Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.
Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".
Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.
Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Chtělo by to odborníka, který by nám vysvětlil, co teda soukromé firmy ze zákona můžou. LPP tvrdí, že měli všechno a už jsem jí tady citoval. Chtělo by to kvalifikovanou informaci a ne politický pokřik, který má zakrýt to, že máme v národní bezpečnosti díru. Co kdyby místo toho hodili nálož do metra, nebo před Pendolino?
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Dnes na ČT, poměrně jasně vysvětleno.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Vede se veřejná debata o tom, kde má být balanc mezi ochranou státu.
Podle Havlíčka stačí v rámci integrovaného záchranného systému.
Nebo jestli se má pro zbrojovky dělat něco špeciálního!
Firmy by měly mít i ochranu whistleblowingu nebo ne?
Protože hrozí riziko nechtěného úniku informací.
Někteří zastánci tvrdí, že zbrojovky by měly mít vlastní systém.
Odpůrci "standardního" režimu namítají, že zbrojovky např. typu Sellier & Bellot potřebují víc.
Czechoslovak Group (CSG), ALE zrovna klade velký důraz na bezpečnost svých areálů.
Pro Strnada pracují exdetektivové a cifršpion. Takže ten si to zrovna zabezpečit umí.
I z důvodu průmyslové špionáže.
Stát má chránit objekty tohoto typu, říká mluvčí
Současná situace podle firmy otevírá širší otázku ochrany strategicky významných kapacit obranného průmyslu.
„Domníváme se, že objekty tohoto typu by měly být posuzovány v režimu ochrany objektů důležitých pro obranu státu,“ prohlásila mluvčí.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pard ... domaci_svm
Pachatelé útoku v Pardubicích po činu prchli na Slovensko
Při útoku údajně použili vůz s českou poznávací značkou. Slovenské policejní prezidium na tom spolupracuje.
https://www.odkryto.cz/pachatele-utoku- ... slovensko/
Podle Havlíčka stačí v rámci integrovaného záchranného systému.
Nebo jestli se má pro zbrojovky dělat něco špeciálního!
Firmy by měly mít i ochranu whistleblowingu nebo ne?
Protože hrozí riziko nechtěného úniku informací.
Někteří zastánci tvrdí, že zbrojovky by měly mít vlastní systém.
Odpůrci "standardního" režimu namítají, že zbrojovky např. typu Sellier & Bellot potřebují víc.
Czechoslovak Group (CSG), ALE zrovna klade velký důraz na bezpečnost svých areálů.
Pro Strnada pracují exdetektivové a cifršpion. Takže ten si to zrovna zabezpečit umí.
I z důvodu průmyslové špionáže.
Stát má chránit objekty tohoto typu, říká mluvčí
Současná situace podle firmy otevírá širší otázku ochrany strategicky významných kapacit obranného průmyslu.
„Domníváme se, že objekty tohoto typu by měly být posuzovány v režimu ochrany objektů důležitých pro obranu státu,“ prohlásila mluvčí.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pard ... domaci_svm
Pachatelé útoku v Pardubicích po činu prchli na Slovensko
Při útoku údajně použili vůz s českou poznávací značkou. Slovenské policejní prezidium na tom spolupracuje.
https://www.odkryto.cz/pachatele-utoku- ... slovensko/





Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Dajme tomu, že sa zlepší ochrana areálu proti vniknutiu nepovolaných osôb. Potom tie skupinky prejdú na napádanie iným spôsobom.
Proti útoku drobných dronov teroristov nemá skutočnú ochranu žiaden súkromný subjekt. A nie, rušičky naozaj nie sú solídna ochrana.
Keď o tom rozmýšľam, tak ma napadá, že ani AČR a polícia nemá solídnu ochranu proti miniatúrnym dronom. A sme doma.
Proti útoku drobných dronov teroristov nemá skutočnú ochranu žiaden súkromný subjekt. A nie, rušičky naozaj nie sú solídna ochrana.
