křížové výpravy jen kvůli tomu, že papež rozhodl, že dotyčný národ jsou kacíři..
Nevím, jak Evropě, ale když jsem žila v Samaře, všichni příslušníci muslimského etnika vycházeli s okolím velmi dobře. Asi záleží na jednotlivých lidech.
Náboženství by mělo sloužit k míru a klidu, existuje spousta jiných důvodů proč vést války. Využívat ho jako jeden z nich je mimořádná ubohost..
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Mantra
7. Major
7. Major
Příspěvky: 1018
Registrován: 19/2/2008, 08:57
Bydliště: Platan

Příspěvek od Mantra »

Myslíte že je to možné?

http://web.volny.cz/magazin/drby/neuver ... IDC/98191/

Zem kde včera, již znamená zítra!!
Obrázek
"Will screw them hard, fast, and in an elegant manner."
Major General Haim Bar-Lev 1967
Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Mantra píše:Myslíte že je to možné?

http://web.volny.cz/magazin/drby/neuver ... IDC/98191/

Zem kde včera, již znamená zítra!!
Proč ne, koukni třeba k nám do historie, kolik takhle zmizelo hradů a zámečků.
válka je vůl
RAYTHEON
7. Major
7. Major
Příspěvky: 602
Registrován: 14/5/2007, 20:44

Příspěvek od RAYTHEON »

Když se jeden podívá jak se u nás od konce WWII zachází s památkami, nenajde mnoho důvodů k pošklebování se u citovaného článku.
Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

U nás se nekradou památky a stavby. U nás se krade jejch vybavení. O celá kvanta cenných staveb jsme přišli totální imbecilitou starého režimu, který je systematicky ničil jako připomínku starých dob.

Lidé co se dívali na staré památky totiž nemohli hledět ke šťastné budoucnosti co je čekala.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Když se ještě vrátím k tomu kostelu, tak si myslím, že je to možné, dokonce pravděpodobné.
Střední Rusko leží stranou zájmu vedení země, je tam velká míra nezaměstnanosti, chudoba a hlad. Žádná pořádná možnost výdělku tam není a hlad podpořený touhou po penězích dožene člověka k činům, které by jinak odsoudil. V takové chvíli je jedno, zda se jedná o kostel nebo obchod.
Když se podívám do ruských dějin a zastavím se na přelomu 18. a 19. století, napadá mě jeden citát. Ptali se jednou výborného spisovatele a historika Nikolaje Karamzina, jak by ve zkratce definoval podstatu Rusi. Spisovatel to vzal opravdu stručně a prohlásil:"Kradou!". Přečetla jsem ten článek, pochopila a dala mu za pravdu..
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

To platí celosvětově, nejen v ČR či Rusku :wink:
válka je vůl
Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

To Ljubov:

Příspěvek od Kutuzov »

