Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Komentáře aktuálního dění ...
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od palo satko »

Podla tych zaberov tam bol na pracoviskách neporiadok. Na nejaku vyrobu zazračnych dronov sa to velmi nepodobalo. Takže podla mna typický šlendrián vo všetkom, ale vyhovorka na rusku sabotáš je oblubená pesnička overena už pri tych skadoch.
Obrázek
Uživatelský avatar
Martin.K
praporčík
praporčík
Příspěvky: 394
Registrován: 30/1/2009, 00:23
Bydliště: Ostrov

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Martin.K »

Koba píše: 22/3/2026, 19:20
Lord píše: 22/3/2026, 19:00
PODLE Babiše nesou firmy plnou zodpovědnost za kvalitní zabezpečení :!:
Vydělávají bambiliony a na tohle pečou.
Je to jejich problém a z pojištění asi taky nic nedostanou, protože na tohle se vztahují výluky, ne ?
A odpovědnost za to, že ve státě pobíhají organizované teroristické skupiny nesou taky firmy?
JJ, když to bylo ve Vrběticích, tak bába taky tvrdil, že to byl útok na zboží ne na stát.😇
Tvůj temný oheň ti nepomůže, plameni Udúnu. Vrať se do stínu!
Obrázek
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

pjaro77 píše: 22/3/2026, 18:04 Na to som ani nepomyslel.

Teraz ma napadá, mali tam na každej hale bezpečnosotné dvere ? Pretože tie sa dajú v rozumnom čase bez explozií a zdlhavého vrtania obísť len tak, že niekto si ich otvoril kľúčami. Alebo sa dostali nejako zhora , hala má strešné okná ?
Mne to celé pripadá, že tam firma mala krtka.
Tak vzhladom na to, ze boli obidene vsetky bezpecnostne opatrenia, tak to na krtka vyzera. Ale hlavne to vyzera na operaciu pripravenu profesionalmi a prevedenu nejakymi lokalmi. No a co si budeme hovorit, rusi na sabotaze nie su ziadni amateri a nerobia to prvy krat. Treba si uvedomit, ze riadnia rocne v EU podla mna stovky sabotazi, teda vedia co a ako robia.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11850
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

Asi to neobešli, ale prostě stejně to udělali rychle, viz jiné vlákno.

viewtopic.php?p=490019#p490019
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

Zemakt píše: 22/3/2026, 21:55
pjaro77 píše: 22/3/2026, 18:04 Na to som ani nepomyslel.

Teraz ma napadá, mali tam na každej hale bezpečnosotné dvere ? Pretože tie sa dajú v rozumnom čase bez explozií a zdlhavého vrtania obísť len tak, že niekto si ich otvoril kľúčami. Alebo sa dostali nejako zhora , hala má strešné okná ?
Mne to celé pripadá, že tam firma mala krtka.
Škoda.

Jeden dron udělá díru ve střeše, druhý zapálí vnitřek. Nebo dva drony v jednom.

Minimální riziko, účinost ověřená. K provedení ti stačí jeden člověk.
Tak iste, dá sa to takto jednoducho. Napríklad vletí dron cez okno, ak nemá mreže. S kamerou natočí videjko a dnu exploduje alebo zapáli termitom.
Na to netreba, aby do domu vošlo niekoľko ľudí.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od skelet »

nerad Vám do těch konspiraček vstupuju, ale všechny nová nebo novější okna mají z venkovní strany bezpečnostní sklo, aby nedošlo k jejich vysypání.
phpBB [video]
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

A jsou Skelete funkční i proti kumulativnímu louči, he? Granátu z RPG 7 třeba.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od skelet »

já jen reagoval na to, jak prostý dron proletí skrz okno, natočí video, a pak exploduje.
Tyhle standardní bezpečnostní skla nejsou ani neprůstřelná a ani nejdou odolná vůči výbuchům. Slouží k tomu, aby nějaký mamlas se nedostal dovnitř za pomoci dlažební kostky nebo, aby nedošlo k pořezání v případě náhodného rozbití okenní výplně.
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Však jo. Já touhle linkou pouze poukazuji na skutečnost, jak je v dnešní době možné využít dronovou technologii k překonání bezpečnostního opatření, ať už v podobě EZesky, dědy na vrátnici, či pravidelné pochůzky se psem. Proti tomuto druhu útoku se fakt blbě brání a bude blbě bránit. Čímž samozřejmě neříkám, že se tak stalo.

Takto bych to řešil já.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11850
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

Jasně, už se ví, jak to asi bylo... zatím je jednodušší dát do kupy bandu, než dronovou jednotku :rotuj:

Novější střešní světlíky továrních hal nemají bezpečnostní skla, ale většinou plexisklo.
MAKROTHERM například.
https://makrotherm.cz/

A co se týče tzv. administrativní budovy, tam bylo spíše vývojové středisko.
Dovnitř se prý dostali pomocí velkého kladiva a sekery, takže i kdyby tam bezpečnostní sklo bylo, tak ho zničili.
Kdyby tam měli obyčejné železné mříže, tak by odolaly určitě lépe.
Jako drony neměli, ale to riziko samozřejmě existuje.


Ale místo toho tam běhalo 7 týpku skupiny The Earthquake Factions s kanystrama, kteří to tam polili, aby to mělo větší efektivitu.
Mohlo se tam i střílet, ale jaksi k tomu nedošlo.

