Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Komentáře aktuálního dění ...
Pravidla fóra
Pokud příspěvek v Aktualitách neodpovídá charakteru a úrovni "veřejné" Palby, moderátoři mají právo jej okamžitě, bez upozornění přesunout do skryté Hospody, která byla za tímto účelem zřízena.

Pokud nemáte přístup do Hospody a chtěli byste jej, musíte být na Palbě registrováni nejméně půl roku a poté můžete napsat SZ adminům "skelet" nebo "jarl".

Ve vlákně o Ukrajině v sekci "Aktuality" platí pravidla, která budete dodržovat. Postih za nedodržování bude následující:
- smazání příspěvku
- BAN uživatele (minimálně 24hodin, maximálně na vždy)
- uzamčení vlákna
Všechny tyto postihy budou uplatňovány bez jakéhokoliv varování a vysvětlování, na základě úsudku přítomného moderátora.

Pravidla jsou následující:
- příspěvek bude věcný v českém nebo slovenském jazyce (případně s českým nebo slovenským překladem), žádné "emotivní" výlevy nebudou trpěny
- diskuze ve vlákně "Válka na Ukrajině" není povolena, k tomu je určeno patřičné vlákno v Hospodě (o vstup můžete zažádat u administrátora)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

V Čechach ani náhodou
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Ani na Slovensku. Ale ano, vsade sa najdu aj cierne ovce.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Precistene
Dano10
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 251
Registrován: 22/9/2010, 20:10
Bydliště: Trnava

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Dano10 »

niko píše: 6/5/2026, 13:35
Dano10 píše: 6/5/2026, 12:34 A ešte večšia irópnia je že nevieme, kdo je kdo....teda kdo je ten "nejsme ovce". Či tí "babišovci a ficovci", alebo tí "lepšolidi". :wink:
Prave, ze velmi dobre vieme kto je kto. Lenze kvoli prehnanej korektnosti a GDPR nemozeme nazvat ruskeho vlastizradcu, ruskym vlastizradcom.
Ruským vlastizradcom je Rus, ktorý pracuje na zničení Ruska, podobne ako je slovenský vlastizradca ten, ktorý pracuje na zničení Slovenska a možno si to ani neuvedomuje. A nemám na mysli ekonomické zničenie, ale doslovné vymazanie Slovenska z politickej mapy sveta. Nevidím dôvod, prečo by si nemohol nazvať v demokratickej spoločnosti akého koľvek vlastizradcu vlastizradcom. Podľa mňa napríklad českým vlastizradcom je ten, ktorému nevadí, že sa po Brne budú producírovať členovia sudetonemeckého landmanšaftu. Táto akcia je ukážkový príklad destabilizácie českej spoločnosti.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Omyl, zrovna tento případ je totální nepochopení a uvíznutí v síti demagogů kteří si jen přihřívají svoji politickou polívčičku. A to píšu jako ten kdo odsun a kolektivní vinu v tomto případě vždy schvaloval.

Jenže se píše rok 2026, odpustit znamená vyrovnat. A s prominutím jen kretén do toho šije, přičemž o vzájemných současných vztazích v pohraničí nemá absolutní ánung. Ve zkratce, vím o tom pic. ale mudrovat budu.

Jinak souhlas, vlastizrádce by se měl vždy důsledně identifikovat, i vlastizrádce z blbosti. U nás typicky Zeman, u vás zas za bakšiš Filco a jiní třeba.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Dano10
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 251
Registrován: 22/9/2010, 20:10
Bydliště: Trnava

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Dano10 »

Zemakt píše: 7/5/2026, 09:51 Omyl, zrovna tento případ je totální nepochopení a uvíznutí v síti demagogů kteří si jen přihřívají svoji politickou polívčičku. A to píšu jako ten kdo odsun a kolektivní vinu v tomto případě vždy schvaloval.

Jenže se píše rok 2026, odpustit znamená vyrovnat. A s prominutím jen kretén do toho šije, přičemž o vzájemných současných vztazích v pohraničí nemá absolutní ánung. Ve zkratce, vím o tom pic. ale mudrovat budu.

