Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Komentáře aktuálního dění ...
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

Dôchodca na vrátnici môže aspoň niekohoo zalarmovať ak teda nezaspí. A môže mať aj služobného psa. Ten vyskočí raz dva len čo niečo zašustí. Môj otec strážil v preddôchodkovom veku obyčajné stavenisko a psa k dispozícii mal.

Alebo bude asi nutné začať nechať strážiť areálmi robotmi. Taký robotický pes...
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11850
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

Pes asi ne, více Foltýn na
viewtopic.php?p=489906#p489906

Ten ti to vysvětlí jo.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Za mna je to dnesna klasika. rusi cez internet zorganizovali a zaplatili skupinu lahko manipulovatelnich ludi, ktory mali viac stastia, ako rozumu, ze im to vyslo. Museli vsak vediet kedy prist, co podpalit, kadial prist atd. To im niekto musel posepkat. Tolko moj nazor. Uprimme ? Myslim, ze taketo utoky sa budu v EU rozmahat.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

O to až tak nejde. Ide o to , že niekto vtrhne do dôležitého areálu ako nič, nikto ich nezastavil, mohli tam kľudne spraviť menšiu party pri ohníku.
Nech sa na mňa nikto nehnevá ale takáto amatérčina ochrany dôležitých objektov v dobe, keď je všade súkromných bezpečnostných agentúr ako nakotených ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Alfik
7. Major
7. Major
Příspěvky: 5212
Registrován: 16/9/2008, 19:23
Bydliště: Jeseník

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Alfik »

Doporučuji ptát se jako vždy: Qui bono?
"Ivane, Ivane. Ty palice medvědí. Nic jsi nepochopil!" Dědeček Hříbeček
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11850
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

niko píše: Za mna je to dnesna klasika. rusi cez internet zorganizovali a zaplatili skupinu lahko manipulovatelnich ludi, ktory mali viac stastia, ako rozumu, ze im to vyslo. Museli vsak vediet kedy prist, co podpalit, kadial prist atd. To im niekto musel posepkat. Tolko moj nazor.
Uprimme ? Myslim, ze taketo utoky sa budu v EU rozmahat.

Niko, dost věcí na tom je divných.
Areál je monitorován kamerami, ale jestli měli jednotlivé objekty zabezpečené alarmem a pohybovými čidly je otázka.
Jo rusáci té najmuté bandě asi řekli, jak to tam funguje, nebo alarm vyřadili, ale to vše je jistě předmětem vyšetřování.

Podle mluvčí LPP Holding Martiny Tauberové byl areál zabezpečen standardními i nadstandardními bezpečnostními prvky (EZS - elektronická zabezpečovací signalizace).

Pokud měli napojení na PCO, proč tam nepřijela včas zásahovka, nebo byla banda tak rychlá ?

LPP odmítla tvrzení Babiše, že objekt v Pardubicích neměla dost zabezpečený

V napadených objektech podle mluvčí bylo zázemí administrativy a komponent pro optoelektronické přístroje.

Společnost podle Tauberové využívá legislativně přípustné prostředky zabezpečení. Jmenovala kamerové systémy, detekční čidla, nepřetržitý monitoring prostřednictvím externího pultu centralizované ochrany, vlastní kapacity včetně fyzických obchůzek.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... eny-302334

Alfik píše:
Doporučuji ptát se jako vždy: Qui bono?

My to určitě nevyřešíme, jestli někoho obviní je otázka, a jak se k tomu Alfiku postaví BIS, protože to nyní je i pod její kuratelou, to je další věc.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11850
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

pjaro77 píše: 22/3/2026, 08:46 O to až tak nejde. Ide o to , že niekto vtrhne do dôležitého areálu ako nič, nikto ich nezastavil, mohli tam kľudne spraviť menšiu party pri ohníku.
Nech sa na mňa nikto nehnevá ale takáto amatérčina ochrany dôležitých objektov v dobe, keď je všade súkromných bezpečnostných agentúr ako nakotených ?

No viz napsáno výše jo. PCO je přeci obvykle napojené na security ne ?
V samotném areálu pak taky někdo hlídá. Přesto se tohle stalo. Zajímavý, ale možný je všechno.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

Bol tam vôbec strážca ? Ak bol, dostal všimné aby nič nevidel, nič nepočul, nič nehovoril ako tri opice ?
Služobného psa nepresvedčí nikto aby nevidel a nepočul. Jediné čo sa dá ho uspať.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Spiaceho straznika mozeme vylucit. Toto si nikto ma triko nevezme. Skor tipujem, ze vyhodili hlavny istic na stlpe a tym odstavili kamery a PCO. PCO ma v takom pripade vyslat hliadku, ale kym sa na to pride atd., trva to par minut. To tipujem, ze bolo to okno. Toto by ale svedcilo o podrobnom planovani a profesionaloch a nie o nejakych aktivistoch. Za mna jasna ruska stopa.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11850
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