Škody, které požár způsobil, jsou podle prvotních odhadů v řádu stovek milionů korun.
No asi nejen za budovy, za vybavení, když tam prej nic nebylo. Firma dělá i něco pro Aero.

Aero Vodochody zpřísňují bezpečnostní opatření. Reagují na požár v Pardubicích
Největší tuzemský výrobce letadel posílil ostrahu i dohled nad vzdušným prostorem.
Reaguje také firma První brněnská strojírna (PBS), která ve Velké Bíteši na Žďársku vyrábí mimo jiné motory pro bezpilotní prostředky.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... ich-302279
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Jasně, už se ví, jak to asi bylo... zatím je jednodušší dát do kupy bandu, než dronovou jednotku :rotuj:
No v tom je právě ten vtip Lorde, dronová jednotka může být klidně jednočlenná. Banda bude pořád banda. Už jen s přihlédnutím k vyhodnocení rizika možné dekonspiraci jsou pozitiva více než zřejmá. Ale nebudeme nikoho navádět že. Rádio Jerevan tedy končí vysílání :neutral: .
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11850
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

To by jeden týpek musel ovládat roj dronů.
Zatím se tohle spíše vyvíjí pro ukrajinskou frontu.
Ale časem to přejde třeba mezi civily.

Hlavně víš co, tohle už vyžaduje nějakou organizaci.
Je vůbec divné, že pachatelé unikli, že je nikdo nehonil, apod.
Asi na to nemají zatím vypracované postupy.

Nicméně je známo, jak proběhl například útok na ruská letiště.
Už tehdy se diskutovalo o tom, jak je tahle hrozba nebezpečná :!:
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
bat
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1101
Registrován: 30/10/2011, 17:49

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od bat »

:offtopic
Zemakt mi připomněl jeden vtip, ale docela se sem hodí :)

Otázka: Kam zmizel ten co u Vás vždycky seděl a odpovídal na otázky?
Odpověď: To bohužel nevíme, ale zcela jistě někde sedí a odpovídá na otázky!
Obrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11850
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

Je otázka jestli technické a jiné weby nebudou časem pod kuratelou, zřejmě jo.
Tím asi skončí selanka, která byla dříve. A TO JE realita, která se bude propisovat za chvíli všude!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Koba
štábní praporčík
štábní praporčík
Příspěvky: 566
Registrován: 22/1/2022, 17:01

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Koba »

Lord píše: 23/3/2026, 14:46
Je vůbec divné, že pachatelé unikli, že je nikdo nehonil, apod.
Asi na to nemají zatím vypracované postupy.
Zřejmě mají "díru v plotě" i české bezpečnostní služby - BIS, ÚZSI nebo Vojenské zpravodajství.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

Zrejme nastal čas robiť simulačné cvičenia s témou ohrozenia a teroristických útokov pre ostrahy objektov. A to sa týka aj dedov sediacich v strážniciach.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11850
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

Podobně jako se střelbou na fakultě, a předtím vystřílená restaurace v Uherském Brodě.

Však některé zbrojovky to chtějí suplovat na stát, než aby si platily drahé soukromé security!
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od skelet »

Jo? A které ?
ObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lord
1. Armádní generál
1. Armádní generál
Příspěvky: 11850
Registrován: 24/8/2004, 02:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Lord »

Je to asi zřejmé... ale tedy odkazy přidávám.

Jsou to hlavně "strategické zbrojovky" od kterých odebírá i stát, ale třeba zrovna to LPP.

Např. Colt CZ Group, Synthesia - výroba nitrocelulózy v Pardubicích.


Synthesia a vedlejší společnost Explosia uzavřely nedávno memorandum o spolupráci.

https://www.coltczgroup.com/media-tisko ... i-explosia

Které by nyní mohlo zahrnovat i VĚTŠÍ bezpečnostní synergie.
O nějaké velké "bratrské" lásce to není, je to čistě o tom, že jeden i druhý se potřebují.

https://www.nitrocellulose.cz/

Uvažuje se o sjednocení systémů, aby se po areálu nepoflakoval nikdo nepovolaný, vzhledem k dnešní geopolitické situaci a riziku sabotáží.
Pokud to v Semtíně zase bouchne, musí obě firmy vhodně reagovat na komando, NEBO...

Byznys je nervózní z reakce premiéra

Článek se točí v otázce bezpečnosti kolem ostrého sporu mezi zbrojaři a premiérem Andrejem Babišem.
Reakce zbrojařů proti terorismu jsme slabí - Havlíček kontroloval, ale vždyť jste měli zabezpečení jako za krále Klacka.

Firmy argumentují, že proti organizovanému terorismu (za který je útok považován) nemají soukromé subjekty odpovídající právní ani technické prostředky (nemohou mít vlastní armádu nebo tajné služby).

Celkově vládne v sektoru pachuť z toho, že zatímco okolní státy (např. Maďarsko přes Viktora Orbána) po tomto incidentu okamžitě zpřísňují ostrahu zbrojovek, český premiér vzkázal firmám, že si to mají zaplatit samy, protože "mají dost peněz".

https://archiv.hn.cz/c1-67857990-patecn ... e-premiera
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
skelet
4. Brigádní generál
4. Brigádní generál
Příspěvky: 19910
Registrován: 26/1/2008, 15:48

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od skelet »

Takže které podniky to chtějí, tedy prokazatelně. Ne tvoje domněnky.
ObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“