Odstraní íránské vedení a velení, lid povstane, a zavládne mír na světě.
No ale nějak se "překvapivě" vzpouzí.
Národní hrdost a nenávist k vnějšímu zásahu jsou obvykle silnější než touha po liberální reformě v americkém střihu.
Mezitím tam amíci přisouvají mnohem větší síly. ALE kongres to vůbec neschválil !
Přeci velké vojenské operace na které se chystají budou řezničina toho největšího kalibru.
PŘESUNY bombardérů se bere možná jako „odstrašení“. Dokud se reálně nezmáčkne spoušť ve velkém měřítku.
A OSTATNÍ se musí modlit, aby ta „překvapivá“ neochota místních vzdát se nevedla k další desetileté bažině.
Americký kongres je v totální křeči, kde se míchají různé zájmy a strachy.
Bílý dům se už dávno naučil, jak pravidla ohýbat k nepoznání.
Peníze na válčení se vždycky najdou
Kongres nic neschválil, ale Pentagon je mistr v „kreativním účetnictví“.
Zatím se čerpá z už schválených miliard z předchozích rozpočtů.
Nová obří sekera (mluví se o 200 miliardách dolarů jako o „příplatku“ na válku v Íránu) se v Kongresu teprve peče.
Speaker Mike Johnson už nechal slyšet, že je to „nevyhnutelné“.
Přitom mají dluhy v dopravě, odbavování na usa civilních letištích je neúnosné.
Republikáni jsou naštvaní, že senátní návrh nezahrnuje financování imigračního a celního úřadu (ICE) a pohraniční hlídky.
Takže Kongres nečinně nečeká - on se hádá i o jiné domácí výdaje.
Politici čekají na "správný" moment, kdy to lidem prodat jako „obranu“.
Vtip je v tom, že tento moment nemusel vůbec vzniknout, že si válku připravili a začali sami.
Jenže lidi venku se bouří
Protesty proti Trumpovi. Shromáždění se v USA zúčastnilo osm milionů lidí
Protesty se odehrály v řadě velkých amerických měst včetně Minneapolis, Filadelfie, Bostonu či New Yorku.
Vedle nesouhlasu s Trumpovou politikou se na demonstracích objevovala také protiválečná hesla a symboly míru v souvislosti s válkou v Íránu.
https://forbes.cz/protesty-proti-trumpo ... ionu-lidi/
Už je to měsíc. A momentálně to je horší než na začátku.
Tedy válečná a hlavně ekonomická situace a tzv. diplomacie.
Jasně ztráty Íránu jsou velké a ještě budou, amíci toho zatím až tolik neztratili.
Takže čistě z téhle logiky uvažování to vypadá jakoby dobře.
Z jiných úhlů pohledu to je horší, protože Hútíové se přidávají, trasy ropných tankerů jsou více v ohrožení.
https://www.newstream.cz/money/valka-na ... ne-zdrazit
Hrozí další citelné zdražení nafty v ČR.
A co bude dál...