Jinak souhlas, vlastizrádce by se měl vždy důsledně identifikovat, i vlastizrádce z blbosti. U nás typicky Zeman, u vás zas za bakšiš Filco a jiní třeba.
No ale to potom máš dosť veľké nedostatky v znalostiach o tom, o čo v SL dlhodobo ide. Oni to zrušenie Benešových dekrétov majú stále ako jeden z hlavných bodov programu a ja tam z ich strany snahu o to, aby im česká spoločnosť odpustila neevidujem. Evidujem len snahu o to, že oni "odpustia" Čechom, ak zrušia Benešove dekréty !! Ale možno sa mýlim a vyťahovanie Benešových dekrétov mladým šimečkom , maďarským Maďarom je je čisto náhodné a nemá žiadny súvis so zrazom SL v Brne napriek tomu, že tieto udalosti na seba navezujú a objavujú sa takmer v rovnakom čase. 8-) A Zeman a Fico sú samozrejme vlastizradcovia a šimečka a vaša súčasná opozícia, spolu s Madarom a Bernd Posseltom sú patrioti.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Strašení rušením dekretů je demagogie. Každý soudný člověk to ví, a každému soudnému člověku, Čechovi i Němcovi, je SL u prdele. Sudeťáci vymírají a za deset let po nich neštěkne ani pes. Což ovšem nikomu nebrání honit si nad tím politické brko před svým věrným stádečkem.

Jo a ještě, že něco ty neeviduješ neznamená, že to není. Já eviduji opak třeba.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Vzhladom na to, ze Fico a jeho vlada uz takmer 3 roky bozka rusky prsten a poklonkuje sa Madarom a USA je asi zbytocne vobec diskutovat o tom, ci je tato vlada kona v zaujme Slovenska, alebo v zaujme zahranicnych mocnosti.

K teme Benesovych dekretov: Povazovat za trestny cin spochybnovanie povonoveho usporiadania vo forme Benesovych dekretov je sprostost, ktoru parlament nemal nikdy prijat. Ze sa tento zakon zrusi este za tejto vlady sa kludne stavim. No druha vaznejsia vec je neuplatnovanie Benesovych konfiskacnych dekretov do buducnosti, teda aj dnes. Len za rok 2025 Slovensky pozemkovy fond zostatnil viec pozemkov, ako v roku 2023 a 2024. 80 rokov po vojne. Nezmysel cislo 2.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

Souhlas, ale to je u vás. Tedy ani v ČR a ani v Brně.

Benešovi dekrety jsou jen dobrá munice pro ruské filcky. A to je asi tak vše.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od palo satko »

Vysporiadanie zapisov vlastnictva v katastri nie je nezmysel. Priklad: Môj dedo dostal tzv. konfiškaty po Nemcoch ktori žili v Grinave. Vinohrady a polia. Bolo to uplne samozrejme, lebo tu pôdu bolo treba obhospodarovať a žiadna štatna polhohospodarska organizacia v rokoch 1945-46 nebola. Takto dostali v susednom Limbachu, ktory bol čisto nemecky, domy a pôdu ludia z dedín ktore Nemci vypalili. Lenže vtedy na zaklade uradnej a zakonnej listiny o konfiškate sa neurobil prevod vlastnictva a potom išla temer všetka pôda do družstva, takže ani nebolo prečo. Dedo zomrel v roku 1987 a pri dedičstve sa na konfiškaty zabudlo. Lenže strýko si to pamätal, našiel ich a tak sa vyvolalo opravne dedičske konanie a piatym dedičom sa na jeho zaklade zapisala skonfiškovana pôda. Mama mi ju darovala. Takže vlastnym nejaku nemecku pôdu v chotári. Keby sa rušili dekrety, tak by mi ju štat musel odnať zakonom, alebo zaplatiť a prideliť dedičom pôvodneho nemeckeho majitela.
Pri Madaroch sa stalo to, že Stalin pre zlu situaciu v Madarsku, zakazal vystahovanie zo Slovenska a tak Madar ktory mal byt vysidleny a jeho pôda pripadla štatu, zostal na tej istej, ale teraz už štatnej pôde. No a samozrejme, že ju dnes chce predať a niekedy aj preda. Takže kataster konečne zapisuje kofiškaty do dokladov a map. Realne je štat povinny sa starať o svoj majetok a keby to nerobili prislušny uradnici, tak sa dopuštaju trestnych činov.
Obrázek
Dano10
podpraporčík
podpraporčík
Příspěvky: 251
Registrován: 22/9/2010, 20:10
Bydliště: Trnava