Keď o tom rozmýšľam, tak ma napadá, že ani AČR a polícia nemá solídnu ochranu proti miniatúrnym dronom. A sme doma.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Jasně. Jsou to zkrátka nové, ovšem již identifikované hrozby. A v tomto ohledu musí opravdu fungovat stát, zpravodajci apod.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Dva roky starý článek o ovlivňování voleb na Slovensku a nově zveřejněný přepis rozhovoru: Maďarský ministr zahraničí Péter Szijjártó:
Ahoj Sergeji, tady Péter. Děkuji, že sis na mě udělal čas. Pokud správně chápu, jsi v Mnichově na konferenci, že?
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov: Ano, jsem v Mnichově.
Szijjártó: Nechci tě obtěžovat, ale premiér mě požádal, abych to udělal, protože na tebe máme docela velkou prosbu. Jak víš, 29. 02. se na Slovensku konají volby a je pro nás klíčové, aby tamní koalice pokračovala. Chápu, že to může znít zvláštně od maďarských konzervativců, ale doufáme ve vítězství sociálních demokratů, protože jsou jedinou racionální silou na slovenské politické scéně a jediní, kdo jednají bez zahraničního vlivu. Všichni ostatní jsou v podstatě financováni Sorosem. Pokud vyhraje opozice, byla by to tragédie pro středoevropskou spolupráci. Je také důležité, aby Slovenská národní strana předsedy Danka překročila pětiprocentní hranici. Doufáme, že se jim to podaří, ale jedinou nadějí na pokračování koalice je vítězství vládní strany. Premiér Pellegrini tu byl včera a řekl nám, že kdyby ho váš premiér přijal byť jen na půl hodiny, velmi by mu to pomohlo vyhrát volby. Řekl, že pro jejich společnost je to mnohem důležitější než návštěva Washingtonu. Požádal nás tedy, abychom požádali vás, a i my sami bychom vás chtěli požádat, zda by bylo možné zorganizovat, aby váš premiér přijal slovenského premiéra v Moskvě někdy v únoru…
Lavrov: To je poměrně velká prosba, ale předám ji premiérovi.
Szijjártó: Rozumím. Bylo by skvělé, kdyby se to podařilo zorganizovat. Pellegrini nás o pomoc požádal, protože ví, že máme dobré vztahy a že i naši prezidenti mají dobré osobní vztahy. A v této věci nám důvěřoval.
Lavrov: Pétere, dnes tuto prosbu předám a ozvu se, jakmile budu mít nějaké informace.
Szijjártó: Děkuji. A dovol mi ještě jednou zdůraznit, jak je pro nás důležité, aby koalice na Slovensku pokračovala. Pokud nebude pokračovat, není žádná naděje na pragmatickou spolupráci ve střední Evropě a hodně bychom ztratili.
Lavrov: Rozumím.
Szijjártó: Nemáš tušení, jak jsem vděčný, že tento rozhovor vedeme. Je to známka přátelství.
Lavrov: Kdykoli, příteli. Vše nejlepší.
https://vsquare.org/slovakia-elections- ... szijjarto/
https://www.sme.sk/domov/c/szijjarto-v- ... llegrinimu
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov: Ano, jsem v Mnichově.
Szijjártó: Nechci tě obtěžovat, ale premiér mě požádal, abych to udělal, protože na tebe máme docela velkou prosbu. Jak víš, 29. 02. se na Slovensku konají volby a je pro nás klíčové, aby tamní koalice pokračovala. Chápu, že to může znít zvláštně od maďarských konzervativců, ale doufáme ve vítězství sociálních demokratů, protože jsou jedinou racionální silou na slovenské politické scéně a jediní, kdo jednají bez zahraničního vlivu. Všichni ostatní jsou v podstatě financováni Sorosem. Pokud vyhraje opozice, byla by to tragédie pro středoevropskou spolupráci. Je také důležité, aby Slovenská národní strana předsedy Danka překročila pětiprocentní hranici. Doufáme, že se jim to podaří, ale jedinou nadějí na pokračování koalice je vítězství vládní strany. Premiér Pellegrini tu byl včera a řekl nám, že kdyby ho váš premiér přijal byť jen na půl hodiny, velmi by mu to pomohlo vyhrát volby. Řekl, že pro jejich společnost je to mnohem důležitější než návštěva Washingtonu. Požádal nás tedy, abychom požádali vás, a i my sami bychom vás chtěli požádat, zda by bylo možné zorganizovat, aby váš premiér přijal slovenského premiéra v Moskvě někdy v únoru…
Lavrov: To je poměrně velká prosba, ale předám ji premiérovi.
