CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Co sa vam nepaci na zdielani po cesky pisaneho clanku.z ceskeho odborneho webu?
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Příspěvek o CV90120 přesunut do vlákna o budoucnosti tanků OSSR



-
NagyAttila
- poručík

- Příspěvky: 789
- Registrován: 31/7/2025, 09:40
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Nákup 246 bojových vozidel pěchoty CV90 MkIV od švédské společnosti BAE Systems Hägglunds představuje jednu z největších armádních zakázek v novodobé historii České republiky. Jde o modelový příklad, jak k zakázkám nepřistupovat.
https://www.securitymagazin.cz/defence/ ... 74260.html
https://www.securitymagazin.cz/defence/ ... 74260.html
NagyAttila is not a real name.
Pure Slovak ultra nationalist.
Pure Slovak ultra nationalist.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
ANOURITY magazín... 
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Jo ty argumenty s těmi sítěmi a improvizovanými výbušninami jsou docela komické.

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
stejně tak porovnávat CN z roku 2020 (2021?) a z roku 2023, kdy BVP chtěli všichni a ceny za vše už byly taky někde jinde.
ANO to prosralo a může za to Černochová
ANO to prosralo a může za to Černochová



Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Na druhou stranu je fakt, že našemu státu se dlouhodobě nedaří v rámci armádních zakázek vyjednávat dobré smluvní podmínky. Týká se to přitom velkého množství kontraktů a ne jen těch největších. Každopádně, kritika, co se objevuje v médiích není zase tak vyloženě od věci. Sice ne vše, co se v ní uvádí je relevantní, ale značná část z toho je. většinou se jedná o opakující se věci a nejčastěji právě zapojení našeho průmyslu, podpory (reklamace) dodavatele a bohužel taky definice toho, co vlastně chceme.

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Zrovna tenhle článek od SM je dost mimózní.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
To ano ale stále upozorňuje na reálný problém v akvizičních procesech. Prostě i slepé kuře někdy trefí zrno.

Člen palby bez super hlášky pod čarou
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Hlavní problém akvizičních procesů je šílená byrokracie za ním. Tím je dané mnohé.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Preto dodnes nemáte obstarané ani blbé jednoduché drony. Lebo váš akvizičný systém z praveku počíta s nákupmi niečoho, čo sa uloží do skladu na 20 rokov.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Různé drony už samozřejmě nakoupené jsou.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Tých 3000 ?
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Části z nich, ale i jiných.
Karl a Egon jsou největší nepřátelé lidstva.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
200 kusov približne. A nie preto, že by sme nedokázali spraviť tender ale preto, že ministerstvo ich zdržuje.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Re: CV90 - nové bojové vozidlo pěchoty AČR
Takže se vracíme k tomu biblickému "o třísce v oku souseda a břevnu v tom svém".
Už jsem to psal několikrát, když chci někoho kritizoval, měl bych si nejdříve zamést před vlastním prahem. Jinak je to takové okopávání kotníků, jako když alkoholik v exekuci nadává svému sousedovi, který své dluhy pravidelně splácí a napije se tak 2x za rok.