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Dano10 »

niko píše: 7/5/2026, 11:29
K teme Benesovych dekretov: Povazovat za trestny cin spochybnovanie povonoveho usporiadania vo forme Benesovych dekretov je sprostost, ktoru parlament nemal nikdy prijat. Ze sa tento zakon zrusi este za tejto vlady sa kludne stavim. No druha vaznejsia vec je neuplatnovanie Benesovych konfiskacnych dekretov do buducnosti, teda aj dnes. Len za rok 2025 Slovensky pozemkovy fond zostatnil viec pozemkov, ako v roku 2023 a 2024. 80 rokov po vojne. Nezmysel cislo 2.
Čítal si ten zákon? Ja v ňom žiadnu zmienku o Benešových dekrétoch nevidím.
§ 417f
Popieranie mierového usporiadania po
druhej svetovej vojne
Kto verejne popiera alebo spochybňuje
mierové usporiadanie pomerov po druhej
svetovej vojne, ktoré vzniklo na základe
právnych aktov reprezentatívnych orgánov
Československej republiky alebo
Slovenskej národnej rady, potrestá sa
odňatím slobody až na
šesť mesiacov.
Uživatelský avatar
parmezano
7. Major
7. Major
Příspěvky: 605
Registrován: 17/3/2012, 16:17

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od parmezano »

[.

K teme Benesovych dekretov: Povazovat za trestny cin spochybnovanie povonoveho usporiadania vo forme Benesovych dekretov je sprostost, ktoru parlament nemal nikdy prijat. Ze sa tento zakon zrusi este za tejto vlady sa kludne stavim. No druha vaznejsia vec je neuplatnovanie Benesovych konfiskacnych dekretov do buducnosti, teda aj dnes. Len za rok 2025 Slovensky pozemkovy fond zostatnil viec pozemkov, ako v roku 2023 a 2024. 80 rokov po vojne. Nezmysel cislo 2.
[/quote]
takhle , to je vážnáv věc , muj tata, taky měl zábor o Rakouskym občanu, než ho zaplatil , tak umřel .(mě byly 2 měsíce) a přěpsalo se to na mě. Po převratě, se když se to vracelo , tak jsem musel doložit , že je to tata zaplatil , ONV finanční odbor , vyhrabal nedoplatek , z roku 1950 4 000 korun a začal je po mě vymáhat , nic nedalo dělat musel sem to doplatit . Nedé pámbů , aby nějaké potomek teho Rakušáka , začal se mnou začně soudit
Obrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

Dano10 píše: 7/5/2026, 10:34 ...
No ale to potom máš dosť veľké nedostatky v znalostiach o tom, o čo v SL dlhodobo ide. Oni to zrušenie Benešových dekrétov majú stále ako jeden z hlavných bodov programu a ja tam z ich strany snahu o to, aby im česká spoločnosť odpustila neevidujem. Evidujem len snahu o to, že oni "odpustia" Čechom, ak zrušia Benešove dekréty !! Ale možno sa mýlim a vyťahovanie Benešových dekrétov mladým šimečkom , maďarským Maďarom je je čisto náhodné a nemá žiadny súvis so zrazom SL v Brne napriek tomu, že tieto udalosti na seba navezujú a objavujú sa takmer v rovnakom čase. 8-) A Zeman a Fico sú samozrejme vlastizradcovia a šimečka a vaša súčasná opozícia, spolu s Madarom a Bernd Posseltom sú patrioti.
Dano, ty si nadšený čitateľ infovojen a slavianskych vysielačov ?
V spore o dekréty ide len o to, aby sa viac neuplatňovali vyvlastňovania cez náhrady ako to opozdene robia slovenské úrady. Dekréty sa už dávno mali uzavrieť ako akcia minulosti.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Dano1 citaj s porozumenim. "Spochybnovanie povojnoveho usporiadania vo forme Benesovych dekretov je sprostost". A skutocne je. Mimochodom je to kopia ruskeho zakona, ktory v Rusku uz par rokov plati. Takze hura do Ruska ! Kto verejne nebude suhlasit s pomermi po vojne pojde do basy na 6 mesiacov. Ako prvi pojdu asi historici, ktori sa o tychto temach vyjadruju asi najcastejsie. :D
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od palo satko »

