Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Podla tych zaberov tam bol na pracoviskách neporiadok. Na nejaku vyrobu zazračnych dronov sa to velmi nepodobalo. Takže podla mna typický šlendrián vo všetkom, ale vyhovorka na rusku sabotáš je oblubená pesnička overena už pri tych skadoch.

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
JJ, když to bylo ve Vrběticích, tak bába taky tvrdil, že to byl útok na zboží ne na stát.
Tvůj temný oheň ti nepomůže, plameni Udúnu. Vrať se do stínu!


Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Tak vzhladom na to, ze boli obidene vsetky bezpecnostne opatrenia, tak to na krtka vyzera. Ale hlavne to vyzera na operaciu pripravenu profesionalmi a prevedenu nejakymi lokalmi. No a co si budeme hovorit, rusi na sabotaze nie su ziadni amateri a nerobia to prvy krat. Treba si uvedomit, ze riadnia rocne v EU podla mna stovky sabotazi, teda vedia co a ako robia.pjaro77 píše: ↑22/3/2026, 18:04 Na to som ani nepomyslel.
Teraz ma napadá, mali tam na každej hale bezpečnosotné dvere ? Pretože tie sa dajú v rozumnom čase bez explozií a zdlhavého vrtania obísť len tak, že niekto si ich otvoril kľúčami. Alebo sa dostali nejako zhora , hala má strešné okná ?
Mne to celé pripadá, že tam firma mala krtka.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Asi to neobešli, ale prostě stejně to udělali rychle, viz jiné vlákno.
viewtopic.php?p=490019#p490019
viewtopic.php?p=490019#p490019





Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Tak iste, dá sa to takto jednoducho. Napríklad vletí dron cez okno, ak nemá mreže. S kamerou natočí videjko a dnu exploduje alebo zapáli termitom.Zemakt píše: ↑22/3/2026, 21:55Škoda.pjaro77 píše: ↑22/3/2026, 18:04 Na to som ani nepomyslel.
Teraz ma napadá, mali tam na každej hale bezpečnosotné dvere ? Pretože tie sa dajú v rozumnom čase bez explozií a zdlhavého vrtania obísť len tak, že niekto si ich otvoril kľúčami. Alebo sa dostali nejako zhora , hala má strešné okná ?
Mne to celé pripadá, že tam firma mala krtka.
Jeden dron udělá díru ve střeše, druhý zapálí vnitřek. Nebo dva drony v jednom.
Minimální riziko, účinost ověřená. K provedení ti stačí jeden člověk.
Na to netreba, aby do domu vošlo niekoľko ľudí.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
nerad Vám do těch konspiraček vstupuju, ale všechny nová nebo novější okna mají z venkovní strany bezpečnostní sklo, aby nedošlo k jejich vysypání.



Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
A jsou Skelete funkční i proti kumulativnímu louči, he? Granátu z RPG 7 třeba.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
já jen reagoval na to, jak prostý dron proletí skrz okno, natočí video, a pak exploduje.
Tyhle standardní bezpečnostní skla nejsou ani neprůstřelná a ani nejdou odolná vůči výbuchům. Slouží k tomu, aby nějaký mamlas se nedostal dovnitř za pomoci dlažební kostky nebo, aby nedošlo k pořezání v případě náhodného rozbití okenní výplně.
Tyhle standardní bezpečnostní skla nejsou ani neprůstřelná a ani nejdou odolná vůči výbuchům. Slouží k tomu, aby nějaký mamlas se nedostal dovnitř za pomoci dlažební kostky nebo, aby nedošlo k pořezání v případě náhodného rozbití okenní výplně.



Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Však jo. Já touhle linkou pouze poukazuji na skutečnost, jak je v dnešní době možné využít dronovou technologii k překonání bezpečnostního opatření, ať už v podobě EZesky, dědy na vrátnici, či pravidelné pochůzky se psem. Proti tomuto druhu útoku se fakt blbě brání a bude blbě bránit. Čímž samozřejmě neříkám, že se tak stalo.
Takto bych to řešil já.
Takto bych to řešil já.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Jasně, už se ví, jak to asi bylo... zatím je jednodušší dát do kupy bandu, než dronovou jednotku
Novější střešní světlíky továrních hal nemají bezpečnostní skla, ale většinou plexisklo.
MAKROTHERM například.
https://makrotherm.cz/
A co se týče tzv. administrativní budovy, tam bylo spíše vývojové středisko.
Dovnitř se prý dostali pomocí velkého kladiva a sekery, takže i kdyby tam bezpečnostní sklo bylo, tak ho zničili.
Kdyby tam měli obyčejné železné mříže, tak by odolaly určitě lépe.
Jako drony neměli, ale to riziko samozřejmě existuje.
Ale místo toho tam běhalo 7 týpku skupiny The Earthquake Factions s kanystrama, kteří to tam polili, aby to mělo větší efektivitu.
Mohlo se tam i střílet, ale jaksi k tomu nedošlo.
Škody, které požár způsobil, jsou podle prvotních odhadů v řádu stovek milionů korun.
No asi nejen za budovy, za vybavení, když tam prej nic nebylo. Firma dělá i něco pro Aero.
Aero Vodochody zpřísňují bezpečnostní opatření. Reagují na požár v Pardubicích
Největší tuzemský výrobce letadel posílil ostrahu i dohled nad vzdušným prostorem.
Reaguje také firma První brněnská strojírna (PBS), která ve Velké Bíteši na Žďársku vyrábí mimo jiné motory pro bezpilotní prostředky.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... ich-302279
Novější střešní světlíky továrních hal nemají bezpečnostní skla, ale většinou plexisklo.
MAKROTHERM například.
https://makrotherm.cz/
A co se týče tzv. administrativní budovy, tam bylo spíše vývojové středisko.
Dovnitř se prý dostali pomocí velkého kladiva a sekery, takže i kdyby tam bezpečnostní sklo bylo, tak ho zničili.
Kdyby tam měli obyčejné železné mříže, tak by odolaly určitě lépe.
Jako drony neměli, ale to riziko samozřejmě existuje.
Ale místo toho tam běhalo 7 týpku skupiny The Earthquake Factions s kanystrama, kteří to tam polili, aby to mělo větší efektivitu.
Mohlo se tam i střílet, ale jaksi k tomu nedošlo.
Škody, které požár způsobil, jsou podle prvotních odhadů v řádu stovek milionů korun.
No asi nejen za budovy, za vybavení, když tam prej nic nebylo. Firma dělá i něco pro Aero.
Aero Vodochody zpřísňují bezpečnostní opatření. Reagují na požár v Pardubicích
Největší tuzemský výrobce letadel posílil ostrahu i dohled nad vzdušným prostorem.
Reaguje také firma První brněnská strojírna (PBS), která ve Velké Bíteši na Žďársku vyrábí mimo jiné motory pro bezpilotní prostředky.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... ich-302279





Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
No v tom je právě ten vtip Lorde, dronová jednotka může být klidně jednočlenná. Banda bude pořád banda. Už jen s přihlédnutím k vyhodnocení rizika možné dekonspiraci jsou pozitiva více než zřejmá. Ale nebudeme nikoho navádět že. Rádio Jerevan tedy končí vysíláníJasně, už se ví, jak to asi bylo... zatím je jednodušší dát do kupy bandu, než dronovou jednotku

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
To by jeden týpek musel ovládat roj dronů.
Zatím se tohle spíše vyvíjí pro ukrajinskou frontu.
Ale časem to přejde třeba mezi civily.
Hlavně víš co, tohle už vyžaduje nějakou organizaci.
Je vůbec divné, že pachatelé unikli, že je nikdo nehonil, apod.
Asi na to nemají zatím vypracované postupy.
Nicméně je známo, jak proběhl například útok na ruská letiště.
Už tehdy se diskutovalo o tom, jak je tahle hrozba nebezpečná
Zatím se tohle spíše vyvíjí pro ukrajinskou frontu.
Ale časem to přejde třeba mezi civily.
Hlavně víš co, tohle už vyžaduje nějakou organizaci.
Je vůbec divné, že pachatelé unikli, že je nikdo nehonil, apod.
Asi na to nemají zatím vypracované postupy.
Nicméně je známo, jak proběhl například útok na ruská letiště.
Už tehdy se diskutovalo o tom, jak je tahle hrozba nebezpečná





Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
:offtopic
Zemakt mi připomněl jeden vtip, ale docela se sem hodí
Otázka: Kam zmizel ten co u Vás vždycky seděl a odpovídal na otázky?
Odpověď: To bohužel nevíme, ale zcela jistě někde sedí a odpovídá na otázky!
Zemakt mi připomněl jeden vtip, ale docela se sem hodí
Otázka: Kam zmizel ten co u Vás vždycky seděl a odpovídal na otázky?
Odpověď: To bohužel nevíme, ale zcela jistě někde sedí a odpovídá na otázky!