Ještě k patronu našeho národa, kterého jste nám "sebrali" - myslel jsem s humorem ... Je ale smutné to, že náš svatý Václav se stal patronem kremelského pluku a náš ten hradní (pluk ?) neprojevil sebemenší zájem ... A k tomu kradení v Rusku ... z toho bych vůbec nedělal žádné závěry. Co by kdo chtěl po tolika desítkách let bolševické devastace národa ... Proto možná tak váš stát teď prosazuje Pravoslavnou církev. Zhruba před rokem jsem četl nějaké ekonomické statistiky o ekonomice carského Ruska z období těsně před první světovou válkou - ano, oproti třeba Rakousku-Uhersku nebo Německu či Anglii a USA to byla docela bída, ale prý v této době měla ruská ekonomika mnohem větší dynamiku než kterákoliv ekonomika z výše uvedených států (v době před válkou už bylo carské Rusko největším vývozcem obilí na světě, což se prý docela nelíbilo Britanii i USA). Ta studie tvrdila, že pokud by nebylo světové války, do dvaceti let by Rusko bylo jednou ze tří nejmocnějších ekonomik tehdejšího světa (něco jako Čína dnes). A lidi jste na to měli - bohužel všechny ty velké talenty byly ztraceny v gulazích - Solženicyn tomu věnuje celou jednu kapitolu ve svém Souostroví Gulag. Takže když v Rusku propukla bolševická revoluce, jisté podnikatelké kruhy tehdy vyspělých státu si docela oddechly ... Nebýt této války a jejích následů, váš národ by nesmírně vyspěl a zcivilizoval se - nedávno byl v TV dokument o Baťově výstavbě domků pro dělníky ve Zlíně a tam vzpomínali, že převážná většina příchozích znala z domova jen udusanou hlínu a latrínu a to, že najednou dostali dům s podlahou byl pro ně těžký kulturní šok ...
P.S.
Ještě na okraj k té kuriozní krádeži kostela v Rusku - a nakonec, když příjde krize krade se i ve vyspělých zemích a to i v takových kde pojem osobní cti má pořád nesmírnou váhu:
http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/svet ... 90661.html
A pokud má ten váš ruský oligarcha pravdu, tak brzy nebudou krást jenom Rusové a Japonci, ale naprosto všichni ....
http://www.chelemendik.sk/ShowDoc.php?d ... riciny_sve
Lidstvo dává veškerou svoji moudrost do knih a proto samo zůstává blbé.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Kutuzov: Nevím, zda mluví Prochorov pravdu, ale podle mě se krade už dnes téměř všude. Přesto mě zmínka o Japonsku překvapila, myslela jsem, že místním velmi záleží na své osobní cti, jak ostatně zmiňuješ i ty. Ale nedostatek peněz a hlad změní hodnoty každému.

Souostroví Gulag je velmi poučná kniha, souhlasím, že mnoho nadějí zhaslo. Někteří měli "štěstí", jako Sergej Koroljov ( soupeř W. von Brauna; hlavní sovětský projektant během dobývání vesmíru), ale i na něm se podepsalo šest let nucených prací. Celkem prošlo gulagy kolem 18 miliónů lidí, přesný údaj není znám. Z toho bylo souzených jen 10% lidí, pro zbytek platilo "Pracuj, dokud nezemřeš,"..

Možná, že by ruské dějiny vypadaly jinak, kdyby nezačala světová válka a lidé by žili lépe. Ale válka byla a s tím se nedá nic změnit, proto si myslím, že bychom se měli snažit, aby se podobné věci nestávaly. Nabízí se otázka: jak, na kterou bych si vážně přála znát odpověď.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Fatale
Důstojník v záloze
Důstojník v záloze
Příspěvky: 1383
Registrován: 18/8/2005, 14:43
Bydliště: ano

Příspěvek od Fatale »

Ljubov píše:Ale válka byla a s tím se nedá nic změnit, proto si myslím, že bychom se měli snažit, aby se podobné věci nestávaly. Nabízí se otázka: jak, na kterou bych si vážně přála znát odpověď.
Tak současnej a minulej systém se evidentně neosvědčil, náboženství v tomhle udělalo spíš medvědí službu a přikázání typu "nepokradeš" či "nezabiješ" se vlastně ani k lidskýmu naturelu nehodí. Upřímně, uvidíš-li takovejhle odkaz -> NEKLIKAT!, uposlechneš? :)
Války vždycky byly kvůli nějakým materiálním výhodám, ať už se to kamuflovalo jakkoliv, takže nejdřív se musí podařit lidstvu vyřešit tuhle otázku... aby se pak mohlo neprodleně začít válčit z důvodu jinýho 8-)
Je to zkrátka podstata lidí, vždycky se válčilo, válčí se a válčit se bude, takže si zvykněme na nastolování míru preventivním zásahem (aneb jak se říká "válčit za mír, je jako šukat za cudnost") a jako mír označujme stav, kdy se válčí někde jinde. Nemá smysl si tím lámat hlavu :wink:

Jestli můžu, zeptal bych se na Solženicyna, jak lidi v Rusku vůbec berou jeho dílo a osobu?
válka je vůl
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Na odkaz neklikat samozřejmě klikat nebudu..