Szijjártó: Rozumím. Bylo by skvělé, kdyby se to podařilo zorganizovat. Pellegrini nás o pomoc požádal, protože ví, že máme dobré vztahy a že i naši prezidenti mají dobré osobní vztahy. A v této věci nám důvěřoval.
Lavrov: Pétere, dnes tuto prosbu předám a ozvu se, jakmile budu mít nějaké informace.
Szijjártó: Děkuji. A dovol mi ještě jednou zdůraznit, jak je pro nás důležité, aby koalice na Slovensku pokračovala. Pokud nebude pokračovat, není žádná naděje na pragmatickou spolupráci ve střední Evropě a hodně bychom ztratili.
Lavrov: Rozumím.
Szijjártó: Nemáš tušení, jak jsem vděčný, že tento rozhovor vedeme. Je to známka přátelství.
Lavrov: Kdykoli, příteli. Vše nejlepší.
https://vsquare.org/slovakia-elections- ... szijjarto/
https://www.sme.sk/domov/c/szijjarto-v- ... llegrinimu
- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
A k tomu odposluchu: Volby vyhral Matovič a SNS sa nedostala do parlamentu. Niečo sa pokazilo s tym ruskym vplyvom.Podľa zistení českého servera Novinky.cz zadržala polícia na Slovensku minimálne jedného podozrivého v súvislosti s požiarom haly českej zbrojovky LPP Holding v Pardubiciach, ku ktorému došlo minulý týždeň v piatok. Redakcia uvádza, že jej informáciu potvrdili dva zdroje.
https://volby.sme.sk/parlamentne-volby/2020/vysledky

- palo satko
- Kapitán

- Příspěvky: 2628
- Registrován: 16/9/2013, 17:59
- Bydliště: Pezinok, Slovensko
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Zdroj: https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... mailonlinesymbol
„V Rusku bol zadržaný cudzí štátny príslušník narodený v roku 1994,“ uviedla FSB.
„Bol zapojený do pašovania zbraní do Ruska z Poľska cez Bielorusko , ktoré organizovali ukrajinské spravodajské služby.“
Sila skrytých výbušnín vo vložkách do topánok bola 1,5 gramu v ekvivalente TNT,“ uviedla FSB.
„K detonácii dochádza, keď sú vložky pripojené k zdroju energie a sú navrhnuté tak, aby oddelili časť končatiny vojaka, keď sa používajú počas bojových misií.“
Vložky do topánok boli údajne v zásielke „humanitárnej pomoci“.

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Stačí pár zásahů a Česko zhasne. Energetika je zranitelnější, než tušíme
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... .seznam.cz
Clanok k sabotazam na energetickych zariadeniach.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... .seznam.cz
Clanok k sabotazam na energetickych zariadeniach.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Ako cvičia boj s dronmi a teroristami teritoriálne zložky, je o tom niečo na webe ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Co su teritrialne zlozky, Aktivne zalohy ?
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
V AČR 14 praporov územnej obrany pod veliteľstvom VeTerS.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ar ... 011448_gut
U nás Národné obranné sily.
https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/ar ... 011448_gut
U nás Národné obranné sily.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Tak predsa len cvičia aspoň česká územná obrana - Cvičenie HRADBA 2025.
Trénujú ochranu KI a ODOS objektov.
https://acr.mo.gov.cz/informacni-servis ... cr-260994/
„Cvičení má za úkol především procvičit ochranu kritické infrastruktury státu – tedy objektů a zařízení, které jsou klíčové pro chod státu v krizové situaci. Jde například o elektrárny, dopravní uzly, sklady pohonných hmot nebo telekomunikační centra. Vojáci budou také trénovat zajištění podpory aliančních jednotek, které by v případě potřeby procházely přes naše území,“ říká zástupce velitele Teritoriálních sil AČR a řídící cvičení plukovník Jaroslav Hrabec.