No když mluvčí říkala, že dělali obchůzky, tak tam pravděpodobně strážce byl.
Chápu, že on by proti nim nešel, to může být životu nebezpečný, a víte jaké na to jsou většinou brány osoby.
No ale pokud tam byl ALARM, pak reakce rychlé se zbraněmi.
Ale někdy to jsou falešné poplachy, a když pak k něčemu skutečně dojde, mohli to podcenit, no nic.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

niko píše: 22/3/2026, 15:43 Spiaceho straznika mozeme vylucit. Toto si nikto ma triko nevezme. Skor tipujem, ze vyhodili hlavny istic na stlpe a tym odstavili kamery a PCO. PCO ma v takom pripade vyslat hliadku, ale kym sa na to pride atd., trva to par minut. To tipujem, ze bolo to okno. Toto by ale svedcilo o podrobnom planovani a profesionaloch a nie o nejakych aktivistoch. Za mna jasna ruska stopa.
To myslíš vážne , že v chránených objektoch nemajú kamery a poplachový systém vlastné UPS aspoň na pár minút ?
To sa hodí do hollywoodskeho akčného filmu - vyhodím istič, preseknem hlavný kábel a všetko je mrtve.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11850
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

Nebo jestli to náhodou nemyslel, že přešmykli záložní dráty, ale to už je obvykle někde uvnitř.
RUŠENÍM by pak museli vyrušit mobilní signály. Pak to nedojde na PCO.

To se možná jeví jako schůdnější, to mají i když kradou auta.
Další možností je, že pokud nejsou čidla na drát, ale na wi-fi, tak je taky zaruší no.
To už se tady psalo, jaký jsou možnosti.
Každopádně ale tohle zná někdo zevnitř, jak to bylo udělané, a mohl to třeba vynést.


pjaro, jedině pes, ale myslím, že dnes to je docela drahá záležitost než kdysi.

Všechno je nakonec o love :)
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od skelet »

na 90% to prostě byla provozní slepota, kamery tam ,ůžou být, ale dityčný se zrovna kouká na něco jiného, bo se nikdy nic neděje,
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11850
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

To se stát sice klidně může. Dědek hlídá nebo sleduje kamerami v noci celý areál.
Současné kamery mají AI detekci, která upozorní, ale nemuseli to tam vůbec mít.

No a za další a to je asi podstatnější, podle mluvčí, snad měly jednotlivé budovy, to jest hala i administrativní budova a dílny ALARM.
A to asi víte, jak funguje ne, kdo má zabezpečenej barák. Nebo ve firmách se běžně dělá. Tam jsou prostě pohybová infra čidla.

No a tohle obejít už není jen tak, proto ty spekulace.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Vaří se z vody, těch způsobů je bambilion. Se divím, že pjaro si nepřihřál polívčičku, přičemž se to samo nabízí.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

Na to som ani nepomyslel.

Teraz ma napadá, mali tam na každej hale bezpečnosotné dvere ? Pretože tie sa dajú v rozumnom čase bez explozií a zdlhavého vrtania obísť len tak, že niekto si ich otvoril kľúčami. Alebo sa dostali nejako zhora , hala má strešné okná ?
Mne to celé pripadá, že tam firma mala krtka.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od palo satko »

Ked som v roku 1979 kreslil na strojarine taky prototyp testovacieho pristroja, tak som pred odchodom zabudol prehodiť plachtu cez risovaciu dosku. Na druhy den ma docent dodr...l, s tym že sa to musi, lebo "steny maju uši a okna okuliare". Ked si človek pozrie to video, tak tam vidi, že brali do batohu aj nejake dokumety. Trochu čudna zbrojarska fabrika, ked sa doležite veci pri odchode nezamykajú do sejfu a že vedeli, čo si zobrat, je tiež zaujimave.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11850
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

Ale fut platí, že když někdo vnikne dovnitř, tak pohybová čidla ho zaznamenají, pokud je tam měli.
Samozřejmě, pak to tam stejně polili benzínem.

Jinak hala byla z tenkých železných nosníků, a zřejmě obložena PUR panely, ty dobře hoří.
pjato, prostě není až takovej problém se dostat dovnitř oknem, nebo někudy.

Za pět minut mohli mít hotovo a bejt pryč.

Jinak v některých komentářích se píše, že tam byla díra v plotě.
Prostě klídek, dokud se nic neděje, klasika.

PODLE Babiše nesou firmy plnou zodpovědnost za kvalitní zabezpečení :!:
Vydělávají bambiliony a na tohle pečou.
Je to jejich problém a z pojištění asi taky nic nedostanou, protože na tohle se vztahují výluky, ne ?
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Koba »

Lord píše: 22/3/2026, 19:00
PODLE Babiše nesou firmy plnou zodpovědnost za kvalitní zabezpečení :!:
Vydělávají bambiliony a na tohle pečou.
Je to jejich problém a z pojištění asi taky nic nedostanou, protože na tohle se vztahují výluky, ne ?
A odpovědnost za to, že ve státě pobíhají organizované teroristické skupiny nesou taky firmy?
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

pjaro77 píše: 22/3/2026, 18:04 Na to som ani nepomyslel.

Teraz ma napadá, mali tam na každej hale bezpečnosotné dvere ? Pretože tie sa dajú v rozumnom čase bez explozií a zdlhavého vrtania obísť len tak, že niekto si ich otvoril kľúčami. Alebo sa dostali nejako zhora , hala má strešné okná ?
Mne to celé pripadá, že tam firma mala krtka.
Škoda.

Jeden dron udělá díru ve střeše, druhý zapálí vnitřek. Nebo dva drony v jednom.

Minimální riziko, účinost ověřená. K provedení ti stačí jeden člověk.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“