Hloubat nad podstatou války vážně nemá smysl, to je tak, když někdo nemá žádné jiné zaměstnání a přemýšlí nad podobnými otázkami.

Alexander Solženicyn: Záleží na konkrétních lidech, pokud s ním nesouhlasí ( Solžněnicynovy názory jsou kolikrát velice zvláštní), tak ho nenávidí. Na druhou stranu, když se ho snaží pochopit a vžít se do jeho situace, potom ho milují. Byl velmi kontroverzní osobností, nenáviděly ho špičky vedení a mocní, poslali ho do gulagu, do vyhnanství a zbavili ho občanství. Přesto miloval Rusko a ruský národ..
Za sebe můžu říct, že obdivuji jeho odvahu psát o věcech, které se nikdy neměly dostat na veřejnost. Říká se, že díky němu západ pochopil, co je to gulag a co přináší. V zahraničí je známější než v Rusku, někteří Rusové se příliš bojí uvěřit tomu, co píše ve svých dílech, mají strach si přiznat, že mluví pravdu..
Některé prameny ho označují jako "Ruské svědomí". Docela s tím souhlasím, můžeme ho potlačit, neřídit je jím, ale zbavit se ho nemůžeme. Tak je to podle mě i s Alexandrem Solženicynem, je natolik výjimečný, že se nedá jednoduše popsat.
Moje rodina si ho váží, nikdy jsme nebyli příliš bohatí ani významní, ale pro určité skupinky lidí zůstane navždy lhářem.

Ten lemur má mimořádně ďábelský výraz.. :D
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Kutuzov
praporčík
praporčík
Příspěvky: 351
Registrován: 16/11/2006, 17:37
Bydliště: Olomoucký kraj

To Ljubov:

Příspěvek od Kutuzov »