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Je otázka jestli technické a jiné weby nebudou časem pod kuratelou, zřejmě jo.
Tím asi skončí selanka, která byla dříve. A TO JE realita, která se bude propisovat za chvíli všude!
Tím asi skončí selanka, která byla dříve. A TO JE realita, která se bude propisovat za chvíli všude!





Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Zrejme nastal čas robiť simulačné cvičenia s témou ohrozenia a teroristických útokov pre ostrahy objektov. A to sa týka aj dedov sediacich v strážniciach.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Podobně jako se střelbou na fakultě, a předtím vystřílená restaurace v Uherském Brodě.
Však některé zbrojovky to chtějí suplovat na stát, než aby si platily drahé soukromé security!
Však některé zbrojovky to chtějí suplovat na stát, než aby si platily drahé soukromé security!





Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Je to asi zřejmé... ale tedy odkazy přidávám.
Jsou to hlavně "strategické zbrojovky" od kterých odebírá i stát, ale třeba zrovna to LPP.
Např. Colt CZ Group, Synthesia - výroba nitrocelulózy v Pardubicích.
Synthesia a vedlejší společnost Explosia uzavřely nedávno memorandum o spolupráci.
https://www.coltczgroup.com/media-tisko ... i-explosia
Které by nyní mohlo zahrnovat i VĚTŠÍ bezpečnostní synergie.
O nějaké velké "bratrské" lásce to není, je to čistě o tom, že jeden i druhý se potřebují.
https://www.nitrocellulose.cz/
Uvažuje se o sjednocení systémů, aby se po areálu nepoflakoval nikdo nepovolaný, vzhledem k dnešní geopolitické situaci a riziku sabotáží.
Pokud to v Semtíně zase bouchne, musí obě firmy vhodně reagovat na komando, NEBO...
Byznys je nervózní z reakce premiéra
Článek se točí v otázce bezpečnosti kolem ostrého sporu mezi zbrojaři a premiérem Andrejem Babišem.
Reakce zbrojařů proti terorismu jsme slabí - Havlíček kontroloval, ale vždyť jste měli zabezpečení jako za krále Klacka.
Firmy argumentují, že proti organizovanému terorismu (za který je útok považován) nemají soukromé subjekty odpovídající právní ani technické prostředky (nemohou mít vlastní armádu nebo tajné služby).
Celkově vládne v sektoru pachuť z toho, že zatímco okolní státy (např. Maďarsko přes Viktora Orbána) po tomto incidentu okamžitě zpřísňují ostrahu zbrojovek, český premiér vzkázal firmám, že si to mají zaplatit samy, protože "mají dost peněz".
https://archiv.hn.cz/c1-67857990-patecn ... e-premiera
Jsou to hlavně "strategické zbrojovky" od kterých odebírá i stát, ale třeba zrovna to LPP.
Např. Colt CZ Group, Synthesia - výroba nitrocelulózy v Pardubicích.
Synthesia a vedlejší společnost Explosia uzavřely nedávno memorandum o spolupráci.
https://www.coltczgroup.com/media-tisko ... i-explosia
Které by nyní mohlo zahrnovat i VĚTŠÍ bezpečnostní synergie.
O nějaké velké "bratrské" lásce to není, je to čistě o tom, že jeden i druhý se potřebují.
https://www.nitrocellulose.cz/
Uvažuje se o sjednocení systémů, aby se po areálu nepoflakoval nikdo nepovolaný, vzhledem k dnešní geopolitické situaci a riziku sabotáží.
Pokud to v Semtíně zase bouchne, musí obě firmy vhodně reagovat na komando, NEBO...
Byznys je nervózní z reakce premiéra
Článek se točí v otázce bezpečnosti kolem ostrého sporu mezi zbrojaři a premiérem Andrejem Babišem.
Reakce zbrojařů proti terorismu jsme slabí - Havlíček kontroloval, ale vždyť jste měli zabezpečení jako za krále Klacka.
Firmy argumentují, že proti organizovanému terorismu (za který je útok považován) nemají soukromé subjekty odpovídající právní ani technické prostředky (nemohou mít vlastní armádu nebo tajné služby).
Celkově vládne v sektoru pachuť z toho, že zatímco okolní státy (např. Maďarsko přes Viktora Orbána) po tomto incidentu okamžitě zpřísňují ostrahu zbrojovek, český premiér vzkázal firmám, že si to mají zaplatit samy, protože "mají dost peněz".
https://archiv.hn.cz/c1-67857990-patecn ... e-premiera





Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Takže které podniky to chtějí, tedy prokazatelně. Ne tvoje domněnky.