Teritoriální jednotky, které tvoří převážně vojáci aktivní zálohy, doplňují na cvičení profesionální jednotky pozemních, vzdušných, speciálních a kybernetických sil a jednotky logistiky. Celkem ve všech 14 krajích ČR cvičí téměř 3 000 vojáků, z toho přibližně 2 000 tvoří právě příslušníci AZ. „Na cvičení se podílejí i orgány státní správy a samospráv. Spolupráce s nimi je pro nás klíčová – právě ony hrají zásadní roli při krizovém řízení a spolupráci s armádou v operacích na území státu,“ sdělil Hrabec. Cvičení tak není jen o vojenském výcviku – je především důležitým testem spolupráce a připravenosti celé České republiky čelit možným krizím či hrozbám, ať už by přišly odkudkoli.
Trénujú ochranu KI a ODOS objektov.
https://acr.mo.gov.cz/informacni-servis ... cr-260994/
„Cvičení má za úkol především procvičit ochranu kritické infrastruktury státu – tedy objektů a zařízení, které jsou klíčové pro chod státu v krizové situaci. Jde například o elektrárny, dopravní uzly, sklady pohonných hmot nebo telekomunikační centra. Vojáci budou také trénovat zajištění podpory aliančních jednotek, které by v případě potřeby procházely přes naše území,“ říká zástupce velitele Teritoriálních sil AČR a řídící cvičení plukovník Jaroslav Hrabec.
Teritoriální jednotky, které tvoří převážně vojáci aktivní zálohy, doplňují na cvičení profesionální jednotky pozemních, vzdušných, speciálních a kybernetických sil a jednotky logistiky. Celkem ve všech 14 krajích ČR cvičí téměř 3 000 vojáků, z toho přibližně 2 000 tvoří právě příslušníci AZ. „Na cvičení se podílejí i orgány státní správy a samospráv. Spolupráce s nimi je pro nás klíčová – právě ony hrají zásadní roli při krizovém řízení a spolupráci s armádou v operacích na území státu,“ sdělil Hrabec. Cvičení tak není jen o vojenském výcviku – je především důležitým testem spolupráce a připravenosti celé České republiky čelit možným krizím či hrozbám, ať už by přišly odkudkoli.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Myslim, ze proti agentom a ich bunkam by mala zasahovat v prvom rade tajna sluzba a organy cinne v trestnom konani. Armada moze hadam len strazit a riesit kyberneticku bezpecnost.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Poplach v Mochovciach: Do jadrovej elektrárne doručili balík s predmetom pripomínajúcim granát
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... ove_spravy
Dalsi pripad do skladacky utokov na energeticke zariadenia. Tento krat na Slovensku.
https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/ ... ove_spravy
Dalsi pripad do skladacky utokov na energeticke zariadenia. Tento krat na Slovensku.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Proti samotárskym vlkom nemá ako dopredu zasiahnuť. A než zasiahne, bude odpálená rozvodňa. V prípadne hybridnej vojny musia byť tieto objekty strážené neustále. Priamo s ozbrojenými jednotkami alebo vzdialené stráženie s vežami / stratickými dronmi .
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Pjaro na Slovensku je 27 velkych rozvodni, stovky malych a tisice traf. A to sme len pri rozvodniach. Potom mas elektrarne, vedenia, predavacie stanice ... . Toto je nemozne strazit armadou. A ani nemusi byt. My sa totiz nebavime o utoku sfanatizovaneho vlka samotara, ale o riadenych utokoch zo zahranicia. Presne tam musi zasiahnut spravodajska sluzba (ak raz nejaku budeme mat) a organy cinne v trestnom konani.
Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti
Všechno nikdo neuhlídá, a pokud pjaro uvádí samotářské vlky, tak ty dopředu těžko odhalí. Skupinu už by mohli třeba infiltrací.
Nebo zasahováním do svobod ostatních občanů. No a těch různých cílů může být strašně moc.
Je potřeba přesně definovat, co to je tzv. kritická infrastruktura.
Nebo zasahováním do svobod ostatních občanů. No a těch různých cílů může být strašně moc.
Je potřeba přesně definovat, co to je tzv. kritická infrastruktura.