"... ale pro určité skupinky lidí zůstane navždy lhářem." - koho tím myslíš ? - ortodoxní stalinisty ? Pořád nemůžu tuto sortu lidí pochopit. Souostroví Gulag - je psáno naprosto pedanticky - data, lidi, události, vše s výjmenováním zdrojů, vše při troše snahy doložitelné. O Solženicynovi je známo, že než něco napsal, měl to přesně zdokumentováno a podloženo z několika zdrojů. Stejně jsou napsány i ostatní jeho faktografické knihy včetně té poslední - "Dvěstě let pospolu". Pokud ho někdo chtěl nazvat lhářem i přesto, že má dnes možnost přečíst si pravdu, to musí být silně věřící člověk - je to dost zvrácené, ale asi nic nenormálního. Nakonec Solženicyn takové typy bolševických fanatiků popsal - ač se jim dostalo od strany a soudruha Stalina příkoří, říkali si: "Kdyby to věděl Stalin, nebylo by se to stalo ... !" Osobně jsem znal taky takového člověka. V 18 letech ho bolševici zavřeli (byl synem kulaka), prošel Ljubljankou (tam seděl rok - přežil, jen proto, že sloužil ve vězeňské četě, která pěstovala zeleninu pro dozorce), při výslechu ho mlátili pažbou pistole do hlavy až z něho stříkala krev na všechny strany a pak skončil na Kolymě v Magadanu, kde byl 12 let. Přežil úplnou náhodou. Z lágru si přinesl velmi těžké revma a když jsem s ním krátce před jeho smrtí mluvil, měl pro Stalina jen chválu. V sedmdesátých letech, když byla u nás nejtvrdší normalizace, odjel do Prahy na hrad a žádal o audienci u Husáka, aby mu vynadal, kvůli odsouzení Stalina - po krátké hádce u brány ho vyhodili ... Byl to nesmírně tvrdý člověk, v životě o své víře ani v nejmenším nezapochyboval ... Ten člověk byl můj strýc ...
Ad Prochorov
Souvislost mezi Prochorovem a kradením (kdekoliv) je ta, že Prochorov v tomto textu vysvětluje mechanizmus (tedy systém, který Josiah Stamp, guvernér Bank of England, 1920 nazval nemorálním "Tvořením peněz z ničeho"), který zřejmě způsobí ožebračení celých národů (včetně našeho, českého) a také počátek světového kataklyzma o kterém mluví pravoslavný kněz Alexandr Krasnov v níže zmíněné knize, která je ke stažení zde - Duchovní besedy a poučení starce Antonije (http://www.robov.knihy.szm.sk/nab.htm). Prochorov ve svém textu celkem srozumitelně (pro mě) vysvětluje co to jsou "virtuální peníze" a jakou mají úlohu v dnes probíhající světové krizi. Tento text jen doplňuje text vašeho ekonomického analytika Chazina (Jelcinův poradce pro ekonomické analýzy)
Původní text v ruštině je zde:
http://chelemendik.ru/ShowDoc.php?d=398
Ve Slovenštině je zde:
http://chelemendik.sk/ShowDoc.php?d=393 ... j_depresii
Krasnovův stařec Antonij v pasážích týkajících se toho, co přichází na dnešní svět, říká, že všichni lidé budou muset revidovat své hodnoty. Drahá auta bez benzínu budou hromadou šrotu, veškerá moderní elektronika bez elektřiny bude jen neužitečným harampádím a král bude ten, kdo bude mít kamínka udělaná z plechového sudu a bude se moci ohřát ... !
Dosud nejsvobodnější národy se stanou otroky ( http://www.czechfp.cz/site/?p=3140 , http://www.zive.cz/bleskovky/sc-4-a-144062/default.aspx ) a jediné Rusko přežije ...
Nu, když se každý den probírám zprávami ze světa, začínám tomu docela věřit !
Lidstvo dává veškerou svoji moudrost do knih a proto samo zůstává blbé.
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Kutuzov nejspíš Ti dlužím vysvětlení a omluvu.

Nevím, jak to bude znít věrohodně, ale těch lidí není zase tak málo. Dělila bych je do několika skupin:
I. Éra SSSR skončila, ale pro některé lidi je to věčná škoda, obdivovali minulý režim a rádi by ho obnovili. Představují si Rusko jako nejsilnější stát na světě, který chrání své méně významné bratry před hrozbou západu. Pořádají demonstrace, kde mávají sovětskými vlajkami a oslavují Lenina se Stalinem jako národní hrdiny. Soustředí se pouze na sílu, jakou země disponovala a strachem, který vyvolávala. Činy komunistů a zřízení gulagů ignorují. Proto vidí v Solženicynovi lháře, který pošpiňuje jejich svatou víru, když je pro ně komunismus bezchybný a dobrý.
II. Potom jsou lidé, kteří to dobře ví a někteří členové jejich rodin gulagy prošli, ale jejich zážitky či vzpomínky byly natolik příšerné, že se je snažili zatlačit co nejhlouběji do toku myšlenek, zapomenout na ně. Předstírají, že minulost neexistuje.
III. Další okruh lidí se jednoduše bojí uvěřit a prohlásit:"Ano, má pravdu". Myslí si, že je za jejich názor potrestají a raději jsou k tématu lhostejní. Nikdy si nemůžou být jistí, kdo je člověk ve vedlejším bytě. Některé praktiky se nezměnily.
IV. Snad poslední jsou někteří moji vrstevníci, z jiné vrstvy. Pro mladé bohaté Rusy je dávnou minulostí včerejšek. Hlavně, aby mohli jít večer do klubu se dívat na slečny v kostýmcích růžových králíčků, pít, šňupat kokain a mít co nejmodernější oblečení. Prokládají svou řeč angličtinou a myslí si, že jim patří svět. Co je pro ně doba před padesáti lety? Nic. Vždyť život je přece tak úžasný, když mají peněz kolik si usmyslí..