V spore o dekréty ide len o to, aby sa viac neuplatňovali vyvlastňovania cez náhrady ako to opozdene robia slovenské úrady. Dekréty sa už dávno mali uzavrieť ako akcia minulosti.
Ale ved to je zjavne klamstvo. Aby boli Dekrety vyhlasene za neplatne a neuplatnovali sa išlo a doteraz ide od doby ich vyhlasenia. Vždy, ked čo len trochu maju Nemci a Madari pocit, že naše vlady by mohli take niečo urobiť, tak nam ich začnu buchat o hlavu. To, že napr. Madari vystahovali Nemcov, svojích milovanych spojncov do posledneho dna vojny, ich akosi nevzrušuje. V Madarsku sa to robilo čisto len preto zhabať nemecky majetok, madarski Nemci Madarske kralovstvo bez krala nerozbili.
Obrázek
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

https://www.epravo.sk/top/clanky/beneso ... .html?mail
MS SR zdôrazňuje, že otázky súvisiace s Benešovými dekrétmi predstavujú uzavretú historicko-kapitolu, ktorá bola po roku 1989 riešená výlučne prostredníctvom reštitučných zákonov prijatých zákonodarnou mocou.

Ak SR chcela konfiškovať bývalý majetok maďarských občanov, mala tak spraviť dávno v kompletnom zozname a nie po lyžičkách. A ak bolo niečo kedysi zabavené a majiteľ o tej nehnuteľnosti dodnes nevie, tak sú to naše úrady ktoré narobili chaos.
Naposledy upravil(a) pjaro77 dne 10/5/2026, 13:57, celkem upraveno 1 x.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
Zemakt
6. Podplukovník
6. Podplukovník
Příspěvky: 16684
Registrován: 28/8/2008, 11:14
Bydliště: Cheb

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od Zemakt »

V českém pohraničí je to asi takhle,
https://www.idnes.cz/karlovy-vary/zprav ... pravy_hock

BD jsou pro ČR uzavřená kapitola, oprašovaná čas od času politickými demagogi. U vás je to jiné, pravda.
ObrázekObrázek

"Voni fotr, řekněte jim tam, že se jim na jejich párky vyserem!"
niko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5008
Registrován: 25/11/2016, 10:42

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od niko »

Cele je to politicka tema. Zrusia sa tresty za popieranie a Slovensky pozemkovy fond prestane vyvlastnovat a tema bude uzavreta. Vela politickych bodov za malo roboty.
pjaro77
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3821
Registrován: 13/11/2019, 17:19

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od pjaro77 »

On to vraj nevyvlastňuje, ako som sa nedávno dozvedel, len zapisuje kedysi dávno vyvlastnené do katastru.
Kde to doteraz bolo uložené, nemám potuchy.
A tí čo na vyvlastnenom sídlia 2 generácie otvárajú oči, čo sa deje.
Slovenský bordel.
Já bych všechny ty internety a umělý inteligence zakázala.
Uživatelský avatar
palo satko
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2628
Registrován: 16/9/2013, 17:59
Bydliště: Pezinok, Slovensko

Re: Terorizmus, hybridné vojny, destabilizácia spoločnosti

Příspěvek od palo satko »

Tí čo na vyvlastenom sedia už dve generacie zatajili vyvlastnovaci doklad, ktorý pradedo dostal v roku 1945-46.
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Aktuality“