Pokud z mého textu vyplynulo, že považuji Solženicynovy knihy za výmysl, je to chyba mých vyjadřovacích schopností, které nikdy příliš dokonalé nebyly. Neodvážila bych se ho v životě kritizovat, i kdybych s ním nesouhlasila. Větu obsahující podobné vyjádření smažu, jestli mě na ni někdo upozorní.

Svůj názor na příběh Tvé rodiny neumím při nejlepší vůli formulovat, myslím, že by mu další slova pouze uškodila. Nevím, jaké to je, když tě mlátí dokud neomdlíš a doufám, že to nezjistím.
Měla jsem relativně štěstí, jediný, kdo z mých příbuzných prošel gulagem, to přežil. Poslali ho tam kvůli nepohodlnosti režimu, proklínal by Stalina i cestou do pekla. Vyprávěl o přátelích, které poslali budovat kanál mezi Moskvou a Volhou. Těch 128 kilometrů stálo život tisíců lidí, s denní dávkou 400 gramů chleba a krédem "pracuj, dokud nezemřeš" vykoupili přehrady a zdymadla krví. Říkal, že vítali smrt jako vysvobození. Těšili se na ni, než aby otročili, postupně zmrzli nebo zemřeli na otravu, když na jaře jedli rašící trávu. Nemluvě o případech, kdy dovezli do márnic napůl živé a pohřbili je se slovy, že by stejně nevydrželi. Poslouchala jsem a nebyla jsem schopná mluvit.
Popřít gulag a utrpení lidí, kteří jím prošli, je podobné jako popírání holocaustu, ten přece také někteří považují za výmysl, nebo ne?
Nic víc říct neumím.

Prochorov: V ekonomice se vůbec nevyznám, můžu si jeho odpovědi číst pořád dokola a neporozumím tomu. Proto se nebudu dohadovat o finančních záležitostech, ber to tak, že jsem naprosto dutý jedinec, který zaplatí na poště složenku, pokud ji vůbec zvládne pořádně vyplnit a nesplete a tím jeho starosti končí. Žiji v naivním světě, nediskutuji o vývoji ekonomiky a propadu akcií na burze, je to na mě moc složité. Posoudit pravdivost jeho výroků díky své nevzdělanosti nemohu.
Jestli bude lidstvo žít obklopeno moderními vynálezy, tisíckrát rychlejším internetem a podobnými zázraky nebo se vrátí do jeskyně, bude nadšeně mávat oštěpy a lovit zvířata je mi jedno, v rámci své duševní prostoty se ztrátou technických vymožeností trápit nebudu.

Vnucovat Ti své názory samozřejmě nemůžu, jsou to spíš domněnky a nedají se jasně prokázat.
Naposledy upravil(a) Ljubov dne 21/11/2008, 22:20, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
Pátrač
3. Generálmajor
3. Generálmajor
Příspěvky: 7850
Registrován: 14/8/2008, 06:44
Bydliště: Prostějov

Příspěvek od Pátrač »

Ljubov a Kutuzov - otázka GULAG-u je pro Rusy extrémně citlivá. Mají pocit, že jsou ve stejné situaci jako Němci když měli uznat existenci vyhlazovacích lágrů.

Tak jak to popsala Ljubov tedy postoj lidí k této skutečnosti je tak zoufale přesný že z toho na člověka jde smutek.

Život píše příběhy a ten život co žili miliony lidí v SSSR psal jen kruté a smutné příběhy. Když se mi poprvé dostal do ruk triptich Souostroví GULAG měl jsem problém přečíst více než 10 stránek najednou. Něco tak hrozného jem nikdy předtím ani nikdy po tom nečetl.

A Goleniščeve Kutuzove, myslím že nebude tak zle.
ObrázekObrázek

Pes(ticid) - nejlepší přítel člověka! Nechápete? Nevadí. Hlavní je, že víte že:

JDE O TO, ŽE KDYBY O NĚCO ŠLO, BYLO BY DOBRÉ VĚDĚT, O CO VLASTNĚ JDE.
Uživatelský avatar
alibaba
7. Major
7. Major
Příspěvky: 707
Registrován: 15/8/2007, 00:30
Bydliště: Cotswold

Příspěvek od alibaba »

Pátrač píše:Život píše příběhy a ten život co žili miliony lidí v SSSR psal jen kruté a smutné příběhy. Když se mi poprvé dostal do ruk triptich Souostroví GULAG měl jsem problém přečíst více než 10 stránek najednou
Taky jsem se divil, ze mi trvalo dele precist Souostrovi Gulag, nez treba Zlocin a trest.
Inteligence má své hranice,
ale blbost je nekonečná....
Uživatelský avatar
Thór
7. Major
7. Major
Příspěvky: 889
Registrován: 7/8/2008, 02:35
Bydliště: Chrudim

Příspěvek od Thór »

Pátrač-já jsem možná četl horší, Starý zákon.............
ObrázekObrázek
" Thór "

Kaphar hunnu bhanda marnu ramro
Uživatelský avatar
Ljubov
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 851
Registrován: 13/7/2008, 17:17
Bydliště: Udmurtsko

Příspěvek od Ljubov »

Pátrač: Souvislosti mezi gulagy a německými vyhlazovacími tábory bychom určitě nějaké našli, ale nevím, jestli byli všichni vězni koncentračních táborů v Německu nuceni pracovat.
Ale máš pravdu, je to příliš citlivé téma, je stále aktuální, čerstvá rána. Nedá se na něj nahlížet jako věc dávnou minulou.
Snažila jsem se popsat názory Rusů co nejvěrohodněji, je to smutné, nicméně pravdivé.
Souostroví Gulag se snad najednou ani přečíst nedá. Člověk ho studuje pomalu, sleduje osud vězně. Není to laciný román, Solženicyn zpracovává velmi vážné, kruté a nevděčné téma. Je důležité, že našel dostatek odvahy se podělit s ostatními o své zážitky. Říká se, že cítil povinnost napsat dílo o gulagu kvůli lidem, kteří v nich zemřeli. Nebýt něj, kdo ví, jak by veřejnost tuto sféru komunismu vnímala. Tolik detailů na jednom místě by jí málokdo nabídl. Minulost táborů smrti však Norilsku či Vorkutě nikdo neodpáře.

Starý zákon není, pro mě jako atheistu, příliš zajímavé čtení, ale je to pořád součást Knihy knih. V Bibli nacházelo mnoho autorů inspiraci, nějaké základní informace by o něm člověk mít měl.

Zločin a trest: úžasná kniha, úžasný autor..
Obrázek
All for our vantage. Then, in God’s name, march.
Every rose grows merry with time.
There’s never a rose grows fairer with time.

Uživatelský avatar
jaromír dolanský
praporčík
praporčík
Příspěvky: 391
Registrován: 12/10/2006, 14:21
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jaromír dolanský »

Zdravím Ljubov :) Před nějakým časem jsem se tomuto tématu trochu na Palbě věnoval. Samozřejmě z pohledu člověka, který ve "Velké zemi" byl nejednou, ( a za pár dní opět do jedné z post - sovětských zemí zase odjíždím ) - ale kořeny mám tady - ve Střední Evropě. Jestli budeš mít chvilku, podívej se na ty články , docela by mě zajímal Tvůj názor.
VIVERE SUIS DESIDERIS. PRO SUO HONORE MORI.
Odpovědět

Zpět na „ostatní“